İçeriğe Yönlendir

Gri (Fırtına)

Ali Gök

Recommended Posts

Cem Işık yazdı:

Eğer DQ 250 denen yağlı tip 6 ileri olan şanzımana sahip ise en az arıza yapanı olarak bilinir. Keza düz vitesler ve sıradan otomatik vitesler de arıza yapmaya teşnedir. VW grubun dsg sistemi çok satıldığı için çok arıza geliyor kulağa ama bir yandan arızaların çözümü için sanayilerde ustaların çok bilgisi oluştu, çok korkulacak arızalar değil artık. Bence dikkatli kullanımla kolay kolay sorun yaşanmaz. 

En dikkat edilecek husus; park ederken N konumuna alıp el freni çektikten ve araç ağırlığı el frenine verildikten sonra P ye almak, dik yokuşlarda vs manuel 1 e yada S moduna almak şanzımanın ömrünü uzatıyor.

Neticeten güzel araç, tatlısını yiyelim ilk fırsatta :)

tatlı kolay ilk fırsatta :) 

2.0 pasatlardaki 6 ileri görece olarak beğenilen tipmiş zamanla görecez bizde

karakteri çok değişik misal düzde 50 ile 60 ile giderken araba 6. vitese flan atıyor kendini öyle gidiyor gaza çökünce birden mili saniyedi 2 3 vitesi birden düşüp ok gibi ileri atılıyor ne bilim değişik bir teknoloji

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

karakteri çok değişik misal düzde 50 ile 60 ile giderken araba 6. vitese flan atıyor kendini öyle gidiyor gaza çökünce birden mili saniyedi 2 3 vitesi birden düşüp ok gibi ileri atılıyor ne bilim değişik bir teknoloji

VW bi değişik aslında 7 ileri kuru tip şanzıman çıkıyor en iyisi bu 7 ileri olan deniyor. Aradan zaman geçiyor aslında 6 ileri yağlısı daha iyiymiş deniyor. Ben 2 yıl ve 60 bindir kullanıyorum dq250'yi, en ufak sorun yaşamadım :) Yazılımla torku 250'den 300'e, gücü 150 den 185'e çıkarmama rağmen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Captiva dan bin kat iyi seçim. Hayırlı olsun Ali.  :nazar: 

Bu arada amerikan park vagcom dan açılmıştır ve kapatmana gerek yok muayeneden geçiyor.Ben geçtim.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Ali Gök yazdı:

DSG kullandım, 7 ileri kuru tip dedikleri yeni nesilden. Çok performanslı çok zevklidir. Ama kronik sorunları olan bir şanzımanmış benimkisi. Sendeki yağlı tip 6 ileri, tork'a dayanıklı diye biliyorum. Yokuşlarda dikkat et, yarım gazdan kaçın, bakımlarını yaptır, inşallah sorun çıkmaz. Çıkarsa da dedikleri gibi ustalar arttı artık. Tam otomatik alayım arıza yapmasın dedim, golf yolda bıraktı. Ha şanzımandan değilmiş, konum sensöründenmiş ama arızanın nereden çıkacağı belli olmuyor

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Hayırlı olsun,güle güle kullanın. Çok güzel bir motor-şanzıman kombinasyonu.

Yorum bağlantısı
Emin Önal yazdı:

Captiva dan bin kat iyi seçim. Hayırlı olsun Ali.  :nazar: 

Bu arada amerikan park vagcom dan açılmıştır ve kapatmana gerek yok muayeneden geçiyor.Ben geçtim.

Teşekkürler Emin abi

gerçekten mi ? ya arabaya çok yakışıyor kapatasım yoktu hiç ama muayneden kesin geçmez gözüyle baktım 

acaba tesadüf mü geçti seninki ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

Dua et "mütemeyyildir" dememişim :)

Teşne =yatkın--istekli-susamış

Mütemeyyil =Meyilli.

kullanmaya çalışıyorum. Hazır olun 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun, en güzel passatlardan birini almışsın. 2008'se zaten common rail olması lazım. Zaten 2006-2007'lerdeki pd dizel ve siemens enjektör sorunundan sonra cr dizele geçtiler. Aracı biraz kullan bakalım sonra yazılım bile olur bu araca. Şanzımanı da güzel zaten. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin inşallah. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız yazdı:

Hayırlı olsun, en güzel passatlardan birini almışsın. 2008'se zaten common rail olması lazım. Zaten 2006-2007'lerdeki pd dizel ve siemens enjektör sorunundan sonra cr dizele geçtiler. Aracı biraz kullan bakalım sonra yazılım bile olur bu araca. Şanzımanı da güzel zaten. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin inşallah. 

Teşekkürler mahmut abi

yazılıma uzağım çok kuvvetli geliyor bana ivmelenmesi harika 

valla bende merak ettim neymiş yakıt sistemi bakımda soracam mutlaka

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

Teşekkürler mahmut abi

yazılıma uzağım çok kuvvetli geliyor bana ivmelenmesi harika 

valla bende merak ettim neymiş yakıt sistemi bakımda soracam mutlaka

O yıllarda 2007'nin ikinci yarısından itibaren gelenler 2008 model oluyordu. Cr motora da 2008'in başında geçtiler diye hatırlıyorum. Ama nedense aklımda 2008'ler cr diye kalmış. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Ali Gök yazdı:

Teşekkürler Emin abi

gerçekten mi ? ya arabaya çok yakışıyor kapatasım yoktu hiç ama muayneden kesin geçmez gözüyle baktım 

acaba tesadüf mü geçti seninki ?

İstasyona göre değişir mi bilmemde fan clublarda gördüğüm kadarıyla soranlara, ben amerikan parkla geçtim diyen çok kişinin yazısını okudum.

Yorum bağlantısı

bir kaç resim atiyim

F1 deniyordu sanırım vites tuşları direksiyonda

cRmkqB.jpg

Koltuklar açık renk ilk fırsatta kıyacam paraya iyi bir oto kuaföre sokacam  temizlensin ufak tefek lekeler vs de kalmasın 

H8SUwu.jpg

bardak ve şişeyi güzel tutuyor orta konsoldaki bölme

8GBpDm.jpg

teyp çok güzel her özellik var. ayrıca ses kalitesi çok iyi. normalde bu teypler sesi öldürür ama bu çok farklı bana hayatımda ilk defa usb yaptırdı güzel müzik dinlendiği için. 

4oh6Ny.jpg

digital klimada hiçbir yıpranma yok

pxjfkj.jpg

gögüs çıtası çizik vs yok

w1Y0b4.jpg

WxpYTg.jpg

pespembe safi antfriz oldumu o motoru seviyorum. 

ayKcde.jpg

xXYV3g.jpg

d1H8go.jpg

kapı döşemelerini temizletmem lazım özellikle kötü değil ama göze batıyor . keşke koyu renk olsaymış arabanın içide

d1H8go.jpg

NpVnwl.jpg

Lu4Iqy.jpg

300 km lik ortalama 7.3 pompada sapması nedir bilmiyorum. aynı güzergahta aynı kullanım tarzı opel 6.2 ortalama gösteriyordu yol bilgisayarında. yakıt 10 litreye bilenmiştim ama daha altında olacak gibi

Jq67TF.jpg

arabanın gizli bölmeleri torpidosu vs hep kumaş kaplı içi. normalde buralar çoğu arabada düz plastik olur. çok anlatmak tek tek zor ama vw ayrıntıları iyi hesaba katmış insanın hoşuna gidiyor

yf5lw2.jpg

aCGLNK.jpg

J9u5Z9.jpg

ufi9By.jpg

2m02YY.jpg

hangar gibi bagaj var

sXtBXC.jpg

şimdilik bu kadar zaman geçtikçe paylaşırım yine. 

ilk hedef komple ağır bakımlar ardından da güzel bi pasta cila + kuaför 

sonrası allah büyük bu arabaya biraz vakit harcayacağım ilgimi çok çabuk çekti detayları

Köksal Yılmaz yazdı:

İçi bej mi, foto alalım

senin için otoparka indim çektim :) 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Vites çerçevesini kötü boyamışlar. Çok basit sökümü. Değişiklik düşünürsen Akşama sana bi site göndereceğim söküp odaya gönder istediğin deseni basarlar üstüne. Göğüs ve kapı çıtaları da yaptırabilirsin takım olur. Sökülmesi çok basit.

Enjektör konusuna gelince sorunlu denen enjektörler bu kilometreye gelene kadar su koyardı. Muhtemelen değişmiştir.
Ayrıca bakımda mutlaka yaptır: İyi bir enjektörcüye temizlik ve kalibrasyon yön ayarı yaptır. Sesi çekişi yakıt olumlu yönden değişecek.

Tavan döşemesi hassastır kuaföre gelmez. Eğer daha önce sarkma olup tekrar kaplanmadıysa yıkatma. Süpürge ile çekip Islak bez ile sildir.

Polen filtresi karbonlu mann ufi Bosch üçlüsünden şaşma. Fabrikadan bunlardan biri geliyor. Mann öneririm.

Kaça bitti? 90-100 arası var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan yazdı:

Vites çerçevesini kötü boyamışlar. Çok basit sökümü. Değişiklik düşünürsen Akşama sana bi site göndereceğim söküp odaya gönder istediğin deseni basarlar üstüne. Göğüs ve kapı çıtaları da yaptırabilirsin takım olur. Sökülmesi çok basit.

Enjektör konusuna gelince sorunlu denen enjektörler bu kilometreye gelene kadar su koyardı. Muhtemelen değişmiştir.
Ayrıca bakımda mutlaka yaptır: İyi bir enjektörcüye temizlik ve kalibrasyon yön ayarı yaptır. Sesi çekişi yakıt olumlu yönden değişecek.

Tavan döşemesi hassastır kuaföre gelmez. Eğer daha önce sarkma olup tekrar kaplanmadıysa yıkatma. Süpürge ile çekip Islak bez ile sildir.

Polen filtresi karbonlu mann ufi Bosch üçlüsünden şaşma. Fabrikadan bunlardan biri geliyor. Mann öneririm.

Kaça bitti? 90-100 arası var mı?

bu tarz tavsiyelere açığım Mert . dediğim gibi ilgi göstereceğim bu arabaya iyice

tavan temiz onu hiç elletmicem. vites çevresi gözüme boyalı die bile gelmedi peh usta hemen anlıyor :) daha iyisi neyse onu yaparım bekliorum tavsiyeni

valla sami hava filtresini söktü direk orjinal filtre çıktı üstünden diğerleri nedir bilmiyorum . komple bakıma girecez akif ustada konuşacam onla orjinal filtre istiycem mutlaka .

sana rakamı  özelden yazayım 

bu arada merak ettim herkes enjektör demişte tahminimce bozulmuş yapılmıştır bu km ye kadar. bozulmadıysa  da iyi dediğiniz sistem demekki sorunsuz çalışıyor

sorun yokken enjektör kurcalatmak başımıza iş açmasın ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Egr sorun çıkarıyor bunlarda. Köreltip yazılımla kapattırman Gerekebilir. Enjektör temizliği için sorun olmasına gerek yok. Özeneceğim dediğin için bir de Kilometreden dolayı yazdım ben olsam yaptırırım.
Yanlışım yoksa Siemens enjektör bunlar.

140lık mı 170 lik mi bu?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan yazdı:

Egr sorun çıkarıyor bunlarda. Köreltip yazılımla kapattırman Gerekebilir. Enjektör temizliği için sorun olmasına gerek yok. Özeneceğim dediğin için bir de Kilometreden dolayı yazdım ben olsam yaptırırım.
Yanlışım yoksa Siemens enjektör bunlar.

140lık mı 170 lik mi bu?

nerde anlaşılır?

%99 140 lıktır. ruhsatta 102 kw yazıyor 

standart yapılıyor sa enjektör temizliği bu pasatlarda direk yaptırrım madem daha iyi olur. bugune kadar hiç enjektör temizletmedim arabalarımda sadece risklimi acaba dedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan yazdı:

102 kW ise 140 lık. Temizlik için referansı olan iyi bir enjektörcü bul.

taam o iş bende :nargile:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Şuan olmayan veya ilerde olma ihtimali olan sorunları yazmayın ya. Sonra beni darlıyor Ali. 

Bardağın dolu tarafını görün. 

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İç temizlik sonrası daha da güzelleşir, şahsen çok beğendim, maşallah nazarım değmesin :)

Sarı siteye girip fiyatlara bakayım biraz  :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
İç temizlik sonrası daha da güzelleşir, şahsen çok beğendim, maşallah nazarım değmesin [emoji4]

Sarı siteye girip fiyatlara bakayım biraz  [emoji3]

Kanka sana 110 a bıraktırırım.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Motor kodunun başındaki 3 harfi google ‘da 2.0 TDI XYZ diye aratın hangi sistem, hangi enjektör var tüm seceresi çıkar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

Motor kodunun başındaki 3 harfi google ‘da 2.0 TDI XYZ diye aratın hangi sistem, hangi enjektör var tüm seceresi çıkar.

passat 2.0 tdi bkp   İLK 3 Hargi BKP 

eski sistemmiş o zaman

Mert Yeldan yazdı:

Kanka sana 110 a bıraktırırım.

Satmak yok buna bineceem ben. daha almancı gibi tavana bagaj flan bağliyacaz yahu

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...