İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Öner Kurukuz
Doğan Arşiray yazdı:

eğitimsizliğin sonucu bunlar. birde cezanın yokluğu tabi.

Ceza olmadığı için egitimsiz oluyoruz.

Zira Avrupa'da yola su şişesi atmayan davarlar, Türkiye'ye gelince atıyorsa bu egitimsiz olduğu icin değil burda ceza olmadığı içindir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Sırf bu sebeplerle arabaya her binişimizde hanımla tartışıyoruz. 

Böyle davarları gördükçe ister istemez sinirleniyorum, hanım da boş ver sen mi düzelteceksin diyor. Haklı ama boş veremiyorum işte :angry:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şimşek ledli bir arkadaş. Acaba bunun yüzünden kaza yapanlar arabadan inip magandaya dalmışlar mıdır? Ben olsam arabadaki herkes sağlamsa ilk işim bu olurdu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Öner Kurukuz yazdı:

Ceza olmadığı için egitimsiz oluyoruz.

Zira Avrupa'da yola su şişesi atmayan davarlar, Türkiye'ye gelince atıyorsa bu egitimsiz olduğu icin değil burda ceza olmadığı içindir.

Birturlu egitilemedigi icindir yani.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

İstanbul'da sıradan şeyler bunlar. Bugün sen yol verirsin yarın sana yol verirler. Matah bişey değil yani. Kural tanımazlık veya bilmezlik konusunda da birçok sürücü kurallardan bihaber zaten bilse de işine geldiği gibi davranıyorlar. 

Benzer bir olayda niye önüme yola çıktın dese biri ne diyon lan sen der ağzını burnunu kırarım. Böyle saçma şeylere ağlanmaz istanbulda. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Doğan Arşiray yazdı:

Birturlu egitilemedigi icindir yani.

Benim için önemli olan atmıyor olması. Eğitimli olması veya cezadan korktuğu için uslu durmasıyla ilgilenmiyorum. Yeter ki atmasın. Ama Alman hükümeti de egitemediyse biz de eğitemeyiz. O halde ver yüksek cezayı olsun bitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şimşek ledli bir arkadaş. Acaba bunun yüzünden kaza yapanlar arabadan inip magandaya dalmışlar mıdır? Ben olsam arabadaki herkes sağlamsa ilk işim bu olurdu

Akşam haberleri izlerken aynı şeyi düşündüm :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bir de bu tipler var. Allah bilir ne yapıyorlardı da girdiler bariyere. S2000 galiba Otoyol 2km kilitlendi

66774CFC-96D2-46DD-A68F-E509AA4FFAE8.jpeg

bunların maganda zevkleri yüzünden binlerce araba bekliyor. Hatta emniyet şeridi de doldu. Acil durum olsa sıkıntı

0AF06CF8-43DA-4997-8000-93427D77200D.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tüm istanbulda çok değil 5 tane gizli ekip olsa normal araçlı (mesela megane felan sivil) başka birşeye ihtiyaç olmaz. Olmuyor olmuyor olmuyor.

Trafik ekipleri bile tepe lambası kapalı gezemiyor.. kapat kardeşim lambanı.. suç adayı bırak ortaya çıksın, pusmasın...ki yakalayabilesin..

Ayrıca her zaman her yerde olabileceğini de düşünsünler..

bir de polis eğitimi yine eskisi gibi polis akademisi şeklinde herhalde olmalı. derslerin önemli bir tanesi de "adalet" olmalı. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelik sıralaması yaparsak , bomboş sokaktaki köşede park edenleri çekeceklerine, 1km ötedeki , tam kavşakta galeri/banka/estetik merkezi önündeki 3lü park edenleri çekmekle başlanabilir bu bölgeye defalarca şikayet yazıldı, radyolarda dillendirildi lakin S-classeler sanırım ağır, çekil(e)miyor

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

öncelik sıralaması yaparsak , bomboş sokaktaki köşede park edenleri çekeceklerine, 1km ötedeki , tam kavşakta galeri/banka/estetik merkezi önündeki 3lü park edenleri çekmekle başlanabilir bu bölgeye defalarca şikayet yazıldı, radyolarda dillendirildi lakin S-classeler sanırım ağır, çekil(e)miyor

çekmek hukuka aykırı. S klas’ın avukatları arabayı çeken memuru zıplatır :) 

valla park en son nokta. Kırmızı ışık, sürat, kontrolsüz yönlenmeler, tampon tampona gitmeler, agresif hareketler bunlar bi halledilsin, parkı çözmek kolay

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir de bu tipler var. Allah bilir ne yapıyorlardı da girdiler bariyere. S2000 galiba Otoyol 2km kilitlendi

bunların maganda zevkleri yüzünden binlerce araba bekliyor. Hatta emniyet şeridi de doldu. Acil durum olsa sıkıntı

İlana düşer bi hatasız bi ay sonra. 😄

Mehmet Göktürk yazdı:

tüm istanbulda çok değil 5 tane gizli ekip olsa normal araçlı (mesela megane felan sivil) başka birşeye ihtiyaç olmaz. Olmuyor olmuyor olmuyor.

Trafik ekipleri bile tepe lambası kapalı gezemiyor.. kapat kardeşim lambanı.. suç adayı bırak ortaya çıksın, pusmasın...ki yakalayabilesin..

Ayrıca her zaman her yerde olabileceğini de düşünsünler..

bir de polis eğitimi yine eskisi gibi polis akademisi şeklinde herhalde olmalı. derslerin önemli bir tanesi de "adalet" olmalı. 

Hep söylüyorum bana 15 personel 5 araç ve EDS’ye erişim versinler. 3 ayda İstanbul’u mum gibi yapmazsam adımı değiştiririm. 

Az önce sahil yolundan iki tane araba çektiler, onlarca araba bir anda boşalttı yolu. Bu efekti çekmeden de sağlayabiliriz. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çekmek hukuka aykırı.

yeddiemin bizim burada gel çay içelim karşıında, çekiciler içeri girmek için sıra oluyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

derslerin önemli bir tanesi de "adalet" olmalı. 

Bu ders siyasetçilere de zorunlu olmalı. 😅

Piyasadaki o kadar sivil plakalı çakarlı araba nedir? Kim onlar ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ders siyasetçilere de zorunlu olmalı. 😅

Piyasadaki o kadar sivil plakalı çakarlı araba nedir? Kim onlar ? 

bugün emniyet şeridinden 3 tane passat geçti. İkisinin çakarı tepedeydi ama şekilli çakarlardı. bi araba emniyet şeridindeydi. passatlara yl verince passatın megafonunda teşekkür ederiz sesini duydum. ne kibarlar değil mi :) 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

@Tansu KalafatoğluBirileri de patlamış dün? Gece olduğu için trafik olmamış Allah tan sen şikayet etme diye sanırım 😅

3.köprüdeki yeşil bmw mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3.köprüdeki yeşil bmw mi

Aynen. Güzergahın değilmiş pardon 😅

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok eskiden Beylerbeyi bölgesinde bir trafik amiri vardı. Yol boyunca arabaların park etmesi yüzünden trafik felç olurdu. Yolun iki tarafına çekici koydu bu amir. Sonra insanlar başta sallamadı ama baktılar ki olmuyor. Fırına giriyor çıkıyor araba yok. Bakkala girip çıkıyor araba yok. Ama o dönem sabah ve akşam köprü trafiğine rağmen çok uzunca bir süre trafik ya olmadı ya da hep akıcı oldu. Kuralları koyup uygularsan eğer o zaman faydası olur. Yoksa herkes kafasına göre fizik gücüne göre elinin silah tutması kanli olmasına göre digerlerine istediğini yaptırır. Yani artık doğal seleksiyon ortamı olur. Maalesef de zayıf olan elini kirletemeyen de yok olup gider. Şu an her alanda bu dogrultu da gidiliyor. Allah'tan aklı selim insanalr var da tamamen doğa kanunlarına donmuyoruz.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Aynen. Güzergahın değilmiş pardon 😅

olsun. Ona da sanaldan saydırdık çok şükür 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Eskiden trafik polisleri yol açardı şimdi yol kenarında bekleyip canı kimi isterse kenara çekip ceza kesiyor yada kesiyormuş gibi yapıyor. 

Bir de 2-3 şeritli yolu tek şeride düşürüp trafik yaratması apayrı bir dünya zaten. Eller belinde araçlara bakıyorlar sadece başka bir şey yok. Ha üç beş araba çekiyorlar kenara yalan yok.  Yani ceza kesmek için yolu niye daraltıyorsun be adam. İşte bu yüzden insanlar sinirlenip  yol açıldığında gaza abanıp gittiğinde ilerde çok rahat bir şekilde kazaları görebiliyorsunuz. Takip ediliyorsunuz imajı vermesine gerek yok. Koy EDS izle kural ihlali varsa kes cezasını. 

Ben EDS den kırmızı ışık, emniyet kemeri ve telefonla konuşmaktan ceza yedim. Hatalarımı da kabul ediyorum. 

Her gün çok rahat bir şekilde trafik polislerin sabahları trafik yarattığını görebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dayım Ürgüp'te trafik polisiydi, benim nöbet günüme göre esnafın araç park şekli değişiyordu diyor. Yani ünlü bir düşünürün dediği gibi kafayı takmış 3-5 kişiye bakar iş. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sen bunları kötü bir şey yapmış gibi anlatıyorsun ama adamlar gayet güzel bir iş yapmış gibi poz vermişler. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aaaa, paçalar yeterince kısa değil. Tam olmamış bunlar.

Mahmut Yıldız yazdı:

Sen bunları kötü bir şey yapmış gibi anlatıyorsun ama adamlar gayet güzel bir iş yapmış gibi poz vermişler. 

Asosyal medya profillerine baksan, paylaşmışlardır. Bu tuhaf canlıların yeni hobisi, parçaladıkları araçları paylaşmak. Bir atasöz var ya ''şeytan iş bulamazsa ...................''

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...