İçeriğe Yönlendir

Açılın, Foruma Honda Civic Getirdim.

Emrah Altun

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Gözlük karşıdan uzunla gelen dallamalara da çare olur. Bunun güneşliğe monte edileni de vardı. 

LERJNOGBHL352020171540_813_siperlik-gune

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Gözlük karşıdan uzunla gelen dallamalara da çare olur. Bunun güneşliğe monte edileni de vardı. 

LERJNOGBHL352020171540_813_siperlik-gune

Minibüslerde vardı bir ara bunlardan ama bunlar yüksek kalır abi, güneşlik+sarı cam uc uca inerse ancak fayda sağlar, görüntü de bi acayip olur dışardan :D

Gözlüklü ve ekran karşısında gözleri yorulan biri olarak çare bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu gözlükten kullanabilirsiniz, her ihtiyaca cevap veriyor [emoji4]

d433b93504430ca332584c048a25f57d.jpg

Köksal Yılmaz yazdı:

Minibüslerde vardı bir ara bunlardan ama bunlar yüksek kalır abi, güneşlik+sarı cam uc uca inerse ancak fayda sağlar, görüntü de bi acayip olur dışardan :D

benim gözlükten al :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hasan Sancak yazdı:

Yağmuru görmüyorsun dimi 😁😁

Görmüyorum valla cidden öyle bi gün vereyim dene istersen :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Güneşliğe eklenen ve daha aşağıya inenleri de var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Köksal Yılmaz yazdı:

Ayna mandalını kaldırınca işe yaramıyor mu? Ben yıllardır öyle yapıyorum :)

O mandal aynayı sağa sola çevirmek için değil mi 🙃

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emrah Altun

Dün 2 yetişkin 2 çocuk, full bagaj ve açık klima ile Ankadara Samsuna geldim. Yola çıkmadan önce 36 litre LPG deposunu Milangaz ile doldurdum. 113TL tuttu. CC yi 130'a sabitledim. Yokuşlarda felan Allah ne verdiyse asıldım. Hatta bazen 6bin devir bile çevirdi CVT. Ortalama hız 98. 1 depo LPG bitmedi Samsuna geldim.

Yakıt çok iyi.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Araçta 1 tane bardaklık vardı ve bazen yetmiyordu. Meğerse bardaklık Nasrettin Hoca'nın kazanı gibi doğurup 2 tane olabiliyormuş. Tesadüfen denk geldiğim şu video ile öğrendim. Uzun yolculuklarda çok işe yarayacak.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Emrah Altun yazdı:

Dün 2 yetişkin 2 çocuk, full bagaj ve açık klima ile Ankadara Samsuna geldim. Yola çıkmadan önce 36 litre LPG deposunu Milangaz ile doldurdum. 113TL tuttu. CC yi 130'a sabitledim. Yokuşlarda felan Allah ne verdiyse asıldım. Hatta bazen 6bin devir bile çevirdi CVT. Ortalama hız 98. 1 depo LPG bitmedi Samsuna geldim.

Yakıt çok iyi.

Yani kaç km yapıldı 36 lt lpg ile ?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Emin Önal yazdı:

Yani kaç km yapıldı 36 lt lpg ile ?

Şimdilik 394 km. Depo bitince yazarım buraya toplam kaç km gitti diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Hakan Gürsu yazdı:

Hayırlı olsun, FC5 çok güzel kasa.

Çok teşekkür ederim. Şimdilik memnunum epey.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Emrah Altun yazdı:

414 km de LPG bitti. 

Nerdeyse 8,5 lt/100km. Şehirdışı. Ben aynı yolu 10,5lt/100km lpg ile alabiliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Civic almadan önce Honda neden bu çağ dışı atmosferikten hala vazgeçmiyor diye eleştiriyordum ama kullandıktan sonra artık inşallah vazgeçmez diyorum. LPG'de kendini ispatlamış, sorunsuz, uzun ömürlü ve ekonomik bir atmosferik. Ha belki ilk kalkışlarda ara hızlanmalarda felan bi turbo motor değil, CVT biraz hantal ve sesli kabul ama ben de sonuçta F1 pilotu değilim. Aşağıda forum üyelerinden @Hasan Sancak dostumun aynı araç ve şanzıman ile Samsun - Merzifon arası benzin tüketimi var. Bence benzinde bile harika değerler.

V8MW2b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

:nazar:

Fabrikasyon lpg işi çok kafama yatıyor. Hiçbiri dört dörtlük değil, bunda da belki kaporta olayları çok ayyuka çıktı ama tasarımı yakıtı gidişi ben beğeniyorum FC5'i.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Emin Önal yazdı:

:nazar:

Fabrikasyon lpg işi çok kafama yatıyor. Hiçbiri dört dörtlük değil, bunda da belki kaporta olayları çok ayyuka çıktı ama tasarımı yakıtı gidişi ben beğeniyorum FC5'i.

FC5 kasada 2018 öncesi kaporta ve boya biraz dandik ama geri kalan her şey standartların üstüne. Segmentindeki rakiplere göre nispeten daha uygun fiyata orta pakette bile

- hayalet gösterge

- deri direksiyon ve koltuklar

- gelişmiş multimedya

- matrix far

alınabiliyor. Fiyatına göre faydası gayet iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ebrar Tüfek yazdı:

Uzun yolda 110 sabit, kaç devir çeviriyor Emrah abi

1800 civarı çeviriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Uzun yolda 110 sabit, kaç devir çeviriyor Emrah abi

Cvt’de bunun belli bir değeri yoktur. Yola, yüke göre değişir. Yaklaşık verilebilir tabi. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cvt’de bunun belli bir değeri yoktur. Yola, yüke göre değişir. Yaklaşık verilebilir tabi. 

Düz yol sabit veriyi merak etmiştim, devir aralığı uzun yolda çok iyimiş, 100 ile giden araba maksimum 2 bin devirde gitmeli, fazlası kafa şişiriyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emrah Altun

Aracı gayet memnun ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum fakat multimedya sistemi bazen kendi kendine geri tuşuna basıp ekranda ne varsa kapatıyordu. Ana ekrandaysa ve geri gidecek başka menü yoksa dıt dıt ötüyordu peş peşe 15 20 kere. Tam telefonu çıkartıp problemi video ile kayıt altına alacakken ses kesiliyordu 😊 ama en sonunda kayıt etmeyi başardım. 

3 hafta önce Samsun Honda Kamer'e aracı 60nin bakımına götürdüm. Servis görevlisine multimedya ile ilgili sorun yaşadığımı belirttim ve videoyu izlettim. Daha önce böyle bir şeye hiç rastlamadıklarını söylediler. Araçta harici donanım, aksesuar var mı diye sordular. Allahtan yoktu. Hatta @Hasan Sancak ile beraber araç kamerası almıştık onu bile taktırmamıştım servisin soracağını adım gibi bildiğim için. Araçta uzatılmış garanti var ama Honda bu uzatılmış garantiyi sadece şanzuman için devreye alıyor. Başka parçaları garanti kapsamına aldığını hiç duymamıştım ama şaşırtıcı bir şekilde benim multimedyayı uzatılmış garanti kapsamına aldılar. Geçen hafta yeni panel geldi ve serviste montajı yapıldı. 

Yeni panel psikolojik midir nedir gözüme renkler daha canlı geldi. Bir de eskiden var mıydı yine hatırlamıyorum ama bir de açılış animasyonu gelmiş. Dünya uzay felan var. 

Yeni cihazı kontrol ettiğimde telefonumun bluetooth ile eşleşmiş ve eski ayarlarımın korunmuş olduğunu gördüm. Muhtemelen sadece dokunmatik parça değişti. 

Arka sütunu kendi kendine göçen binlerce garantili araç için milleti mağdur eden Hondanın benim multimedyayı garanti kapsamına alması hele hele uzatılmış garanti kapsamına alması beni memnun etti. Buradan teşekkür ediyorum kendilerine. 

79MnCY.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...