İçeriğe Yönlendir

i10 - Elektrik Dalgalanması Sonucu Tekleme

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın

Hissettiğin şey yanma odasında patlayan lpg. Benzin ile aynı hızda yanmaz. Lpg daha hızlı alevlenir ve vuruntu hissedilir eser miktarda 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

LPG enjektörü yakında adaya veda edecek gibi :) 

Araba LTFT zengide yanıyor. Çok canımı sıkıyor. Neden zenginde yanarki. Tüketimde düşük çıkıyor vesselam ama araba ltft dönüş yolunda -16 çıktı. Bu da beni şüphelendirdi. İstanbul içi -8 kadar düşürdüm ama geri -10 yükseldi :(

Eskiden -6 felandı :( 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Hissettiğin şey yanma odasında patlayan lpg. Benzin ile aynı hızda yanmaz. Lpg daha hızlı alevlenir ve vuruntu hissedilir eser miktarda 

Abi ben karar verdim. LPG düğmesini artık uzun yolda açmıyorum. :( Kısa mesafe şehir içi LPG yakacam. Ama Uzun yolda 2500 devir üzerinde Benzin yakacam artık :( 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Hava soğuyor Ali 

Yarın 4 bin tl değerindeki ölçü aleti ile akü ölçümü yapacam .  Havalar soğuk olduğu içinde şirkete bezinde gidip, yolun ortasında lpg geçicem. Artık soğuk çalıştırmada benzinden lpg geçmesini istemiyorum. 

Bu arada düşük devirde LPG epey zor yanıyormuş Bu sebeble düşük devirde benzin daha başarılı görünüyor.. :( 

2500 3000 devir kesişme noktaları 

LPG-adv-curve2.jpg

Buda voltaj ihtiyacı :( 

napon-na-gasu.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

25 tllik ölçü aleti de kafi akü testi için. 

Lpg daha hızlı yanıyor. Nasıl oluyorda verimi düşük oluyor. O grafiği çizen vatandaş vvti tekniğini bilmiyor mu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

30 liralık alet yeter naaaptın 4000 tl. nötronlarımı sayacaksın, cern den randevu alayım sana :tongue:

474172772_tn50_0.jpg?1573509257

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben bu kışı benzinde geçirecem. Arabada sensör var. Benzin 5 litre kalınca bitince lpg geciyor. 50 50 koyar yolumu bulurum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Zam mı gelmiş. 25 idi la 😁

Ali Cihangiroğlu yazdı:

30 liralık alet yeter naaaptın 4000 tl. nötronlarımı sayacaksın, cern den randevu alayım sana :tongue:

Akü 12,73 volt çıktı . Geçen sene aynı akü ilk bağlandığında 12.49 çıkmıştı

GdFQuYItPg01F6bZpC6kgsaC38_zSQtl-vF--Hg47GZqI7ibeYzPEVJYmDh7IPXp9aEoovwsUIScoeof

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Akü 12,73 volt çıktı . Geçen sene aynı akü ilk bağlandığında 12.49 çıkmıştı

O kadar gösterge sapması olur.. 

Ölçü aletinin pili azalsa sonuç değişir. 

Ali Darbaz yazdı:

Ben bu kışı benzinde geçirecem. Arabada sensör var. Benzin 5 litre kalınca bitince lpg geciyor. 50 50 koyar yolumu bulurum. 

Yanlış yaparsın. 

Bırak arabayı kendi haline. Ne yapması gerekiyorsa onu yapsın. müdahale etme. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Zam mı gelmiş. 25 idi la 😁

neye gelmediki buna gelmesin, az bile gelmiş unutmuşlar bunu, haa yada buna gelen zamma göre enflasyonmu ayarlıyor acaba :)

Servet Aydın yazdı:

Fluke 179. Beğendim cihazı 

bumu 4000 tl. özelliği ne öğrenelim....

şu nasıl?

https://tr.aliexpress.com/item/32799353253.html?spm=a2g0o.detail.1000060.3.7889399fjCxnOr&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=359f0fea-f513-4e98-bfd4-e608b375b93d

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Truerms özelliği nedeniyle pahalı. Marş anında akü salise zamanda çöker. Misal 9 volt oldu. Normal ölçü aleti 11volt görür gibi 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Truerms özelliği nedeniyle pahalı. Marş anında akü salise zamanda çöker. Misal 9 volt oldu. Normal ölçü aleti 11volt görür gibi 

çok hassas demekki, doğru tahmin etmişim, bu tarz cihazlarda önemli bir özellik, bir nevi Pro cihaz ....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Adnan Çakır yazdı:

700-800 gibi yazıyor fiyatına, işi olan için güzel fiyatmış demekki...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Abi araba bana kazık attı...

Gittim depoyu fulledim titreşim geçti gitti :( . 32 litre benzin aldım... 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Abi araba bana kazık attı...

Gittim depoyu fulledim titreşim geçti gitti :( . 32 litre benzin aldım... 

Araba acliktan zafiyet geciriyormus😁

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ince uzun tip mi yoksa bu akü

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

o akü bu kışı zor çıkartır....

Çağlar Bayur yazdı:

ince uzun tip mi yoksa bu akü

Abi kontak kapalı iken 12,7 volt azmı :) Bu aküyü takmadan evel masada ölçtüğümüzde 12,49 voltu . Çizlegeye bakıyorum %100 gözüküyor. 

Hayır onu gectim bu gün bir başka i10 cu aküsünü ölçmüş yani aküsünü ölçtürdüm. Adamın 5 yıllık aküsü 8,5 volt çıkıyormuş. 

Ben ne zaman 12,1 volt akü görsem değiştirdim :) Kendi kendime keşke değiştirmeseydim dediğim oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...