İçeriğe Yönlendir

Skoda Karoq

Oktay Göktaş

Recommended Posts

Oktay Göktaş

https://ty.gl/oge6pocv

Şu kameradan sipariş verdim. Çözünürlüğü iyi görünüyor. Karşılaştırma videolarına baktım. Bu kapasitör durumlarını falan araştırmadım ama işimi görsün yeter. Var mı yok mu bilmiyorum. Kompakt oluşu ve kayıt çözünürlüğü bana tatmin edici geldi. Kibar bir ürün. Telefonda yazılımla videoları izlenebiliyor. Gelsin de foto paylaşırım..

Önceki aracım astrada multimedyaya bağlanan tip bir kamera vardı. Aracı satınca hiç dokunmadım. Sistemin parçası gibiydi o. Sd kartımı aldım sadece [emoji4] o astra çok temiz bir araçtı. Keşke daha önce foruma üye olmuş olsaydım. Belki burdan birine giderdi. Ben de burdaki birçok arkadaş gibi detay ve araca değer katacak şeyleri çok seviyorum. Neler yaptım şimdi anlatsam 1000 sayfalık (tapatalka göre) konular arasına girerdi[emoji1]

Hoşgeldiniz.
Hayırlı olsun aracınız :nazar:

Hoşbuldum, teşekkür ediyorum
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Oktay Göktaş yazdı:

Şu kameradan sipariş verdim. Çözünürlüğü iyi görünüyor. Karşılaştırma videolarına baktım. Bu kapasitör durumlarını falan araştırmadım ama işimi görsün yeter. Var mı yok mu bilmiyorum. Kompakt oluşu ve kayıt çözünürlüğü bana tatmin edici geldi. Kibar bir ürün. Telefonda yazılımla videoları izlenebiliyor. Gelsin de foto paylaşırım..

Önceki aracım astrada multimedyaya bağlanan tip bir kamera vardı. Aracı satınca hiç dokunmadım. Sistemin parçası gibiydi o. Sd kartımı aldım sadece emoji4.png o astra çok temiz bir araçtı. Keşke daha önce foruma üye olmuş olsaydım. Belki burdan birine giderdi. Ben de burdaki birçok arkadaş gibi detay ve araca değer katacak şeyleri çok seviyorum. Neler yaptım şimdi anlatsam 1000 sayfalık (tapatalka göre) konular arasına girerdiemoji1.png

Opele de bakiyoruz 😂

@Metin Akbal var bide, ama o bozuyor genelde 😂😂 erken gelseydiniz kurcalardik bol bol 🤗

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Güzel araç. Allah kaza bela vermesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Güzel araç. Allah kaza bela vermesin. 

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah 

Amin, cümlemize inş. Teşekkür ediyorum.
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Oktay Göktaş yazdı:

Önceki aracım astrada multimedyaya bağlanan tip bir kamera vardı. Aracı satınca hiç dokunmadım. Sistemin parçası gibiydi o. Sd kartımı aldım sadece emoji4.png o astra çok temiz bir araçtı. Keşke daha önce foruma üye olmuş olsaydım. Belki burdan birine giderdi. Ben de burdaki birçok arkadaş gibi detay ve araca değer katacak şeyleri çok seviyorum. Neler yaptım şimdi anlatsam 1000 sayfalık (tapatalka göre) konular arasına girerdiemoji1.png

Güzel bir kameradır. Yaklaşık, 10 aydır kullanıyorum, kapasitörle ilgili henüz bir sorun olmadı.

GPS modülü ile birlikte de alabilirseniz, daha kullanışlı olabilir (Linkteki ilanda, sadece kamera satışta görünüyor).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Skoda ve seat ana firmayı solladı bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Skoda ve seat ana firmayı solladı bence. 

Teşekkür ederim. Skoda ve seat çok iyi bir alternatif oldu. İkisinin de kendine göre artıları vardı, vw satın aldıktan sonra entegrasyonu ve kaliteyi çok güzel birleştirdiler diye düşünüyorum. Fiyat olarak da vw e göre uygun olunca tercih ediliyor artık.

Güzel bir kameradır. Yaklaşık, 10 aydır kullanıyorum, kapasitörle ilgili henüz bir sorun olmadı.
GPS modülü ile birlikte de alabilirseniz, daha kullanışlı olabilir (Linkteki ilanda, sadece kamera satışta görünüyor).

Evet gps modülünü almadım. Kararsızım o konuda. Bağlantıyı da bagajdaki çakmaklık soketine takmayı düşünüyorum. Kablo yetişir mi acep? Kesip biçme yapmak istemiyorum doğrusu??
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oktay Göktaş yazdı:

Evet gps modülünü almadım. Kararsızım o konuda. Bağlantıyı da bagajdaki çakmaklık soketine takmayı düşünüyorum. Kablo yetişir mi acep? Kesip biçme yapmak istemiyorum doğrusu??

Bagaj zor olur. 

Şu parçadan alın. Alırken aracınızın sigorta tipini bilip ona göre almalısın.. Piyasada yaygın kullanılan 3 çeşit sigorta tipi var. 

https://www.amazon.com.tr/Otoaksesuarcim-com-tr-Standart-Bıçak-Sigorta-Çoklayıcı/dp/B07KDXJR5L/ref=asc_df_B07KDXJR5L/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=428257342026&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=8847782081470024756&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012786&hvtargid=pla-895451671865&psc=1

Bu parça ile çalışma isteğinize göre sigorta kutusundaki kontak hattından veya uygun tarzda bir sigortadan paralel elektrik alırsınız. Hiç bir yer kesilmez. 

1704563070_sigortaoklayc.jpg.438d6c4d80fddcc3600f7be588810690.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu benim yaptığım montaj,

eletriği burana almışım. 

add6a6e6e360d09a6247f28aae6e0e33.jpg

şasiyi de buradan.. 

1804852094_kamerabalantsasi.jpg.ace511a3f90cd43086bb034c2c45b503.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Oktay Göktaş yazdı:

...

İçinden çıkan kablo, 2 metre civarındaydı hatırladığım kadarıyla. Eğer öyle ise, bagaja uzatmak için ekleme gerekecektir.

Çakmak soketi kontak kapalıyken kapanmıyor olabilir, bu durumda, kamera akım çekmeye devam edecektir.

Karok larda kabin içi sigorta kutusu torpido gözünün içerisinde olduğundan, oradan bağlantı kurmak da mümkündür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Bagaj zor olur. 
Şu parçadan alın. Alırken aracınızın sigorta tipini bilip ona göre almalısın.. Piyasada yaygın kullanılan 3 çeşit sigorta tipi var. 

https://www.amazon.com.tr/Otoaksesuarcim-com-tr-Standart-Bıçak-Sigorta-Çoklayıcı/dp/B07KDXJR5L/ref=asc_df_B07KDXJR5L/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=428257342026&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=8847782081470024756&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012786&hvtargid=pla-895451671865&psc=1

Bu parça ile çalışma isteğinize göre sigorta kutusundaki kontak hattından veya uygun tarzda bir sigortadan paralel elektrik alırsınız. Hiç bir yer kesilmez. 

1704563070_sigortaoklayc.jpg.438d6c4d80fddcc3600f7be588810690.jpg

Kafama yattı, kerem bey de bahsetti. Sigortalara bakıp böyle bir şey alayım. Montaj da çok basit görünüyor. Amazon da en mantıklı seçenek sanırım..

İçinden çıkan kablo, 2 metre civarındaydı hatırladığım kadarıyla. Eğer öyle ise, bagaja uzatmak için ekleme gerekecektir.
Çakmak soketi kontak kapalıyken kapanmıyor olabilir, bu durumda, kamera akım çekmeye devam edecektir.
Karok larda kabin içi sigorta kutusu torpido gözünün içerisinde olduğundan, oradan bağlantı kurmak da mümkündür.

Tam mehmet beye yazıyordum ben de. Dediğiniz mantıklı. Ben de sizler gibi yapayım o zaman.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oktay Göktaş yazdı:

Kafama yattı, kerem bey de bahsetti. Sigortalara bakıp böyle bir şey alayım. Montaj da çok basit görünüyor. Amazon da en mantıklı seçenek sanırım..

N11 de falan da var.. 

Artık Türkiye'de bulabiliyoruz bunları. Geçmişte 1 ay çinden gelmesini bekliyorduk. 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

N11 de falan da var.. 
Artık Türkiye'de bulabiliyoruz bunları. Geçmişte 1 ay çinden gelmesini bekliyorduk. 

Bu arada, bir de çakmaklık soketi almam lazım sanırım harici? Doğru mu? Bu soketin artı ucu fuse tapa, şase de şaseye sanırım. Başka türlü direk bağlantı olmaz sanırım?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada, bir de çakmaklık soketi almam lazım sanırım harici? Doğru mu? Bu soketin artı ucu fuse tapa, şase de şaseye sanırım. Başka türlü direk bağlantı olmaz sanırım?

Çakmaklık soketine gerek yok.

Kabloları kameranın adaptörünün uç kısmına artıyı kenardaki şasi kısmına da şasiyi lehimledim ve izole ettim.

Son fotoğraftaki şasi aldığım direğin arkasına sıkıştırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Çakmaklık soketine gerek yok.
Kabloları kameranın adaptörünün uç kısmına artıyı kenardaki şasi kısmına da şasiyi lehimledim ve izole ettim.

Son fotoğraftaki şasi aldığım direğin arkasına sıkıştırdım.

Ok, mantığı anladım[emoji1303]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

e3966202c1e13adfb6042de47970ccc2.jpg
0a3ec09b36eb1c9069c63fa76a01ca16.jpg

Kameram geldi. İlk intibam oldukça kaliteli olduğu yönünde. Telefona programını indirip kurdum. Canlı görüntüyü aktarıyor. Videoları izleyebiliyorsunuz. Park modu var ama batarya ne kadar dayanır bilemiyorum. 500 mah. İlerleyen zamanda montaj işini hallederim inş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Hoşgeldiniz hocam, yeni aracınız ve kameranız hayırlı olsun. Kamera çok güzelmiş, kazasız belasız sürüşler...

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hoşgeldiniz hocam, yeni aracınız ve kameranız hayırlı olsun. Kamera çok güzelmiş, kazasız belasız sürüşler...

Teşekkür ediyorum. İnşallah monte edip unuturum kamerayı, ihtiyacımız olmaz..
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Oktay Göktaş yazdı:

Teşekkür ediyorum. İnşallah monte edip unuturum kamerayı, ihtiyacımız olmaz..

İnşallah. Montaj bahsedildiği gibi sigorta kutusundan alınınca, her binişte aç-kapa olayı olmayınca çok rahat.

1 seneyi geçmiştir herhalde ben yeni kamerayı takalı.

Bir kez faturası elime gelince hatırladım, bir de şimdi bu yazdığınızı okuyunca :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel kamera Oktay.. (Ben de Oktay'a geçtim :))

Güle güle kullan. 

500 mA çokmuş. sürekli çalışmaya uygun değil bu. Park edince hareket sensörünü aktif edebilirsin.. Hareket görürse çalışır, daha az enerji harcar. 

Kalıcı bağlamayı yapmadan önce nasıl kullanacağına karar ver. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Güzel kamera Oktay.. (Ben de Oktay'a geçtim :))
Güle güle kullan. 
500 mA çokmuş. sürekli çalışmaya uygun değil bu. Park edince hareket sensörünü aktif edebilirsin.. Hareket görürse çalışır, daha az enerji harcar. 
Kalıcı bağlamayı yapmadan önce nasıl kullanacağına karar ver. 

Aynen abi, içinden geldiği gibi :) ayarlarını o şekilde yaptım. Harekete duyarlı. Bağlantı için gereken aparatların siparişini verdim. Onlar gelince hal yola koyarız artık. Zaten araba kapının önünde yatıyor..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Opele de bakiyoruz [emoji23]
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] var bide, ama o bozuyor genelde [emoji23][emoji23] erken gelseydiniz kurcalardik bol bol [emoji847]
Neyi bozmusum bea araba hala saglam, otoparkta yatiyor :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...