İçeriğe Yönlendir

Apple'a Geçiş

Furkan Sumer

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

10 Lite’ı yakin zamanda @Serkan Aktay aldi. Gayet memnun oldugunu soyluyor..

Biraz yorumlasa objektif olarak

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Yaklasik 2 ay olmustur, alacagi surecte konusup tartismistik. ben pek sicak bakmamistim aslinda ama 3500 lira icin performansli bir telefon cikti. pili normal kullanimda 1.5 gun, zorlu kullanimda tek gunu cikariyor.

Uygun bi zamanda daha detayli bilgileri verecektir muhakkak..

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Furkan Sumer yazdı:

3 aylik android cihazlarin takildigini/kasildigini gorunce telefonumu bagrima basiyorum 😂

6s'ten, yeni çıkmış 7'nin 128'ine geçince yaşadığım sorun. 4s'ten beri güncel iphone kullanıcısı bana yine çıkar çıkmaz samsung note 8 aldıran ve alo-alo cihazların ötesini deneyimlememi sağlayan sorundur ayrıca.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

ayfonun en sevdiğim özelliği çok güzel video ses kaydı alıyor namussuz :D belli ses frekans aralığıında tutmamışılar, band genişliği oldukça fazla ve iyi. 

Ha bu olay da 7 ve üzeri için, 7nin altı tırt çöp :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Ben ozellikle amator calinan enstrumanlari ses kaydi alirken kaliteli oldugunu hissediyorum. Uzaktaki sese ancak kulak kabartmak gerekiyor duyabilmek/anlamak icin

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

İphone birkenara, diğerleride ayrı birkenera.Mesaj yazmak alo demek bütün uygulamaları çalıştırıp arada gezinmek.Tüm bunları yaparken hiçbir zaman donmaması ve çok akıcı olması iphonu vazgeçilmez yapıyor.İş için iphone kullanıyorum.İş bitince android.Neden android?Çünki pili çok iyi.İphone pil konusunda hala sınıfda kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kızıma ipad aldık, ekran çok iyi mesela, görüntü ayna gibi. Ama fiyat biraz pahalı . Ek donanımlar da çok pahalı. 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Bir iki kelam da ben edeyim. 2013 ten beri iphone kullanıyorum. Hemen öncesinde HTC Desire S kullandım, samsung da kullandım bi öncesi. Şu klişelerden bıktım ben açıkçası. İphone stabil, android özgür.
İphonu stabil kullanamayan, androidde de görüşme yapıp, mesaj bile göndermeyen insanlar için bunların bir önemi yok.
Aslolan kişinin ihtiyacına ve zevkine hitap etmesi. Ben “Apple ekosistemi” denilen şeyden çok memnunum. Apple bunu kendine muhtaç bırakmak için bir strateji olarak belirlemiş ve işe de yarıyor. Dediğim gibi ben memnunum bu ekosistemden.
Sahip olduğum telefondaki açık sekmeyi hemen ipadi açınca oradan da açabiliyorum. Adres kopyala vs işlerle uğraşmadan. Airpods evet pahalı ama inanılmaz kullanışlı bir kulaklık ve hem ipad hem de iphone a kolayca bağlanıyor. Kutudan çıkarıp kulağınıza takmak yetiyor. Hangisine bağlanmak istediğinizi siz belirleyin. Siri zaten şu anda sesli asistanlar içinde en başarılısı. Arabamda telefonu bağladıktan sonra kimi araması gerektiğini söylemem yeterli. Apple tv kumandası uzaktaysa telefonu ya da tableti kumanda olarak kullanmak çok güzel. Facetime en iyi mobil görüntülü görüşme platformu bence. Daha saate gelmedim [emoji28]Bu ekosistemle ilgili daha çok şey sayarım ama anlatabilmişimdir sanırım. Benim için kullanışlı olan apple şu anda.
Maalesef biz üretmediğimiz için, fiyatları çok yüksekti, şimdi temelli yükseldi. Elimdeki telefon 3 yıllık, daha uzunca bir süre de kullanıcam bu durumda.
İtunes çok kullanışsız. O bence büyük bir eksi. Bir de maalesef her parçası, her aksesuarı bizim ülkemiz için çok pahalı.
Android için de şunları söyleyeceğim. Android kullanan kaç kişi cihazını rootlamış? Yeni rom kurmuş? Bunlardan en stabil ve düzgün çalışanını tespit edip ona göre özelleştirmiş? İstisna olan kullanıcılar zaten işine ne yarayacaksa onu kullanıyor. Bence standart bir kullanıcı için androiddeki özgürlük tehlikeli. Çünkü o farketmeden, yükleyeceği zararlı bir yazılım tüm bilgilerini çalabilir. Android için antivirüs uygulaması var ama iphone için ben duymadım. Neden acaba?
Android mi ios mu? Bu tamamen kişisel tercih ve biraz da bütçe ile ilgili. Son not, apple pahalı da samsung ucuz mu? 6 binden aşağıya yüksek özelliklere sahip cihaz bulmak zor. Samsungun amiral gemisi dedikleri de apple dan aşağı kalmıyor fiyat olarak.
Birşeyi unuttum, garanti konusunda Apple gibisi yok, bu net..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Iphone 12 mükemmel olmuş ve 5 kasasını taban almış. LIDAR KOYMUŞLAR...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Iphone 12 mükemmel olmuş ve 5 kasasını taban almış. LIDAR KOYMUŞLAR...

Valla Mehmet hocam bu köşeli tasarımına ben de bayılıyorum gerçekten. En özgün ve en güzel kasa buydu. Zaten ipadde de bu tasarıma dönüyorlar. İpad prodan sonra ipad air de bu kasayla çıktı.
İşin kötü yanı şu ortamda temelli ulaşılamaz fiyatlarda olacak sanırım[emoji30][emoji53]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

epıl yapmışsa vardır bi bildiği

Mehmet Göktürk yazdı:

ikinci konuşan mühendisi Servet e benzettim.

neden? bişeymi patladı sahnede?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Ee ip11 ucuzlamadı sitede. Aynı fiyat

Henüz 12 store da görünmüyor? O sebeple olabilir. Ben fiyatını çok merak ediyorum..
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oktay Göktaş yazdı:

Henüz 12 store da görünmüyor? O sebeple olabilir. Ben fiyatını çok merak ediyorum..

Eğer ip11’in ilk çıkış fiyatıyla ip12 çıkış fiyatı aynıysa, ip12 ip11’in şu anki fiyatına satılır. ip11 de biraz ucuzlar. Dolar olarak söyledim. 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Eğer ip11’in ilk çıkış fiyatıyla ip12 çıkış fiyatı aynıysa, ip12 ip11’in şu anki fiyatına satılır. ip11 de biraz ucuzlar. Dolar olarak söyledim. 

Ben de öyle düşünüyorum aslında. Her ne kadar ucuzlasa da çok yüksek fiyatlar bunlar. Paramızın alım gücünün bu kadar düşmesi çok üzücü..
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çalışacağız üreteceğiz ticaret ve yurtdışı inşaat vs yapacağız kazanacağız ve alacağız....böyle olacak olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Oktay Göktaş yazdı:

Ben de öyle düşünüyorum aslında. Her ne kadar ucuzlasa da çok yüksek fiyatlar bunlar. Paramızın alım gücünün bu kadar düşmesi çok üzücü..

Maalesef. Eskiden yeni çıkanı alırdım. Şimdi bir öncekini düşünür olduk. ip11 128gb apple’da 8500’dü. İnternette apple garantili 8200’e bulunuyordu. Şimdi onu 7200’e çekseler almayı düşüneceğim. 4200tl’yi mi note 10 lita 8gb’a vereceğime ip11 mi mantıklı bilemiyorum :) 

Mehmet Göktürk yazdı:

Çalışacağız üreteceğiz ticaret ve yurtdışı inşaat vs yapacağız kazanacağız ve alacağız....böyle olacak olmalı.

Devletin gizli planı inş başarılı olmuş güneydoğu asya ülkelerine benzerdir. Yoksa ben ışık görmüyorum 😁😁 zamanında onlar da dolar karşısında bizim şu anki halimizden çok daha kötüydü alım güçleri. 80’lerin başı. 

denge önemli. Vatandaşım alım gücü dengesini gözeterek yüksek kurun iyi olduğunu düşünüyorum. Ama bu çok iyi politika ve disiplin istiyor. Başarırsak hızlı yükseliriz. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Maalesef. Eskiden yeni çıkanı alırdım. Şimdi bir öncekini düşünür olduk. ip11 128gb apple’da 8500’dü. İnternette apple garantili 8200’e bulunuyordu. Şimdi onu 7200’e çekseler almayı düşüneceğim. 4200tl’yi mi note 10 lita 8gb’a vereceğime ip11 mi mantıklı bilemiyorum [emoji4] 

Tamamen ihtiyaç meselesi. Hangisini daha verimli kullanacaksanız onu alın. Tabi bu ekonomik koşullar kullanım sürelerini uzatacak. Bu hem iyi hem kötü. Çok sık telefon değiştirme durumunu azalttı bu iyi. Alım gücümüzün azalması anlamında kötü...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Hocam yerden göğe kadar haklısınız. Anahtar bu elbet lakin biz üretmekten çok tüketmeye alışt(ırıld)ık. Toplum olarak da disiplinli değiliz. Tansu bey bahsetmiş ya, bizde o iş disiplini yok. Aslında yeterince beyin gücümüz var ama onları da elimizde tutamıyoruz. Sunumda donanım geliştirme mühendisinin adı Teoman’dı. Dikkatinizden kaçmamıştır eminim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

çalışmaya başlamadan önce bi 12 alsak önce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

çalışmaya başlamadan önce bi 12 alsak önce?

Sen al bence bi dane. Motivasyon önemli.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

...

denge önemli. Vatandaşım alım gücü dengesini gözeterek yüksek kurun iyi olduğunu düşünüyorum. Ama bu çok iyi politika ve disiplin istiyor. Başarırsak hızlı yükseliriz. 

He tabi onun için 120 milyar dolar rezervi sattılar.  Şu an metil alkollüyüz. ne disiplin var ne politika.

Oktay Göktaş yazdı:

Hocam yerden göğe kadar haklısınız. Anahtar bu elbet lakin biz üretmekten çok tüketmeye alışt(ırıld)ık. Toplum olarak da disiplinli değiliz. Tansu bey bahsetmiş ya, bizde o iş disiplini yok. Aslında yeterince beyin gücümüz var ama onları da elimizde tutamıyoruz. Sunumda donanım geliştirme mühendisinin adı Teoman’dı. Dikkatinizden kaçmamıştır eminim.

Gördüm gördüm. İngilizcesi çok güzel. Benim de sınıf arkadaşım Apple'da. https://www.linkedin.com/in/sadik-nejat-ezer-7779395

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...