İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

O.Yücel Çetin
Fedai Özoğlu yazdı:

2010 yılında Focus 1.6 Titanium paket 36.000 lira civarıydı. Hey gidi ne sular aktı 10 yılda köprünün altından.

Aynen Abi zamanında bayide kalan ÖTV indirimli son aracı almamıştım eşşeklik edip satış temsilcisi yalvardı resmen daha bulamazsın bu fiyatlara diye harbiden bulamadık... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

10 güne ötv ler *2 olacak yazın kenara

Tüyo mu var 😛

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Tüyo mu var [emoji14]

Param olsa suan 200-220 bin civari bi sifir araba alirdim [emoji6]
Param 150 liğe yetisti
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bazen bu tüyoları elinde araç kalan bayiler de salar.

Hele şu dönemde. Ellerinde ciddi stok var

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ucuza 60 ay vadeli kredi veren devlet kredilere sınırlama getirtti. Stok işini bilmem de " almasınlar kardeşim " kafasına girildi.

Hani şu öluyoz bitiyoz patlıyoz . herkes arabanın yenemiyecek bişi olduğunu görünce yok paraya satacakcilar vardı ya.  Düşen pek bişi Yok. He satış kesildi belki ama sebebi yüksekten döviz alanların beklemesinden diye yorumluyorum.  Kimse aldığı rakamın altından döviz bozup mal almaya yanaşmıyor gibi. Parası en başından beri olmayan için değişen bişi yok bu piyasa için. O gunde alıp satmıyolardi şimdi de :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende bir iddia atayım ortaya.

TOGG 120 bin olacakmış. Elektrikli olduğu için. Yani ben öyle umuyorum. Çıraktan duydum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Metin Akbal yazdı:

Bende bir iddia atayım ortaya.

TOGG 120 bin olacakmış. Elektrikli olduğu için. Yani ben öyle umuyorum. Çıraktan duydum.

Her eve SUV kampanyasi diyorsun :) tofask bulamayan togg la gezsin felan 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Her eve SUV kampanyasi diyorsun [emoji4] tofask bulamayan togg la gezsin felan [emoji14]
Ekmek bulamayan ratatouille yesin,
Su bulamayan Latte içsin [emoji16]
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Stogun kralini kurumsal galeriler yapti ,kasim basinda 167 bine sifir corolla vardi, 1 hafta dusundum aliyorum dedim ,bir suru bayii aradim araba yok ,kasim sonu oldu araba oldu 220 bin ,galerilerde cikti corollalar ortaya.simdi galeriler 230-240 satiyo adamlar 150 binden aldi.(ötv farki vs ).
Simdi piyasa durgun diye surekli tv tv gezen ceo lar kimler ,vava trink sat vs .
Topladilar piyasadan sifir yada 2.elleri 1 ay sonra piyasa acildi diyecekler ver coskuyu ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Fedai Özoğlu yazdı:

2010 yılında Focus 1.6 Titanium paket 36.000 lira civarıydı. Hey gidi ne sular aktı 10 yılda köprünün altından.

2010 yılında 2009 haziran trafiğe çıkışlı 1000 km deki focus titanium otomatik aracı 34.250 ye almıştım. hey gidi günler hey şimdi aynı özellikte 2020 model bir focus almak istesem kaça alırım.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Üretim bi başlarsa....

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İkinci eldeki büyük düşüş 

Satmaya niyeti yok :)

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
bir arkadaşımda fiyatlar %40 düşecek dedi
ytd değildir
Bu fikirlerin bir izahı var mı? Yoksa öyle düşünülmek mi isteniyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Bu fikirlerin bir izahı var mı? Yoksa öyle düşünülmek mi isteniyor.
Kardeş fiyat artıra artıra şişti. Artık insanların alım gücünü kat kat aştı. Bu nedenle de artık insanlar arabasızlığa alıştırıyor kendini. Pandemi aşı ile aşılacak ümidi de hasıl oldu. Üretim yeniden başlayacak beklentisi...diyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2
Kardeş fiyat artıra artıra şişti. Artık insanların alım gücünü kat kat aştı. Bu nedenle de artık insanlar arabasızlığa alıştırıyor kendini. Pandemi aşı ile aşılacak ümidi de hasıl oldu. Üretim yeniden başlayacak beklentisi...diyorum.

Fiyatlar kontrolsüz arttı doğrudur ancak bunda sıfır araç fiyatlarının artması bence en büyük etken. Sıfır araç satan Otomobil bayileri fiyatları uzun süredir aylık güncelliyorlar ve ben bu güncellemede ciddi bir düşüş görmedim.

Turizm sektöründe çalışan bir arkadaşımız varsa sorumu cevaplayabilirse sevinirim ya da konuya hakim olup dövizle iş yapan arkadaşlar da cevaplarsa sevinirim. Sanırım turizmde şimdiden önümüzdeki sezon için fiyatlar belirleniyor ve bu fiyat politikası genellikle döviz cinsi üzerinden belirleniyor. Sormak istediğim soru şu ortalama olarak kişi başı 5 yıldızlı bir otelde günlük tatil fiyatı kaç Euro ya da dolar olarak hesaplanıyor ve en önemlisi bu para birimlerinin kurları kaç liradan hesaplanıyor. Bu bize orta vadede diğer değişkenleri sabit tutarsak (ötv, KDV indirimi gibi konuları) araç fiyatları hakkında bir fikir verebilir.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

vergiler düşmedikçe ötv inmedikçe, talep azalmadıkça fiyatlar düşmez. ama piyasa doyuma ulaşıyorsu satışlar azaldığı için bir miktar geriler ikinci el de. hepsi o.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

sıfır 2020 model giriş seviyesi Hyundai i10 1.0 3 silindirli yar otomatik liste fiyatı 154 bin tl iken 

o arabaya o para verilirmi allasen...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu aralar kendi aracımın emsallerini ve Tiguan'ları takip  ediyorum.
2 sindede düşüş görmedim. Eğer abartılmış fiyat yazıp aşa çekenler dışında. Hatta 2-3 takip ettiğim tiguanda 2-3 bin tl artış oldu.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gulkokan yazdı:

sıfır 2020 model giriş seviyesi Hyundai i10 1.0 3 silindirli yar otomatik liste fiyatı 154 bin tl iken 

arkadaşım 2013 model eski kasa i10 1.2 4 silindirli benzinli tam otomatik dol paket araca geçen hafta 120 bin tl ödedi

benim mantığım 30 bin tl daha verip sıfır almaktı ama 120 bine 7 yaşında 45 bin km de yaz kış lastikleri sıfır bakımlı android ekranına kadar takılmış araç almayı tercih etti

7 yaşındaki araç için çok. 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Ötv indirimi hariç tatmin edici bir fiyat düşüşü pek mümkün görünmüyor. Ötv indirimi de şuanki cari açık seviyesinde pek mümkün değil. Dolar kurundaki kısmi geri çekilme yıl sonu hedeflerinin tutması amaçlı, sürekli faiz artışının maliyeti yüksek, sürdürülebilir değil. Kısa vadede eski fiyat seviyelerine geri dönüş beklemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

adam beyaz yaka covid sebebi ile işe gidiş gelişte c4 kullanıyor 2014 model

eşi üniversitede öğretim görevlisi eski adı ile yardımcı doçent

2. dönem okula gidecek artık ev iş arası 3 km toplamda 6 km yol yapacak

işe toplu ulaşım ile gitmesin diye düşündü bastı parayı aldı

ama şu var bazı a sınıfı ve b sınıfı otomatikler c sınıfı araçlardan daha yüksek paralara satılabiliyor

insan ayağını yorganına göre uzatmalı bence. günlük 6 km için o para verilmez. kliması olan küçük motorlu ortaboy, eski ama iyi bakılmış bir araç aynı işi görür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...