İçeriğe Yönlendir

Mondeo - MK3 Seyir Halinde Stop

Seyyitali Mollabeyi

Recommended Posts

Seyyitali Mollabeyi

Aynen ordan çıktı. Ama uzerinde bide kontrol kutusu var yeride zor. Bi ustayla sökmek gerekecek.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Sanırım bu sefer ciddi ciddi birşey bulduk Resimleri paylaşmaya çalışayım. Beyine ulaştım söktüm sağ alttan 3 pin ciddi anlamda oksitle birbirine kısa devre gibiydi. Konnektöründe de 2 pin aynı yere denk gelecek şekilde kısa devreydi. WD40 la giriştim hava tuttum temizlendi zaten bekleyeceğiz bayram sonrasını bakalım. Yinede içimde bi ümit var. Hatta o pinlerin nereye gittiğini araştırıcam birazdan.

Alttaki konnektör...

NsCThD.jpg

Buda beynin kendisi. sağ alt köşedeki 3 pin

hBedhd.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oksitli olanlar belli.. Muhtemelen sebep o dur... Bas wd40'ı ve beklesin iki gün.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oksitli olanlar belli.. Muhtemelen sebep o dur... Bas wd40'ı ve beklesin iki gün.. 

Kontak spreyler var kuru olan. Böyle kartlar soketler için. Wd40 yağlı değil mi yav

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kontak spreyler var kuru olan. Böyle kartlar soketler için. Wd40 yağlı değil mi yav

Zarar verecek bir şey değil. 

Elinde kontakt sprey varsa olur, yoksa almasına gerek yok. Ancak wd40 ın yağlı olmasının artısı da tekrar oksit oluşunu önler. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Valla wd40 hava wd40 tekrar hava yaptim 1 tüp bitti. Ne olur ne olmaz diye beynin serisini vs foto çektim taktım yola gidicem diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Seyyitali Mollabeyi yazdı:

Valla wd40 hava wd40 tekrar hava yaptim 1 tüp bitti. Ne olur ne olmaz diye beynin serisini vs foto çektim taktım yola gidicem diye.

WD40 iki güne ancak çözer orayı.. 

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Mehmet Ozyurek yazdı:

WD40 iki güne ancak çözer orayı.. 

Yani sıktıgım 2 gune anca mi etki eder. Iki gun boyunca sıkmalımıyim. Gerçi taktım artik da

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yani sıktıgım 2 gune anca mi etki eder. Iki gun boyunca sıkmalımıyim. Gerçi taktım artik da

Tekrar sıkmana gerek yok.. 

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Yine yaptı tam akşam düzeldi yazacaktım yine yaptı. Tekrar soket spreyi ile girişmeyi düşünüyorum. Başka bi tavsiyesi olan yoksa.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Yine yaptı tam akşam düzeldi yazacaktım yine yaptı. Tekrar soket spreyi ile girişmeyi düşünüyorum. Başka bi tavsiyesi olan yoksa.

yahu diyorum ki yetkili servise gitsem bıraksam. Bulamazlar mı arızayı beynin arızalı kardeşim deseler mesela. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2005 model araca bakmazlar. 10 yaş üstüne parça getirme zorunluluğu olmadığı için baksalar dahi çözüm öneremezler.

Yorum bağlantısı
Murat Zeren

merhaba arkadaşlar forumu dışarıdan takip ediyordum baya faydalandığım bilgilendiğim oldu o zamanki arabam mondeo mk 2 idi 10 yıl kahrımızı çekti 

son zamanlarında arızası yolda giderken sokağa dönerken stop etmeye başlamıştı bana da beyindendir dendi beyinci bakmadı neyse ustanın biri

boğaz kelebeğinin orda içinden  benzin geçen 2-3cm boyutunda bir parça var 2 yıl kadar önce 120 tl civarında idi onu değiştirince stop etme problemim

düzelmişti malzemenin fotoğrafı var ama nasıl yükleneceğini bilemediğim için onu ekleyemiyorum dediğim parçayı anlatabilmişsem ona bi bakmanızı 

aşınmışsa değiştirip inşallah benim gibi sizin de bu arızadan kurtulma vesilesi olur.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Murat Zeren yazdı:

merhaba arkadaşlar forumu dışarıdan takip ediyordum baya faydalandığım bilgilendiğim oldu o zamanki arabam mondeo mk 2 idi 10 yıl kahrımızı çekti 

son zamanlarında arızası yolda giderken sokağa dönerken stop etmeye başlamıştı bana da beyindendir dendi beyinci bakmadı neyse ustanın biri

boğaz kelebeğinin orda içinden  benzin geçen 2-3cm boyutunda bir parça var 2 yıl kadar önce 120 tl civarında idi onu değiştirince stop etme problemim

düzelmişti malzemenin fotoğrafı var ama nasıl yükleneceğini bilemediğim için onu ekleyemiyorum dediğim parçayı anlatabilmişsem ona bi bakmanızı 

aşınmışsa değiştirip inşallah benim gibi sizin de bu arızadan kurtulma vesilesi olur.  

Aklımda inşallah abi bakacağım

Bugun usta cihaz bagladi kullan stop edince telefondan bi bak dedi. Programda yükledi bana arizaya geçince  anlik ariza sekmesinde P01711C Hata kodu cikti ne anlamam gerekiyor. Ne demektir. Tecrubeli birisi varsa söyleyebilirmi

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

!!!!!!

Anlık hatada P01711C fakat

Normal kısımda da P0171 hatasi verdi. 

Bu arada beyinin içine baktık daha önce tamir görmüş. Kablolar eklenmiş lehim tazelenmiş vs vs.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Murat Zeren yazdı:

Gaz kelebeği mi oluyor acaba

535 879 47 09 fotoyu atarsaniz cok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Gaz kelebeği temizleyim dedim. Yaptım yine stop etti.

Bu son stopta arıza düştü aşağıda paylaşıyorum kıymetli abilerim.

normal kısımda P0171

Fakat kullandığım programda arıza lambası yandığı andaki kod diye bi yer daha var oradaki kod ise P1711 

Şimdiden teşekkür ederim. 

Beyin değişimi öncesi son denemeleri yaptığım için yorumlarınız tecrübeleriniz çok önemli benim için.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet Kaya Hocamın katkıları ile...

P0170 YAKIT AYAR ARIZASI (BANK 1)

P0171 SiSTEM COK ZAYIF (BANK 1)

P0172 SiSTEM COK ZENGiN (BANK 1)

P0173 YAKIT AYAR ARIZASI (BANK 2)

P0174 SiSTEM COK ZAYIF (BANK 2)

P1711 TFT SENSORU KENDiNCE TEST SINIRI DISINDA

P1712 TORK AZALIM ISTEK SiNYAL YER DEGiSiM ARIZASI

P1713 TFT SENSORU SINIRLAR ICiNDE BASARISIZ DUSUK DEGER

P1714 SSA INDUKTiF BELiRTi ARIZASI

P1715 SSB INDUKTiF BELiRTi ARIZASI

P1716 SSC INDUKTiF BELiRTi ARIZASI

P1717 SSD INDUKTiF BELiRTi ARIZASI

P1718 TFT SENSORU SINIRLAR ICiNDE BASARISIZ YUKSEK

P1720 ARAC HIZ (OLCU) DEVRE ARIZASI

Abimizin zamanında yaptığı listeye bakarak birşeyler bulmaya çalıştım.  TFT Sensörü nette çıkmıyor yada aracımın neresinde bilmiyorum. Yabancı sitelerde de bu koda  Şanzıman Sıvısı Sıcaklık Sensörü demişler. Bunda görseller geliyor ama benim aracın ki mi neresinde onu da bilemiyorum.

tarihinde Seyyitali Mollabeyi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

Şanzıman Sıvısı Sıcaklık Sensörü (TFT) sensörü, aktarma noktaları, hat basıncı ve tork konvertör debriyajı (TCC) kontrolünü belirlemek için güç aktarma sistemi kontrol modülü (PCM) tarafından kullanılan bir sinyal üretir. Sensör, genellikle şanzıman yağ karterinde bulunur.

böyle bi bilgi buldum cumartesiye veri topluyorum. Buradanda paylaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Zarar verecek bir şey değil. 

Elinde kontakt sprey varsa olur, yoksa almasına gerek yok. Ancak wd40 ın yağlı olmasının artısı da tekrar oksit oluşunu önler. 

şanzıman yağı çok ısınırsa bunun uyarısını göstergede görürsünüz. Yolda stop ettirecek bir şey değildir. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şanzıman yağı çok ısınırsa bunun uyarısını göstergede görürsünüz. Yolda stop ettirecek bir şey değildir. 

O zaman beyin mi diyelim abi

TFT Sensoru diyordu oda onla alakali o zaman

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

O zaman beyin mi diyelim abi

TFT Sensoru diyordu oda onla alakali o zaman

Şanzımanı bence karıştırma. Problem olsa bile birden stop etmez. Uyarır verir, kilitlenir bu tarz şeyler olur. Seninki öyle bir şey ki, anlık bir şey oluyor ve araç stop ediyor. Bir şeyler kesiliyor hat kopuyor. Sensör olsa hata verir. Birden motor stop etmez. Aracın birden stop etmesi için ya hava, ya yakıt ya da ateşlemenin kesilmesi lazım. Geri kalanlar ve sensörler birden stop ettirmez ki. Çalışma bozulur ama yolda durup dururken stop etmez. Yakıt ve havada bir şey bulamadınız sanırım. Ateşleme sistemi de sağlıklıysa eğer akla beyin geliyor. Ya yakıtı ya ateşlemeyi kesiyor. 

bu arada arada kaçak var mı? Yani eskimiş kablolara şase yapıp ateşleme mi duruyor acaba

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şanzımanı bence karıştırma. Problem olsa bile birden stop etmez. Uyarır verir, kilitlenir bu tarz şeyler olur. Seninki öyle bir şey ki, anlık bir şey oluyor ve araç stop ediyor. Bir şeyler kesiliyor hat kopuyor. Sensör olsa hata verir. Birden motor stop etmez. Aracın birden stop etmesi için ya hava, ya yakıt ya da ateşlemenin kesilmesi lazım. Geri kalanlar ve sensörler birden stop ettirmez ki. Çalışma bozulur ama yolda durup dururken stop etmez. Yakıt ve havada bir şey bulamadınız sanırım. Ateşleme sistemi de sağlıklıysa eğer akla beyin geliyor. Ya yakıtı ya ateşlemeyi kesiyor. 

bu arada arada kaçak var mı? Yani eskimiş kablolara şase yapıp ateşleme mi duruyor acaba

Abi kablolar eski onlarin degisimi icin randevu aldim zaten cumartesiye. Bakalim yipranmis bi iki yer gördüm.  Komplesine mi el atacak kısmı yerlere mi usta karar verecek.  

Bide abi şöyle  bi durum var.  Ariza boyle benim gibi olunca  yeminle sanayide usta kalmıyor.  Kendim arge yapıyorum  görüyorsun.  Her gittiğim direk bi krank mili sensoru  degisti mi 

Degisti abi diyorum  bidaha mi degisse.

Neyse beyin öncesi  kablo yenilenecek

Gaz kelebegini ben temizledim.

Bide abi benim bu araçta  maf Sensoru  yok dediler doğru  mu. 

Map var ama maf yokmuş.  Maftan yapma ihtimali  de cok yüksek demisti bi beyinci

Bide şu  dikkatimi  çekti. 

Dip gaz giderken  değil. Tesadufmu bilmiyorum.  

Ya cok hizli gidip lambaya geldiğimde yavaşlarken.

Ya araci park ederken

Ya yolda giderken gazdan ayagimi cekip rolantide giderken

Bugun mesela 44 km yol gittim yapmadi. Arkadasimi almak icin durdum. P yada N ye almadim bile stop etti. Ama yolda gelirken kasislerde 20 lere kadar düştüm  mesela

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Abi kablolar eski onlarin degisimi icin randevu aldim zaten cumartesiye. Bakalim yipranmis bi iki yer gördüm.  Komplesine mi el atacak kısmı yerlere mi usta karar verecek.  

Bide abi şöyle  bi durum var.  Ariza boyle benim gibi olunca  yeminle sanayide usta kalmıyor.  Kendim arge yapıyorum  görüyorsun.  Her gittiğim direk bi krank mili sensoru  degisti mi 

Degisti abi diyorum  bidaha mi degisse.

Neyse beyin öncesi  kablo yenilenecek

Gaz kelebegini ben temizledim.

Bide abi benim bu araçta  maf Sensoru  yok dediler doğru  mu. 

Map var ama maf yokmuş.  Maftan yapma ihtimali  de cok yüksek demisti bi beyinci

Bide şu  dikkatimi  çekti. 

Dip gaz giderken  değil. Tesadufmu bilmiyorum.  

Ya cok hizli gidip lambaya geldiğimde yavaşlarken.

Ya araci park ederken

Ya yolda giderken gazdan ayagimi cekip rolantide giderken

Bugun mesela 44 km yol gittim yapmadi. Arkadasimi almak icin durdum. P yada N ye almadim bile stop etti. Ama yolda gelirken kasislerde 20 lere kadar düştüm  mesela

elektrik tesisatını yenileyin. Özellikle 3 ana kablo. Alternatörden Akü’ye, aküden şaseye ve sigorta kutusuna giden kablolar ile ateşleme sistemine giden kablolar bakılmalı. Motor rölantiye geçince veya alternatör daha az akım üretince  stop ediyor gibi anladım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...