İçeriğe Yönlendir

Skoda Karoq

Oktay Göktaş

Recommended Posts

Oktay Göktaş
Aramıza hoşgeldiniz,
Ben de 2018 Ocaktan bu yana Kodiaq 1.4 TSİ kullanıcısıyım, ben aracı alırken karoq yoktu sanırım hatırlayamadım. Güzel araçtır ve memnun kalırsınız. Ben 52.000 KM'lerdeyim şimdi. Ne dsg ne başka  bir problem yaşamadım.
DOlu paketlerin hayalet ekran ve ambiyans aydınlatmalarına ayrıca bayılıyorum,ben alırken hayalet opsiyonu dahi yoktu malesef:)
Güzel günlerde kullanın kazasız belasız inşallah..

Hoşbuldum. Size de kazasız belasız kulanmak nasip olsun. Dedim ya ben donanım delisiyim[emoji51] o yüzden kodiaq düşünmedim, boyumu epey aşıyordu doluları. Hayalet ekran güzel ama harita yansıtılmıyor maalesef. Columbus ekran olması lazım o da buraya gelmiyor galiba.
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun benimde merak ettiğim bir araç, tiguan mı yoksa karoq mu desem ne dersiniz peki kıyas yapabilirmisiniz?

Teşekkür ederim. Cihaner bey harika özetlemiş durumu. Tiguan biraz boydan uzun. Görünüm farkı vs gibi etmenler var sadece. Karoq da bu yılla birlikte epey satıldı. İkinci elde de tercih edilecektir diye düşünüyorum. O yüzden karoq daha cazip. Tabi bu benim fikrim. Skodanın kalite olarak hiçbir eksiği yok. Hatta pratik çözümleri sunan harika detaylara sahip. Şemsiye sadece bunlardan biri. Tüm parçalarda VAG grubunun tüm üyelerinin logosu var. Kaputu açıp fotoğraf çeksem siz tiguan sanabilirsiniz, söylemezsem. Aydınlatmayla ilgili olan herşey Led. Ayna altı ışığı ve en güzeli kapı altı skoda yazısı çok hoş oluyor geceleri. Tiguanı kötülemiyorum, yanlış anlaşılmasın. Sadece bu dolulukta tiguandan fiyat olarak daha cazip sanırım.
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Oktay Göktaş yazdı:

Hoşbuldum. Size de kazasız belasız kulanmak nasip olsun. Dedim ya ben donanım delisiyimemoji51.png o yüzden kodiaq düşünmedim, boyumu epey aşıyordu doluları. Hayalet ekran güzel ama harita yansıtılmıyor maalesef. Columbus ekran olması lazım o da buraya gelmiyor galiba.

Ben de donanım delisiyim ama ne kadar ekmek o kadar köfte durumu da var haliyle. Allah kimseyi gördüğünden geri bırakmasın inşallah. Neticeten araç güzel, ortamımız zaten tescilli .. Aktif bir forumuz, bol bol paylaşım bekleriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlısı olsun 2. el 2012 fiestaya 90 bin lira istenen bu piyasada 209 bine böyle sıfır km üst sınıf ve donanımlı araca sahip olmak keyifli olmalı. [emoji4] Allah kaza bela vermesin 

Sormayın fiyatlar acayip arttı. Rabbim size daha iyisini nasip eder inşallah.

Hayırlı olsun aracınız. Kazasız, güle güle kullanın.
Karok, Ateca ile aynı fabrika nın, aynı bantlarında üretiliyor. Ona nazaran, daha fazla konfor için oryente edilmiş bir araçtır.
Sizin gibi, ben de forumu geç fark edip, geç yazanlardanım.
İlerleyen zamanda, kullanıcı deneyimlerinizi paylaşarak, katkılarınızı güncellersiniz diye umuyorum. Çünkü, bu güzel ortamın böyle de bir viral etkisi vardır.
Forumun Skoda otoparkına, bir aracın daha katılmış olmasına sevindim.

Aynen, aynı platforma sahip ikisi de. Seat daha sportif bir araç doğru. Tabii ki deneyimlerimi paylaşırım. Hatta müsait zamanda fotoğraflarsam skodanın pratik çözümlerini bagajı vs paylaşıcam inş.

Hoş geldiniz Hocam.
Aracınız hayırlı olsun.
Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Hoşbulduk. Teşekkür ediyorum.

Hoşgeldiniz, Karoq hayırlı uğurlu olsun, çok yakışıklı maşallah [emoji4]

Çok teşekkür ediyorum.

Çok güzel araç hayırlı olsun.
Biliyorsunuz bu araçlar genel olarak 3 boyutta. Karoq kısa olan ve Seat karşılığı Ateca. VW ara boyda Tiguan, uzun boyda Allspace üretti. Skoda ise kısa boyda Karoq, uzun boyda Kodiak üretti. Tiguan karşısında ara boy üretmedi. Skoda taktik olarak ne yaparsa daha geniş ve kullanışlı yapan bir firma. Seat daha sportif yapma düşüncesinde. Ben 3 firma arasında bu araçlarda kalite anlamında çok fark olacağını düşünmüyorum.  Ebat olarak ise Tiguan Karoq dan   bir büyük ama ben 2 kişiyim ve o büyüklüğe ihtiyacım olmuyor. Araç enleri genelde aynı. Sadece boylar değişiyor. Bu nedenle Karoq ile Tiguan arasında çok büyük fark olmadığı düşünüyorum. Her ikisini kullanan varsa daha iyi değerlendirme yapacaktır. 
Çok teşekkür ederim. Elinize sağlık. Herşeyi özetlemişiniz. [emoji1319][emoji1319][emoji1319]

Hoşgeldiniz.
Hayırlı olsun. :nazar:

Hoşbuldum. Teşekkür ediyorum.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler :nazar:

Amin, teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip etsin 

Amin, çok teşekkür ediyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Hayırlı olsun,dolu dolu bir araç.1.5 tsi makina da çok başarılı.

Benim öceki aracım 2019 Tiguan 1.5 tsi dı,hantallığı ve yakıt tüketimi sebebiyle satmıştım,ama kardeşim seat ateca 1.5 tsi xcellence modelinidi aldı,1.5 tsi onda müthiş başarılı,bu kasaya çok gitmiş bir motor.

Tavsiyem,gizli özellik falan açtırmayın,fabrikasyon dursun,öyle sinyallerin karışık yanması falan apaçi işi gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Benim öceki aracım 2019 Tiguan 1.5 tsi dı,hantallığı ve yakıt tüketimi sebebiyle satmıştım,ama kardeşim seat ateca 1.5 tsi xcellence modelinidi aldı,1.5 tsi onda müthiş başarılı,bu kasaya çok gitmiş bir motor.
Tavsiyem,gizli özellik falan açtırmayın,fabrikasyon dursun,öyle sinyallerin karışık yanması falan apaçi işi gibi oluyor.

Teşekkür ederim. Evet hantal bi araç değil. Yakıt üzecek gibi görünmüyor. İlerleyen zamanda bir miktar daha düşecektir mutlaka. O gizli özellik olayına baktım ama dediğiniz gibi beni pek sarmadı. Sizinle aynı fikirdeyim. Belki ilerleyen zamanda front assist ve acc montajı düşünebilirim. Radarın yeri var. Fiyatını bi araştırayım, makul gelirse bunlar daha elzem geliyor bana.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aramıza hoşgeldiniz. Yeni aracınız hayırlı olsun. Arkadaşınız iyi ki yönlendirmiş dedim okurken. Güle güle kullanın.

Ben hala Kodiaq, karoq karıştırıyorum. Çol benzetiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aracınız hayırlı olsun, kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Aramıza hoşgeldiniz. Yeni aracınız hayırlı olsun. Arkadaşınız iyi ki yönlendirmiş dedim okurken. Güle güle kullanın.

Ben hala Kodiaq, karoq karıştırıyorum. Çol benzetiyorum.

Hoşbuldum. Teşekkür ediyorum. Sağolsun, işi rast gelsin. İyi bi tercih olmuş. Sizin de gönlünüze göre versin inş.
Kodiaq bariz büyük aslında. Yine de çok benziyorlar doğru

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aracınız hayırlı olsun, kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

Amin, çok teşekkür ederim [emoji3526]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Teşekkür ederim ilkay bey
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Araç içi ses yalıtımı konusunda ne düşünüyorsunuz. Kullanılan malzeme kalitesi ve sürüş konforu hakkında tecrübelerinizi bilmek isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Araç içi ses yalıtımı konusunda ne düşünüyorsunuz. Kullanılan malzeme kalitesi ve sürüş konforu hakkında tecrübelerinizi bilmek isterim.

Önceki aracım astra j idi. Cosmo donanım. Rahat ve konforludur. Ondan sonra çok daha sessiz ve yumuşak geldi bana. Ses yalıtımı gayet iyi diyebilirim. Sürüşü de keyifli. Dsg sürüş konusunda oldukça başarılı. 150 bg olması da dip gaz yapınca arabanın iyi ivmelenmesini sağlıyor. Bi V8 değil elbet ama kendi çapında gayet başarılı bence.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Çok güzel ve gıpta ile baktığım araçtır Skoda Yeti maceramdan sonra. Maşallah, tekerine taş değmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kutluay Selçuk yazdı:

1.5 miydi 1.4 müydü?  ve 125HP miydi? 150 mi?

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Çok güzel ve gıpta ile baktığım araçtır Skoda Yeti maceramdan sonra. Maşallah, tekerine taş değmesin.

Amin çok teşekkür ediyorum. Size de nasip olur inşallah.
Güle güle kullanın, kazasız belasız. 

Teşekkür ederim. Cümlemiz inş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hayırlı olsun, çok begendiğim bi araç ve beğendiğim bi renk, güle güle kullanın. Yalnız basamak olayına pek sıcak bakamıyorum ben, yüksek araç alıp aracı alçatmak niyedirki. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun, çok begendiğim bi araç ve beğendiğim bi renk, güle güle kullanın. Yalnız basamak olayına pek sıcak bakamıyorum ben, yüksek araç alıp aracı alçatmak niyedirki. [emoji4]

Teşekkür ediyorum. Doğrusu aracı alçaltmak olarak hiç düşünmemiştim[emoji28] yakışıyor bence basamak. Bir de işlevi var. Kızım binerken ona basınca rahat çıkabiliyor. Eşim de inip binerken rahat olduğundan yüksek araç olsun istemişti. Basamakla birlikte hepimize hitap etti. Oğlumun henüz bir fikri yok [emoji28] fikir sahibi olacak kadar büyüyünce bakalım o ne diyecek..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yan basamak bir fonksiyonu olmadığı gibi artık biraz suv apaçisi izlenimi vermeye başladı. Yine de zevk meselesi. Ama işlev bakımından yararsız ve zararlı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk
Mehmet Göktürk yazdı:

1.5 miydi 1.4 müydü?  ve 125HP miydi? 150 mi?

1.5 tsi act 150 hp

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kutluay Selçuk yazdı:

1.5 tsi act 150 hp

hantal olmaması lazım başka bişey var onda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...