İçeriğe Yönlendir

Su Parasına Yeni Golf 8

Emre Demir

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

150'ye almıştım eniste motorlu aleti. Simdi 240 falan sanırım. "Degerlendi"...

zenginleştin lem , kutlayalım bunu

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Babam ben küçükken gittiği her yere götürürdü, hayatı gör öğren diye. 75 doğumluyum 80'de ilkokula başladım, 84'de çalışıp ilk haftalığımı kazandım.

Doğuda bir kasabada yaşıyorduk, 8 yaşındaydım ilçedeki bankaya adıma hesap açtırmıştı, kendi hesabıma para yatırmaya gönderiyordu.

O zamanlar dahi nereye gitsem kimi görsem kimi dinlesem, sürekli bir para muhabbeti iş muhabbeti ekonomi muhabbeti yapıyorlardı.

Üzerinden yıllar geçti evi olmayanlar birden fazla ev, arabası olmayanlar birden fazla araba aldı ama hala aynı muhabbetler devam ediyor.

Allah herkese sağlık ve huzur rızk bolluğu versin. Mal mülk araba para falan bunlar gelir geçer şeyler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Üzerinden yıllar geçti evi olmayanlar birden fazla ev, arabası olmayanlar birden fazla araba aldı ama hala aynı muhabbetler devam ediyor.

eder, geleceği belirsiz piyasa şartlatında tüm bu anlattıklarınız alınan önlemlerdir, çoluk çocukları için. mandra filozofu filmi vardı mesela, o da diğer bakış açısı. korunmasız tehdite açık gelecek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Tek soru: "Halkın içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlar altında" bir de 150 bine alınan araba 1500 liraya inse daha mı iyi? 

150 ye çeyrek altın satıyorum , tek soru alır mıydın?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

150 ye çeyrek altın satıyorum , tek soru alır mıydın?

çeyrek altında boya varmı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

çeyrek altında boya varmı ?

yok halis mulis çarşı malı alıcı bekliyor 150 ye

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sefa Çelik yazdı:

Sani, böyle düşünüyorsan konuyu anlamamışsın.

Tek soru: "Halkın içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlar altında" bir de 150 bine alınan araba 1500 liraya inse daha mı iyi? 

Halkın içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlarda 150bin'e aldığım araba 1500'e inerse, altın da 3-5TL'ye düşmeli. Malum, ekonomi tek yönlü ilerlemiyor, her şey aynı anda etkileniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Halkın içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlarda 150bin'e aldığım araba 1500'e inerse, altın da 3-5TL'ye düşmeli. Malum, ekonomi tek yönlü ilerlemiyor, her şey aynı anda etkileniyor.

yahu dur 150 ye çeyrek satacaktık daha kapama tükkan önünü

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Bir aylık emekli maaşıyla modelli araba alıyor, ama hep bizi kıskanıyor bu batılılar da

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mert Gulkokan yazdı:

Kardeşim Almanyada okuldan arkadaşı 500 euroya ford ka satıyor
Arkadaşım amerikada 1500 dolara 2. Elde fiat 500 aldı
Bu arabalar bozulsa yolda bıraksa bir tarafı çizilse kimse dert etmez umarım

Etmiyorlar zaten. Amerikan tampon diye bir şey boşuna mı var :)

Almanya'da iyi tamir görmüş bir araç, sağı solu defolu ama original kalmış bir araçtan daha değerli. Zaten araç alma koşulları çok uygun olduğu için kimse vurukla, ezikle, çizikle uğraşmıyor. Zamanı gelince, ya da gelmeden adam arabasını kolayca değiştiriyor. Eski araçla ancak araba tamirinden anlayan kişiler uğraşıyor, veya kendine geçici araba alan öğrenciler, acemiler tercih ediyor. Bu arada, bazen eski arabadan kurtulmanın bedeli, aracın ederinden daha fazla olabiliyor. Mesela satsan 100 Euro, hurdalığa atsan 200 Euro :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

yok halis mulis çarşı malı alıcı bekliyor 150 ye

150 avro mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

4 ay önce 170 bine aldığım 2015 5t kepçeyi elimi öpene 250 gibi bırakırım, yenisini almak için öpmem gereken bölgelerden bahsetmek ise beni üzer.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

500 liraya araba aldığımı hayal ediyorum. 500 lira'ya da sigorta yaptırıyorum biniyorum. Her ay bir tane alır diğerini yol kenarına bırakırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Zaten araç alma koşulları çok uygun olduğu için kimse vurukla, ezikle, çizikle uğraşmıyor. Zamanı gelince, ya da gelmeden adam arabasını kolayca değiştiriyor. Eski araçla ancak araba tamirinden anlayan kişiler uğraşıyor, veya kendine geçici araba alan öğrenciler, acemiler tercih ediyor. Bu arada, bazen eski arabadan kurtulmanın bedeli, aracın ederinden daha fazla olabiliyor. Mesela satsan 100 Euro, hurdalığa atsan 200 Euro :) 

Zamanında lazer yazıcılar dünyanın parası idi. Sonra toner fiyatına yani sarf  malzemesi fiyatına düştü. Otomobil Avrupada abd de sarf malzemesi bizde de bir gün o fiyatlara inecek. Nasılki şimdi bazı parçaları değişmek tamirden ucuz ise aynen öyle olacak.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

150 avro mu?

valla gönlünden hangisi koparsa avro iyi olur tabii :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Metin Uzunoğlu yazdı:

Zamanında lazer yazıcılar dünyanın parası idi. Sonra toner fiyatına yani sarf  malzemesi fiyatına düştü. Otomobil Avrupada abd de sarf malzemesi bizde de bir gün o fiyatlara inecek. Nasılki şimdi bazı parçaları değişmek tamirden ucuz ise aynen öyle olacak.

Biz görürmüyüz acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Biz görürmüyüz acaba

Nasip, Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Zaman ilerledikçe bizim de illa ki ilerleyeceğimiz fikrine kapılıyor bazen insan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Zaman ilerledikçe bizim de illa ki ilerleyeceğimiz fikrine kapılıyor bazen insan.

Dünyadaki ekonomik gelişmeler gecikmeli de olsa er yada geç gelecek.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Köksal Yılmaz yazdı:

Eğitim sistemi başta olmak üzere bir çok şeyi değiştirmemiz, gelişmemiz lazım. Ha, bir de özümüzeü hatırlayıp fabrika ayarlarımıza dönersek iyi olacak. Kimse kusura bakıp üstüne alınmasın ama özellikle son 10-15 yılda iyice yoldan çıktık, ahlaksız bir millet olduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

Eğitim sistemi başta olmak üzere bir çok şeyi değiştirmemiz, gelişmemiz lazım. Ha, bir de özümüzeü hatırlayıp fabrika ayarlarımıza dönersek iyi olacak. Kimse kusura bakıp üstüne alınmasın ama özellikle son 10-15 yılda iyice yoldan çıktık, ahlaksız bir millet olduk. 

Nasıl yani? Show TV'deki kırmızı noktalı yayınları kaldırınca, içki reklamlarını sonlandırınca, ülkenin tek bir birimine tüm ülkenin bütçesi kadar bütçe verince düzelmemiş miydik?

• Beğen 7
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Umut Taşlı
Umut Taşlı yazdı:

4 ay önce 170 bine aldığım 2015 5t kepçeyi elimi öpene 250 gibi bırakırım, yenisini almak için öpmem gereken bölgelerden bahsetmek ise beni üzer.

300+ olmuşuz, yenisiyle aramıza ise biraz daha değersiz bir para bir para birimi sıkışmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...