İçeriğe Yönlendir

Buzdolabı Tavsiye.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Yeni buzdolabı almak üzereyim. İki marka ve iki model arasında kararsızım.

Buzluğu altta olan mı yoksa klasik model mi ?

Arçelik ki Bosch mu? :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Link var mı ordan yorumlayalım. Buzluk yerine öncelikli olarak eşiniz karar versin. Bizde Siemens iQ500 buzdolabı var çok memnunuz alırken çok araştırdık kompresörüne bile gözle bakıp öyle seçmiştik Panasonic kullanıyor. Tüm BSH grubu (Bosch/Siemens/Profilo) buzdolapları Tekirdağ Çerkezköy fabrikasında üretiliyor ve Avrupa’ya da buradan sevk ediliyor)

Güncel modellerde Embraco marka kompresör var gözünüz kapalı alabilirsiniz.  (Bana kalsa Sharp marka alırdım dünyanın en iyi buzdolabı markası olmaya aday olabilecek kadar kaliteli bir buzdolabı markasıdır. )

Fatihbank’ın güzel tavsiyeleri var bu konuda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Link var mı ordan yorumlayalım. Buzluk yerine öncelikli olarak eşiniz karar versin. Bizde Siemens iQ500 buzdolabı var çok memnunuz alırken çok araştırdık kompresörüne bile gözle bakıp öyle seçmiştik Panasonic kullanıyor. Tüm BSH grubu (Bosch/Siemens/Profilo) buzdolapları Tekirdağ Çerkezköy fabrikasında üretiliyor ve Avrupa’ya da buradan sevk ediliyor)
Güncel modellerde Embraco marka kompresör var gözünüz kapalı alabilirsiniz.  (Bana kalsa Sharp marka alırdım dünyanın en iyi buzdolabı markası olmaya aday olabilecek kadar kaliteli bir buzdolabı markasıdır. )

Fatihbank’ın güzel tavsiyeleri var bu konuda

[/url]  

Daha net bir model oluşmadı kafamda fakat inoks ve Samsung almayacağım kesin :)
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Biraz daha bekleyin Merkez Bankası piyasaya Buzdolabı sürünce fiyatlar düşer... 🤣

Bu arada Masallah buzdolabiniz olduguna göre baya varlıklısınız demek ki Fatih bey... 👍🤣 Bizim dolap alttan donduruculu 1.5 yaşında oglum gunde en az 5 kere açıp kapar bu kotu ama dondurucu ustte olsa dolaptan bisiler egilip almak zorunda kaliyorsunuz... Bence buda kotu... Kullanima gore karar verin derim...

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Eski buzdolabım Arçelik ti buzluğa üstteydi 20 yıl civarı kullandım, yenisi bosch buzluk altta. 5 yıldır çok memnunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Arçelik kullanıyorum 3 yıldır soğutması çok güzel sorunsuz 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Eşinizin boyu uzun mu bilmiyorum.Ama alttan buzluk olan dolaplarda en çok kullanılan kısım üst tarafta kalıyor ve en üst raflara bayanlar zor yetişiyor.Tencere v.b şeyleri almak yada arkada kalan malzemeleri almak genelde uzun boylu erkeklere düşüyor.

Bizde evlenirken almıştık alt tarafta dondurucu ama bana kalırsa klasik üstte dondurucu olan model daha kullanışlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sakın Arçelik almayın. Benim 3 kere buzdolabı değişti. 3-4 kere motor değişti. Şu dört yıl içinde. Sonuçta dayanamayıp arçeliği evin ikinci buzdolabı yaptım. Değişti dedim ise tüketici haklarında arkadaşım olmasa zor değiştirirdim. Şikayet varda bile konusu var. Şimdi evime simens aldım mis. Çok memnunum. Ama size tavsiyem buzluk altta olsun. Kullanımı dahada rahat. Benim buzdolapları 670 lt olan buzdolaplarından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Arda Bülent Güzel yazdı:

Sakın Arçelik almayın. Benim 3 kere buzdolabı değişti. 3-4 kere motor değişti. Şu dört yıl içinde. Sonuçta dayanamayıp arçeliği evin ikinci buzdolabı yaptım. Değişti dedim ise tüketici haklarında arkadaşım olmasa zor değiştirirdim. Şikayet varda bile konusu var. Şimdi evime simens aldım mis. Çok memnunum.

Katılıyorum. Mesele şöyle: Belki büyüklerimizin yaşlılarınızın evinde hala çalışan 30 yıllık Arçelik marka buzdolabı görebiliriz. Çünkü Arçelik beyaz eşya ürünleri eskiden Siemens tarafından üretilmekteydi. “Arçelik eski buzdolapları/beyaz eşyaları kalitelidir” ünü buradan gelmektedir. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çağlar abiye katılıyorum kesin bilgi dondurucusu üstte olanı al.

Marka olarak Siemens önereceğim. Birde bazı dolaplar derin oluyor basık oluyor. Derinlik önemli alan fazla oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Derin dondurucusu altta Bosch kullanıyorum. 2 yıl oldu, eşim çok çok memnun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Buzdolabında uzun yıllar hizmet edecek olması sebebiyle kompresör yani soğutma motoru önemli. Japon’lar bu işin Nirvana’sı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Koray Demir yazdı:

Güney Koreliler her ne kadar telefon üretiminin lideri olsa da buzdolabı işinde pek de o kadar pazarın hakimi ve iyi değiller idare eder yani 😊

abi 8 yıllık cihaz 1 kere servisten bir parçaları değişti , bir kere ücretli değiştirdirm. Su akıtma sorunu çözülmedi gitti. parçası zor bulunuyor ve her usta anlamıyor.

Adnan Çakır yazdı:

Samsung neden yog emoji848.png

yordu beni abi :)

Ömer Sarıgül yazdı:

Arçelik kullanıyorum 3 yıldır soğutması çok güzel sorunsuz 

muhtemelen ilk 3 yılda sorun çıkmıyor.

Emre Usta yazdı:

Profilo almanizi tsvsiye ederim.

araştıracağım.

Ahmet Türedi yazdı:

Eşinizin boyu uzun mu bilmiyorum.Ama alttan buzluk olan dolaplarda en çok kullanılan kısım üst tarafta kalıyor ve en üst raflara bayanlar zor yetişiyor.Tencere v.b şeyleri almak yada arkada kalan malzemeleri almak genelde uzun boylu erkeklere düşüyor.

Bizde evlenirken almıştık alt tarafta dondurucu ama bana kalırsa klasik üstte dondurucu olan model daha kullanışlı.

evet bunu da düşünüyorum.

Arda Bülent Güzel yazdı:

Sakın Arçelik almayın. Benim 3 kere buzdolabı değişti. 3-4 kere motor değişti. Şu dört yıl içinde. Sonuçta dayanamayıp arçeliği evin ikinci buzdolabı yaptım. Değişti dedim ise tüketici haklarında arkadaşım olmasa zor değiştirirdim. Şikayet varda bile konusu var. Şimdi evime simens aldım mis. Çok memnunum. Ama size tavsiyem buzluk altta olsun. Kullanımı dahada rahat. Benim buzdolapları 670 lt olan buzdolaplarından.

Arçelik servis ağı çok fazla tek güvendiğim noktası o birde garanti uyzatması yaparım diye düşünüyorum.

Koray Demir yazdı:

Buzdolabında uzun yıllar hizmet edecek olması sebebiyle kompresör yani soğutma motoru önemli. Japon’lar bu işin Nirvana’sı

şu anda kullandığım buzdolabı 70*70*172 aynı ölçülerde alsam Siemens alınabilir düzeyde gibi :) 

Cihat Küçükay yazdı:

Derin dondurucusu altta Bosch kullanıyorum. 2 yıl oldu, eşim çok çok memnun.

gönül öyle istiyor ama evde ufaklık olduğu için kapağında ufak olduğunu düşünerek bize briaz zorluk çıkaracağını dülünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

profilo tek geçerim. çok güzel makine. hotpoint ariston denk gelirse kesinlikle düşünmeyin. 

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Siemens alttan buzluklu kullanıyoruz. 12 yıldır hiçbir sorun yok. Ancak çocuklar yokken herşey harikaydı, çocuklar ile birlikte her gün derin dondurucu kısmı 50 defa aç kapa testinde oluyor maalesef :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oktay Demirağ yazdı:

Siemens alttan buzluklu kullanıyoruz. 12 yıldır hiçbir sorun yok. Ancak çocuklar yokken herşey harikaydı, çocuklar ile birlikte her gün derin dondurucu kısmı 50 defa aç kapa testinde oluyor maalesef :)

bir an gülümsedim.  çocuk deyince dayanamıyorum.  

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Sharp alın. 3 aile kullanıyoruz. 10 seneye yaklaştı. Tazelik ve içindekilerin uzun süre dayanımı harika. Bir kere fazla ödeyin pişman olmazsınız. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Engin Deniz yazdı:

Sharp alın. 3 aile kullanıyoruz. 10 seneye yaklaştı. Tazelik ve içindekilerin uzun süre dayanımı harika. Bir kere fazla ödeyin pişman olmazsınız. 

Sharp alacaktık eşim kabul etmedi neymiş öbürleri ile aynı marka olacakmış 😊 Yoksa bir dk düşünmezdim güzel makine.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Bende Bosch dan memnun değilim buzluktaki herşey ağır plastik kokuyor.2 -3 kat buzdolabı poşetine koymak zorunda kalıyorduk herşeyi.geçen ay uğur derin dondurucu aldım bosch da sadece kemik depolayorum başka bi işe yaramıyor.Ben alırsam şahsen profilo alırım.servis sıkıntıysa arçelik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...