İçeriğe Yönlendir

Hisse Senedi Dersleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Erhan Doruk
Ebrar Tüfek yazdı:

Ozaman %20 30 gördüğümde satayım mı ?

Para senin karar senin. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz
Muhittin Kaplan yazdı:

Kazanırken iyidir.

Şimdi kaybediyoruz. Durumunuz nedir?

Her an bakma gereği, birilerine anlatma gereği duyuyormusunuz ?

Karda iken al sat kısa vadeli islem yapanlar, is zarara dondugunde "ben uzun vadeli dusunuyorum" diyormudur?

Evet kaybediyoruz sürekli gözümüz ekranda. Borsaya ilk defa girdim. Girerken en az bir yıl bekleyeceğim dedim. Biraz kâr ettim ama satmadım. Şimdi de satmayı düşünmüyorum. Yatırım işine girerken kulağıma küpe yapmıştım. "Tüm yumurtaları tek bir sepete koyma". Yatırımı 3 e böldüm altın, dolar ve borsa. Borsa kaybettirdi altın ve dolar kazandırdı. Borsada kaybederken yeni birşey daha öğrendim. Alttan girmek için bir miktar nakit ayırmak gerekiyormuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İbrahim Yılmaz yazdı:

Alttan girmek için bir miktar nakit ayırmak gerekiyormuş.

Ben çocuklara hep şunu diyorum, 

Telefondaki dakikalarınızı ve internetinizi asla bitirmeyin.. 

Yatırımda da aynı şekilde.. Asla paranızı bitirmeyin. Çünkü her zaman yeni bir fırsat çıkacaktır. 

Yeni fırsat çıkınca da bitirmeyin.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
İbrahim Yılmaz yazdı:

Evet kaybediyoruz sürekli gözümüz ekranda. Borsaya ilk defa girdim. Girerken en az bir yıl bekleyeceğim dedim. Biraz kâr ettim ama satmadım. Şimdi de satmayı düşünmüyorum. Yatırım işine girerken kulağıma küpe yapmıştım. "Tüm yumurtaları tek bir sepete koyma". Yatırımı 3 e böldüm altın, dolar ve borsa. Borsa kaybettirdi altın ve dolar kazandırdı. Borsada kaybederken yeni birşey daha öğrendim. Alttan girmek için bir miktar nakit ayırmak gerekiyormuş.

Maliyet düşürmek için her zaman barut kalsın bir köşede az da olsa. 

Koronavirus aşısı onaylandığı an çarşı karışacak bütün piyasalar alt üst olacak mesela emtialar tehlikeli noktada şuan alım mı satım mı karar vermek çok zor. Borsa alım seviyeleri yaklaşıyor nakit olan duruma göre değerlendirebilir. Yine de YTD. 😀

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bende şuan tek senet var ve uzun vade, tahminim zaman geçince sağlam kar yapacak,aldım unuttum

fon olaraksa teknoloji fonum var, geçen doyuma ulaştı borsa gümleyecek diye düşünüyordum ama satmadım, şuan zarardayım daha düşerse destek atarım (yabancı borsalarda başkaları var ufak ufak ve onlarda kardayım)

diğer fonumsa altında, üstte yazdıklarımın zararı altının karının yanıda cep harçlığı gibi kaldı :)

borsa kötü şuan ama bence biraz düzelir, esas güm sanırım eylüle doğru, sebebi pandemi, artarsa o zaman  dibi bulunca yüklenirim ama düzelmesi için uzun vade bir bekleyiş olabilir gibime geliyor,  ana çöküşü ise erteledim, ülkede çok fena altın stoğu var , 400 milyar dolar gibi, eğer onu kullanmaya başlar ve bu kafayla hareket ederlerse işte o zaman Game Over  ytd.

haa nakit mutlaka kalmalı, tüm paramın 3 te 2 si keş vaziyette, pusudayım...

Osman Yücel Çetin yazdı:

Maliyet düşürmek için her zaman barut kalsın bir köşede az da olsa. 

Koronavirus aşısı onaylandığı an çarşı karışacak bütün piyasalar alt üst olacak mesela emtialar tehlikeli noktada şuan alım mı satım mı karar vermek çok zor. Borsa alım seviyeleri yaklaşıyor nakit olan duruma göre değerlendirebilir. Yine de YTD. 😀

aşıyı bulmaları bence imkansız, bildiğim kadarıyla sürekli mutasyona uğrayan virüse aşı bulunmaz, emin değilim sağlıkçılar daha iyi bilir bir sormak lazım....

bulmak üzreyiz lafları zaten abd de seçim odaklı...

bu korona grip gibi kalıcı olacak sanırım, alışacak bize, kendini ayarlayacak, biz seyredeceğiz kalan sağlar bizimdir...

bizim muhasebeciye basıyorum fırçayı, kendisi Çorumludur, ülen sardın başımıza Çorum19 virüsünü yaktın alayımızı diye :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 ay önceki teknik analizler bu hafta olanları ön görebildi mi? yoksa 1 ay sonra bu haftayı mı anlatacaklar geri dönüp?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu an şok içindeyim. Arkadaşım alyansımın şu anki fiyatını hesapladı. Bana 3300 tl rakam söyledi. Ben bunu 5 sene evvel 640 tl ye almıştım. Parmağımı sıktığı için devamlı çıkarıp sağda solda unutuyordum. Şimdi parmağıma baktıkca irkiliyorum. 3300 tl oha felan oldum arkadaşlar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

1 ay önceki teknik analizler bu hafta olanları ön görebildi mi? yoksa 1 ay sonra bu haftayı mı anlatacaklar geri dönüp?

İnanmayacaksın ama kısmen öngördü.. 

Bir çok teknik analizci 118 seviyesinden itibaren elindekileri satmıştı.. 

Ancak, bizim ülkemizde temelsiz teknik olmaz. 

Ben bu kanıdayım.

Çünkü temel genel yönü, teknik ise bireysel bazda dönemsel hareketleri ön görüyor. 

Ayrıca temel bilgi, hangi sektörün ne zaman ne yapacağını ön görüyor. Teknik ise, ne kadar ne yapabileceği hakkında bilgi veriyor. 

Tereciye tere sattım biraz  kusura bakma :)

Ali Darbaz yazdı:

3300 tl oha felan oldum arkadaşlar. 

Dikkat et.. keserler valla parmağı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Çağlar Bayur yazdı:

Yukarıda yazdıklarıma ve grafiklere bakarsanız öngörülerin doğruluğunu anlayacaksınız.

Ayrıca dünden bakıp bugünü görebilen bir sihirli küre var mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yanlış mı hatırlıyorum geçen ay bist uçacak diye haber yapan ekonomistler vardı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Işte o yorumlar temel verileri kullanarak

Bu bunu dedi, bilanço bu cıktı, karlılık oranı bu, işsizlik şu  kadar, enflasyon bu kadar diyerek video çekenler.

Bu arada GAP nedir ?
Mumlar arasında fiyat boslugudur. Genelde bu boşluğu yıllar gecsede doldurur denir.
e4f51df5a40a55e52e5c8079dd180d66.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Borsa İstanbul tarafından yapılan duyuruya göre BIST100 endeksinin gün içerisinde, önceki günün kapanışına göre ilk eşik olarak yüzde 5 veya daha fazla ve ikinci eşik olarak yüzde 7 veya daha fazla düşmesi halinde işlemleri geçici olarak durduracak devre kesici sistemi, 10 Ağustos'tan itibaren uygulanmaya başlayacak.

kaynak : Bloomberg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Benim biraz canım yandı. 1 düştü girmedim, 2 düştü girmedim, 3 düşüşün ortasında girdim, durmadı düştü de düştü. Şunu gördüm, girerken ufak ufak girecen. Gün içi -5 iken kağıdı aldım 5 daha düştü.:)) Hele bir sigorta kağıdı aşırı düştü, bizde onu seçtik. Şans. Satmadığın kağıt zarar yazmaz. Rahatım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Cihaner Öztürk yazdı:

Benim biraz canım yandı. 1 düştü girmedim, 2 düştü girmedim, 3 düşüşün ortasında girdim, durmadı düştü de düştü. Şunu gördüm, girerken ufak ufak girecen. Gün içi -5 iken kağıdı aldım 5 daha düştü.:)) Hele bir sigorta kağıdı aşırı düştü, bizde onu seçtik. Şans. Satmadığın kağıt zarar yazmaz. Rahatım.

Kulağıma küpe olan bir söz vardır. Düşen kılıç tutulmaz diye. Elini kesersin. Bırak düşsün. Trend tersine dönünce zaten kaldırma şansın olur. 

Ben borsanın pandemi zamanına döneceğini hiç tahmin edememiştim. Bende beklemedeyim mecbur. En kötü döviz veya enflasyon farkı kağıtlara işlese kafi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Ben borsanın pandemi zamanına döneceğini hiç tahmin edememiştim.

pandemi zamanına derken? bitti mi salgın?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

İlk başında demek istedim. Mart ta sert bir vurdu herşey çöktü, yine aynı yere döndü portföyümdeki kağıtlar. 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Çağlar Bayur yazdı:

Nerde? Daha yeni başlıyor. Okulların açılamayabileceği ciddi ciddi konuşuluyor. 2 i sistem, 3 lü sistem diyenler var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Grafiklerde bazen düzeltmeler görebiliriz.. 

Örnek Mart ayı

1175176833_dzeltme.thumb.png.3e730045971953f11491fc94111aecee.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Geri dönen bir hissem oldu. Diğer üç hisse hala ekside. Yeküne bakınca başladığım yerdeyim.

Dört kağıdın dördü de farklı sektörler benim. Bu dönemde düşmesinden çok, düşerken alamadığıma üzüldüm. Garip bir duygu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Osman Yücel Çetin yazdı:

Emtialar tehlikeli dedik şelale oldu... 

he valla :)  neyse yılbaşına kalmaz gibime geliyor, sakin olmak lazım, altının dolarla dengesi önemli, bu dengeye bizim etkimiz ise neredeyse yok gibi, hani diyorlarya millet düşünce aldı altın yükseldi, ons bu yüzden çıkmış yada biz sattık diye düşmüş, etkiliyoruz onsu :D neyse.... dur bakalım ne olacak, altınla bir ev aldıracaklarmı göreceğiz....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Altın alınabilir. 2300 dolar gözüküyor. TL fiyatı dolar belirler 8 i görüp 7,50-7,60 da seyreder gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...