İçeriğe Yönlendir

Su Parasına Yeni Golf 8

Emre Demir

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Yorkşayrr kasabası fena değil diyola

kasaba candır

fiş end jips yiyek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Aylık kazancımın 1/10 taksidi ile araba alsam 4 sene sonra pula dönse ne olur dönmese ne olur

• Beğen 14
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Aylık kazancımın 1/10 taksidi ile araba alsam 4 sene sonra pula dönse ne olur dönmese ne olur
Adamlar da öyle düşünüyor heralde, otomobil işte Mercedes de olsa Skoda da olsa sonuçta bir araç , yatırım aracı, itibar göstergesi falan değil , götürgeç.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Almanya'dayken insanların mercedese audiye binip o araçlara bir ömür sahip olamamalarına ağzım açık kalmıştı. Acaip bir sistem.

benden dde oktor olmaz hep derim,

o acaip sisteme şaşırıken minak bir noktayı atlamışsın: istatisitiki karşılaştırma yaparken o zavallı alman ların her dönemde yeni kasa audiye  biniyor oluşunu nereye konumlandırağız? bize de 89 model mercedes sahipliği yakışır doğrusu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben matematiigi anlamadim. Arabam var diye zarar etmemis mi oluyorum? Ben etmemissem, araba alamayan zarar edince o bizden bizim ulkeden vatandaş değil mi?
Neyse, yeni yemek yedim, şekerim bi duzelsin, bi daha okur anlamaya calisirim :)

• Beğen 11
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

şekerim bi duzelsin, bi daha okur anlamaya calisirim

bizdeki sistem bi acaip bak bak izle o derece güzerl yani

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Polyannacılık oynamaya gerek yok, suya batırıp batırıp çıkarıyor sonra ıslak ıslak sopalıyor ekonomik sistem. 1 gecede cebinizdeki para pul oluyor, araba değer kazanmadı aslında bizim paramız değersizleşti. Biz daha da fakirleştik. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

yorkşayr cinsi kanaryam vardı ne öterdi . hey gidi zaman

Şaaak şaaaak şaaak der miydi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

yorkşayr cinsi kanaryam vardı ne öterdi . hey gidi zaman

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mustafa Yanar yazdı:

Polyannacılık oynamaya gerek yok, suya batırıp batırıp çıkarıyor sonra ıslak ıslak sopalıyor ekonomik sistem. 1 gecede cebinizdeki para pul oluyor, araba değer kazanmadı aslında bizim paramız değersizleşti. Biz daha da fakirleştik. 

Sopalıyor çok iyimser olmuş. Ben geçici ek vergiden sonraki fantezi ne olacak onu bekliyorum :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hocam söyleyecek çok şey var ama burada olmuyor.

Sani Gerşon yazdı:

Sait Faik in Son Kuşlar hikayesindeki kuş avlayan adam aklıma geldi 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mustafa Yanar yazdı:

Kimsenin fakirleştiği falan yok, ben kendimi bildim bileli ekonomi hep aynı. Ama bir şekilde maçı idare ediyoruz, istediklerimize biraz zaman alsa da mutlaka ulaşıyoruz 🤣

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Nihat Palolu yazdı:

Kimsenin fakirleştiği falan yok, ben kendimi bildim bileli ekonomi hep aynı. Ama bir şekilde maçı idare ediyoruz, istediklerimize biraz zaman alsa da mutlaka ulaşıyoruz 🤣

1$ = 1 TL iken mi daha zengindiniz 1$ = 8TL iken mi zenginsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Yanar yazdı:

1$ = 1 TL iken mi daha zengindiniz 1$ = 8TL iken mi zenginsiniz. 

Dolarla mı maaş alıyorsunuz hocam?

Borçlarınız dolarla mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Nihat Palolu yazdı:

Bireysel kendi adiniza ise soylediginiz dogru olabilir

Toplumun %90 i icin dogru degil

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Sani Gerşon yazdı:

Dolarla mı maaş alıyorsunuz hocam?

Borçlarınız dolarla mı?

Dolarla maaş almıyoruz ama akaryakıttan gıdaya aklınnıza gelecek ne varsa hepsi dolara bağlı, dolar 15tl olsun piyasada ne varsa hepsi yükseliyor. Ticaret yapan için sorun yok o da hemen sattığı ürünü yükseltiyor, asgari ücretli ve memur için ise sabretmek kalıyor. 5000tl nin şimdiki alım gücü ile 2 yıl önceki alım gücü aynı mı sizce. Farkında olmadan sömürülüyoruz, fakirleştiriliyoruz, affedersiniz inek gibi sağılıyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

bizdeki sistem bi acaip bak bak izle o derece güzerl yani

İçinde yaşamasak baya keyifli ülke aslında

Mustafa Yanar yazdı:

Dolarla maaş almıyoruz ama akaryakıttan gıdaya aklınnıza gelecek ne varsa hepsi dolara bağlı, dolar 15tl olsun piyasada ne varsa hepsi yükseliyor. Ticaret yapan için sorun yok o da hemen sattığı ürünü yükseltiyor, asgari ücretli ve memur için ise sabretmek kalıyor. 5000tl nin şimdiki alım gücü ile 2 yıl önceki alım gücü aynı mı sizce. Farkında olmadan sömürülüyoruz, fakirleştiriliyoruz, affedersiniz inek gibi sağılıyoruz. 

2021 de doların 10-12 tl bandına çıkacağını görmek için uzman olmak gerekmiyor. 2018 de sıfır km de 140 bine aldığım aracım geçen 2 senede 360 bine çıktı. Satsam daha üst bir model için üstüne bi 300 bin daha koymam gerek. Paramız pul oldu, gidişat parlak değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Burda yazanları Alamanlar keşke okuyabilse. Bizi daha çok kıskanıp çatır çatır çatlarlardı ben de bir ohhhhh çekerdim 😊

50 bin verip aldığınız sıfır E Klasse tabi değer kaybediyor. (Yalnız 50 bin avro bize göre çok para Almanya’nın amelesinde bile bu para olabiliyor). Benim o kadar param yoktu 6300’e bir Scenic aldım geçen sene. Avro o zaman 6 liraydı. Şimdi satsam 5000 avro eder. Avro oldu 9 lira. 

6300 x 6 = 37800 TL

5000 x 9 = 45000 TL

Pek de değer kaybetmemiş yani 😊 Sistem herkese göre bir seçenek sunuyor. Ben fakirlikten ölüyorum kardeşim ama araba lazım diyorsanız da gidin bir 306 ya da Corsa alın 400 avroya tepe tepe kullanın. Tamir masrafları pahalı diyen de kusura bakmasın bedavaya arabaya biniyorsun bi zahmet 500 avro da harca 😊

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ahmet Gül yazdı:

Burda yazanları Alamanlar keşke okuyabilse. Bizi daha çok kıskanıp çatır çatır çatlarlardı ben de bir ohhhhh çekerdim 😊

50 bin verip aldığınız sıfır E Klasse tabi değer kaybediyor. (Yalnız 50 bin avro bize göre çok para Almanya’nın amelesinde bile bu para olabiliyor). Benim o kadar param yoktu 6300’e bir Scenic aldım geçen sene. Avro o zaman 6 liraydı. Şimdi satsam 5000 avro eder. Avro oldu 9 lira. 

6300 x 6 = 37800 TL

5000 x 9 = 45000 TL

Pek de değer kaybetmemiş yani 😊 Sistem herkese göre bir seçenek sunuyor. Ben fakirlikten ölüyorum kardeşim ama araba lazım diyorsanız da gidin bir 306 ya da Corsa alın 400 avroya tepe tepe kullanın. Tamir masrafları pahalı diyen de kusura bakmasın bedavaya arabaya biniyorsun bi zahmet 500 avro da harca 😊

Güzelmiş bizi de oraya aldırsana, iş yok mu fabrikada? 😄

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Güzelmiş bizi de oraya aldırsana, iş yok mu fabrikada? [emoji1]

Sana tüm kapılar açık Selim [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Alim gucumde ne var? Arabam var iste deger kazanmis. Maasim hala ayni. Cebimden eksilen ne ki?
Yakiti bile hala 50tl lik aliyorum?
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Alım gücü değil de, alım güçlüğü diyelim biz ona. 2011 deki bordroma baktım üstüne 2 terfi almama rağmen 130 usd eksilmiş maaşım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dolar 7.85
Euro 9.15
Hala tv de 3 yıllık egonomi programı diyorlar
Allah sonumuzu hayır etsin
Senin doblo motorlu jeep kaç oldu sahibinden de
175 e aldın diye hatırlıyorum
Napican dolari euro yu, sen turk lirasi ile ilgilen. Baksana, koskoca ingiltere nin parasi bizim 10tl mize denk geliyor. Adamlarin 1 parası, bizim 10 paramiz. Ingiltere de kimmiş. Basindaki gitsin önce sacini tarasin.
150'ye almıştım eniste motorlu aleti. Simdi 240 falan sanırım. "Degerlendi"...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Sani Gerşon yazdı:

Adamlarin 1 parası, bizim 10 paramiz.

Altı sıfır atıldı da itibarı biraz kurtardık yoksa el içine çıkacak yüzümüz yoktu 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...