İçeriğe Yönlendir

Hisse Senedi Dersleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fatih Evcin
Bir ara endeksten sıfır atılacaktı. Ne oldu o iş? Daha mı şirin görünecek o zaman?
Sıfırı bilmiyorum ama 78 e kadar düştü sanırım :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

Bir ara endeksten sıfır atılacaktı. Ne oldu o iş? Daha mı şirin görünecek o zaman?

atılacakmış az kaldı unuttum şimdi tarihini de sıfır atılmasının bir etkisi olmaz zaten...

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Recep Selim Kaya yazdı:

En sevdiğimiz müdür Hakan Atilla daha önce Mayıs ayında sıfır atılacak demişti. Fakat covid sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi. Sıfır atıldığında göreceli olarak bir atraksiyon kuvvetle muhtemeldir.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Türkiye Finans altın ve dövizde avantaj sağlıyor fakat borsa işlemlerinde herhangi bir arayüz olmadığı için anlık verileri göremiyorsunuz. Borsa için kullanabileceğim Vakıfbank ve Garanti bankası hesaplarım var. İkisininde ayrı trade uygulaması var ve güzel görünüyor. Hangisinin trade uygulamasını tavsiye edersiniz. Kullanan varmı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihaner Öztürk yazdı:

Türkiye Finans altın ve dövizde avantaj sağlıyor fakat borsa işlemlerinde herhangi bir arayüz olmadığı için anlık verileri göremiyorsunuz. Borsa için kullanabileceğim Vakıfbank ve Garanti bankası hesaplarım var. İkisininde ayrı trade uygulaması var ve güzel görünüyor. Hangisinin trade uygulamasını tavsiye edersiniz. Kullanan varmı.

Anlık göreceğiniz yerler var. Vakıf’ın uygulamasında 1-2 lira karşılığında anlık görebiliyorsunuz sanırım. ama en bedavası trt1’in telegün’ü :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İşbank kullananlar gayet memnun. Ekranların ve kullanımı kolaymış.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bülent Tarakçı yazdı:

Dikkatimi çeken ve bugün yapılan bir operasyon ile konuyu güncelleyeyim. Trabzon sportif senedi cuma kapanış 5,71 TL. Bugün neredeyse %10 yapıyor tavana değiyor. Son 1 saat içinde olanlar oluyor. Kapanışta %3,68 kayıpla 5,5 TL den günü bitiriyor. 1 günde %13 den fazla fiyat hareketliliği yapıyor. Üstelik çift yönlü bir hareketlilik. Ortada fol yok yumurta yok. Sonuçta  bu da Bist te işlem gören bir senet. Bakalım Spk ne yapacak? 

brüt cezası alır 1 ay falan speklik yapana 1 ay işlem yasağı gelir, kısaca etkisiz, yani birşey olmaz :)

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

borsayı oynuyorum diyen onu kumar görür ve kumarda kazanan hep kasadır.borsa yatırım aracıdır orta ve uzun vadede faizden fazla para kazanılır.

aldığın hisse düştüğünde heyecana kapılıp satmak art arda yükseldiğinde hemen satmak yapılan yanlışların başındadır.

belli başlı indikatörleri öğrenmek fayda sağlar.

iyi para kazanmak istiyorsanız temel analiziniz güçlü olmalı.

misal virüs çıktı yayılmaya başladı borsalar düştü ama sağlık hisseleri günlerce tavan

bunu öngörüp alıp bekleseydiniz güzel paralar kazanırdnz

kendinize sorun hastalık bitince insanlar ne alacaklar?cevabı bulup şimdiden onu üreten şirketlere yatırım yapılabilir

alacağınız hissenin f/k pd/dd değeri ve bu değerlerin ne olduğunu kısaca okursanız kolay kolay batmazsınz

bankaların günlük hisse bültenleri özel hisse öneri ve değerlemelerini bile dikkate alsanız para kazanırsınız.

son olarak ev alma hisse al diyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
atılacakmış az kaldı unuttum şimdi tarihini de sıfır atılmasının bir etkisi olmaz zaten...
bist tarihinde yapılan 2. sıfır atma işlemi olacak ve ilkinde neler olduğunu az araştırırsanız bu mesajı silerdnz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tahir Ak yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bist tarihinde yapılan 2. sıfır atma işlemi olacak ve ilkinde neler olduğunu az araştırırsanız bu mesajı silerdnz

yok silmem, etkisi psiklojik zaten ve o zamanki gibi olacağını pek sanmam, sınırlı tepki olur elbet ama o kadar ortam fena,....

yalnız temennim iyi olması yönünde, zor ama olur inşallah...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Tahir Ak yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

%75 mümkün değil gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Borsamızda tahtacı at koşturuyor. İnsanlar son 10 günde o meşhur sağlıkçı hissesinde yatırımlarının %70’ini kaybetti. 

bist 100’den şaşmamak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Borsamızda tahtacı at koşturuyor. İnsanlar son 10 günde o meşhur sağlıkçı hissesinde yatırımlarının %70’ini kaybetti. 

bist 100’den şaşmamak lazım

hata burada işte bir kişi yatırımının %70 ini kaybedene kadar neden hala inatla kalıyor bu hissede? Çıksın abi kim tutuyor onu? Trenden ineceği zamanı neden belirlemiyor

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bir pozisyona girmeden önce sorulması gerekenler

1. Kar li durumda Ne zaman çıkarım

2. Zararda Ne zaman çıkarım

Bunlar belirlenmeden pozisyona girilmez.

Önemli olan karlı pozisyondan çıkmak değil,zarardaki pozisyondan çıkmaktır. KY kârlı pozisyondan hemen çıkma eğilimi gösterirken, zarardaki pozisyonunu yıllarca taşıyabilmektedir. Sebebi ise stratejinin (belirlenen StopLoss ve TakeProfit noktalarına uyulmamasi) kati suretle uygulanmamasidir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Evcin yazdı:

hata burada işte bir kişi yatırımının %70 ini kaybedene kadar neden hala inatla kalıyor bu hissede? Çıksın abi kim tutuyor onu? Trenden ineceği zamanı neden belirlemiyor

satmaya yetişemessin derler...

Tahir Ak yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

arabamıza motor rektifiye iç dış temizlik ve cila yaptık diyelim ve motor yağ yakmayı kesti.

komuş uzaktan izlerken yapılan cilanın motora ne kadar faydalı olduğunu sanırsa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

Benim kağıdımı alacak birisi yoksa ben satamıyor muyum ?

biri almak istemez ise? kime satacan ? taban fiyat böyle oluşuyor.

nüfusa yazılı kağıtlar zamanına giriyioruz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Evcin yazdı:

Ayrıca parasının tamamı neden bir senette, yada yatırmının tamamı...

Mert Gulkokan yazdı:

Benim kağıdımı alacak birisi yoksa ben satamıyor muyum ?

aynen, firma battı diyelim, sende battın buhar oldun....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
2 iş günü içinde tüpraştan karım 960 tl ye çıktı ama 2 gündürde düşüşte şu an karım 120 tl yani 840 tl kardan zararım var

Şunu anladım kazandıkça daha çok kazanmak istiyor insan

Keşke 960 tl karda satış verseydim [emoji1787]
Dip ve tepe avcılığı batırır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Fatih Evcin yazdı:

Çünkü; Hergün taban açtığı için çıkamıyor. Alıcı yok çünkü , herkes satış giriyor.  Hisse açılış ile işleme kapanıyor.

2 sene önce başıma geldi. O gün borsayı bırakmıştım. Corona ile tekrar düşünce sağlam kağıtlarla döndüm. Spek kağıtlara yaklaşmıyorum. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Çünkü; Hergün taban açtığı için çıkamıyor. Alıcı yok çünkü , herkes satış giriyor.  Hisse açılış ile işleme kapanıyor.

2 sene önce başıma geldi. O gün borsayı bırakmıştım. Corona ile tekrar düşünce sağlam kağıtlarla döndüm. Spek kağıtlara yaklaşmıyorum. 
%70 e kadar bu durumdan kurtulunmali.
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bugün bir dost, buralardan korkuyoruz, her an her şey olabilir dedi. Bankalar için iyimser değil. En büyük için bu tür firmaların toparlaması uzun vadede olur diyor. Beklemek daha iyi diyor bu sıralar. Temkinli olmak iyidir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Cihaner Öztürk yazdı:

Bugün bir dost, buralardan korkuyoruz, her an her şey olabilir dedi. Bankalar için iyimser değil. En büyük için bu tür firmaların toparlaması uzun vadede olur diyor. Beklemek daha iyi diyor bu sıralar. Temkinli olmak iyidir.

Bankacılar uyarıyor, hatta benim yakın bir arkadaşım haziranda nakite dön %50 dedi, dediğini yaptım. Çıkmasam daha karlıydım. Biryerden nakit girişi var ama bilmiyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
arabamıza motor rektifiye iç dış temizlik ve cila yaptık diyelim ve motor yağ yakmayı kesti.
komuş uzaktan izlerken yapılan cilanın motora ne kadar faydalı olduğunu sanırsa?
uçacak demiyoruz ama pozitif etkisi olacaktır bence. yoksa 100 binden 180 bine geleceğine kimse inanmaz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...