İçeriğe Yönlendir

Hisse Senedi Dersleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Yılmaz Er yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aldığın hisseye aşık olmamak gerekiyor.. Ben bunu öğrendim, ancak martta yediğim kazık sonrasında aşırı temkinliyim, flört etmekte bile zorlanıyorum. 

Aynen öyle. Bir hisse 1 sene bekleim. Zararla sonra 5 bin kar ile ciktkm. Ben çıktıktan sonra fırladı. Satmasaydim 2 ay sonra 180 bin kar ile çıkacaktım. En çok bu zoruma gitti.

Yok yok öyle düşünme :)

Ben bir hisseyi % 105 ile sattım. benden sonra % 300 yaptı.. % 300 ü görsem 500 e gider bu der, şimdi satış için sıraya girenler arasında olurdum.. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Er

Yok yok öyle düşünme [emoji4]
Ben bir hisseyi % 105 ile sattım. benden sonra % 300 yaptı.. % 300 ü görsem 500 e gider bu der, şimdi satış için sıraya girenler arasında olurdum.. 

Nasip değilmiş demekten başka bir şey diyemiyorum :) sen yine %100 u yakaladın ben %15i geçemedim :) sonrada ahlar vahlar...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hedef belirle, gelince sat gerisine bakma, derler ya kar cepte güzeldir diye, şu sıralar alım fırsatı doğacak gibi, sağlam alım fırsatı ytd.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Eee kimler terste konuşun bakalım [emoji4]

85 bin bekliyorum . o yüzden dolar eur sterlin frank parite yapmıştım. yaklaşık 6 ay önce iyi yapmışım ama çok fakirleştik hiç mutlu değilim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

% 25 kardaydım. Malesef borsa tepedeyken benim kağıtlar terse gitti. Ülker, Zoren ve Reysas gibi. Bir türlü çıkamadım. Son durum % 25'den 5'e kadar düştüm. Çıkacak durum yok, tüm kâğıtlarım dipte. Bu arada dipten alımda yaptım. Eğer dahada düşerse yine alım yapacak nakit bıraktım. Eğer kâğıtlarım terste olmasa % 25 karla satıp dipten alacaktım, olmadı. Sonuçta hala zarara düşmedim. Buda iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

🙂

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cihaner Öztürk yazdı:

ğer kâğıtlarım terste olmasa % 25 karla satıp dipten alacaktım, olmadı. Sonuçta hala zarara düşmedim. Buda iyidir.

satamassınız, düşerken satmaya yetişilimez denir çarşı ağzı ile, beklenecek unutulacak ve beklenecek 8 sene bekleyen oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

düşerken satılmaz çıkarken alınmaz derler,  mesela ben altında dalgaya geldim, satayım dedim arada kaynadı geç kaldım unuttum, tersteyim şuan :D sattımmı hayır, altın geldiği yeri unutmaz derler ve bizim ekonomide ortada , kapanır o zarar (mutlumuyum peki kapanmasından, aslında hayır ama mecburen paranın değer kaybını ancak bununla kısmen engelliyorum)

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
düşerken satılmaz çıkarken alınmaz derler,  mesela ben altında dalgaya geldim, satayım dedim arada kaynadı geç kaldım unuttum, tersteyim şuan [emoji3] sattımmı hayır, altın geldiği yeri unutmaz derler ve bizim ekonomide ortada , kapanır o zarar (mutlumuyum peki kapanmasından, aslında hayır ama mecburen paranın değer kaybını ancak bununla kısmen engelliyorum)
Sizce Altın almak mantıklı mı bu ara?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

satayım dedim arada kaynadı geç kaldım

altın geç satılır, erken alınır. alsatçı enstrümanı değildir. fazla geldi taşıyorsa yolla ben gözüm gibi bakarım çillere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

altın geç satılır, erken alınır. alsatçı enstrümanı değildir. fazla geldi taşıyorsa yolla ben gözüm gibi bakarım çillere

:D

aynen öyle, o yüzden beklemedeyim fakat böyle denk geldiğindede ya satıp alacaksın yada üstüne ilave yapacaksın, tabii altının getirisi borsanın yanında masal ama olsun, şu sıralar çok riske girmeye gerek yok, aşı bulunda seçim bitti furyası şimdilik esiyorda fırtına devam ediyor, daha dur neler olacak...  dua edelimde bu işin sonu ww3 e dönmesin....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fakat böyle denk geldiğindede ya satıp alacaksın yada üstüne ilave yapacaksın,

al/sat farkı fazladır, satılmaz, ufaktan alınır biriktirilir, kısa vadede (3-5 sene) de bir hesaba bakılır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

al/sat farkı fazladır, satılmaz, ufaktan alınır biriktirilir, kısa vadede (3-5 sene) de bir hesaba bakılır.

öyle evet, ben fondaydım yazmamışım :)  bunda daha iyi vur kaç oluyor ama zamanlama iyi olmalı, T+1 çünki...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fondaydım

vesile ile mortgeyç krizini 88 ile çarp, ona bir de 3.14 ekle... fon krizi tsunami yüksekliği hesabı için

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
öyle evet, ben fondaydım yazmamışım [emoji4]  bunda daha iyi vur kaç oluyor ama zamanlama iyi olmalı, T+1 çünki...

Tfx anlık ve makas düşük.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Ali Cihangiroğlu yazdı:

düşerken satılmaz çıkarken alınmaz derler,  mesela ben altında dalgaya geldim, satayım dedim arada kaynadı geç kaldım unuttum, tersteyim şuan :D sattımmı hayır, altın geldiği yeri unutmaz derler ve bizim ekonomide ortada , kapanır o zarar (mutlumuyum peki kapanmasından, aslında hayır ama mecburen paranın değer kaybını ancak bununla kısmen engelliyorum)

Altın biraz daha düşer.

Aşı işi kesinleşince durum şelale olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aşı işi bence hikaye, mutasyona uğrayan virüse zor bulurlar çare, virüs kendisi insaf edecek bizi öldürmeyecek hale gelecek sonrası zaten okey diyen virüse sakinleştirici ilaç verecekler ahanda aşıyı bulduk diyecekler ve gelsin paracıklar,  ayrıca uçuk virüsünü düşünün, tedavisi yoktur anca uyu sen dersin oda uyur ama tetiktedir hep mutlu mesut beraber yaşarsınız...

neyse az bekleyin altın dolar uçar yine....  yazık tabii bizim ekonomiye bize...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aşı işi bence hikaye, mutasyona uğrayan virüse zor bulurlar çare, virüs kendisi insaf edecek bizi öldürmeyecek hale gelecek sonrası zaten okey diyen virüse sakinleştirici ilaç verecekler ahanda aşıyı bulduk diyecekler ve gelsin paracıklar,  ayrıca uçuk virüsünü düşünün, tedavisi yoktur anca uyu sen dersin oda uyur ama tetiktedir hep mutlu mesut beraber yaşarsınız...

neyse az bekleyin altın dolar uçar yine....  yazık tabii bizim ekonomiye bize...

Bunların hepsi zaten piyasayı istedikleri yöne götürmek için çıkarılan haberler/olaylar. Ona şüphe yok.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Çizdiğim çizgiler hala geçerli. Döndüğü,geri geldiği yerleri lütfen kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Çağlar Bayur yazdı:

satamassınız, düşerken satmaya yetişilimez denir çarşı ağzı ile, beklenecek unutulacak ve beklenecek 8 sene bekleyen oldu

Ben kağıt alırken spek olanlara girmiyorum. Az kazanıyorum ama 3 aydan fazla beklediğim olmadı. 20 tavan yapan kağıdı alanlara çok şaşırıyorum. Ben Ülker ve Tukaş da terste kaldım mesela. Borsa tavana gelirken düştüler ama son uçuşta dahi hala yükselmediler. Sıralarını bekliyorlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Takip ettiğim birkaç hisse vardı.Fiestayı alacağımda mecbur satmıştım.Ben çıktıkdan 10 gün sonra %100 yaptı. Vay kerata vay. Duraymışım fiestanın sıfırını alacakmışım. Nasip değilmiş. Piyasada tedirginim ama birşeyler dürtüyordu, dün itibari ile takipde olduğum diğer senetde pozisyon aldım. Onlar hala kaldığı yerden sürünmeye devam ediyorlar. Orta vadede birşeyler umut ediyorum.Umarım amerikadaki sosyalistler rahat dururda borsa çökmez. Hadi hayırlısı. En azından motorun parasını çıkarmak ümidi ile. Bakalım motor hangi marka olacak. Bu işin sonunda bisiklete razı gelmekde var.Gerçi bisikletlerde hiç ucuz değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Sarıkaya

Az önce kendi hissemle alakalı bilgilere bakıyordum. Bir arkadaş linki paylaşacağım uzun vadede yatırım nasıl yapılmalı twiter makalesi paylaşmış bir uzmanın. Okudum çok beğendim. Bende sizde okuyun yatırımlarınızı yaparken en azından size yardımcı olur diye düşündüm. Gerçekten güzel makale olmuş. Borsa ile uğraşan arkadaşların tamamını okumalarının menfaatlerine olduğunu düşünüyorum. Makale

İlave etmeyi unuttum. Makalede bahsi geçen senet yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgi amaçlıdır, örnek olarak. Yatırımdan doğacak zararda kişi kendi sorumludur.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Yaklaşık bir saat sürdü hepsini okumam. Anladığım şu. Kurabiyelere hergün bakma. En az 20 hisse seç ve hepsinin 10 yıllık araştırmasını yap. Sonra elediklerinden kalan senetede yat. 1+ yıl. Korkuyorsan tüm yatırımını borsada değerlendirme. Yaklaşık 10 senedir senet alır satarım. Meğer ben speklerin kekiymişim :) 

En son aldığım seneti pahalı alıp erken girmişim. Sağlık olsun. Tavuk gibi üstüne yatıp civciv çıkarmak lazım artık.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Vitrindekilerin (Buffet gibi) hep söylediği  "AL TUT" stratejisinin bir aldatmaca olduğunu düşünüyorum. (Vitrinde olmayanlardan biri Ed Seykota, diğeri Bill Dunn) Belki ABD, İngiltere gibi ülkelerde bu anlaşlabilir ama ülkemizde bunun zarar edeceği kesin. USD üzerinden BIST100 e bakabilirsiniz dediğimi görmek için.

(Bist100/USDTRY grafiği)

hkun0l.png

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

USD üzerinden BIST100 e bakabilirsiniz dediğimi görmek için.

bu grafikte temettüler /bedelli /bedelsizler de hesaplanmış mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...