İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali Darbaz

Şöyle bir şey farkettim 

1000 tl kira ödemesi ve 1000 tl kira yardımım ayda 2000 tl getiriyor. 

Sosyal düzenimi bozmadan 170000 tl krediyi alabiliyorum. 120 ay vade tabi. 

geriye 100000 bin kalıyor. 50 bin zaten hazır . 50 daha bulsam hayatımda hiç bişey değişmeden ev sahibi oluyorum :( 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Ev kredisini geçen ay bitirmiş birisi olarak vadeyi mümkün olduğunca kısa tutardım sizin yerinizde olsam. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tevfik Işık yazdı:

Ev kredisini geçen ay bitirmiş birisi olarak vadeyi mümkün olduğunca kısa tutardım sizin yerinizde olsam. 

Faiz düşük. enflasyon aşağı giderse erken kapayabilir. Yukarı giderse karda. Niye kısa tutsun? Sebep?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Faiz düşük. enflasyon aşağı giderse erken kapayabilir. Yukarı giderse karda. Niye kısa tutsun? Sebep?

2 sene önce ayda 3200 tl ödeme çıkıyordu. şimdi ayda 2000 tl. civarında. Ben bu borçu ödeyebilirm . 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

Çocuk var galiba ali bey'de. Çocuk büyüyüp okul çağına gelene kadar ev işini aradan çıkarırdım. Sonra da çocuğun kaliteli eğitim alması için bütçe gerekecek. Bu ikisi çakışmamalı bence..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tevfik Işık yazdı:

Abonmalıklar ve tapu için 10bin gider..

Öff bunuda ekleme lazım :( 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

270 bin tl olan bir evin tapu bedeli kaç çıkar :( 

5.400 alıcı

5.400 satıcı

10.800TL

Abonmanlıklar hariç.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

5.400 alıcı

5.400 satıcı

10.800TL

Abonmanlıklar hariç.

Abonmanlıklar nedir , doğalgaz elektrik vs mi

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Arabanı satma. Krediyi öderken başta biraz sıkılırsın. İleriki yıllarda enflasyonun düşük seyretmesi mümkün görünmüyor. 2-3 sene sonra ödediğin para gözüne gelmeyecek. Bugün aldığın yanına kâr kalacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Abonmanlıklar nedir , doğalgaz elektrik vs mi

Aynen o abonmanlıklar hariç demek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Kredi oranının düşmesiyle bende şuan hemen hemen aynı durumdayım.

Ev-araba-aylık ödeme tutarı-toplam kredi tutarı kafamda deli sorular.

Ankara'da  daha pahalı evler. 275k sıfır ev gözüme ucuz göründü :s 

Gerçi bu 2+1 eve ben sığamam en az 3+1 olmalı.

Konuyu sıkı takipteyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki

Hocam araba mutlaka kalmalı. Arabasını satıp, sadece ev borcunu ödemek için yaşayan arkadaşlar var.  Araba olmadığı için sosyal etkinlik yok, piknik yok,gezme tozma yok. Eee evin var ama hayattan zevk alacağın şeyler kısıtlı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Aslında birde bu kalem var. Arabanın bu masraflarıda eklemek gerekiyor. 

Arabanın masrafları ile arabasız hayatın yarattığı mali yük arasındaki dengeyi bulmak lazım. 

Şu an arabam için şirketten haftalık 200 tl alıyorum. Tabi covit dönemi bitince ne olcak bilmiyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araba yatmayacak, gezecek yürüyecek masraf çıkaracak. Km artıp değer kaybı olacak. Hangisi iyi para ise onu satarım. Tüm Sarı taksiler emre amade nasılsa.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

120 ay vade mi olur... arabayı satma, kirada otur.

Tevfik Işık yazdı:

Çocuk var galiba ali bey'de. Çocuk büyüyüp okul çağına gelene kadar ev işini aradan çıkarırdım. Sonra da çocuğun kaliteli eğitim alması için bütçe gerekecek. Bu ikisi çakışmamalı bence..

10 senede çocuk ortaokula başlar...

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Çağlar Bayur yazdı:

iyi cesaret

özel sektörde çalışan için bende aynı düşüncedeyim, ben memurum eşim özel sektörde ona rağmen krediye girmeye çekiniyom çağlar abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz
(düzenlendi)

Bu faiz orani ile cekebildiginiz kadar fazla kredi cekin bence.

Araba kalsin, cok cok zorlanirsaniz seneye satar kenara koyar araba parasindan 600 600 krediye eklersiniz. Hem satinca yurutme masrafi da duser. B plani gibi dusunun.

3 sene sonra aradaki 600 simdi koydugu kadar koymaz.

tarihinde Oğuz Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Araba ile olan münasebetinize bağlı. Arabasız yapabilecek misiniz? Bu sorunun cevabı yukarıdaki sorunun yanıtlanmasını sağlar. 4 sene önce ev alacağım zaman satmayı düşündüm fakat arabasız olmayacağını anlayınca arabayı satmadan daha yüksek kredi çektim. İyi ki böyle yapmışım diyorum çünkü gerçekten araba elzem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Peki Egea Hb liste fiyatı 117bin. Kredi çekerken bu fiyattan mı verecekler? Mesela 20 bin versen gerisini 0.49 faizle verir mi?

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

600 tl ödenir bir şekilde ama kredi ödenirken araç zor alınır uzun bir zaman

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim ayten artık satılmakmı istemiyor anlamadım. Arabam bozuldu. Korkmayın lpgyi beğenmedi. Öksürmeye başladı. Lpg deposunu boşaltınca bir daha orda lpg almıyacağım :( 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Birazdan büyük aile toplantısı ile konuyu ele alacağız. Çok yükseldik. hemde çok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...