İçeriğe Yönlendir

4 Çeker Çok Şeker

Onur Doğan

Recommended Posts

Onur Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Sorunu sıkıntısı yok galiba

Çok sağolun, sorun ufak tefek var vites halatını değiştirmiş önceki sahibi fakat vitesler tam oturmuyor gibi. 

Servet Aydın yazdı:

Araç üstü çadır için tavan hacmi küçük kalacak ve çok pahalı. 4bin üstü rakamlar. İllaki olacak ise merdiven destekli uzatmalı çadır yapılır.

Evet abi merdiven destekli olanlar daha uygun fiyatlı ve işimizi görür duruyor. 

Mert Gulkokan yazdı:
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Kütahyada zümrüt çadır var 2500 tl ye satıyor deli gibi satıyorlar instagramdan bakın

Zümrüt çadırı takip ediyorum en uygun fiyatlılardan birisi de orası, orasıyla görüşeceğim.

Herkese çok teşekkür ederim iyi dilekleri için. Allah herkese kazasız belasız sürüş nasip etsin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Lpg tankını U yada L şeklinde mdf ile kapatırsanız en azından üstüne enlemesine olarak kullanım alanı sağlar bavul çanta vs rahat olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Kapa ört

Açıp açıp örtüyorum sürekli hele takip ettikerim var instagram da içim gidiyor ama şimdi değil :(

Mert Gulkokan yazdı:
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Kütahyada zümrüt çadır var 2500 tl ye satıyor deli gibi satıyorlar instagramdan bakın

Onların ürünlerini inceledim ancak onlar biraz ufak gibi birde ürünler saç ve profil kullanılmış ve bazıları baya paslanmış resimlere var ayrıca ağırlık konusunda bence sıkıntıları var demir kullandıkları için bence alüminyum malzemeler daha mantıklı hem alt saç hemde merdiven için 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
stepnenin kilifi haric cok guzel.
Aldığım gibi söktüm:) fotolar alınmadan öncenin
Lpg tankını U yada L şeklinde mdf ile kapatırsanız en azından üstüne enlemesine olarak kullanım alanı sağlar bavul çanta vs rahat olabilir.
Bi kaç araçta dediğiniz uygulamayi gördüm kesinlikle yaptıracağım yoksa tankın üzerine koyulan aşağıya düşüyor

Forumun nazarı değmez ondan eminim ama sanırım nazara geldik.. Dün ustamın yanina gittim test sürüşüne çıktık yapılması gereken birşey var mı yok mu adına. Motor yatak vuruyormuş [emoji22]Sifir yapilan motorda nasil boyle birsey oluyor aklim almiyor. Motoru yapan ustayla görüştüm rodaj döneminde cok hor kullanmışlar yine yatak sesi geldiginde yataklar değişmişti dedi. Simdilik kapının önüne çektim bayram sonrası karterden sökülüp durumuna bakılacak. Çok canımı sıktı

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olmaz öyle şey.. Hor kullanma ile yatak bozmaz araç. Hele yeni yapılmış. Krank taşlama ve yatak tam ayarlı değil veya yağ pompası sorunu olabilir. Bir de avans yüksek ise alttan ses gelebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Olmaz öyle şey.. Hor kullanma ile yatak bozmaz araç. Hele yeni yapılmış. Krank taşlama ve yatak tam ayarlı değil veya yağ pompası sorunu olabilir. Bir de avans yüksek ise alttan ses gelebilir
Ustamda yağ pompasını yan sanayi takmış olabilirler ona bakacağız gerekirse orjinal çıkma bulmamız lazim yan sanayileri iş görmüyor bunlarda dedi. Peki Servet abi krank zarar görmemişse yataklar ve yağ pompasını degistirerek sorunu çözebilirmiyiz? Önceki sahibinde değişen parçalar bunlar bu servis hatasını kabul etmiyor kaldı ki Istanbulda ben ise Izmir..34aa1addcc4d7ac3b23c22000f36b6d6.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şayet motor yapıldıktan sonra tüm bakımları onlar yapsa hak idda edilir. Şayet yatak bozuksa krank sökülür ve düzenlenir.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Şayet motor yapıldıktan sonra tüm bakımları onlar yapsa hak idda edilir. Şayet yatak bozuksa krank sökülür ve düzenlenir.
Abi bu değişen parçaları göz önünde bulundurdugumuzda en kötü ihtimal yatak sesini kesmek problemi çözmek adına hangi parçaların değişimine kadar gidilir? Araç Motorun alt kısmı hakkında hiç bilgim yok öğrenmek adina soruyorum
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Krank yatağı sökülüp bakılacak.. Çizik varsa durum iyi değil. Yoksa yeni yatak ile ihtimal kurtulur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Krank yatağı sökülüp bakılacak.. Çizik varsa durum iyi değil. Yoksa yeni yatak ile ihtimal kurtulur
Inşallah yoktur abi krankta sorun.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Doğan
Hele bi açtır da
Abi dün aracı açtılar kartelden duruma baktılar, yataklar krankı çizmiş mecbur krankın ölçülüp taşlanması gerekmiş. Onun icinde motorun komple sökülmesi lazımmış. Ustayla anlaştık işçilik 3000 TL, orjinal yağ pompası, krank taşlaması, yataklar değişecek. Simdilik gözüken bunlar 5 bin Tl civarı cebimizden para çıkacak gibi duruyor. Benim bu durumda dikkat etmem gereken durum var mi varsa neler bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü daha önce hiç-bir aracımda motor sökturmedim
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Onur Doğan yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Hele bi açtır da

Abi dün aracı açtılar kartelden duruma baktılar, yataklar krankı çizmiş mecbur krankın ölçülüp taşlanması gerekmiş. Onun icinde motorun komple sökülmesi lazımmış. Ustayla anlaştık işçilik 3000 TL, orjinal yağ pompası, krank taşlaması, yataklar değişecek. Simdilik gözüken bunlar 5 bin Tl civarı cebimizden para çıkacak gibi duruyor. Benim bu durumda dikkat etmem gereken durum var mi varsa neler bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü daha önce hiç-bir aracımda motor sökturmedim

Arabanın eski sahibine dava açıp masrafının en azından yarısını ödettir. Araba yeni aldın bu masrafı senin ödemen yanlış olur. 

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Yapan yer garanti verecek mi?
Yapan usta genellikle 4x4 bakıyor, baştan da konuştum bu arabaya 3-4 sene bineceğim aynı işi tekrar yapmamasi lazım diye. Oda ben yaptığım işi tekrar yapmayı sevmem onunla tekrar uğraşmak istemedigim için işi en güzel sekilde yapar teslim ederim dedi. Tecrubeli bi usta o konuda sorun olacağını sanmıyorum. Bu tür olumsuzluklarin önüne geçebilmek için de parçayı bırak ben alayım sende yanima ol alirken, sorun yasamayacağimiz orjinal parçaları kullanalım dedi. Durum bu abi

Arabanın eski sahibine dava açıp masrafının en azından yarısını ödettir. Araba yeni aldın bu masrafı senin ödemen yanlış olur. 
Aklımdan geçmedi değil fakat adam böbrek kanseriydi. Kemoterapi gördüğü zamanda bunu yapmaya içim el vermedi. Eğer bildiği halde söylemediyse Allah yanina birakmaz. Biraz durumu sineye çekmek zorunda kaldım. Ama fikirlerinizede açığım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Onur Doğan yazdı:

Yapan usta genellikle 4x4 bakıyor, baştan da konuştum bu arabaya 3-4 sene bineceğim aynı işi tekrar yapmamasi lazım diye. Oda ben yaptığım işi tekrar yapmayı sevmem onunla tekrar uğraşmak istemedigim için işi en güzel sekilde yapar teslim ederim dedi. Tecrubeli bi usta o konuda sorun olacağını sanmıyorum. Bu tür olumsuzluklarin önüne geçebilmek için de parçayı bırak ben alayım sende yanima ol alirken, sorun yasamayacağimiz orjinal parçaları kullanalım dedi. Durum bu abi Aklımdan geçmedi değil fakat adam böbrek kanseriydi. Kemoterapi gördüğü zamanda bunu yapmaya içim el vermedi. Eğer bildiği halde söylemediyse Allah yanina birakmaz. Biraz durumu sineye çekmek zorunda kaldım. Ama fikirlerinizede açığım

O zaman boş ver isteme para mara. Sen kendin hallet. Günaha giemeyelim. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Doğan

Motor söküldü, krank yarın rektefeyeciye gidip kurtarılma durumu kontrol edilecek, kurtarıyorsa taşlanacak. Üzerine motor yapılırken takılan yağ pompası yan sanayi olduğu için yağlamayı kesmiş. Yağsız kalan yataklar krank çizilmiş onun için tekrar aynı durumu yaşamamak adına Orjinal Toyota yağ pompası aldık, kol ve ana yataklar değişecek sonra da toparlanacak durum şimdilik bu gözüküyor.

e3a37e09701b766daafcaf8eedf992f8.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Rakam belli mi?
Abi ustanın dediği işçilik bu araçlarda zormuş (alttaki herşey sökülmüş travers şaft direksiyon kutusuna kadar) işçilik 3000, krank taşlanırsa rektefiyeci 800, kurtarmazsa (çıkma krank) 1.500 TL, yağ pompası 600, kol yatak ana yatak vs 500 de öyle gidecek gibi duruyor toplam 5-6 bin arası. Motor açıldıktan sonra gözüken faturalardaki gözüken tüm parçalar değişmiş gözüküyor. Yorumun nedir Servet abi? Var mı bilmem gereken noktalar.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orjinal parça ve doğru montaj yapsın kafi. Rakam uygun. İnşallah başka bir şey çıkmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Orjinal parça ve doğru montaj yapsın kafi. Rakam uygun. İnşallah başka bir şey çıkmaz
Inşallah abi yine sonuçları paylaşıyor olacağım.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yağ pompası çok önemli demekki. orijinal olsun iki kat pahalı olsun bu tip parçalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yağ pompası yan sanayi olunca neden yağ basmıyor(daha doğrusu işini yapmıyor)? Başka yan sanayi parçalar işini yaparken yağ pompası neden yapacak gibi üretilmiyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...