İçeriğe Yönlendir

KaraBela ll

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun Mustafa, korona günleri bile hızını kesmiyor

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Mustafa Sana'da hayırlı olsun adını hak eden bir araç kazasız, cezasız, güzel günlerde kullanın. Güzergahı biliyorsun her türlü detail malzemesi mevcut ne zaman istersen gel bekleriz hem kardeşler buluşur hem de güzel fotoğraflar çekersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
İnan Çınar yazdı:

Ne güzel fiestadan  vazgeçmiş, clio bakiniyordum. Arkadaş nerden bulup  getiriyorsunuz içimizdeki aşkı tekrar  depreştiriyorsunuz! Oğuzhanla karşılıklı çarpraz ateş hem de...

Hayırlı olsun. Sende fazla durmaz  bu da diğerleri gibi. Paralı zamanıma  denk gelse de ben alsam  bari...

:nazar:

Dönüp dolaşıp eskileri almaya başladım. Yenilerde cezbedici bir şey yok. Cezbedene de gücümüz yetmiyor

Ebrar Tüfek yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız bol gazlamalı :)
Buna itb ne fena olur, kalorifer peteklerinden duyacaksın o yırtma sesini üff :Dae701df39bd7f2c4ebdcdb88e2aed1d4.jpg

Açık hava filitresi takılı :( filitre kazanı yok edilmiş. Filitre sesi coşuyor da ben sevmiim.  İtb İngiliz işi

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
Adnan Çakır yazdı:

Mustafa Sana'da hayırlı olsun adını hak eden bir araç kazasız, cezasız, güzel günlerde kullanın. Güzergahı biliyorsun her türlü detail malzemesi mevcut ne zaman istersen gel bekleriz hem kardeşler buluşur hem de güzel fotoğraflar çekersiniz.

Sağol abi. Hem Oğuzhan yüzünden bu işlere girdim depreştirdi maziyi. 

Çok kötü değil ama şevkat istiyecek. Önce mekânik kondisyon işlerini halldecem. Sonra kaporta boya felan belki . Ama gelecem Oğuzhanin yanına. İç dış parlatmış bizim kirli diye çok resim yok daha.

enyzKl.jpg

Araçta shortshifter var  kısa yollu .

Vites tık tık. 

Oğuzhanda da baktık tcs çıkıyor saseden. Ki göstergede de lambası var.

Eski karakaçan da yoktu tcs ama onda ABS de yoktu Sanki sasesini bulursam bakacam

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Çok kötü değil ama şevkat istiyecek. Önce mekânik kondisyon işlerini halldecem. Sonra kaporta boya felan belki . Ama gelecem Oğuzhanin yanına. İç dış parlatmış bizim kirli diye çok resim yok daha.

enyzKl.jpg

Vites tık tık. 
Eski karakaçan da yoktu tcs ama onda ABS de yoktu Sanki sasesini bulursam bakacam

Abi tcs çalıştığını nasıl anlarım bu bir [emoji23] ikincisi gel abi parlatır, güzel temizleriz [emoji41]
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

enyzKl.jpg

Vites tık tık. 
Tcs vardır bence. 1999 flairde vardı. Patinaja düşünce "garç" diye bir sesle beraber devreye giriyordu. Benzetme garip oldu ama tam da böyle bir durum.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valla kontak esnasında yanıyor da patinaj da yanmadı sanki bende çözemedim. 

İnan Çınar yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tcs vardır bence. 1999 flairde vardı. Patinaja düşünce "garç" diye bir sesle beraber devreye giriyordu. Benzetme garip oldu ama tam da böyle bir durum.

Tcs tuşu var mıydı araçta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Puma da btcs varmış mesela 

Bende focus 1 için tcs tuşu vardı boş kalan düğme yerine takarım konsolda 😛

btcs fren ile çekiş kontrol yapıyor. O yüzden absli Fiestalarda o olabilir gibi. O yüzden arıza dışında lambası yanmıyor da olabilir. Çünkü ABS lambası ile bir çalışıyor göstermis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzhan Çakır yazdı:

Abi tcs çalıştığını nasıl anlarım bu bir emoji23.png ikincisi gel abi parlatır, güzel temizleriz emoji41.png

Gaz telli değil mi bu.. 

Tcs varsa gaz kelebeğine bağlı bir servo motor da olması gerekir.. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

btcs fren ile çekiş kontrol yapıyor. O yüzden absli Fiestalarda o olabilir gibi. O yüzden arıza dışında lambası yanmıyor da olabilir. Çünkü ABS lambası ile bir çalışıyor göstermis

Sanmam esp olmadan yapamaz olun.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gaz telli değil mi bu.. 

Tcs varsa gaz kelebeğine bağlı bir servo motor da olması gerekir.. 

Sanmam esp olmadan yapamaz olun.. 

Tcs iki türlü fordda.

Tcs gaz keserek

Btcs fren yaparak. İlkel ESP gibi . 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Hayırlı olsun Mustafa güzel araç. Bunu görünce direk dedim karakaçan değil mi bu diye unutmamışım diğerini 😊

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bendeki BTCS idi. Ayrı bir tuşu yoktu. Ekranda Mustafa'nın paylaştığı pumaya ait patinaj resmi  Abs lambasiyla birlikte  araç çalışmadan önce yanıp  çalıştırınca sönüyordu.  Esp yoktu bende. Zaten esp fiesta  mk4  lerde  hiç olmadı.

Ilkel bir antipatinaj sistemi bence de. Abs den komut alıyordur çünkü ayrı  bir tuşu yok. Patinaja düşen tekerin dönme  hızını  yavaşlatıp gücü ortak dağıtıyor. 

Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Hayırlı olsun abi.. Nedense bu fiestalar satıldıktan sonra insanda bi pişmanlık yaratıyor demekki sadece ben değilmişim 3. Kez fiesta alan biri olarak :) Güzel araç kazasız belasız kullanmak dileğiyle 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Herkese teşekkür ederim iyi dilekleri için. Daha iyileri niyetine girenlerin olsun inşaallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Temizledik ama gece çöl tozu gelmiş resim çekene kadar

kNnGEm.jpg

88BMSB.jpg

fKgVuD.jpg

6uXuNn.jpg

uovPkg.jpg

LlVjtg.jpg

P80rXc.jpg

4FJdwY.jpg

D6tPZB.jpg

EHO59G.jpg

Modlardan   ricam fotoları ilk mesaja ekler mi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hayırlı olsun, kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

YOenDj.jpg

Kontrol e gitti bu gün.

Ön arka yürüyen inecek.  Parça listesi yaptık

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...