İçeriğe Yönlendir

Gri (Fırtına)

Ali Gök

Recommended Posts

Emre Öğüt yazdı:

Ali abi hayırlı olsun. Benim de çok hoşuma gidiyor B6 lar izlenimlerini bekliyoruz emoji4.png

Sağol abim.   300 km kadar yol yaptım ama esas izlenimi hafta sonu izmire gidip gelecem sonra yapmam daha doğru olur en az 1000 km test etmiş olayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

2008 model ise sıkıntı yok hatırladığım kadarı ile 2006 model ve 2007 modelde vardı. Tam hatırlamıyorum ama 2006 modellerde mesala örnek olarak simens marka enjektörler vardı 2008 de Bosch marka ile değiştirip sorunu çözmüşlerdi. Ozamanki Yetkili serviste söylemişlerdi ordan aklımda kalmıştı.

e7157a365b0dc9c9ab3685b616c31474.jpg

buna göre 2008 lerde değişmiş sistem. inşallah yeni sistemdir benimkide

önümüzdeki hafta bırakacam servise komple triger seti su pompası v kayışı kasnak rulman ne varsa değişecek ( 90 binde değişir hepsi bu motorda dediler daha 30 bini var ama beklemiycem kafamdan çıksın)

+ şanzıman yağı filtresi de değişecek onada 60 binde değişcek dediler onuda takip ederim

o ara sorarım cinsini enjektörün de.  aracın heryerini inceletip reçete de çıkartıp  plan  yapacaz artık ne çıkarsa diye uzun vade mantığıyla tek seferde komple bir ağır bakım yapacam

Bir sorum var size

arabama amerikan park yapmışlar. iyice baktım kablo vs de göremedim ek bir tesisat. sonra biraz bakındım yazılımla yapıyorlarmış bu işleri vw de

muaynesine 2 ay var böyle muayneden geçmez tahminimce. bunu nasıl kapatacaz yazılımcımı çözecek yine 

nlmeih.jpg

nlmeih.jpg

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Gizli özellik açan birini bulman gerek Ali, onlar açıp kapatıyor bilgisayarla bağlanıp. Forumda @Erdem Dertsiz bu işin piridir mesela :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık yazdı:

Gizli özellik açan birini bulman gerek Ali, onlar açıp kapatıyor bilgisayarla bağlanıp. Forumda @Erdem Dertsiz bu işin piridir mesela :)

@Erdem Dertsiz erdem bey sizden bir yorum bekliyioruz o zaman :)

Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun.

sağol ali abi teşekkürler

arkadaşlar herkesi alıntılayarak teşekkür etmeye çalıştım. kaçırdığım varsa affola tekrar teşekkür ederim cümleten

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Gök yazdı:

Herkese merhaba,

ruhsatta yazan rengini adına verdim. karakterleri birebir uyuşuyor . hakikaten fırtına gibi

Gerçek anlamda düzgün kalan son B6 lardan birini almak nasip oldu çok şükür. 3 4 gündür biniyorum bugüne kadar bindiğim arabaları sorguladım gerçekten. Nazar değmesin maşallah diyorum

Opeli satınca aklımda ilk captiva vardı bi kaçtane baktım içime sinmedi düzgününü bulamadım.

sonra navaraya sardım hatta opeli sattığım gün bitanesi ile net sözleşmiştik ama expertizi satıcının söylediği ile alakasız çıktı . üzerine birkaçtane daha baktım ama hiçbiri sarmadı

sonra tabi oturaklı bir sedan bulurmuyum diye gezinirken gece 4 de ilanı gördüm sabah 10:00 da noterde iş bitti cuma günü

2.0 TDI Comfortline DSG PASSAT 

Araba hakkında öğreneceğim soracağım epeyce konu çıkacak gibi . donanımını sevdim çok güzel bir teybi var

ses sistemi harika ötesi. Sami de şaşırdı bugün 

Detaylı fotoları çekerim bir ara binmekten fırsatım olmadı alınca çektiğim 2 resmi atiyim boş kalmasın  :D 

eJZFum.jpg

9S5g5N.jpg

hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Ali hayırlı olsun.

Sevincim kısa sürdü akşam sevinmiştim. sabah konuyu görünce aha dedim japonu tanıtıyor diye daldım konuya ama üzüldüm :(

japon nerede yoksa hedef mi şaşırtınız he    :exc1: o yanındaki diğer arkadaş mı aldı japonu 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hayırlı olsun çok güzel bir seçi olmuş, adına sevindim Ali, Güle güle kullanın :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Ali hayırlı olsun.

Sevincim kısa sürdü akşam sevinmiştim. sabah konuyu görünce aha dedim japonu tanıtıyor diye daldım konuya ama üzüldüm :(

japon nerede yoksa hedef mi şaşırtınız he    :exc1: o yanındaki diğer arkadaş mı aldı japonu 

sana bişe diyimmi bütün amerikanları üst üste koy çöpe at

mal japonmuş boşuna arazi aracımız var sanmışız diyim sana :D

teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

sana bişe diyimmi bütün amerikanları üst üste koy çöpe at

mal japonmuş boşuna arazi aracımız var sanmışız diyim sana :D

teşekkürler 

vufuuuu çok idaalı bir cümle o kadar mı ya 

Yorum bağlantısı

vufuuuu çok idaalı bir cümle o kadar mı ya 

çöpe at diyorum yav daha ne diyim sana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

çöpe at diyorum yav daha ne diyim sana

yıktın hayallerimi bir gün imkan bulursam amerikan almak hayallerim arasında idi. sen diyorsun ki hayallerini japon üzerine kur. :( 

Yorum bağlantısı

yıktın hayallerimi bir gün imkan bulursam amerikan almak hayallerim arasında idi. sen diyorsun ki hayallerini japon üzerine kur. :( 

neyse ben çok karışmiyim konusunu açarsa orda görünce işin boyutunu sen karar verirsin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Hayırlı olsun, 2.0 tdi olanlar 6 ileri yağlı tip dsglerden olması lazım. Sıkıntı çıkarmaz düzgün bakım ve kullanımla

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Hayırlı olsun, ben cesaret edeme(z)dim DSG'ye, inşallah sorunsuzlardandır. Allah kaza bela vermesin

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Saatli bomba , çok masraf açar ; derler ama kulak asmayın , bakımlarını düzenli yaptıktan sonrası tamamen şans.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Emre Demir yazdı:

Saatli bomba , çok masraf açar ; derler ama kulak asmayın , bakımlarını düzenli yaptıktan sonrası tamamen şans.

Hayırlı olsun.

zamanında 3.7 cheroke alıp size ne dedikten sonra o konuları bana açabilen yok :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürücü yazdı:

Hayırlı olsun, ben cesaret edeme(z)dim DSG'ye, inşallah sorunsuzlardandır. Allah kaza bela vermesin

herşeyin hayırlısı teşekkürler 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Hayırlı olsun, 2.0 tdi olanlar 6 ileri yağlı tip dsglerden olması lazım. Sıkıntı çıkarmaz düzgün bakım ve kullanımla

teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eğer DQ 250 denen yağlı tip 6 ileri olan şanzımana sahip ise en az arıza yapanı olarak bilinir. Keza düz vitesler ve sıradan otomatik vitesler de arıza yapmaya teşnedir. VW grubun dsg sistemi çok satıldığı için çok arıza geliyor kulağa ama bir yandan arızaların çözümü için sanayilerde ustaların çok bilgisi oluştu, çok korkulacak arızalar değil artık. Bence dikkatli kullanımla kolay kolay sorun yaşanmaz. (60 bin km'de bir yağı değişiyor, en masraflı bakımı o şanzımanın)

En dikkat edilecek husus; park ederken N konumuna alıp el freni çektikten ve araç ağırlığı el frenine verildikten sonra P ye almak, dik yokuşlarda vs manuel 1 e yada S moduna almak şanzımanın ömrünü uzatıyor.

Neticeten güzel araç, tatlısını yiyelim ilk fırsatta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Gök yazdı:

zamanında 3.7 cheroke alıp size ne dedikten sonra o konuları bana açabilen yok :D 

Dur ben yazayım 😂😂 

Hele birde 2.0🤪

Cem Işık yazdı:

.... arıza yapmaya teşnedir.

tövbeler olsun.bu neydi ya😂

İlk fırsatta cümle içinde kullanacağım🤪

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Alpay Sumer yazdı:

Dur ben yazayım 😂😂 

Hele birde 2.0🤪

tövbeler olsun.bu neydi ya😂

İlk fırsatta cümle içinde kullanacağım🤪

Dua et "mütemeyyildir" dememişim :)

Teşne =yatkın--istekli-susamış

Mütemeyyil =Meyilli.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...