İçeriğe Yönlendir

Apple'a Geçiş

Furkan Sumer

Recommended Posts

Ahmet Gül

iPhone’da maalesef yok Furkan ya da ben bulamadım. Android’i özlememin bir sebebi de bu. Anahtar kelimeyi yaz, mesaj bir daha gelmesin. Bu arada sözlük uygulamalarının hepsini alternatif marketten bedavaya kullanıyordum Android varken. Cambridge, Oxford hepsi. Bir özlediğim de bu... Yav ne çok şey özlemişim bu arada 😊 Galiba IOS bana göre değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

oald’nin tam surumu play store’da yoktu diye hatirliyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Furkan Sumer yazdı:

oald’nin tam surumu play store’da yoktu diye hatirliyorum

Şu anki durumu bilemiyorum ben android kullanırken vardı. Hem de bedavaya full sürüm kullanıyordum alternatif marketten. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

8 senedir iphone kullanıyorum. artık fiyatlar malum. şu an ip11 alsam 128gb için 8 bin tl ödemem lazım. ben de yarı fiyatına telefon bakayım dedim. mi note 10 lite uzun kullanım deneyim videolarını izledim. yok telefonla konuşurken sessize alıyor, kulaklıktan hoparlöre geçiyor kapanıyor demişler. yok instagram'a bir şey atarken foto video kötüleşiyor demişler. ana menüye dönerken takılıyor demişler. menü geçiş hızlarına bakıyorum, hala 2017'de çıkan iphone 8'den geri veya aynı düzeyde. 10 sene oldu. android'e geçemedik arkadaş. illa günlük kullanımı etkileyecek bir sürü şey oluyor android de

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

huvey alacaksın,  çinde 1. huvey 2. onun kırpığı xaomidir, ve en üst seri olacak, tıpkı aypon gibi, ondada kırpıklar var zaten hesaba katmıyoruz, piyasa malum mecburlar kırpık çıkarmaya ve mecbur androlaşmaya :)

hTC birşeyler peşinde ama zor olacak sanırım, eski hali olaydı direk onu al derdim

Not: bir gün herkes androcu olacak sözümü hatırlatırım, ne dediysem haklı çıktığımıda :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

8 senedir iphone kullanıyorum. artık fiyatlar malum. şu an ip11 alsam 128gb için 8 bin tl ödemem lazım. ben de yarı fiyatına telefon bakayım dedim. mi note 10 lite uzun kullanım deneyim videolarını izledim. yok telefonla konuşurken sessize alıyor, kulaklıktan hoparlöre geçiyor kapanıyor demişler. yok instagram'a bir şey atarken foto video kötüleşiyor demişler. ana menüye dönerken takılıyor demişler. menü geçiş hızlarına bakıyorum, hala 2017'de çıkan iphone 8'den geri veya aynı düzeyde. 10 sene oldu. android'e geçemedik arkadaş. illa günlük kullanımı etkileyecek bir sürü şey oluyor android de

ben olsam android in a sına bakmam al bi iphone 11 senelerce kullan ileride satarkan mi note 10 en 5 katı fiyatına satarsın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

huvey alacaksın,  çinde 1. huvey 2. onun kırpığı xaomidir, ve en üst seri olacak, tıpkı aypon gibi, ondada kırpıklar var zaten hesaba katmıyoruz, piyasa malum mecburlar kırpık çıkarmaya ve mecbur androlaşmaya :)

hTC birşeyler peşinde ama zor olacak sanırım, eski hali olaydı direk onu al derdim

Not: bir gün herkes androcu olacak sözümü hatırlatırım, ne dediysem haklı çıktığımıda :D

Androidlerin amiral gemilerini o paralara alacağıma aynı fiyata direkt iphone alırım yav. Amacım hani daha ucuz üretim yapan çin markalarının sorunsuz telefonu bulmak. Ama yanlış yapıyorlar. O amiral gemilerine o paraları vermek yerine apple tercih edilir. Ben şimdi 3500-4500 arasında basit arayüzlü, konuşurken, duyarken sorun yaşamadığım menü geçişlerinde takılmayan, kamerası stabil, arka planda gereksiz çalışmalara izin vermeyen bi cihaz baktım. Ama yok galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Androidlerin amiral gemilerini o paralara alacağıma aynı fiyata direkt iphone alırım yav. Amacım hani daha ucuz üretim yapan çin markalarının sorunsuz telefonu bulmak. Ama yanlış yapıyorlar. O amiral gemilerine o paraları vermek yerine apple tercih edilir. Ben şimdi 3500-4500 arasında basit arayüzlü, konuşurken, duyarken sorun yaşamadığım menü geçişlerinde takılmayan, kamerası stabil, arka planda gereksiz çalışmalara izin vermeyen bi cihaz baktım. Ama yok galiba. 

kardeş seçenek yok o zaman, ya andronun amiralini alacaksın ki bence çokta iyiler, yada parayı basıp ayfon alacaksın ki ondada durum aynı ya amirali yada kırpığı, yalnız ayfonda gidişat kötü, fiyat açısından kötü, şimdi 11 alsan 128 gb 8500 tl.  çok para değilmi bu sebeble dediklerini karşılayan cihaz mate serisi huveyler, mate 20 falan bakabilrsin diyeceğim ama malum Google desteği kesik, ayfonu ezmeye başladığından yoluna taş koydular, bu sebeble huveyin kırpığı xaomi ye bakacaksın, yada oppo falan al yada zamzung, pekte kaçarın yok aslında, sorun istemiyorsan paraya kıyacaksın...

eğer google desteği derdi olmasa direk Huvey Mate serisi al derdim, ayfona falan boşa deli paralar vermene gerek olmazdı, zaten işletim sistemi kullanım şekline takıntın yoksa bir dahada ayfona bakmazdın ya neyse artık...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kardeş seçenek yok o zaman, ya andronun amiralini alacaksın ki bence çokta iyiler, yada parayı basıp ayfon alacaksın ki ondada durum aynı ya amirali yada kırpığı, yalnız ayfonda gidişat kötü, fiyat açısından kötü, şimdi 11 alsan 128 gb 8500 tl.  çok para değilmi bu sebeble dediklerini karşılayan cihaz mate serisi huveyler, mate 20 falan bakabilrsin diyeceğim ama malum Google desteği kesik, ayfonu ezmeye başladığından yoluna taş koydular, bu sebeble huveyin kırpığı xaomi ye bakacaksın, yada oppo falan al yada zamzung, pekte kaçarın yok aslında, sorun istemiyorsan paraya kıyacaksın...

eğer google desteği derdi olmasa direk Huvey Mate serisi al derdim, ayfona falan boşa deli paralar vermene gerek olmazdı, zaten işletim sistemi kullanım şekline takıntın yoksa bir dahada ayfona bakmazdın ya neyse artık...

Az daha bekleyecem. Belki hükümet değişir kur düşer 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

temmuz ayinda redmi note 9 pro 3100 tl idi.. artti artti artti su an hâlâ 3000 bandinda sabit.. 

instagram iphone ile ortak miymis neymis o yuzden ios’tan gelen fotolar videolar daha netmis gibi rivayetler var.

ama gercekten de androidde hikaye atarken mobese kamerasi gibiydi..

7’den sonra aklimda XR (10) -SE (9) -11 var

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

temmuz ayinda redmi note 9 pro 3100 tl idi.. artti artti artti su an hâlâ 3000 bandinda sabit.. 

instagram iphone ile ortak miymis neymis o yuzden ios’tan gelen fotolar videolar daha netmis gibi rivayetler var.

ama gercekten de androidde hikaye atarken mobese kamerasi gibiydi..

7’den sonra aklimda XR (10) -SE (9) -11 var

instagram, facebook’un. facebook şirketi samsung ile anlaşma yapmış ki uygulama kameraları tost makinesi gibi çekim yapmasın diye. Uygulamaların android için işi zor. Android markaları adam gibi bir kaç model çıkaracağına benzer bin tane model çıkarıyor. Ben de uygulama üreticisi olsam uğraşmak istemem bu kadar telefonla. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o zaman basacaksın parayı ve derdin eğer buysa  instada face de daha güzel resim paylaşan saçmalığa bak hele ayrı konu(çeken değil) takipçi markadan alacaksın, yapacak birşey yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

ama tavsiyem biraz daha bekleyip X serisi almaniz.. indirim, 12 geldi gitti derken biraz daha dusebilir fiyatlar..

androidde pil, ram, kamera konusunda hangisi agir basiyosa epey’den kiyaslayip alin. Oppo, poco gibi teller agir basar bu filtrede.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

ama tavsiyem biraz daha bekleyip X serisi almaniz.. indirim, 12 geldi gitti derken biraz daha dusebilir fiyatlar..

androidde pil, ram, kamera konusunda hangisi agir basiyosa epey’den kiyaslayip alin. Oppo, poco gibi teller agir basar bu filtrede.

Apple fiyatları en son dolar 7-7,5 iken güncellendi. Alırsam 11 alırım. Daha aşağısını almam zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Sumer
(düzenlendi)

yemin ederim donmaz dedigim telefonum bu konuyu acamadi.

yorumu oraya yapacaktim ama bi turlu beyaz ekrandan kurtulamadim.

ne var burda Allah askina kafayi yedim 😂😂

AlVA2K.png

kasetcalar ugruna telefonu bozduk iyi mi..

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bayram GÜRAN
Furkan Sumer yazdı:

yemin ederim donmaz dedigim telefonum bu konuyu acamadi.

yorumu oraya yapacaktim ama bi turlu beyaz ekrandan kurtulamadim.

ne var burda Allah askina kafayi yedim 😂😂

Forum donanımada yükledim site hata verdi 🙂

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
(düzenlendi)

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu sabah hb indirim yaptı. 7600’e ip11(128gb) sipariş verdim. Satıcı hb. Hanıma 2025’e kadar telefon yok dedim :) 

Vatan-teknosa-mediamarkt sitelerinde aynı telefon 8150. N11, amazon ve trendyol’da 8200. Apple’da 8500. İyi aldım heralde

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Altı üstü bir telefon alıyorsunuz? Neden bu kadar cömertçe paralar harcanıyor aklım almıyor.

1 buçuk sene önce S7 aldım ikinci el. Verdiğim para 1100 tl idi.

Bugüne kadar ödediğim en yüksek rakam..

Tüm telefonları ikinci el alıyorum, 1000 tl ve altı fiyat listem olur.

Sizin beğenmediğiniz bu fiyattaki telefonla 

maillerimi okuyup gönderiyorum.

internet bankacılığı kullanıyorum

web üzerinden siparişlerimi yapıyorum

notlarımı ve ajandamı tutuyorum

navigasyon olarak kullanıyorum

oyun oynuyorum (fazla değil)

kişisel amaçla kullandığım birkaç uygulama da var (bağlama akort, mp3 dönüştürücü, gökyüzü uygulaması vs.)

Office uygulamalarını kullanıyorum.

Sayamadığım daha bir sürü uygulama da var.

Neden 8000 tl gibi rakamları bir telefona verirsiniz aklım almıyor.

1 sn lik dalgınlıkla elinizden düşürseniz gitti 8000 tl.

Araba alırken verdiğim paranın karşılığını da alırım.

ödediğim para donanım olarak, konfor olarak, güvenlik olarak, performans olarak, vs olarak geri döner ama telefon bu be abiler kardeşler.. 

Bi uygulamayı 2 sn erken açsa ne olur açmasa...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Öner Bey bence ülkece en önemli sorunumuz kendi davranışımızın dışındakilerde bir anlam aramak, ya da anlayamamak. Sizin yaptığınız makul bir davranış ancak herkes aynı makulde buluşmak zorunda değil. Herkesin öncelikleri farklı, dünya zaten böyle dönüyor 😊 Kimisine göre 8 bin telefona vermek mantıksız, kimisine göre kocaman bir SUV almak. İyi de zevklerimiz ne olacak. İnsan biraz da zevkleri için yaşamalı. Canım İphone ya da Samsung S20 alıp, çoluk çocuğumun cam gibi fotoğraflarını çekip saklamak çekiyor çok mu şey istiyorum şahsen 😊

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ahmet Gül yazdı:

Öner Bey bence ülkece en önemli sorunumuz kendi davranışımızın dışındakilerde bir anlam aramak, ya da anlayamamak. Sizin yaptığınız makul bir davranış ancak herkes aynı makulde buluşmak zorunda değil. Herkesin öncelikleri farklı, dünya zaten böyle dönüyor 😊 Kimisine göre 8 bin telefona vermek mantıksız, kimisine göre kocaman bir SUV almak. İyi de zevklerimiz ne olacak. İnsan biraz da zevkleri için yaşamalı. Canım İphone ya da Samsung S20 alıp, çoluk çocuğumun cam gibi fotoğraflarını çekip saklamak çekiyor çok mu şey istiyorum şahsen 😊

Fotoğraf cekmeyi amacliyorsaniz cok daha iyi fotograflari cok daha ucuz olan bir dslr makine alarak elde edebilirsiniz. 

Gecen gun vatan bilgisayarda 26000 tl ye iPhone satildigini ve ilginctir stoklarda kalmadigini gördüm. 

Bu iş "çocuklarımın cam gibi fotosunu çekeyim" den daha vahim bence. 

Yine de para sizin karar sizin ama ulkece böyle harcamalar yaparak ekonominin kötüye gitmesine yol actiginizin da farkina varirsiniz inşallah. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Fikirlerinize saygı duyuyorum Öner Bey. Saygılarımla. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Vahim olan ne var bu konuda alırken vergi vermeden mi alıyoruz yooo o zaman yanlış olan ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Öner Kurukuz yazdı:

Tüm telefonları ikinci el alıyorum, 1000 tl ve altı fiyat listem olur.

Mesela benim de bunu aklım almıyor  :)

Ahmet Gül yazdı:

Öner Bey bence ülkece en önemli sorunumuz kendi davranışımızın dışındakilerde bir anlam aramak, ya da anlayamamak. Sizin yaptığınız makul bir davranış ancak herkes aynı makulde buluşmak zorunda değil. Herkesin öncelikleri farklı, dünya zaten böyle dönüyor 😊 

Bence bu mesajı her konuya kopyalamalıyız. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Oner bey de hakli, Ahmet hocam da.. bugun samsung’un a5’i bile cayir cayir calisiyor. fotografi, bataryasi keza oyle.

7-8 bin vermek bugun beni de cok rahatsiz ediyor, kedi gibi uzanamadigimiz cigere bakiyoruz ah vah ediyoruz.

İhtiyac meselesi, zevk meselesi kisaca. 

Kimseyi elestirmek ya da hor gormek mumkun degil gunumuzde.. 

Cepte para yok, durumlar kotu dememize ragmen sifir otomobili kapiya cekebiliyoruz mesela.

Benzer bir durumu tv konusunda acmistim. Ornek vermek gerekirse bugun kirik camli smart samsung’u yaptirmanin bedeli; sifir bir axen, toshiba almak kadar, ama kullanisliliga, zamana bakildiginda sifir televizyonda o kadar verim yok nacizane. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...