İçeriğe Yönlendir

Mondeo - MK3 Seyir Halinde Stop

Seyyitali Mollabeyi

Recommended Posts

Seyyitali Mollabeyi

Ankara aracı :) bu arada da 30 km civarı kullandım. Perşembe ve cuma yolda idim herhangi bir stop durumu olmadı ortalama 30 km yol yapıldı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Seyyitali Mollabeyi yazdı:

Ankara aracı :) bu arada da 30 km civarı kullandım. Perşembe ve cuma yolda idim herhangi bir stop durumu olmadı ortalama 30 km yol yapıldı.

Son durum neydi? Bobinler aküden mi besleniyor şu an?

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Son durum neydi? Bobinler aküden mi besleniyor şu an?

Evet usta atesleme bobini aküden besleniyor. Simdilik konuşmak için erken 1 hafta daha gecsin istiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Bugün biraz fazla kullandım yine stop etti HG Elektronik ve Anka Elektronik ve Ankara Elektronik araca bakamayacak larını bir şekilde belli ettiler Hatta Anka Elektronik Bu aracın beynine müdahale edemiyoruz çıkma bir beyin bulup Öyle demeyeceksin arzanda beyin gibi görünüyor dedi Şimdi bana dört dörtlük olmasa da bir beyin lazım tavsiyeniz Var mı şu kodlu beyin ya da şu Seri Nolu beyin ya da şu ya Şuna dikkat et Buna dikkat et o tarz önerebileceğiniz bir şey moralim bozuk ama yapacak bir şey yok

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bugün biraz fazla kullandım yine stop etti HG Elektronik ve Anka Elektronik ve Ankara Elektronik araca bakamayacak larını bir şekilde belli ettiler Hatta Anka Elektronik Bu aracın beynine müdahale edemiyoruz çıkma bir beyin bulup Öyle demeyeceksin arzanda beyin gibi görünüyor dedi Şimdi bana dört dörtlük olmasa da bir beyin lazım tavsiyeniz Var mı şu kodlu beyin ya da şu Seri Nolu beyin ya da şu ya Şuna dikkat et Buna dikkat et o tarz önerebileceğiniz bir şey moralim bozuk ama yapacak bir şey yok

Seyyitali bende bir cruze vardı, otomatik.Bu arkadaş senin arabandan beter stop ederdi.Yapmadığım kalmadı.En son beyinden dediler.Birgün hiç lpgye geçmez oldu.Lpgcime gittim durumu anlattım.Abi map sensörün arızalı dedi.Değiştik çıkma ile 1 hafta sonra yine lpgye geçmez oldu.Sıfır taktık.O gündür bugündür stop etmiyor.Senin aracın marke model farklı.Sorunlarımız benzer diye yazdım.Beyinden olduğuna inancım yok.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Fatih Sarıkaya yazdı:

Seyyitali bende bir cruze vardı, otomatik.Bu arkadaş senin arabandan beter stop ederdi.Yapmadığım kalmadı.En son beyinden dediler.Birgün hiç lpgye geçmez oldu.Lpgcime gittim durumu anlattım.Abi map sensörün arızalı dedi.Değiştik çıkma ile 1 hafta sonra yine lpgye geçmez oldu.Sıfır taktık.O gündür bugündür stop etmiyor.Senin aracın marke model farklı.Sorunlarımız benzer diye yazdım.Beyinden olduğuna inancım yok.

Şöyle söyleyim

Map sensörü
Krank mili sensörü
Oksijen müşürü
adını bilmediğim 2 adet daha sensör
Buji ve kabloları
Ateşleme bobini
LPG Beyini 
bunlar değişenler.

konunun başında da belirttim. Çok değişim oldu her seferinde de bundan değilse beyinden dediler ama hiç biri beyine dokunmamıştı. Class ford firmasında bağlandığında direk beyinden demişti vs vs vs. 

Bu aracın beynini hangi koda yada numaraya göre arayacağımı bile bulamadım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

istanbul ikitelli’de şahin oto beyin var. İstersen telefonda sor. Büyük bir yer

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

istanbul ikitelli’de şahin oto beyin var. İstersen telefonda sor. Büyük bir yer

Tamamdır aklımda

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Bugün beyinci map değil bide maf sensoru var onu bi temizletsen iyi olur dedi. Aklımda kaldı. Hangisi o acaba bi baktirsam mi beyinden önce

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün beyinci map değil bide maf sensoru var onu bi temizletsen iyi olur dedi. Aklımda kaldı. Hangisi o acaba bi baktirsam mi beyinden önce

Bizim temizlediğimiz maf. Hava akışmetre. Map genelde turbo araçlarda oluyor. Basıncı ölçüyor olması lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizim temizlediğimiz maf. Hava akışmetre. Map genelde turbo araçlarda oluyor. Basıncı ölçüyor olması lazım

mondeo da ikiside var sanırım. Maf için de bu hafta bi uğraşayım paralelde de beyin bakacam.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

mondeo da ikiside var sanırım. Maf için de bu hafta bi uğraşayım paralelde de beyin bakacam.

Maf ve map sensörünün birden stop ettireceğini sanmıyorum. Böyle olsa bile devirde dalgalanmalar, düzgün çalışmama gibi şeyler olur diye düşünüyorum. Benim araba da atmosferik. Obd verilerini okurken map seçeneği de var.  100-101 kpa gibi bir şey okuyor sürekli. Ama birden stop ettirmez diye düşünüyorum. Kaldı ki bu sensörleri çıkarsanız bile araç çalışıyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Tamirci senin arabanda maf yok dedi yolladı zaten şaşırdım. Beyine kaldık gibi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tamirci senin arabanda maf yok dedi yolladı zaten şaşırdım. Beyine kaldık gibi

Maf vardır. Map yoktur. Bende de olmayabilir. Yani dışarıdaki atmosfer basıncını ölçen şeyler, emme manifoldundaki basıncı ölçen sensörler aynı değilmiş. Bende dışarıyı ölçen sensör var. Emme manifoldunu göremedim ama sende de olmayabilir. 

ama zaten sorunu burada arama hocam. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Usta bugün nerden yapar derken bi parçaya elini attı. Soketini çekince aynı arızayı yaptı. 

Acaba dedik. Halen ustanin yanindayim. Parca aşağıdaki parça. Malzemeciye sormaya gittim yok dedi. Ilk defa gordugunu soyledi.

https://www.amazon.com/Canister-Vacuum-1S71-9C915-AA-MONDEO-1S719C915CD/dp/B07D58S4MV

Karbon kanister mi? Onunla ilgisi ne ki? Bu acaba emme manifoldundaki kapakçıkları kontrol ediyor olmasın?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bilemedik usta da şaşırdı. Bi arkadasina sormaya gitti

Karbon kanisterke ilgili valf bu yav. Emme basıncı bi seviyeye gelince açılıyor, benzin buharının manifolda veriyor. Ama stop etmeyle alakası ne çözemedim

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Bizde bilemedik ama şuan voltaj gelmesine ragmen ne emme ne basma yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yildiz sanayide yok yetkili servis 1300 lira çekti

İnternette var

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Çıkma bulduk birtane 

Normal taktık yine yaptı. Beyinden başka yol kalmadı. 

Beyini sordum üzerinde bi kod olurmuş o kodun aynısı olmalı dediler. Beyine nasıl bakacağımi bulunca. Bayram sonrası beyin için dolanacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
(düzenlendi)

Beynin yerini bulduk bugün fotosunu çekip bayram sonrası aramaya koyulucam

tarihinde Seyyitali Mollabeyi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Beyin olacağını sanmıyorum. Geri iade edebilecek şekilde almanı tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Airbag beyni çıktı bulduğum. Bu beyin nerde abiler soyleyebilecek varmı

Mehmet Ozyurek yazdı:

Beyin olacağını sanmıyorum. Geri iade edebilecek şekilde almanı tavsiye ederim. 

Tamamdır abi aklımda beyni bi bulabilirsem aracin neresine baktiysam yok. Bi video da sol ön çamurluk içi actim baktim yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...