İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Adam servisle terse girmiş kafa kafaya geldik. Benim geri gitmemi bekliyor. Silah çekip vuracak beni. Ona ne yapacağız?

pasaportun süresini uzatıp başımızın çaresine bakacağız,

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Orta şeritten solumda araba var. O araba sağdan çıkacak. Yapması gereken ne? Yavaşlayıp arkama geçip sağa geçmesi. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yol vermeyince camı açıp bana sinir kusuyor. Kendini yiyecek sinirden. 

işte bu gibi durumlarda tdci dumanı ile tanıştırıyoruz, adam sis farlarını bir daha gözden geçiriyor

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ders alacak kapasitesi yoktu bence. İnsan kusura bakma der. 
bir de ciddi magandalar var. Sokakta doğru yönde gidiyorum. Adam servisle terse girmiş kafa kafaya geldik. Benim geri gitmemi bekliyor. Silah çekip vuracak beni. Ona ne yapacağız?

Beton pompasına mikser yanaşmış beton döküyorlar yol haliyle tek şeride düşmüş bunları solluyorum 5-10 m kaldı aracın biri yola girdi. Kafa kafaya bekliyoruz çıkmak üzere olduğumu görüyorsun ve bile bile geliyorsun geri çıkman lazım dedim inat etti çıkmadı. Oradan geçen polis geldi bana geri çıkarmısınız dedi hayır dedim durumu anlattım diğer aracın yanına gitti. sonuçta adam kaldırıma çıkıp gitti.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

adam napıyor? Benim frene basıp yavaşlamamı bekliyor. Ben yavaşlayacağım da o da rahat rahat hızını azaltmadan sağa geçecek haşmetlim. Yol vermeyince camı açıp bana sinir kusuyor. Kendini yiyecek sinirden. 

Atatürk Üniversitesinde zamanında dolmuş yaptı bunu ben fren yapmayınca durağa giremedi. sonra yanıma yaklaşıp kapıdan niye yol vermedin dedi, banamı güvenip gaza basıyorsun dedim. bu sefer yavaşlayıp arkadan yaklaştı hızımı azaltıp fren yapınca çekti gitti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bence bu durumların en kötüsü bunların her geçen gün artıyor olması.

10 yıldır aynı çevredeyim, son 1-2 yıldır geceleri egzoz bağırtanlar, göbekte drift yapanlar türedi. İlk defa bu yaz karşıdaki yeşil alanda (normalde boştu, park filan değil) masa sandalye atıp piknik yapmaya başladılar, hadi o tamam, aynı alanda geceleri de dobloları çekip alem sofrası kurmaya başladılar. Ailenle eve gidiyorsun, 4-5 herif kaldırımın kenarına masa kurmuş, arabadan son ses müzik açmış içiyor. Sabah geçiyorum her yer şişe. Polis, zabıta, bekçi nerede? Camı buraya bakan sitede 15 milyona ev satıyorlar o da hikayenin başka tarafı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yaya geçidine yaklaşırken yaya fark ettim ve durdum. Yaya yola adımını atmak üzereydi. Zaten hızlı değilim, 25-30km hızla gidiyorum. Arkama bakmadım çünkü durmama lüksüm yoktu. Yayaya çarpacaktım yoksa. Arkamdan ufak bi titreşim geldi. İndim baktım bir şey yok. Golf vurdu, şirket arabası kadın sürücü. 

neden tamponumun dibinden geliyorsun dedim. Acelem var dedi. Beraber yayaya vursaydık nolacaktı dedim? Neden aniden frene basıyorsun dedi. O an anladım. Kadında beyin yok. 

Araba kullanmaktan nefret eder duruma geldim. Direksiyona geçesim yok. Mecbur olmasam trafiğe çok nadir çıkarım. Eminim diğer şehirler de böyledir. 

Takip mesafesini aşağı yukarı korumayan kişi benim için magandadır. Net. “Ama istanbul’da o kadar geniş araç aralıklarını kaldırmaz” diyen de aynıdır. 

Geçmiş olsun. 
Geçen sene ana yolda önümdeki trafik aniden durdu, bende frene asıldım ve durdum aradan 3 saniye falan geçti bamm arkadan bir bayan çarptı. İndi arabasına falan bakıyor sonra bana döndü niye durdunuz dedi :) Bende ona siz niye durmadınız dedim haliyle. :D

• Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Akşamları istanbul’un merkezi yerleri tam bir texas’a dönüyor. Kural zaten yok. Korkarsın çıkmaya

Şimdi ikitelli’de yaşanan olay. Buna alıştık. Hadi yandan girdin. Neden yandan giriyorsun diyorum. Adam sinirden boğuluyor. El kol hareketi yapıyor. İşine bak yürü lan falan diyor. Halbuki tamam kardeş kusura bakma dese yine kapatacağım konuyu. Zaten ülkemizde çoğu şeyi sebebi hatayı kabullenmemek ve başkasını suçlamak 

insanlar kafayı yemiş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Hata, tum olumsuzluklara ragmen, kosullari degistirememek soz konusu sehir istanbul olunca.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Akşamları istanbul’un merkezi yerleri tam bir texas’a dönüyor. Kural zaten yok. Korkarsın çıkmaya

Şimdi ikitelli’de yaşanan olay. Buna alıştık. Hadi yandan girdin. Neden yandan giriyorsun diyorum. Adam sinirden boğuluyor. El kol hareketi yapıyor. İşine bak yürü lan falan diyor. Halbuki tamam kardeş kusura bakma dese yine kapatacağım konuyu. Zaten ülkemizde çoğu şeyi sebebi hatayı kabullenmemek ve başkasını suçlamak 

insanlar kafayı yemiş. 

Oradan girene yapılacak en güzel şey çarpmak. :) Alacaksın bir tane land, çarpa çarpa gezeceksin. %100 kusuru ona verirler burada, uğraşsın dursun ondan sonra.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

insanlar kafayı yemiş. 

Sinyal bile vermiyor öküz. Yüzsüzlük yapışmış bünyeye. Bırakın bu toplumun düzelmesini, daha kötüsü olmasin yeter bize. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ders alacak kapasitesi yoktu bence. İnsan kusura bakma der. 

bir de ciddi magandalar var. Sokakta doğru yönde gidiyorum. Adam servisle terse girmiş kafa kafaya geldik. Benim geri gitmemi bekliyor. Silah çekip vuracak beni. Ona ne yapacağız?

geri gideceksin ama servis firmasına şikayet edebilirsin.

Hatta firmaya değil kurumuna.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bunun bir de şöyle olanı var. Ben ortadayım ve sağa geçecem ve yoldan çıkacağım. Sağ şeritte 20m gerimde araba var. Sağa yanaşırken adam hızlanıp bana yol vermiyor. Yanıma gelip beni sağdan geçiyor. Bu hırs nedir?

Bunların önemli bölümü cinsel sorunların yansıması. bir teoriye göre sünnetle de ilgili.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunların önemli bölümü cinsel sorunların yansıması. bir teoriye göre sünnetle de ilgili.

Hayır mangal başında konuşalım diyecem o bile ürpertiyor 😂

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aslında halay başı kavgası ile bunlar aynı düşünce ürünleri, yani genel sorunun yansıması, o an elinde mendil de olabiliyor direksiyon da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

insanlar kafayı yemiş. 

Kimsenin işine karışma.  
Kimseye bulaşma, gerçek mutluluk bu. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kimsenin işine karışma.  
Kimseye bulaşma, gerçek mutluluk bu. 

halay başını da mı almıyak?

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Metin Akbal yazdı:

E bari Mardin kapısından atlayım? Yıllardır atlayamadım.

Atlarsan da dökülen liralarını toplama, değmez. Zaten pek bi değeri kalmadı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yokmuş gibi davran, gaza bas geç ne uğraşıyorsun. Bir gün başına belayı alırsın demedi deme. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yaklaşık yarım saat önce niye sinyal vermiyorsun kavgası yaşanıyordu. Biri beyzbol sopası gibi birşey çıkardı adama bağırıyor. Herkes ekmeğine gidiyor. Bak işine görmeyiver. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dün akşam arkadaşıma gidip dönerken 6 km’lik yolda şu 3 basit şeyle karşılaştım. Burası trafiğin olmadığı yerler. Önemsiz olaylar fakat kural nizam sallanmıyor artık. Böyle şeyler üst üste gelince en sabırlı insan bile çatlıyor. Zaten kavşak yok hakkı denen şey yok. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dün akşam arkadaşıma gidip dönerken 6 km’lik yolda şu 3 basit şeyle karşılaştım. Burası trafiğin olmadığı yerler. Önemsiz olaylar fakat kural nizam sallanmıyor artık. Böyle şeyler üst üste gelince en sabırlı insan bile çatlıyor. Zaten kavşak yok hakkı denen şey yok. 

Bunları rutin kabul ediyoruz artık dediğin gibi. Yoksa yaşayamayız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bunların hepsi yanlış ve tepki koymamız lazım, yoksa herkes kötüye benzeyecek. İyi kalmayacak. Ama bir sınır var, o da bu olaylara kendince müdahele ettikçe (kimi zaman sözlü, kimi zaman korna ile) senin hayat kaliten düşüyorsa uğraşmayı bırak. Görme, duyma. Kavşakta yol mu vermedi, sinirlenmeden tepki ver ama sinirleniyorsan, geriliyorsan en iyisi boş ver gitsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Emin Önal yazdı:

Bunları rutin kabul ediyoruz artık dediğin gibi. Yoksa yaşayamayız. 

Zaten rutin kabul edildigi için kimse kural tanimiyor.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Mahmut Yıldız yazdı:

Bunların hepsi yanlış ve tepki koymamız lazım, yoksa herkes kötüye benzeyecek. İyi kalmayacak. Ama bir sınır var, o da bu olaylara kendince müdahele ettikçe (kimi zaman sözlü, kimi zaman korna ile) senin hayat kaliten düşüyorsa uğraşmayı bırak. Görme, duyma. Kavşakta yol mu vermedi, sinirlenmeden tepki ver ama sinirleniyorsan, geriliyorsan en iyisi boş ver gitsin. 

Öner Kurukuz yazdı:

Zaten rutin kabul edildigi için kimse kural tanimiyor.

Rutinden kastım artık Mahmut abinin dediği modda takılmaktan başka çare yok, yoksa hergün karakolluk olurum ben.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...