İçeriğe Yönlendir

4 Çeker Çok Şeker

Onur Doğan

Recommended Posts

Onur Doğan
Köksal Yılmaz yazdı:

Yağ pompası yan sanayi olunca neden yağ basmıyor(daha doğrusu işini yapmıyor)? Başka yan sanayi parçalar işini yaparken yağ pompası neden yapacak gibi üretilmiyor?

Aslında elektronik parça da değil, içinde dişli dönünce kanallara yağı gönderiyor. Bende anlamadım ama başına gelen arkadaşlar kesinlikle yağ pompasını orijinal tercih etmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Krankımızda çatlak çıktı onun içinde çıkma orjinal krank takıldı, yataklar değişti motor dün rektefeciden geldi bugün toplanmaya başlanacak inşallah.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok geçmiş olsun. Yan sanayi yağ pompası yapıyor bunu. Daha önce de duyduk. Orijinalden saşmamak lazım. Diğer parçaları da keşke servisten alsaydınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Mahmut Yıldız yazdı:

Çok geçmiş olsun. Yan sanayi yağ pompası yapıyor bunu. Daha önce de duyduk. Orijinalden saşmamak lazım. Diğer parçaları da keşke servisten alsaydınız.

Çok sağolun olan oldu inşallah bundan sonraki süreçte keyifle binerim. Nasipse bugün alacağım aracı işi bitmek üzereymiş. Toyotanın servislerinde yağ pompası yoktu japonyadan gelecekti fakat yedek parçacıdan orjinal toyota olarak buldum. Onun için sorun yaşayacağımı sanmıyorum, krankın sıfırı zaten yokmuş kol yatak ve ana yatakta orjinal japon takıldı. İnşallah sorunsuz sıkıntısız bitmiştir. Akşamüstü alınca yine sonuçları burdan paylaşıyor olacağım :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Onur Doğan yazdı:

Ustamda yağ pompasını yan sanayi takmış olabilirler ona bakacağız gerekirse orjinal çıkma bulmamız lazim yan sanayileri iş görmüyor bunlarda dedi. Peki Servet abi krank zarar görmemişse yataklar ve yağ pompasını degistirerek sorunu çözebilirmiyiz? Önceki sahibinde değişen parçalar bunlar bu servis hatasını kabul etmiyor kaldı ki Istanbulda ben ise Izmir..

Onur Doğan yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Rakam belli mi?

Abi ustanın dediği işçilik bu araçlarda zormuş (alttaki herşey sökülmüş travers şaft direksiyon kutusuna kadar) işçilik 3000, krank taşlanırsa rektefiyeci 800, kurtarmazsa (çıkma krank) 1.500 TL, yağ pompası 600, kol yatak ana yatak vs 500 de öyle gidecek gibi duruyor toplam 5-6 bin arası. Motor açıldıktan sonra gözüken faturalardaki gözüken tüm parçalar değişmiş gözüküyor. Yorumun nedir Servet abi? Var mı bilmem gereken noktalar.

Hayırlı olsun ve geçmiş olsun. :nazar:

Ben acıdım o faturayı gördükten sonra aynı işlemi sizinde yaptırmanıza. Daha 1 sene olmamış.

Yazık aldığınız adama da yazı size de yazık. Yan sanayi bir parça yüzünden nerdeyse aynı işlemler bir daha yapılmış.

Neyse umarım bundan sonra huzurlu bir şekilde sürersiniz. Bu son arızası olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Hayırlı olsun ve geçmiş olsun. :nazar:
Ben acıdım o faturayı gördükten sonra aynı işlemi sizinde yaptırmanıza. Daha 1 sene olmamış.
Yazık aldığınız adama da yazı size de yazık. Yan sanayi bir parça yüzünden nerdeyse aynı işlemler bir daha yapılmış.
Neyse umarım bundan sonra huzurlu bir şekilde sürersiniz. Bu son arızası olsun [emoji4]

Büyük talihsizlik yapılan tüm işlemler neredeyse tekrar yapıldı ama başa gelecek varmış ne yapalim [emoji52]. Çok sağolun
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Red'kit sonunda tekrar yollara döndü. Bugün de kısa gezi yapalım hemde test edelim dedik [emoji4] şuanlık sorun gözükmüyor ufak tefek işleri kaldı onlar için pazartesi tekrar bırakıcam. Toplamda 6600 TL para harcadım umarım sorunsuz yolumuza devam ederiz. Araç arazide çok keyifli geldi şase kisa olmasindan dolayi olsa gerek. Pıtır pıtır gözünüzün kestiği yerlerde keyif yapabiliyorsunuz. Aldığımdaki üzerindeki lastikler iyi gözüküyordu ama içlerinden hep yarık ve çatlak çıktı. Canımızı tehlikeye atmamak için de 225 70 16 lastikleri söküp elimde atıl durumda tertemiz olan continental contact5 215 60 16 ebatli lastikleri takmak zorunda kaldim çünkü maddi durum epey zorlandı. Şimdilik idare etsin yeterli. Bi kaç görselle renklendireyim :) 2fedc4f205c30bc3357e02c8521ccad9.jpg2c9e5c583dcce0d2351749ecce586faa.jpg4e8897d1d178edd2c3981494fd952b86.jpgb8d88e9726f82ad7875aeb674fed2a65.jpg596a805420152a8706339c230f39f10c.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

distribütöründen önce Etiler de galerilerde 55000 dolara satılıyordu hiç unutmam. sonra 35000 dolara indi resmi ithalattta

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
distribütöründen önce Etiler de galerilerde 55000 dolara satılıyordu hiç unutmam. sonra 35000 dolara indi resmi ithalattta
Dolarla neden satıldığını hiç anlamadım abi. O yıllarda öylemiydi?
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Onur bey hayirli olsun tekrardan. Önce biraz rodaj yapsaydınız . Hemen araziyemi soktunuz[emoji3]

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Onur bey hayirli olsun tekrardan. Önce biraz rodaj yapsaydınız . Hemen araziyemi soktunuz[emoji3]
Sağolun teşekkür ederim :) arazi denmez tali yol diyelim. Rodaja önem veriyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Doğan

Redkit yine sanayide, toyota alırsan sanayiye uğramazsın diyenlerin kulaklarını çınlatıyorum :) sağ iç akis körüğünden gelen yağ ve 5. viteste yokuş yukarı çıkarken atma olayının çözümüne bakıyoruz. 5. Vites dişlisi zor bulunuyormuş perşembe gününden beri sanayide, usta çaresine bakmaya çalışıyor. İnşallah sorunlarımız çözülünce bi problemimiz kalmayacak. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Redkit yine sanayide, toyota alırsan sanayiye uğramazsın diyenlerin kulaklarını çınlatıyorum [emoji4] sağ iç akis körüğünden gelen yağ ve 5. viteste yokuş yukarı çıkarken atma olayının çözümüne bakıyoruz. 5. Vites dişlisi zor bulunuyormuş perşembe gününden beri sanayide, usta çaresine bakmaya çalışıyor. İnşallah sorunlarımız çözülünce bi problemimiz kalmayacak. 
Geçmiş olsun. Umarım son sorununuz olur.[emoji846]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Onur Doğan yazdı:

Redkit yine sanayide, toyota alırsan sanayiye uğramazsın diyenlerin kulaklarını çınlatıyorum :) sağ iç akis körüğünden gelen yağ ve 5. viteste yokuş yukarı çıkarken atma olayının çözümüne bakıyoruz. 5. Vites dişlisi zor bulunuyormuş perşembe gününden beri sanayide, usta çaresine bakmaya çalışıyor. İnşallah sorunlarımız çözülünce bi problemimiz kalmayacak. 

Bu yaştaki arabalarda normal. Ara ara uğrayacaksınız

Onur Doğan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

O yıllarda maaşını alan döviz alıyordu. Şimdi tam ona dönecez derken %1 vergi koydular. Yine alan alıyor tabi. Mesela geçen hafta başı 7,50’den alan cuma 7,57 olduğunda %1’lik vergiyi tolere etti bile. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Doğan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi de aynı sadece ilanda yazmaları yasak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

5. vitesten atma sorunumuzu çok şükür dişli değişimiyle çözdük. Bir de sormak istediğim aracın arkasında bulunan çeki demiri ruhsata işli değil, baktığımda yurtdışı sitelerinde de aynı görüntü var acaba orjinalinde mi mevcutmuş? Ben bu çeki demirini ve elektrik tesisatını söktürmeden işletebilir miyim? Herkese keyifli forumlar 

https://resimyukle.xyz/i/fA0d1O

fA0d1O.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Onur Doğan

Red'kit artık yalnız değil. @Burak Kuşçu kardeşimden aldığımız Pino ile bulduğumuz her fırsatı değerlendiriyoruz. 60a4be84253b94461bf7be5c2f65ad78.jpg

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Doğan

Red'kitin arkasındaki karavani çekmesiyle fren mesafesinin artması sonucu frenlerde yenilenme gerekliydi. Direksiyonda da titreme mevcuttu, diski tornalatma gibi riske girmek istemedim orijinal valeo disk ve fren balatasi değişimi yaptım şuan frenlememiz çok daha iyi 8e269055c28b04d2a927c36bead11168.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Onur Doğan

Epey zaman geçmiş ..
Redkitin Pinosunu tam da kullanma sezonu gelmişken malesef ki ekonomik sebeplerden dolayı satmak zorunda kaldık. Onun yerine araç üstü çadır ve yan tente siparişi verdik (gipsy midnight) salı günü kısmetse montaji olacak. Bu arada son 2000 km içerisinde lpg enjektörleri, lpg gaz kesici, bujiler değişti.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Onur Doğan yazdı:

Red'kit artık yalnız değil. @Burak Kuşçu kardeşimden aldığımız Pino ile bulduğumuz her fırsatı değerlendiriyoruz. 60a4be84253b94461bf7be5c2f65ad78.jpg

Guzel ikili olmus aslinda, hayirlisi olsun. Daha guzelleri gelir ilerde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Guzel ikili olmus aslinda, hayirlisi olsun. Daha guzelleri gelir ilerde. 
Amin inşallah, ama çekme karavan işi baya meşakkatliymiş onu tecrübe etmiş olduk:)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Onur Doğan yazdı:

Amin inşallah, ama çekme karavan işi baya meşakkatliymiş onu tecrübe etmiş olduk:)

Niye zahmetli ya, sizinki birde ufakti

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Niye zahmetli ya, sizinki birde ufakti
Arkanda bi yük olduğunun bilincinde gitmek, yola çıkmadan önce içinin sabitlenmiş olması geri gelirken ayni şekilde, evinin önünde park yeri bulma durumu, hırsızlığa karşı daha da açık olması henüz o kültürün ülkemizde gelişmemiş olması vs :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Çadır ve yan tente montajımız olduktan sonraki saatler kendimizi doğaya denize saldık. Çadır tahmin ettiğimden çok daha rahat sanki evde uyku uyuyorsunuz. Yerden yüksek oluşu da ayrıca güven veriyor. tente ise İzmir sıcağında mükemmel iş görüyor, yan duvari sayesinde güneşin geliş yönüne doğru kapatıp büyükçe gölge alan sağlayabiliyorsunuz. Yolda herhangi rahatsiz edici ses ve durum yok tabii limitler içerisinde bu limit benim için 100km hiz. İlk izlenimlerim bu şekilde [emoji4]9bb5483718d3e13267e1652f65a13ca5.jpg2c8e14a26ca33167dc2e37c6349bd98f.jpg5fbe0504f7b85120ee25a39fef6d2406.jpg97769efd08d42c9be58db1aa7779be7b.jpg

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...