İçeriğe Yönlendir

Skoda Karoq

Oktay Göktaş

Recommended Posts

Oktay Göktaş
Neyi bozmusum bea araba hala saglam, otoparkta yatiyor default_smile.png

Gayet güzel uygulamalar yapmışınız. Elinize sağlık.[emoji1303][emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gayet güzel uygulamalar yapmışınız. Elinize sağlık.[emoji1303][emoji4]
Cok tesekkurler ustad bir kac isim daha var onlarida yakinda paylasirim insallah :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Oktay Göktaş

8aee00ec22fbff7875e680e6e6087d29.jpg

7000 km sonundaki uzun süreli ortalamam. İlk bakımdan sonra biraz daha düşer diye düşünüyorum. Çok azı şehirdışı. Sadece adanadan sivasa getirdiğim yol ve bayramda ankaraya gittim geldim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hayırlı olsun. düşmez. Zaten yüksek değil ayrıca. 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayırlı olsun. düşmez. Zaten yüksek değil ayrıca. 

Teşekkür ederim Mehmet hocam. Tabi dizel gibi değil, çok sakin kullanmak gerekiyor. Bu da kötü bişey değil, agresif kullanmanın kimseye faydası yok.
İki silindir modu çok güzel. Şehir içi sınırlarında sabit gidince hemen devreye giriyor. Trafiği aksatmadan, sağdan sakin sakin sürüyorum[emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sivasta yerden yüksekliğin de etkisi olabilir belki. 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

4d5da066f4fa06127756976fa31ab564.jpg

Mesela şehir içi buraları da gördüğüm oluyor,

6edcd452fe68a3fca7e0b1286f53d912.jpg

Buraları gördüğüm de oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Göktaş

Cumartesi Kırıkkaleye gittim. Tüketim verileri aşağıdaki gibi oldu gidişte:
c4abb2411ee08237c02d1a992d3fcf93.jpg

Gidişte tek kişiydim ve bagaj boştu. Klima da açıktı hep. Sanırım o tarafa gidişte daha çok tırmanış var. Çünkü dönüş verilerim daha iyi
0f36a271b991f8f8ad360fc565ddb039.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Dönüşte araçta 3 kişi, bagaj full dolu, arabanın içinde de arka tarafta epey yük vardı. Sanırım giderken, tek kişi olduğumdan arada 150 - 160 bastığım anlar da oldu, bu sebeple biraz fazla yakmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Depoyu doldurmuştum, dönüşte kırmızı yandı. Fulledim tekrar. 46 lt aldı. 46 lt ile 744 km yapmış. Yuvarlak hesap 43 kuruş yakmışım. Yol bilgisayarının hesabı da tutuyor. İki tüketimin ortalaması 6,2. Benzinli 150 bg bir araç için bence çok güzel veriler. Genelde 118 e sabitledim.
Bu rotada sorgun ve yozgattan geçmeyi hiç sevmiyorum. İki yerde de o kadar çok trafik ışığı ve gereksiz şehir içi trafiği var ki. Çevre yolu kavramı ülkemizde maalesef anlamının çok ötesinde. Bu kadar duble yol yapıldı, para harcandı, hala da tamir edilmeye, yeni yollar yapılmaya devam ediyor. Bunlar çok güzel şeyler lakin eleştirim, bu yolları gerçekten çevre yolu olacak şekilde yapsalar ve şehir trafiğine hiç karışmadan uzun yol gidenler yollarına devam edebilse. Böylece saçma hız bölgeleri de olmaz. Konusu olmuştu daha önce, 110 la giderken birden yerleşim yeri, hız 50. Yok okul bölgesi 30. Hız sınırında giderken bunlar olmayacak hız düşürmeleri. İstesen de uyamıyorsun. Gelirken mesela bir radar, tam hız sınırının 110 dan 90 a düştüğü yere kurulmuş. Tabiri cazise ördek bekliyor (teşbihte hata olmaz dostlar, hakaret algılanmasın). Allahtan 118 den 108 e düşmüştüm biraz daha yavaşladım da kurtardım inşallah. Tabeladan önce 90 altına indim. Ceza gelmez inşallah. Velhasılı kelam, “Çevre Yolu” kavramının içinin doldurulması şart..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Çevre yolları esnafın işine gelmiyor. Bu nedenle muhalefet ediliyor, belediyeler ile karayolları arada kalıyor. Diğer taraftan çevre yol yapılınca hemen onunda etrafı imara açılıyor. Bakmışsınız 3, 5 yıl sonra orası da dolmuş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Diğer taraftan çevre yol yapılınca hemen onunda etrafı imara açılıyor. Bakmışsınız 3, 5 yıl sonra orası da dolmuş. 

Aynen öyle. Uygulamalı görüyoruz bunu..
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Oktay Göktaş

Önceki aracım olan Astra J için de yapmış olduğum bir uygulamayı Karoq için de yaptım. Graficar isimli bir site var ve orada araçlarımız için konfor seti isimli bir set satılıyor. kaliteli ve yapışkanı çok güzel bir keçe aslında bu. ben araç içinde tıkırtı şıkırtı duymaktan hiç hoşlanmam. o sebeple böyle bir uygulama yaptım. Astrada çook memnundum, Karoq için setin çıkmasını bekledim epeyce. Engin bey sitenin sorumlusu. Onunla epey mesajlaştık ve sonunda kalıp çıkarttığı gün setin yapımını tamamladı. Ben de hemen sipariş verdim.

kullanılan malzeme çok kaliteli. Ayrıca set, muntazam olarak kesilmiş ve parçalar halinde. uygulaması kolay o sebeple. Tabi yine de el yatkınlığı istiyor. tamamlanınca oldukça muntazam oluyor.

set içeriğinde 

-küçük eşya gözü

-kol dayama içi

-ön kapı cepleri

-arka kapı cepleri

-torpido için ek parça

var. bizim araçların torpido ve konsol üzeri gözün içi kaplı olduğu için sadece torpidoda yan tarafta açıkta kalan yer için minik bir parça vardı.

kargo dahil ödediğim ücret 150 tl. kimisi çok diyebilir ama bence gerekli bir ürün. keşke fabrika çıkışı orijinalinde kaplanmış olsa.

resimleri ekliyorum aşağıya ama son söz olarak nereden temin edileceği bilgisini vereyim: https://www.graficar.com.tr ayrıca instagramda da aynı isimle varlar.

yerleri İstanbul'da. şayet almak istediniz ve sizin araç için set yok ise Engin bey ile görüşün. İstanbul'da iseniz yanına giderseniz kalıp çıkartıp ürün oluşturabilir. ben aracı aldığımdan beri kalıp için birinin gitmesini bekledim :D 

işte resimler

5yfipI.jpg

PS8NBW.jpg

NfNgjJ.jpg

f9MpSS.jpg

j839SB.jpg

axyOy4.jpg

QAar4F.jpg

ok9KDo.jpg

PksyYe.jpg

OomAfI.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aslında benim C4 un ihtiyaci var her yer kapak göz ve tıkırtı yapıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

süpermiş, kilyo içinde yapsalar, yakında olsam anında giderdim valla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

İletişime geçin Engin beyle. Belki de yapar. Kalıbı çıkartması önemli olan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aslında araçta olması gereken bir malzeme ama sonradan eklenince daha bir kıymetli oluyor. Gayet güzel olmuş, ilk defa gören orijinal sanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Özellikle sol kapı içine koyduğum su şişelerinin tıkırtısı beni deli ediyordu, öğrendiğim iyi oldu.Umarım bizim araçların içi aynıdır da beklemem gerekmez:)

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Özellikle sol kapı içine koyduğum su şişelerinin tıkırtısı beni deli ediyordu, öğrendiğim iyi oldu.Umarım bizim araçların içi aynıdır da beklemem gerekmez:)

Abi istanbulda mıydın sen? Öyle hatırlıyorum sanki. Hemen Engin beyle iletişme geç. Resimdeki numaradan ulaşabilirsin. İşi garantiye al
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

süpermiş, kilyo içinde yapsalar, yakında olsam anında giderdim valla...

plastik plasitğe ses yapmaz yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Oktay Göktaş yazdı:

Abi istanbulda mıydın sen? Öyle hatırlıyorum sanki. Hemen Engin beyle iletişme geç. Resimdeki numaradan ulaşabilirsin. İşi garantiye al

İstanbuldayım evime 4-5 km Engin beyin yeri. İlk fırsatta bir görüşeyim kendisiyle:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
İstanbuldayım evime 4-5 km Engin beyin yeri. İlk fırsatta bir görüşeyim kendisiyle:)

Doğru hatırlamışım. Süper o zaman. Mutlaka görüşün. Selamımı da iletin. Ben yüzyüze görüşmedim ama sağolsun çok ilgili bir insan.
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok güzel elinize sağlık bende sevmem tıkırtıyı bir araştırayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

plastik plasitğe ses yapmaz yahu

ne o sizdekiler titanyummu yoksa :D hem çıtırtı  yokki onun için alayım...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ne o sizdekiler titanyummu yoksa :D

sport. S.doğuştan, fabrikasyon. tıkırtı sesleri içinde hifi sistem döşeli

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...