İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Satılık i10 var. İlgililere duyrulur

Diğer Ali alabilir mi?

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

657 tabi değilseniz mevcut ekonomide borçlanırken iki defa düşünmeli Allah korusun olumsuz bir Durumda mülk bankaya gecebilir benim durum sizin gibi 100 binlik bir jeep alabilirim hanıma 2 aile araç olarak ama korkuyorum işime bir şey olur diye o yüzden sınırladım kendimi borçlanmadan 50 binlik hb otomatik alaçam varsin eski olsun diyorum . Tercih sizin tabi ev ile arabayı bir tutmamak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Diğer Ali alabilir mi?

Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun, kaça veriyorsun?

Arabayı piyasasının en makul fiyatını vercem.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Satılık i10 var. İlgililere duyrulur

Büyük hata edersiniz. Geçen Megane bakan bir üyemiz bu sene aynı paraya ancak Clio alabildi. Arabasız çok zorlanırsınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Arabayı piyasasının en makul fiyatını vercem.

hayırlısı, artık ev duvar boyası, fayans derz tamiri vs videosu da yapılabilir, bence daha da çok hit alır kaliteli teknik çekim ile

Sani Gerşon yazdı:

Arabasız çok zorlanırsınız.

evlen sani

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Büyük hata edersiniz. Geçen Megane bakan bir üyemiz bu sene aynı paraya ancak Clio alabildi. Arabasız çok zorlanırsınız.

Chevrolet Cruze var Sani hocam.  Hizmetime açık. İşe gidip gelirken kullanmama izin verildi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benzer ikilemde kalıp arabayı satmamıştım. Şimdi doğru karar verdiğimi görüyorum. 2. Araç olduğu için eliniz bir nebze kuvvetli ama tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Ben şahsen şu dönemde böyle bir yükün altına girmem eğer önünü görebiliyosan araban dursun hem araban hem evin olsun arabayı ne zaman olsa satarsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın durması yılda ek 6500 liralık masrafa sebep olduğu için çok sıkıntıda kaldım. Babam arabasını ban hibe ettiği için , ailenin bu konuda kararı arabayı satmam yönünde olunca tek başıma yeterli olamadım. 

Hyundai i10 65000 tl etiket ile Sarı siteye ilanı koydum. 

Not : Baktığım ev bu gün satılmış. :( 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlısı olsun hakkınızda Allah ödeme kolaylığı versin bizim kaldı 42 ay :( zaman çabuk geçiyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Almak istediğim evlerin fiyatları 270 000 tl civarında.  
Aylık geliri 5000 tl 
ELdeki peşinat 50 bin tl 
Araba ederi 60 bin tl. 
Ayrıca 1000 tl kira geliri var. 

Bu koşullar halinde nasıl bir plan yapardınız. 

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-cekmekoy-tasdelen-aydinlar-mah-sultangazi-caddesi-uzerinde-2-plus1-760372113/detay
Toplamda 6.000 gelir var ise arabayı satma. Ben 140.000 çekmiştim. Ayda 2.000 ödüyorum. Konusu vardı, aratırsan bı bak. 24 ay olmuş kendi evime geçeli öyle yada böyle ödeniyor kredi artan taksit vs.yapma sabit taksit iyidir. En fazla bir sene zorlanırsınız, sonra maaşa ve diğer evin kirasını zam gelecek ama Kredi ödemeniz aynı kalacak.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Almak istediğim ilanını paylaştığım ev bu akşam satılmış. Bizim plan fena sekteye uğradı. O fiyata evde bulamıyorum. Sıkıntı oldu içime :(

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Aynı hesapları ben de yapıyorum bu aralar, arabayı satınca eski de olsa araba almam gerekiyor, eski arabanın masrafı vs derken satmaya çekiniyorum. Ayrıca ev borcu bitince yeniden modelli bir araba almaya kalksam neredeyse yarı ev parası arabalar. O yüzden arabayo satmadan alma planı yapıyorum. Ama kullanılacak 2.ci araba varsa bu durumda satılabilir.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sefa abi haklı, bidaha almak istediğin zaman o paraya getz alırsın anca. Elindekini vermeden almaya uğraş.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Araba satılmadan topraktan inşaata daireye girilme seçeneği olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ödemeye 1 yıl sonra başlama seçeneği varmış onun şartları neler acaba muhtemelen faiz artacaktır ama ne kadar olduğuna bakmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Fatih Evcin yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Almak istediğim evlerin fiyatları 270 000 tl civarında.  
Aylık geliri 5000 tl 
ELdeki peşinat 50 bin tl 
Araba ederi 60 bin tl. 
Ayrıca 1000 tl kira geliri var. 

Bu koşullar halinde nasıl bir plan yapardınız. 

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-cekmekoy-tasdelen-aydinlar-mah-sultangazi-caddesi-uzerinde-2-plus1-760372113/detay

Toplamda 6.000 gelir var ise arabayı satma. Ben 140.000 çekmiştim. Ayda 2.000 ödüyorum. Konusu vardı, aratırsan bı bak. 24 ay olmuş kendi evime geçeli öyle yada böyle ödeniyor kredi artan taksit vs.yapma sabit taksit iyidir. En fazla bir sene zorlanırsınız, sonra maaşa ve diğer evin kirasını zam gelecek ama Kredi ödemeniz aynı kalacak.

Bi ara şu ev alma mevzusunu masaya yatıralım, corona bitti, piiz vakti :D 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Aİle baskısı ile satılığa koydum. 65000 tlden tek kuruş altına inmiyecem. 

Alınmamazsada işime gelir. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hiz-sabitleyicili-premium-jantli-hyundai-i10-1.0-827130108/detay/

Kira yardımın varmış 1000 birde kira ödemen olmayacak toplamda 2000 artıdasın. Bence araba kalsın. yani yeni ev alınca ulaşım vs. bi hayli sıkıntı oluyor.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Ali bey, esnaf olan eş, dost, akraba var ise Esnaf Kefaletten kredi çekmeyi deneyin derim. Ödeyeceğiniz tutar yarıya düşecektir.

3,6,12 ve aylık ödeme seçenekleri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...