İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım Konu Hakkında Fikir Danışmak İstiyorum

Ali Talat

Recommended Posts

Selim Bilgin

Benim tecrübem;

Asfalt bile olmasa, arabanın geçebileceği her tarafı kontrol et. Çizgiye, tabelaya güvenip hareket edenin işi zor maalesef Türkiye’de. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yola katılan siz olduğunuz için beklemeniz gerekirdi tahminimce siz yine haksız taraf çıkabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Talat yazdı:

sn77Ct.jpg

Tabela varmış. Sollama yapamaz. Eski tutanak iptal olup yenisi doğru şekilde düzenlense işin rengi değişir bence. Yeni tutanağa kesik yol çizgisi çizmeyin, bu tabelayı da çizin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Anlaşamadığımız nokta şu: Sizin trafiğin geçmesini beklemeniz gerekiyordu. Sollamada olan araç orada bir trafik demektir. Onun yaptığı hata yüzünden o zarar görmüyor, siz trafiği beklemediğiniz için o zarar görüyor. O araç sollamadaysa, demek ki solladığı araç hala sizi geçmemiş demektir. Demek ki siz trafiğin aktığı ana yola girmek istemişinizdir.

Bunlar benim fikrim, siz kural ihlali yapmadığınızı düşünüyorsanız mahkemeye taşıyın durumu bence. Ben haklı olsam, hakkımı sonuna kadar arardım. Hele ki kaskom yoksa...

Bence kural ihlali yapmamış.. 

Soldan gelen olsa da önüne çıksaydı kusurluydu.. 

Orada araç sollayan biri olmamalıydı. soldan gelen olmadığı sürece o şerit boş olmalıydı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence kural ihlali yapmamış.. 

Soldan gelen olsa da önüne çıksaydı kusurluydu.. 

Orada araç sollayan biri olmamalıydı. soldan gelen olmadığı sürece o şerit boş olmalıydı. 

Mevcut koşullarda tali yoldan ana yola atlayan bir araç olmasa, Skoda zarar görür müydü?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Mevcut koşullarda tali yoldan ana yola atlayan bir araç olmasa, Skoda zarar görür müydü?

Ben kırmızıda geçeyim, diğer taraftan gelen olmazsa zarar görmem... Sollama yasaksa oradan gelmemesi gerekiyor, konu sahibine katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Hatalı sollama yapan skoda olmasa bu araç zarar görürmüydü ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ben kırmızıda geçeyim, diğer taraftan gelen olmazsa zarar görmem... Sollama yasaksa oradan gelmemesi gerekiyor, konu sahibine katılıyorum.

Mehmet Ozyurek yazdı:

HAtalı sollama olmasa da, golf yola çıktığında kural ihlali yapıyor muydu?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Sani Gerşon yazdı:

Sani emin ol skoda golf’ü karşısında gördüğü an ah ben ne yaptım demiştir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nihat Palolu yazdı:

Sani emin ol skoda golf’ü karşısında gördüğü an ah ben ne yaptım demiştir.

Ben de derim. Tali yoldan bana da vursalar, ben de kafamı duvarlara vurabilirim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Yoo, girdiği şeritte araç yok yoluna devam edecek.

Yorum bağlantısı
Ali Talat
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet hocam bakınırken şöyle bir şey gördüm tabi bu dörtlü yol kavşağı sanırım yinede benim olayla ilişkilendirilebilir mi, ki burada sağa dönüş kuralı yanlış işlenmiş ben dar acıyla düzgün yapıyorum. sadece düşünüyorum ilişkilendirilebilir mi diyeyn98EU.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Açık görüşe sahip bir tali yoldayım. Önümde uzanan boydan boya anayolu görüyorum. Kavşağa varmadan 500 metre öteden anayoldaki trafigi 3 kmye kadar görebilirsiniz. Resimlerden bakınca gayet net görüş var. İnanın o kavşakta arabayı çarpmak mucize gibi bişey. Telefonlamı oynuyordunuz, kafanızı meşgul eden bişeymi oldu. 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Peki sollayan ambulans olsa ne olurdu?
Sireni duyulmadi yada anlamlandırılamadı direk yola çıkıldı.

Zor bir durum. Tutanak hatalı bencede.

Yorum bağlantısı
Ali Talat
Ali Darbaz yazdı:

Açık görüşe sahip bir tali yoldayım. Önümde uzanan boydan boya anayolu görüyorum. Kavşağa varmadan 500 metre öteden anayoldaki trafigi 3 kmye kadar görebilirsiniz. Resimlerden bakınca gayet net görüş var. İnanın o kavşakta arabayı çarpmak mucize gibi bişey. Telefonlamı oynuyordunuz, kafanızı meşgul eden bişeymi oldu. 

Hocam ben tali yoldan çıkarken bakındım, sağ şeritte gelen aracı da gördüm ama sağımda mısır tarlası ve yüksek otlardan sollamadı ki aracı görmedim biraz çıkınca karşımda gördüm hızım olmadığı için zaten yerimde durdum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Talat yazdı:

Hocam ben tali yoldan çıkarken bakındım, sağ şeritte gelen aracı da gördüm ama sağımda mısır tarlası ve yüksek otlardan sollamadı ki aracı görmedim biraz çıkınca karşımda gördüm hızım olmadığı için zaten yerimde durdum. 

Umarım bilirkişi gelene kadar mısır tarlaları hasat edilmez. 

Yorum bağlantısı
Ali Talat
Ali Gürbüz yazdı:

Zor bir durum. Tutanak hatalı bencede.

hocam işte olsaydı vs ama değil. onların her türlü yol üstünlüğü var kırmızı ışıkta da durmuyor. ama şu an mevcut koşulda bu araç sollamada olunca yanlış yerde olduğundan yol üstünlüğünü kaybettiğini düşünüyorum trafik sağdan akar orada olması gerekiyor. herhangi özel bir araç değil bu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yoo, girdiği şeritte araç yok yoluna devam edecek.

Yani kural ihlali olmayacaktı diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Hayır yapmıyordu.. 

Soluna baktı.. Gelen olmadığını gördü ve çıktı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır yapmıyordu.. 

Soluna baktı.. Gelen olmadığını gördü ve çıktı. 

Kural, soluna bakması yeterli demiyor ama :) Trafiği kontrol etmeli, durmalı, gelene gidene yol vermeli ve o zaman devam etmeli diyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Talat yazdı:

Mehmet hocam bakınırken şöyle bir şey gördüm tabi bu dörtlü yol kavşağı sanırım yinede benim olayla ilişkilendirilebilir mi, ki burada sağa dönüş kuralı yanlış işlenmiş ben dar acıyla düzgün yapıyorum. sadece düşünüyorum ilişkilendirilebilir mi diyeyn98EU.jpg

Yok sana uymaz bu. 

Ali Gürbüz yazdı:

Ambulans da hatalı sollama yapamaz. Hatalı sollama ölümdür. 

Ali Darbaz yazdı:

Umarım bilirkişi gelene kadar mısır tarlaları hasat edilmez. 

Mısır tarlasının kurallarda yeri yoktur. 

Sani Gerşon yazdı:

Kural, soluna bakması yeterli demiyor ama :) Trafiği kontrol etmeli, durmalı, gelene gidene yol vermeli ve o zaman devam etmeli diyor.

Karşı şeride çıkmış değil ki Sani. 

Solundan gelenin aracın önüne de çıkmış değil. 

Bu kazada kesin olan şu.. Diğer araç o kavşakta o şeritte olmamalıydı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Karşı şeride çıkmış değil ki Sani. 

Solundan gelenin aracın önüne de çıkmış değil. 

Kural karşı şeride çıkıp çıkamayacağını söylemiyor abi. Kural diyor ki, tali yoldan ana yola girerken (ister gidiş geliş, ister 5 şerit gidiş), durup bekleyeceksin, trafik müsait olunca geçeceksin. Gidiş geliş yolda tek yöne bakarak ana yola çıkarsan, bu tip bir şeyin olması zaten gayet doğal.

Neyse, tekrar söylüyorum, bunlar benim fikrim. Haklı olduğuna inanıyorsa konu sahibi, bence mutlaka mahkemeye gitmeli derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Sani Gerşon yazdı:

Ben de derim. Tali yoldan bana da vursalar, ben de kafamı duvarlara vurabilirim :)

Sollama yasağı olan yerde sollarsan vururlar Sani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Talat
Sani Gerşon yazdı:

Kural karşı şeride çıkıp çıkamayacağını söylemiyor abi. Kural diyor ki, tali yoldan ana yola girerken (ister gidiş geliş, ister 5 şerit gidiş), durup bekleyeceksin, trafik müsait olunca geçeceksin. Gidiş geliş yolda tek yöne bakarak ana yola çıkarsan, bu tip bir şeyin olması zaten gayet doğal.

Neyse, tekrar söylüyorum, bunlar benim fikrim. Haklı olduğuna inanıyorsa konu sahibi, bence mutlaka mahkemeye gitmeli derim.

hocam peki kavşak bölgesinde ki sollama yasak kuralının anlamı nedir? ne için vardır o kural karşıdan gelen araç için değildir herhalde. o bölgede neden sollama yasaktır bunun temel amacı da önemli. mahkemeye taşıyacağım sonuç ne çıkar emin değilim tabi göreceğiz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...