İçeriğe Yönlendir

Çekme ya da Motokaravan - Hangisini Tercih Etmeli

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Çekme karavanda aynen tekne gibi bakılırsa ömrü uzun olabilir. Bu durumda araç değiştirdiniz vs karavan yerinde durur. Uzun süreli hobi bakımı elektrifikasyon gece kulübü yastık yorgan webasto tv müzik seti vesaire gibi çalışmalar daha uzun soluklu yapılabilir. Ayrıca enteresan deprem vb gibi afetlerde eğer üstüne ev düşmedi ise avantaj. Gelecekteki salgın hastalıklarda da şehirden kaçıp saçma sapan yerlerde yaşamaya çalışmak için kullanılabilir. Bir başka avantajı işyerinde diyelim yurtdışına bir parti yetiştirme yahut dönüşüm vs  gibi yatılı olmayı gerektiren bir süreç oldu. Hemen çeker getirirsin işyerinin önüne ya da bahçesine. 7/24 kalırsın orda. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Gök yazdı:

Cümleten vazgeçin bu sevdadan yıpranırsınız😂😂😂

Konulara cevap yazma parali olsun 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sami Demirpaz yazdı:

Konulara cevap yazma parali olsun 😂

Konu açma çok pahalı diyorlar 😬

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Metin Akbal yazdı:

Bu enisteyi hangi platforma koyalim :)

Enistemiz motokaravan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Peki bu çekme karavanı istediğimiz yere çekebiliyor muyuz?

Yani karavan kampları dışında, şu sahili beğendim, şu dere kenarı güzelmiş deyip park edebiliyor muyuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Göktürk yazdı:

nerde bu doblo?

Turk yapimi doblo da var. Doblo pickup Practico uzerine yapiyorlar. 

https://www.hotomobil.com.tr/ronin-karavan

Mehmet Pınar yazdı:

Peki bu çekme karavanı istediğimiz yere çekebiliyor muyuz?

Yani karavan kampları dışında, şu sahili beğendim, şu dere kenarı güzelmiş deyip park edebiliyor muyuz?

Aynen oyle, ozel bir mulk veya yasak bolge degilse yapabilirsin. Taksim meydaninda durmana izin vermezler ama dogada problem olmaz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Sami Demirpaz yazdı:

Turk yapimi doblo da var. Doblo pickup Practico uzerine yapiyorlar. 

https://www.hotomobil.com.tr/ronin-karavan

Aynen oyle, ozel bir mulk veya yasak bolge degilse yapabilirsin. Taksim meydaninda durmana izin vermezler ama dogada problem olmaz. 

Yasal bir sakıncası yoksa güzelmiş. Mesela burda sahilde çadır yasak bildiğim. Baraka yapmakta yasak. Alıp bunu yaz başında çeksek, yaz sonu toplayıp gitsek bi sorun çıkar mı diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Pınar yazdı:

Yasal bir sakıncası yoksa güzelmiş. Mesela burda sahilde çadır yasak bildiğim. Baraka yapmakta yasak. Alıp bunu yaz başında çeksek, yaz sonu toplayıp gitsek bi sorun çıkar mı diye düşündüm.

Halka açık bir plaj ve birinin arazisi ise sen olsan izin verir misin?

Böyle yerlerin ücretli olması şart. Umudumuz kampinglerin sayı ve kalitesinin artarak sahillerdeki beton enflasyonunu ve israfı ortadan kaldırması.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Mehmet Göktürk yazdı:

Halka açık bir plaj ve birinin arazisi ise sen olsan izin verir misin?

Böyle yerlerin ücretli olması şart. Umudumuz kampinglerin sayı ve kalitesinin artarak sahillerdeki beton enflasyonunu ve israfı ortadan kaldırması.

Halk plajı veya birine ait bir yer değil dediğim. Gayet bakir bir alan. Ama kumsal. Bazı seneler çadırcılar ve karavanlar oluyor, görmüşlüğüm var.

Böyle sahipsiz sahillerin( sanırım Milli emlak bakıyor) yasal prosedürü nedir onu bilmek lazım. Birileri gelip, bu karavanı kaldırın derse sorun yok. Ama çekiciye takıp otoparka çeker, üstüne ceza yermiyiz?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu güzelmiş ya.

Fena degil, sahibinden de 68.000₺ ile ilanlari var. tabi rakam donanimsiz hali. eklemeler ile rakam daha yukari cikip konfor artacaktir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sami Demirpaz yazdı:

Fena degil, sahibinden de 68.000₺ ile ilanlari var. tabi rakam donanimsiz hali. eklemeler ile rakam daha yukari cikip konfor artacaktir. 

arabayı da alman gerekiyor ama altına. Öte yandan bilindik doblo avantaj.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Tabi, arabayi koymadan soyledim ben. 

Siteyi guzel yapmislar yanliz, konfirigasyon eklemisler. Ek donanimlarin ucretleri belli. Mantik olarak cok begendim. 

Rakam olarak ben boyle bir butce ayirmam, yine 200 uzeri cikiyor orta donanimla almak isteyince. 

Bu arada soyle bir notum olsun, engelli indirimi olanlar bu araci otv siz alabilir 😉

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sami Demirpaz yazdı:

Tabi, arabayi koymadan soyledim ben. 

Siteyi guzel yapmislar yanliz, konfirigasyon eklemisler. Ek donanimlarin ucretleri belli. Mantik olarak cok begendim. 

Rakam olarak ben boyle bir butce ayirmam, yine 200 uzeri cikiyor orta donanimla almak isteyince. 

Bu arada soyle bir notum olsun, engelli indirimi olanlar bu araci otv siz alabilir 😉

Evde birden çok araç olan evler için sıkışınca ticari araç gibi kullanılarak ulaşımı temin eder. Bir araç satılırsa anlamlı olabilir.

Sağlam gezilir bununla. Hafta sonu evde durmaz insan. Dezavantajı da o.

Ön koltuklar rahat mı acaba ticari olayı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Komşum, uzun şase doblo ile Avrupa Afrika gezmediği yer kalmamış. Araç fazlaca yeterli şekilde tasarımlı.
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Practico larin on koltugu 3 kisilik olanlari var. 

Bir cift icin ideal. Bir cift bir cocuk icin uygun bir kombinasyon. Less is more

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sami Demirpaz yazdı:

Practico larin on koltugu 3 kisilik olanlari var. 

Bir cift icin ideal. Bir cift bir cocuk icin uygun bir kombinasyon. Less is more

benim durum o. bir çocuk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

motokaravanı olsn bir yakınımın ifadesi ile, Türkiyede ve avrupada ilk önce çekme karavanı ile gezmiş. Türkiyede çekme karavana saygı ile yaklaşılmadığını görünce satıp fiat ducato uzun ve yüksek şasi motokaravan almıştı. Düzceyede  geldi neden fiat marka deyince bunların genişliği diğer panelvanlardsn fazla arkaya yatak enlemesine sığıyormuş. Kaza vb durumlarda yapma karavanlar güvenli olmuyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Buna salça olasım var ancak içini ve yürütme sistemini baştan yapmam gerekiyor. Hiç olmayan bir sistem hemde

İmalattan Çok amaçlı MİNİ KARAVAN lar İlan No: 208471092 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-imalattan-cok-amacli-mini-karavan-lar-208471092/detay

Yürütme sistemi 2 teker+1 dingil değil mi abi? Uğraşmak için vaktim var dersen al, keyfine göre yaparsın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...