İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Tez zamanda konusu olasıca.

Sabah orada arıza vardı yine. Yazmadım bu sefer

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Okullar açılınca arabayı tekrar kullanmaya başladık. Aa o da ne :) 

EC2-A3219-B457-4-DE2-8722-CC97-FA0-AC1-F

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Valla yetti canıma. Bu son. Gerçekten anormal bir şey var burada. Daha da atmayacağım

40651052-8-A38-42-AE-877-E-B5-ACCDBC0177

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

akşam 17 den sonra beylikdüzü tarafına gelsene avcılar sonrası tam eziyete dönüşüyor

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

orada sürekli kaza mı oluyor ben mi yanlış anlıyorum. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Valla yetti canıma. Bu son. Gerçekten anormal bir şey var burada. Daha da atmayacağım

40651052-8-A38-42-AE-877-E-B5-ACCDBC0177

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

akşam 17 den sonra beylikdüzü tarafına gelsene avcılar sonrası tam eziyete dönüşüyor

abi trafiği anlarım. Şeritler daralıyor, yandan bağlantı var falan. Ama burada kaza veya arıza uyarısı oluyor hep. Onu anlayamıyorum

@Ümit Türk aynen abi. Ya kaza ya arıza

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Keskin yazdı:

taşının kurtulun ordan :D 

küçükçekmecen sonra anadolu yakasına taşındım kendimi plajda palmiyeli tişörtle geziyor gibi hissediyorum trafik konusunda

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Metrobüs yolu beton olacakmış. Karayolu bir şerit azalacakmış

Şerit azalmasını geçici inşaat için diye anladım ben.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Şerit azalmasını geçici inşaat için diye anladım ben.

evet

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vay başınıza gelenler, bir şerit daha az demek, yandınız demek. 

1998'te üniversiteye ilk başladığımda sayın cumhurbaşkanımız köprünün 2 şeridini kendine ayırmıştı, bu sebeple köprünün iki bacağı arasını 2,5 saatte geçmiştik. Tabi otobüste ve ayakta. İşte orada ayakta uyumayı öğrendim. Allah size de sabır versin. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Vay başınıza gelenler, bir şerit daha az demek, yandınız demek. 

1998'te üniversiteye ilk başladığımda sayın cumhurbaşkanımız köprünün 2 şeridini kendine ayırmıştı, bu sebeple köprünün iki bacağı arasını 2,5 saatte geçmiştik. Tabi otobüste ve ayakta. İşte orada ayakta uyumayı öğrendim. Allah size de sabır versin. 

Çok uzun sürmeyecekmiş çalışma. 5-10 durakta yapıpacakmış şimdilik. 

beton yol iyidir. Uzun ömürlüdür. Metrobüsün geçtiği asfalt o kadar kötüki otobüsler kırılmadan iyi gidiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok uzun sürmeyecekmiş çalışma. 5-10 durakta yapıpacakmış şimdilik. 

beton yol iyidir. Uzun ömürlüdür. Metrobüsün geçtiği asfalt o kadar kötüki otobüsler kırılmadan iyi gidiyor

İnşallah uzun sürmez, beton gerçekten çok iyi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ümit Türk

Trafik kontrolü için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Google mı? Yandex mi? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Trafik kontrolü için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Google mı? Yandex mi? 

Hepsi

aynı anda hepsine bakıyorum ben

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hepsi

İki uygulamaya bakınca Doğruluk payların oranı nasıl 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hepsi

polat alemdar gibisin :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

3. görürse ne yapıyor acaba? 

Düşünmem. Yola çıkarım 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Okullar kapandıktan sonra ilk kez arabayla işe gidiyorum. Kaldığı yerden devam. Yine Bayrampaşa vatan arası kaza. Buraya gerçekten önlem alınmalı artık

4B4A528C-7597-4752-9C40-93679BB044FC.jpeg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yaya geçidine yaklaşırken yaya fark ettim ve durdum. Yaya yola adımını atmak üzereydi. Zaten hızlı değilim, 25-30km hızla gidiyorum. Arkama bakmadım çünkü durmama lüksüm yoktu. Yayaya çarpacaktım yoksa. Arkamdan ufak bi titreşim geldi. İndim baktım bir şey yok. Golf vurdu, şirket arabası kadın sürücü. 

neden tamponumun dibinden geliyorsun dedim. Acelem var dedi. Beraber yayaya vursaydık nolacaktı dedim? Neden aniden frene basıyorsun dedi. O an anladım. Kadında beyin yok. 

Araba kullanmaktan nefret eder duruma geldim. Direksiyona geçesim yok. Mecbur olmasam trafiğe çok nadir çıkarım. Eminim diğer şehirler de böyledir. 

Takip mesafesini aşağı yukarı korumayan kişi benim için magandadır. Net. “Ama istanbul’da o kadar geniş araç aralıklarını kaldırmaz” diyen de aynıdır. 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yaya geçidine yaklaşırken yaya fark ettim ve durdum. Yaya yola adımını atmak üzereydi. Zaten hızlı değilim, 25-30km hızla gidiyorum. Arkama bakmadım çünkü durmama lüksüm yoktu. Yayaya çarpacaktım yoksa. Arkamdan ufak bi titreşim geldi. İndim baktım bir şey yok. Golf vurdu, şirket arabası kadın sürücü. 

neden tamponumun dibinden geliyorsun dedim. Acelem var dedi. Beraber yayaya vursaydık nolacaktı dedim? Neden aniden frene basıyorsun dedi. O an anladım. Kadında beyin yok. 

Araba kullanmaktan nefret eder duruma geldim. Direksiyona geçesim yok. Mecbur olmasam trafiğe çok nadir çıkarım. Eminim diğer şehirler de böyledir. 

Takip mesafesini aşağı yukarı korumayan kişi benim için magandadır. Net. “Ama istanbul’da o kadar geniş araç aralıklarını kaldırmaz” diyen de aynıdır. 

geçmiş olsun, ben olsam ısrarla tutank tutardım ders olsun

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun, ben olsam ısrarla tutank tutardım ders olsun

ders alacak kapasitesi yoktu bence. İnsan kusura bakma der. 

bir de ciddi magandalar var. Sokakta doğru yönde gidiyorum. Adam servisle terse girmiş kafa kafaya geldik. Benim geri gitmemi bekliyor. Silah çekip vuracak beni. Ona ne yapacağız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

3 şeritli çevre yolu. 200m ileride sağdan çıkış var. Sağa doğru 4.şerit oluşuyor. 

ben sağdan 70’le gidiyorum. Orta şeritten solumda araba var. O araba sağdan çıkacak. Yapması gereken ne? Yavaşlayıp arkama geçip sağa geçmesi. 

adam napıyor? Benim frene basıp yavaşlamamı bekliyor. Ben yavaşlayacağım da o da rahat rahat hızını azaltmadan sağa geçecek haşmetlim. Yol vermeyince camı açıp bana sinir kusuyor. Kendini yiyecek sinirden. 

bunun bir de şöyle olanı var. Ben ortadayım ve sağa geçecem ve yoldan çıkacağım. Sağ şeritte 20m gerimde araba var. Sağa yanaşırken adam hızlanıp bana yol vermiyor. Yanıma gelip beni sağdan geçiyor. Bu hırs nedir?

üstteki iki olay benzer ama aslında çok farklı. İlki yanyana durum. İkincisinde diğer araba epey geride

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...