İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

3

3. evi almak için neden bu kadar kasıyorsun? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selim Bilgin yazdı:

3. evi almak için neden bu kadar kasıyorsun? 

Ben de onu anlayamadım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Abi, hem arabanı satmak istemiyorsun. Hem 3. evi alayım istiyorsun, hem de durumum yok diyorsun?

Ali kardeşim, bence sen arabanı satma. Başını sokacak bir evin varsa gerisini düşünme. Oturduğun ev hoşuna gitmiyorsa, sat, daha iyisini al. Ömrün hem böyle hesap yapmakla geçmesin. Hayat kısa, birazda keyfine bak.

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar

Ben çekmeköyde kiradayım. Biz 2 erkek kardeşiz. Bize 3 ev lazım. 

Babamın evi 

Ali'nin evi 

Alper'in evi

Ünalanda Emar'ın ordaki 40 yıllık ev bizim işimize yaramıyor. Çekmeköyde babamın oturduğu apartmanın üst katında kiracıyım. 

Yani fazla mal değil, eksik var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

3

Yanlış anlamada, üç tane ev sahibi olunacak diye kendini zorlama bırak hayatı yaşa
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Yanlış anlamada, üç tane ev sahibi olunacak diye kendini zorlama bırak hayatı yaşa

Yukarda yazdığımı okudunmu. Evlerin tapusu benim değil babamın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Ev şart kesinlikle ama araba şart değil şart olsa da biraz daha düşük model li de iş görür. O yüzden arabayı satın evinizi alın. Ev fırsatı zor bulunur ama araba iyi kötü her zaman alınabilir 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Artik sadede gelsek.

Bu haftasonu evleri geze ektim sözde, Bu akşam acal acele kayın babama gidiyom. Konuyu açıcaz. Sponsorluk verecekmi bakalım. haftasonu onlardayız. 

Yorum bağlantısı
Hasan Çil

Yukarda yazdığımı okudunmu. Evlerin tapusu benim değil babamın
Abi yazılanların hepsini okudum hepsi cok güzel fikir ve tavsiyeler.
Ben özel bi katılım bankasında çalışıyorum.
Benimde nacizane fikrim araci satmayin gidebildiginiz kadar gidersiniz takıldığınız noktada son çıkış kapısı olarak görün.
Tapuların babanızın üzerine olması sorun değil bu aile bağındaki kuvvetten gelir herşey birlik icinde çözülür.
Benim oturduğum evde babamın üzerine ona ödeme yapıyorum mesela.
Borclanmadan bişey sahibi olunmuyor maalesef iki ay önce aracımı aldım 20bin borçlandim akrabaya ödeme yapıyorum bana kalsa almazdim lakin babamin maddi manevi desteği sağolsun güç verdi.
Borc bi şekilde ödeniyor abi imkan varken faydalanmak lazim.

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bankaların online hesaplamalarında yeni kredi faizi çıkmıyor bir türlü Ziraat yine 98 olarak hesaplama yapıyor [emoji848]

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Araba dursun,  alacağın eve ne zaman kiracı girebilecek ?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Serkan Gülderen yazdı:

ev kredisine başvurduk bakalım (0,74 orandan )süreç 6/10 aşamasında onaylar çıktı expertiz raporunun genel müdürlüğe düşmesini bekliyorum. ilerleme hakkında bilgi vericeğim buradan 

bugün expertiz onayı gene müdürlükten ilgili şubeme düştü. kredi onayı çıktı pazartesi son imza atılacak. masrafları net olarak yazacağım. darısı ev sahibi olmak isteyenlere inşallah. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ali Bey'in sorusunun bir benzerini de ben sorayım madem... Eşim ve ben öğretmeniz MEB de. Şu an elimde 2013 1.5 titanium fiestam var 103 k km'de ama bebek oldu ve dar gelmeye başladı. C sınıfı bir sedan tercihen focus Jetta düşündüm ama işin içine bir de ev kredisi kampanyası girdi. Şanlıurfa nın ilçesinde kiradayız ama ağustosta bir ihtimal tayin ile başka bir il merkezine gitmeyi ve gitmişken de ev almaya niyetimiz var. Tabiki tayin olması kesin değil puana göre atama oluyor sonuçta. Her neyse çok uzatmadan arabamı mevcut piyasa koşullarında satar ve elimdeki bir miktar parayı da eklersem 95 bin kadar çıkar. Araç alırsam 40 bin kadar kredi çekmek gerek 2 yıllık olacak. Ama tayin olursa da ev aklımızda. Ev için 200 bin kredi minimum ama bu kadar yükün altına girmeye de korkuyorum. Hane geliri aylık toplamda minimum 8.5 civarı. Temmuz 15ten sonra da ödediğimiz 1200 kredi ve kredi kartı vs bitiyor. İkilemde kaldım fikriniz ne olur ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aynı anda hem ev hem araba alınabilir, oranlar çok komik çünkü.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Bey'in sorusunun bir benzerini de ben sorayım madem... Eşim ve ben öğretmeniz MEB de. Şu an elimde 2013 1.5 titanium fiestam var 103 k km'de ama bebek oldu ve dar gelmeye başladı. C sınıfı bir sedan tercihen focus Jetta düşündüm ama işin içine bir de ev kredisi kampanyası girdi. Şanlıurfa nın ilçesinde kiradayız ama ağustosta bir ihtimal tayin ile başka bir il merkezine gitmeyi ve gitmişken de ev almaya niyetimiz var. Tabiki tayin olması kesin değil puana göre atama oluyor sonuçta. Her neyse çok uzatmadan arabamı mevcut piyasa koşullarında satar ve elimdeki bir miktar parayı da eklersem 95 bin kadar çıkar. Araç alırsam 40 bin kadar kredi çekmek gerek 2 yıllık olacak. Ama tayin olursa da ev aklımızda. Ev için 200 bin kredi minimum ama bu kadar yükün altına girmeye de korkuyorum. Hane geliri aylık toplamda minimum 8.5 civarı. Temmuz 15ten sonra da ödediğimiz 1200 kredi ve kredi kartı vs bitiyor. İkilemde kaldım fikriniz ne olur ?
Kari koca calisiyoruz. Ben ogretmenim hanim saglik personeli. Ayda eve 10 bine yakin giriyor. Araba borcum yok ama ev oduyorum ayda 4000 lira. 3000 eve 1000 arabaya veya 2500 eve 1500 arabaya odersin ustad.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bence Fiesta yı satmayın, bebek arabasını bagaja uygun bir şey alırsınız, bagaj yetmezse port bagaj alırsınız.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Metin Akbal yazdı:
Çağatay Kılınç yazdı:

Kari koca calisiyoruz. Ben ogretmenim hanim saglik personeli. Ayda eve 10 bine yakin giriyor. Araba borcum yok ama ev oduyorum ayda 4000 lira. 3000 eve 1000 arabaya veya 2500 eve 1500 arabaya odersin ustad.

Açıkcası ikisini birden hallederiz diye de düşünüyorum. Biraz harcamalardan kısarak idare edilir. Bakalım ev kampanyası Ağustos sonuna kadar devam ederse tayinle  gidersek tekrar ev düşünülebilir. Tayin yeri belli olmadığı için eve hemen niyetlenemiyorum.

Evren Erakçora yazdı:

Bence Fiesta yı satmayın, bebek arabasını bagaja uygun bir şey alırsınız, bagaj yetmezse port bagaj alırsınız.

Arabamdan çok memnunum esasen. Ancak bir iki ay sonra arkaya oto koltuğu da alacam. Bagaja bir büyük valiz anca sığıyor. Bebek arabası travel şeklinde baston gibi de değil.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

LPG ve yedek lastik mi var? Güzelce yükleyince epey yük alıyor, pandizotu da çıkarabilirsiniz gerekirse. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Evren Erakçora yazdı:

LPG ve yedek lastik mi var? Güzelce yükleyince epey yük alıyor, pandizotu da çıkarabilirsiniz gerekirse. 

1.5 dizel araç evren bey. Bagajda ilkyardım çantası hariç bişe yok. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağatay Kılınç yazdı:

Açıkcası ikisini birden hallederiz diye de düşünüyorum. Biraz harcamalardan kısarak idare edilir. Bakalım ev kampanyası Ağustos sonuna kadar devam ederse tayinle  gidersek tekrar ev düşünülebilir. Tayin yeri belli olmadığı için eve hemen niyetlenemiyorum.

Arabamdan çok memnunum esasen. Ancak bir iki ay sonra arkaya oto koltuğu da alacam. Bagaja bir büyük valiz anca sığıyor. Bebek arabası travel şeklinde baston gibi de değil.

Hocam çoçuk var diye yanında dünyayımı taşıyacaksın. Hem öndeki yolcu koltuğu ne işe yarar. Oraya doldur gitsin malzemeyi. Hiç yer sıkıntısı yaşamadım, üstüne annemide alıp 15 gün tatile gittik. Bizimde kızımız oldu 3,6 metre arabayla 4 yıldır geziyor. Arkada birde çoçuk koltuğu var. bagajda bebek arabamız 2 yıl boyunca taşıdık. Her haftasonu gezen tozan bir aileyiz. Sizin bizden ne farkınız olacakki. Fiesta benim arabamdan büyük üstelik.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bi Jetta bakıyorum 97 binde 131 e düşürmüş fiyatını. 1.2 TSI bluemotion olandan 2016 model. VW nasıldır hiç bilmiyorum hep Ford kullandım.

Ali Darbaz yazdı:

Hocam çoçuk var diye yanında dünyayımı taşıyacaksın. Hem öndeki yolcu koltuğu ne işe yarar. Oraya doldur gitsin malzemeyi. Hiç yer sıkıntısı yaşamadım, üstüne annemide alıp 15 gün tatile gittik. Bizimde kızımız oldu 3,6 metre arabayla 4 yıldır geziyor. Arkada birde çoçuk koltuğu var. bagajda bebek arabamız 2 yıl boyunca taşıdık. Her haftasonu gezen tozan bir aileyiz. Sizin bizden ne farkınız olacakki. Fiesta benim arabamdan büyük üstelik.

Kesinlikle haklısınız hiç sığmıyoruz düşüncesi değil bendeki. Kaldı ki ön koltuğu da dibine kadar doldurduğum oldu. Biraz da bu fırsat ele geçmişken düşüncesi oldu.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağatay Kılınç yazdı:

Bebek arabası travel şeklinde baston gibi de değil.

Travel sistem bebek arabasını bende aracıma sığdırmakta zorluk çekiyorum. Bagajın yarısını sadece tekerlekli iskelet kısmı dolduruyor zaten. Sedan aracın dezavantajı da var tabi tavana kadarü yüklenmiyor

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ev projelerini inceledim. Ben adanalıyım eşim Kayseri. Niğde ya da Nevşehir il merkezine tayin alabilirsek emlak GYO nun projelerini inceledim güzel evler var fiyatları nedir bilmiyorum 300den aşağı da değildir sanırım. Bu şehirler nasıldır bilmiyorum açıkçası. Bilgisi olan var mı buralardan?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Biz hanımla ikilemde kaldık. Bana havuzlu site içi ev alalım diyor. E o zaman babamlara uzakta kalırım, arabada olmaz. Ayrıca 280 bin tl civarında nerde var havuzlu site içi 2+1 ev. Sıkıcı bir güncem daha beni bekliyor. Gayet sıradan 2+1 80 m2 bir ev almak için hayatımın 120 ayını kitliyeceğim. Arabamıda elden çıkarıyorum. Ama gende kimseyi memnun edemiyorum. Gelde işin içinden çık şimdi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...