İçeriğe Yönlendir

2.4 Honda Accord Executive 190 bg

Ali Gürbüz

Recommended Posts

Serkan Özmen

n2rOvG.jpgSA8EJJ.jpgLHjeGd.jpgwqM7JA.jpg05fKv1.jpg

Konuyu gördüm, anılarım depreşti. 2012 yılında alıp 2  sene severek bindiğim aracımı 2014 yılında satma gafletinde bulunmuştum. 2012 yılında 35.000 TL ye alıp, 2014 de yine aynı fiyata 35.000 TL ye satmıştım.Piyasada çok az bulunan 2007 model 2.4 motor makyajlı kasa. O zamanlar vergisi yüksek diye sinirlenip, sinirimin kurbanı oldum. Hala içimde büyük bir pişmanlıktır bu araç 😭

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
n2rOvG.jpgSA8EJJ.jpgLHjeGd.jpgwqM7JA.jpg05fKv1.jpg

Konuyu gördüm, anılarım depreşti. 2012 yılında alıp 2  sene severek bindiğim aracımı 2014 yılında satma gafletinde bulunmuştum. 2012 yılında 35.000 TL ye alıp, 2014 de yine aynı fiyata 35.000 TL ye satmıştım.Piyasada çok az bulunan 2007 model 2.4 motor makyajlı kasa. O zamanlar vergisi yüksek diye sinirlenip, sinirimin kurbanı oldum. Hala içimde büyük bir pişmanlıktır bu araç [emoji24]
Hem makyajli hem 2.4..
Sana bişe demiyorum hocam daha. Zaten sen kendine gerekeni demişsindir senelerdir..[emoji3]

Bu kombinasyonun temizini para ile bulamazsın Türkiye'de.
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Ali Gürbüz yazdı:

Hem makyajli hem 2.4..
Sana bişe demiyorum hocam daha. Zaten sen kendine gerekeni demişsindir senelerdir..emoji3.png

Bu kombinasyonun temizini para ile bulamazsın Türkiye'de.

Hiç sorma, o zamanki vergilere olan tepkimin sonucu kaçırdım elimden. Alan kişi, kapının önünde bir tur attı, sanayiye bile götürmeden, direkt notere giderek satışı almıştı. :vurduvara:

Ama hedefimde daha iyisi var. Cesaret edip, gözü de karartabilirsem, Honda LEGEND 3.5 LT V6 almayı planlıyorum. Ancak, onun da temizini denk getirmem lazım. Ayrıca, onun da fiyatları çok yükseldi son zamanlarda. O tür pek tutulmayan araçların fiyatı nispeten uygun olurdu eskiden.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Hiç sorma, o zamanki vergilere olan tepkimin sonucu kaçırdım elimden. Alan kişi, kapının önünde bir tur attı, sanayiye bile götürmeden, direkt notere giderek satışı almıştı. :vurduvara:

Ama hedefimde daha iyisi var. Cesaret edip, gözü de karartabilirsem, Honda LEGEND 3.5 LT V6 almayı planlıyorum. Ancak, onun da temizini denk getirmem lazım. Ayrıca, onun da fiyatları çok yükseldi son zamanlarda. O tür pek tutulmayan araçların fiyatı nispeten uygun olurdu eskiden.
Insallah bulabilirsiniz.
Artık tutulan veya tutulmayan araç bence yok. Araç temiz ise marka farketmeksizin 70 -80 binden aşagi fiyata araç yok.
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Ali Gürbüz yazdı:

Insallah bulabilirsiniz.
Artık tutulan veya tutulmayan araç bence yok. Araç temiz ise marka farketmeksizin 70 -80 binden aşagi fiyata araç yok.

Haklısınız. Ancak Legend için istenen rakamlar 150-200 bin TL arasına çıkmış durumda. Pandemi öncesi 60-70 bin TL civarında ilanlar vardı. Pazarlıkla daha aşağıya bile alınabilecek bir segmentte olan araçtan bahsediyoruz. Bence olması gereken rakam şu anda bile en fazla 120 bin TL. Bakalım, şimdilik bir hayal gibi duruyor. Zaman ne gösterecek bakacağız.;)

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bu hafta sonuda zamanımızı Accord'a harcadık. Önce temizlik, sonra cila, tekrar temizlik.
Fren balatalarim çok incelmiş.yüksek hızda ufaktan titreme de var. Önümüzdeki ay ön arka balata değişimi torna vs gene uğraşacağız .kartal oto sanayide hikas fren iyidir. Serhat ve özgür .Tavsiye olunur. Sadece işleri frendir.41016f1476d11878073ecce550851746.jpg89881124498438f88204ddc14f0b13f3.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Bu hafta sonuda zamanımızı Accord'a harcadık. Önce temizlik, sonra cila, tekrar temizlik.
Fren balatalarim çok incelmiş.yüksek hızda ufaktan titreme de var. Önümüzdeki ay ön arka balata değişimi torna vs gene uğraşacağız .kartal oto sanayide hikas fren iyidir. Serhat ve özgür .Tavsiye olunur. Sadece işleri frendir.

Maşallah diyelim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

@Köksal Yılmaz hocam aracın ön cami komple bu şekilde silecek izi. Seryum oksit alsam cıkar mı sence? Gece araç sürmek zulüm bu şekilde . Gündüz bile görüş kısıtlı. e59e59fdbd111813e0b039192d5f21d6.jpg

Maşallah diyelim
Çok Teşekkürler .
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gürbüz yazdı:

@Köksal Yılmaz hocam aracın ön cami komple bu şekilde silecek izi. Seryum oksit alsam cıkar mı sence? Gece araç sürmek zulüm bu şekilde . Gündüz bile görüş kısıtlı. e59e59fdbd111813e0b039192d5f21d6.jpg

Çok Teşekkürler .

Bozar. Ben ön cam kılcal çizik giderme işlemi yaptırdım. Çok da memnun kaldım. 

konusu da var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Bozar. Ben ön cam kılcal çizik giderme işlemi yaptırdım. Çok da memnun kaldım. 

konusu da var. 

Sagolasin. Bi resim göndereyim, görüşeyim.
Inşallah uygulayabilirler valla.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gürbüz yazdı:

Sagolasin. Bi resim göndereyim, görüşeyim.
Inşallah uygulayabilirler valla.

Derinler çıkmıyor ama rüzgar fırça silecek kılcalları çıkıyor. Görüşün bakalım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gürbüz yazdı:

Çok Teşekkürler .

yeteri kadar ceryum oxide varsa ve sabır da varsa ve üstünüz başınızın batmasına razıysanız epey iyi oluyor.   seryum oksit maddesi su ile birlikte mikro ölçekte ısınıp aşındırarak çiziklerin kenarlarını yuvarlıyor, bu nedenle küçük çizikleri giderirken silecek çiziklerinin ışığı daha belirsiz şekilde kırmasına nedne oluyor bu şekilde de görüşün daha iyi olmasını sağlıyor. illaki daha iyi olur. ama 2 saat filan uğraşmanız laızm polisaj makinesi ile. kasko varsa, ben olsam yeni cam takardım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
yeteri kadar ceryum oxide varsa ve sabır da varsa ve üstünüz başınızın batmasına razıysanız epey iyi oluyor.   seryum oksit maddesi su ile birlikte mikro ölçekte ısınıp aşındırarak çiziklerin kenarlarını yuvarlıyor, bu nedenle küçük çizikleri giderirken silecek çiziklerinin ışığı daha belirsiz şekilde kırmasına nedne oluyor bu şekilde de görüşün daha iyi olmasını sağlıyor. illaki daha iyi olur. ama 2 saat filan uğraşmanız laızm polisaj makinesi ile. kasko varsa, ben olsam yeni cam takardım.
Seryum oksit elimde yok alacağım . Polisaj makinem var. Uğraşırım aslında ama ne kadarını alır bilmiyorum.
Kaskom var. Orjinal cam hakkım da var.orjinal honda cam 6 bin tl civarinda. Hasar kaydı istemiyorum açıkçası. Yan sanayi cam zaten istemiyorum. Ben araç alırken ön camın orjinalliğini çok kafaya takiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

çekin fotosunu saklayın. yan sanayi olsa ne olur ki? kalite çok yüksek artık. bu tip bir kusur gece sürüşünde sizi çok yorar. dikkatinizi dağıtır.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Carglass ta Renault Master ın camını degistirmistim. İşciliklerine kullandiklari takımlara hayran kalmıştım

Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim eski cheroke  aracımda cam değiştirmiştim. önce orjinal olsun istedim sonra olimpia takıldı

anlaşılır hiçbir fark yoktu . bende takıntılıydım bundan sonra bişe olursa gider taktırrım olimpia doraglas vs  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bagaj kapağı kumandadan ve içerden kol ile açılıyor fakat bagaj kapagi ustundeki tuş ile açılmıyor.
Bagaj kapağının kaplamasını söktüm. Tuş bölümünü komple söktüm. Içini açtım temizledim yağladım ,bir sorun gözükmüyordu. Kilit kısmında söktüm Orada da bir sorun yoktu. mecburen topladım eve çıktım. Internetten biraz araştırdım. meğersem bagajda tuş varmış. Çocuk kilidi mantığına benziyor.On konuma aldım sorun çözüldü. [emoji3] başına gelen olursa diye paylaşayım dedim.

7d89837d10a2868a9b27b11085e310a4.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Seryum oksit elimde yok alacağım . Polisaj makinem var. Uğraşırım aslında ama ne kadarını alır bilmiyorum.
Kaskom var. Orjinal cam hakkım da var.orjinal honda cam 6 bin tl civarinda. Hasar kaydı istemiyorum açıkçası. Yan sanayi cam zaten istemiyorum. Ben araç alırken ön camın orjinalliğini çok kafaya takiyorum
Mesajı yeni fark ettiim kusura bakma. Büyük oranda düzelir ufak tefek kalanlar göze gelmez. Polisaj makinesi ne marka?
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Mesajı yeni fark ettiim kusura bakma. Büyük oranda düzelir ufak tefek kalanlar göze gelmez. Polisaj makinesi ne marka?
Estağfurullah. Bauhaus tan almistim. Markasini bilmiyorum. Şundandı
89f3eb11ece4d79579268dd10b4ceb30.jpg
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Estağfurullah. Bauhaus tan almistim. Markasini bilmiyorum. Şundandı
89f3eb11ece4d79579268dd10b4ceb30.jpg
Ped tabla olarak neler var elinde, 115mm tabla ile 125 mm yün ped iyi olur(elyaf ped daha iyi ama aşırı detaya girmeyenlerde pek olmaz)
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Ped tabla olarak neler var elinde, 115mm tabla ile 125 mm yün ped iyi olur(elyaf ped daha iyi ama aşırı detaya girmeyenlerde pek olmaz)
Yün ped ve elyaf ped yok elimde alırım yenisini. Kac gr seryum oksit alayim sadece ön cama ?[emoji3]
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Yün ped ve elyaf ped yok elimde alırım yenisini. Kac gr seryum oksit alayim sadece ön cama ?[emoji3]
50 gram rahatlıkla yeterli olacaktır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Önümüzdeki ay frenleri elden geçirecektim ama içim rahat etmedi. Balatalar çok incelmişti . Bu hafta sonu onu halledelim dedim.

Disklerim yeniymiş.yanma vs yok. Sadece yüksek hızda frenlemede hafif titreme var. Torna kurtarır dendi. Önler de arkalar da tornalandı.
4 tekerlek torna + ön arka takım balata . Önler trw. arkalar HIQ.

Bir adet bijon saplamasi yalama oldu kırıldı. Onuda değiştik
f4a8b48a92480f090799917793c32895.jpg420f3b4919d052febdaf15e68584a1bc.jpgce81278d140a13bfea68eabbdee54250.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...