İçeriğe Yönlendir

2.4 Honda Accord Executive 190 bg

Ali Gürbüz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Adam minnacık powerbank ile , koca motoru çalıştırdı :D Alıp kullanmak lazım. Zaten telefon bataryası ölü, bundan güzel telefon şarjıda olur. :D 

Alalı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mazda’da 50’lik akü 5,5 sene kullanılmış. 1.6 tabi. Corolla’ya fabrikada 45’lik takmışlar. Herkes değiştiriyor

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Adam minnacık powerbank ile , koca motoru çalıştırdı [emoji3] Alıp kullanmak lazım. Zaten telefon bataryası ölü, bundan güzel telefon şarjıda olur. [emoji3] 

Alalı
Detailing virüsü gibi karavancılıkta bir virüs. Fazla izlemedim kapattım. Çünkü çok hoşuma gitti
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Bende izledim her yerde 20 bin malık powerbankler varken bu iş için jullanılan cihazlar 7500 mah
Benim telin bataryası 5000 mah
Şunların 20 binliği varsa alayım bende
Hem tel hem akü şarj ederiz
Benim akü çok içeride
Eksi kutbun oraya el bile girmiyor
Bu cihszı nasıl bağlayacağım ?

Valla orasını sen düşüncen :D. Obd ile takip edip arabayı koruyacan. 

Senin enjektörler nasıl. Düzeldimi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bu powerbank ta telefon pilleri gibi 2-3 sene sonra verimi iyice düşüp bozuluyormu?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gürbüz yazdı:

Bu powerbank ta telefon pilleri gibi 2-3 sene sonra verimi iyice düşüp bozuluyormu?

4 senede 2 nciyi aldım :d 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gürbüz

Rutin kaput altı kontrolün yaparken hava filtre hortumunun alt kısmının çok ufak (3cm) yırtıldığını farkettim. 

jlJdlX.jpg

Hemen oem kodunu bulup parçayı buldum.filtre den sonra olan bu yırtık dışardaki tozu pisliği motora gönderiyordu.sökerken zaten hemen yırtılan kısımdan kırıldı.

KZaMhk.jpg

Bu gün fırsat buldum ve değiştirdim.  Hava akış sensörünü  de temizledim.

ZZgLcf.jpg

Bu arada tavan aydınlatması sviçi ,door kısımda olmasına rağmen kapılar açılınca ön aydınlatmalar  yanmıyordu. Sadece manuel dokununca yanıyor. Araştırdım ve basma butonlarının kronik olarak bir çok accordda ve jazz civic vs bozulduğunu  buldum. 

IoH6UE.jpg

Butonları temin ettikten sonra montajı  basit bir sekilde gerçekleştirdim.

tA94qN.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
fotolar?
Abi attım ama gözükmedi herhalde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

fotolar?

Hizmetinizde 😊

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Ali Gürbüz yazdı:

Km çok iyiymiş. 200 bin alti bulmak çok zor.hemde boyasız.

Hem km düşük, hem boyasız, hem ilk sahibi, hem de lpg siz. Daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gürbüz

Selamlar.
El kitabındaki tabloya göre yağ seçenekleri sıralanmış. Yetkili servis 5w30 diyor.
Şu an araçta 5w30 kullanılıyor. Ayni viskoziteden devam edeceğiz .
Aracta dpf yok. Mesela Mobil super 3000 5w30 kullansak yeterli olurmu ,yoksa mobil 5w30 esp kullanmak daha iyi koruma ve yakıt tüketimi sağlar mı ? Ya da gereksiz daha pahalı yağ kullanmış olur muyum ?

4b72dc685997d1184e25fa973ccc1f81.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence hiç fark etmez. kaliteli herhangi bir yağ olur. DPF yok turbo yok. petrol ofisinin maxima yağını övüyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
bence hiç fark etmez. kaliteli herhangi bir yağ olur. DPF yok turbo yok. petrol ofisinin maxima yağını övüyorlar.
Banada öyle geliyor. Son yağ değişiminde Motul konulmuş ama hangi seri bilinmiyor. En uygun" 5w30 eco-nergy" serisi alip değiştireyim . 5lt 190 tl civarı. Fiyatida iyi.
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

DPF yok derken? Atmosferik benzinli sıralı 4 silindir değil mi 2.4? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
DPF yok derken? Atmosferik benzinli sıralı 4 silindir değil mi 2.4? :unsure2:
Aynen öyle.has atmosferik 2.4.

Almak istediğim Motor yaginda dpf özelliği olunca onu vurgulamak istedim.
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gürbüz yazdı:

Aynen öyle.has atmosferik 2.4.

Almak istediğim Motor yaginda dpf özelliği olunca onu vurgulamak istedim.

Şimdi anladım :)

Mazur görün, 5 buçuk aylık ikizler uyku uyutmuyor :D Kahve ile şarj ediyorum kendimi düzenli olarak :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Allah bağışlasın[emoji3] iyi sizinkiler şu an dışarı çıkıcam demiyor. Karantinadayız bizim ufaklık bitirdi bizi 2.5 yaşında. Çocuklar da haklı. 1 saat kar topu oynadik . Genede ağlayarak eve döndük [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gürbüz yazdı:

Allah bağışlasınemoji3.png iyi sizinkiler şu an dışarı çıkıcam demiyor. Karantinadayız bizim ufaklık bitirdi bizi 2.5 yaşında. Çocuklarda haklı. 1 saat kar topu oynadik . Genede ağlayarak eve döndük emoji3.png

Amin, cümlemizinkini :) 

Evet öyle bir avantajımız var, ama işte nöbetleşe uyuyorlar, biri düzenli olarak uyanık. O uyuyunca diğeri uyanıyor :D

Bu arada, beşik sallama robotu var, çok güzel icat :D :D :D O da olmasa hapı yutmuştuk...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gürbüz yazdı:

Selamlar.
El kitabındaki tabloya göre yağ seçenekleri sıralanmış. Yetkili servis 5w30 diyor.
Aracta dpf yok. Mesela Mobil super 3000 5w30 kullansak yeterli olurmu ,yoksa mobil 5w30 esp kullanmak daha iyi koruma ve yakıt tüketimi sağlar mı ? Ya da gereksiz daha pahalı yağ kullanmış olur muyum ?

Super 3000 yeter, fazlası gereksiz masraf olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Özmen
Ali Gürbüz yazdı:

Selamlar.

4b72dc685997d1184e25fa973ccc1f81.jpg

Ben zamanında Eneos 0W20 almıştım. En iyisinin bu olduğunu söylemişlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Eneos orjinal fabrika dolum yağı. Amerika'da k24 motora ow20 kullanılıyor haklısınız.
Fiyatlarına hic bakmadım.

Yorum bağlantısı
Talip Eren
Ali Gürbüz yazdı:

Rutin kaput altı kontrolün yaparken hava filtre hortumunun alt kısmının çok ufak (3cm) yırtıldığını farkettim. 

jlJdlX.jpg

Hemen oem kodunu bulup parçayı buldum.filtre den sonra olan bu yırtık dışardaki tozu pisliği motora gönderiyordu.sökerken zaten hemen yırtılan kısımdan kırıldı.

KZaMhk.jpg

Bu gün fırsat buldum ve değiştirdim.  Hava akış sensörünü  de temizledim.

ZZgLcf.jpg

Bu arada tavan aydınlatması sviçi ,door kısımda olmasına rağmen kapılar açılınca ön aydınlatmalar  yanmıyordu. Sadece manuel dokununca yanıyor. Araştırdım ve basma butonlarının kronik olarak bir çok accordda ve jazz civic vs bozulduğunu  buldum. 

IoH6UE.jpg

Butonları temin ettikten sonra montajı  basit bir sekilde gerçekleştirdim.

tA94qN.jpg

Manifolt borusu servis ürünümü? Sert mi? Yan sanayiler yumuşak ve uzun ömürlü olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...