İçeriğe Yönlendir

Skoda Karoq

Oktay Göktaş

Recommended Posts

Oktay Göktaş
Ben de ACC taktırdım aracıma. Müthiş bir konformuş.
[mention=25938]Cem Işık[/mention] abi, imkanın varsa mutlaka yaptır.

Sizinki de hayırlı olsun. Ben henüz alışma evresindeyim. Garip geliyor[emoji28]. Hangi durumlarda nasıl davranacağına tamamen ben de adapte olduğumda müthiş olacak evet.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Oktay Göktaş yazdı:

Sizinki de hayırlı olsun. Ben henüz alışma evresindeyim. Garip geliyoremoji28.png. Hangi durumlarda nasıl davranacağına tamamen ben de adapte olduğumda müthiş olacak evet.

Ben gece yollar boşken denedim. Müthiş bi şey. Dün hatta yine ACC ile geldim, navigasyona bakarken araba bi anda fren yaptı, meğerse önümdeki yavaşlamış :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun. Adaptif hız sabitleme iyi güzel ama şöyle bir sorun var. Mesela 110 ile gidiyoruz. Önümüze araba girdi veya önümüzdeki yavaşladı. Biz de yavaşladık. Hız düştü 70’e. Sonra önümüz boşalınca araba 110’a çıkmak için gazı köklüyor. Ben sevmiyorum hızlı hızlanma olayını. Skoda’da da nasıl bu durum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Bu frenleme asistanları çok başarılı. ACC montajı yapılırken bi T Roc gelmişti oraya. Geri manevrası yapması gerekti ve arkasını yola verdi. Ara sokakta dar bir yol. Tam yolu ortalamıştı ki bir bisikletli çocuk bi anda şimşek gibi arkasından geçti. Araba da tam manasıyla zınk diye durdu. Bisikletli ucuz yırttı. Ben dedim ki bu manevra frenlemesiydi. Kullanan kişiye sordum hemen, o da onayladı. Ben durmadım araba durdu diye. Reflekslerin yetişmeyeceği durumlarda çok faydalı olabiliyor bu sistemler.

Geri manevrada bende de vardı frenleme asistanı. Şimdi önde de var. Rabbim kazadan beladan esirgesin cümlemizi..

Hayırlı olsun. Adaptif hız sabitleme iyi güzel ama şöyle bir sorun var. Mesela 110 ile gidiyoruz. Önümüze araba girdi veya önümüzdeki yavaşladı. Biz de yavaşladık. Hız düştü 70’e. Sonra önümüz boşalınca araba 110’a çıkmak için gazı köklüyor. Ben sevmiyorum hızlı hızlanma olayını. Skoda’da da nasıl bu durum?

Teşekkür ederim Tansu bey. Şöyle ki, ben aracımın cruise ile hızlanmasını daha çok seviyorum. Daha pürüzsüz, daha akıcı hızlanıyor. Gerçi adaptifte hızlanma sürecinde bir fark olacak mı henüz o kadar tecrübe edemedim ama normalde gazı köklemeden, sakin ve kararlı, tüketime abanmadan hızlanıyordu ‘resume’ yaptığımda..
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
DSG varya DSG üff bildiğin roketliyor [emoji16] Astra da öyle normal gidebildiği maksimum torku kullanıyor o esnada.
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

DSG varya DSG üff bildiğin roketliyor emoji16.png Astra da öyle normal gidebildiği maksimum torku kullanıyor o esnada.

Gecen bi ateca test ettim. Sahibisi yeni aldı. Bi ver bakayım belinde kuluncu varmı dedim.. kulunçlarını cıkardım yahu sport tusu nerdeydi bunun diye sordugumda daha napacan merak ediyorum dedi😂

dsg akla ziyan calısıyor hakkaten 👍

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Gecen bi ateca test ettim. Sahibisi yeni aldı. Bi ver bakayım belinde kuluncu varmı dedim.. kulunçlarını cıkardım yahu sport tusu nerdeydi bunun diye sordugumda daha napacan merak ediyorum dedi[emoji23]
dsg akla ziyan calısıyor hakkaten [emoji106]
Istanbul dan Rize ye getirdim Ibiza 1.0 Ecotsi DSG. Cok arabayi tokat manyağı yaptımdı İstanbulda.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Alpay Sumer yazdı:

Gecen bi ateca test ettim. Sahibisi yeni aldı. Bi ver bakayım belinde kuluncu varmı dedim.. kulunçlarını cıkardım yahu sport tusu nerdeydi bunun diye sordugumda daha napacan merak ediyorum dedi😂

dsg akla ziyan calısıyor hakkaten 👍

Sport için vitesi aşağı çekmen yetiyor Alpay. D. Modunda iken aşağı çekip bırakınca sport. Tekrar aşağı çek bırak normal mod. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Sürüş programı (normal comfort sport eco) ACC 'yi takınca mi geldi ?

Evet, öyle olmuş[emoji28]. İçeriğinde ne var incelemedim henüz. Kullanım farkı var mı bilmiyorum.. Cem abinin dediği gibi vitesi geri çekince bi kere sporta geçiyor. Spor modu vardı zaten ama diğerleri nedir bakmadım doğrusu..
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Ben de ACC taktırdım aracıma. Müthiş bir konformuş.

@Cem Işık abi, imkanın varsa mutlaka yaptır.

King’in cx3 de kullanmıştım 500-600 km kadar, çok keyifli bi özellik..ön camın vs değişmesi gerekiyor diye gözümde büyüyor. Ama ilk fırsatta girişeceğim bu işe

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Oktay Göktaş yazdı:

Evet, öyle olmuşemoji28.png. İçeriğinde ne var incelemedim henüz. Kullanım farkı var mı bilmiyorum..

Eco comfort normal sport seçimleri var. Bende onları deneyimliyorum. Vitesten seçilen sportla bu menüden seçilen arasındakini anlamaya çalışıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
King’in cx3 de kullanmıştım 500-600 km kadar, çok keyifli bi özellik..ön camın vs değişmesi gerekiyor diye gözümde büyüyor. Ama ilk fırsatta girişeceğim bu işe

Cam Lane Assist için değişiyor. ACC için radar yetiyor. Yani bunun için cam değişimi yok.
Eco comfort normal sport seçimleri var. Bende onları deneyimliyorum. Vitesten seçilen sportla bu menüden seçilen arasındakini anlamaya çalışıyorum.

Bakayım ben de. Belki aracın hızlanma durumu için geçerli olabilir. Mesela spordayken daha agresif hızlanıyor olabilir gibi..
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

DSG varya DSG üff bildiğin roketliyor emoji16.png Astra da öyle normal gidebildiği maksimum torku kullanıyor o esnada.

Mazda da aynıydı. Resumeye basınca ayarlanan hıza ulaşmak için devri 3-4 bine yükseltiyordu. Corolla da aynı. Sevmedim ben o yüzden. Sakince hızlan seçeneği olmalı. 

adaptif olayı şehir içinde güzel ama. Hız 20-40 arasındayken hızlı hızlanma olayı yok. Trafikte öndekini takip ediyor. Yormuyor insanı. Uzun yolda ben kullanmıyorum. 

mesela orta şeritte gidiyorum. 110 hızım var. Önümdeki araç 90 ile gidiyor. Yaklaşınca benim araba yavaşlıyor. Halbuki ben solun o sıra boşalmasını bekliyorum. Adaptif çalışmasa hız azaltmayıp sola geçip 110 ile sürmeye devam edeceğim. Ama sistem çalışırken bu dediğim yapılamıyor. 

ben uzun yolda hız limitleme kullanıyorum. Ayağımı epey pedala basıyorum sabit kalıyor. Araba 110’u geçmiyor. Hem de hız kontrolü ayağımda oluyor hep. Anlık düğmelerle uğraşmadan kendim müdahale ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Oktay Göktaş yazdı:

Cam Lane Assist için değişiyor. ACC için radar yetiyor. Yani bunun için cam değişimi yok.

Şerit takip gereksiz bence. Aldığım gün kapattım.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Mazda da aynıydı. Resumeye basınca ayarlanan hıza ulaşmak için devri 3-4 bine yükseltiyordu. Corolla da aynı. Sevmedim ben o yüzden. Sakince hızlan seçeneği olmalı. 

adaptif olayı şehir içinde güzel ama. Hız 20-40 arasındayken hızlı hızlanma olayı yok. Trafikte öndekini takip ediyor. Yormuyor insanı. Uzun yolda ben kullanmıyorum. 

mesela orta şeritte gidiyorum. 110 hızım var. Önümdeki araç 90 ile gidiyor. Yaklaşınca benim araba yavaşlıyor. Halbuki ben solun o sıra boşalmasını bekliyorum. Adaptif çalışmasa hız azaltmayıp sola geçip 110 ile sürmeye devam edeceğim. Ama sistem çalışırken bu dediğim yapılamıyor. 

ben uzun yolda hız limitleme kullanıyorum. Ayağımı epey pedala basıyorum sabit kalıyor. Araba 110’u geçmiyor. Hem de hız kontrolü ayağımda oluyor hep. Anlık düğmelerle uğraşmadan kendim müdahale ediyorum. 

Benim deneyimim öyle değil ama. Resume yapınca çok pürüzsüz ve güzel hızlanıyor. Devri yükseltmeden sakin ama kararlı hızlanıyor. Adaptifte nasıl olacak onu tecrübe etmedim henüz, bakıcaz..
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

Sport için vitesi aşağı çekmen yetiyor Alpay. D. Modunda iken aşağı çekip bırakınca sport. Tekrar aşağı çek bırak normal mod. 

Atecada bir de Manuel yuvarlak bir joystick varmıs. Karanlıkta test olunca aracı kurcalamadan girişince görmemistim.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sonradan takılan Acc ne kadar maal oldu. Bununla tırın arkasında ne güzel hipermil yapılır. 80 - 90 sabit gider. Tırın dorseside rüzgarı keser, hatta türbilansa kapılıp DSG freilauf moda gecer .. 2,5 3 litre yakar heralde.  Öff ne rakam ama benzin pompasının başında depo dolarken vereceği mutluluk hazını hayel bile edemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oktay Göktaş yazdı:

Benim deneyimim öyle değil ama. Resume yapınca çok pürüzsüz ve güzel hızlanıyor. Devri yükseltmeden sakin ama kararlı hızlanıyor. Adaptifte nasıl olacak onu tecrübe etmedim henüz, bakıcaz..

Arabada turbo var. Devir yükseltmeye gerek yok ki :) muhtemelen turbosuzların biraz bağırarak hızlanması bende bu etkiyi yapıyor. Keşke ivme ayarı olsaydı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Istanbul dan Rize ye getirdim Ibiza 1.0 Ecotsi DSG. Cok arabayi tokat manyağı yaptımdı İstanbulda.

onlara 1.0 diye saka yapmıslar. Öyle 1.0 mı olur 👍 😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Sonradan takılan Acc ne kadar maal oldu. Bununla tırın arkasında ne güzel hipermil yapılır. 80 - 90 sabit gider. Tırın dorseside rüzgarı keser, hatta türbilansa kapılıp DSG freilauf moda gecer .. 2,5 3 litre yakar heralde.  Öff ne rakam ama benzin pompasının başında depo dolarken vereceği mutluluk hazını hayel bile edemiyorum. 

5750 tl ye mal oldu. Evet, o dediğin çok güzel uygulanabilir. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

En düşük takip mesafesine alsan bile tırdan faydalanacak kadar yakınlaşmaz. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

....80 - 90 sabit gider. Tırın dorseside rüzgarı keser, hatta türbilansa kapılıp DSG freilauf moda gecer .. 2,5 3 litre yakar heralde.  Öff ne rakam ama...

O hızlarda zaten nerdeyse onu yakıyor.. Daha tırı niye sallayalim ki  😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...