İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok canım, hep daha güçlü aracım olsun derdim, bu isteğimi yerine getirdiğinden mutlu oldum sadece, yoksa basma geçme meraklısı değilim, güçlü olması benim için sollamada ve kritik anlarda bastımmı gitmesi için önemli, yoksa yoda pek hızlıda gitmem, araba bastığımda yürüsün yeter, tokatlarım işin şakası yani :)

İşte diyorum ya, kullanmasanda kıyıda köşede tork ve beygir olmalı. Ne zaman lazım olacağını ALLAH bilir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Fatih Sarıkaya yazdı:

Çokda sessizdir hareket halinde. Müzük sistemi nasıl? Ondan hiç bahsetmedin, ettiysen ben kaçırdım. Baslar doyurucumu?

Radyodayken ses iyi değil. Ama usb ya da telefondan bişey çalıyorsan gayet başarılı. 

Sani Gerşon yazdı:

Balıkesir'i bilmiyorum ama İstanbul'da S&S tam bir bela. Şükür benim araçta sürekli kapalı kalabiliyor. Zaten aküyü de öldürüyor.

Ben alıştım artık, çalıştırınca elim hemen panele gidiyor, S/S iptal, sport mode ON :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Radyodayken ses iyi değil. Ama usb ya da telefondan bişey çalıyorsan gayet başarılı. 

Ben alıştım artık, çalıştırınca elim hemen panele gidiyor, S/S iptal, sport mode ON :) 

katılıyorum, harici kaynaktan ses verdinmi tatminkar oluyor, S&S i arada unutuyorum, sinir ediyor beni, helede tam geri parkedecem aha stop etmiş, tam sinir bir icat, çare bulduğumda kapatacağım, yolunu bulursan haberleşelim :) uzun ışıklarda 60 sn üstü falan güzel ama çok yok onlardan, birde heryer ışık, dur kalk bozacak motoru aküyü marşı falan....

bende her daim My sense mode on, spora almıyorum durmuyor yolda :D hele hanım hiç sevmiyor, midesi bir hoş oluyormuş gaza basınca, alıştı tabii fiestaya :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar'da kaput sensörünü iptal ediyorlar, böylesce ss devreye girmiyor. Benim de yapasım var ama kaputun sürekli açık sinyali göndermesi nasıl bir zarar verir bilmiyorum. Muhtemelen alarm devreye girmez. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bende yok o sensör sanırım, bakmak lazım, hata verir muhtemelen, servise sordum o videyo, abi kurdalama dediler dokunmadım, daha yapısını çözeöedim aracın, bunda herşey beyne bağlı, hata aldımı birşeyleri kısar belki, denemek lazım aslında belkide ses etmiyordur... akü bağlantısında bu sistemin fişi var, onu çekesmmi acaba...

https://www.youtube.com/watch?v=0bsABPGNznA

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tartışmaya sebep olan ve cevap olan mesajları gizledim. 

Arkadaşlar, sabunla bile ölebilen bir virüs gencecik insanları öldürüveriyor. 

Neticede zaten ölümlü bir dünyada sayılı günler yaşıyoruz. 

Kırmayın bir birinizi. üzmeyin. 

Bu dünyada daha ciddi sorunlar var. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bende yok o sensör sanırım, bakmak lazım, hata verir muhtemelen, servise sordum o videyo, abi kurdalama dediler dokunmadım, daha yapısını çözeöedim aracın, bunda herşey beyne bağlı, hata aldımı birşeyleri kısar belki, denemek lazım aslında belkide ses etmiyordur... akü bağlantısında bu sistemin fişi var, onu çekesmmi acaba...

https://www.youtube.com/watch?v=0bsABPGNznA

Start stopun sürekli devrede olmasının ne zararı var ki, neden sinir bozucu? Geri vitese takıp gaza basınca hemen çalışmıyor mu? Bu arada hiç SS'li bir araç kullanmadım o yüzden tam olarak nasıl bir his bilmiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Yurdaer Elay yazdı:

Start stopun sürekli devrede olmasının ne zararı var ki, neden sinir bozucu? Geri vitese takıp gaza basınca hemen çalışmıyor mu? Bu arada hiç SS'li bir araç kullanmadım o yüzden tam olarak nasıl bir his bilmiyorum :) 

Aküyü öldürüyor, ss aküler de çok pahalı. 

Ayrıca ışıkta falan beklerken motor durduğunda hem klima hem de kalorifer dengesi bozuluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arabanın turuncusu göze çok hoş geliyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Renk önemli etken bir araçta.

Start stop eğer aksesuar ve ışıklar fazla ise aküye biraz daha biniyor. Bir de biraz motor sıcaksa yahut soğuksa çalışması daha uygun. Marş motoru sürekli ömründen yiyor vs. Kısa dur kalk trafikte kapamak lazım. ışık beklemelerinde ise mantıklı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

marşa ve aküye etkisi var, marş dinamosu belki özeldir dayanıyordur belki ama bilmiyorum incelemedim, mantıken diyorum, zararı bu, ayrıca klima falan açıksa kemer takılı değilse devreye girmiyor, esas sıkıntı zarar vermesi ve duraksatması aracı, tam parkedeceksin durdun geriye taktın o anda kapatıyor tekrar açıyor, sıkışık trafikte dur kalkta habire stop ediyor, düşünsene bir, mantıken güzel olsada insanı gıcık eden bir sistem, çokta anlamı yok bence, emisyon salınım barajını bu sayede stop eden motorla aşmak için uydurulmuş bir sistem, kapatabiliyorsun fakat her kontak açtığına devreye girmese keşke, ben devreye alayım ters çalışsın istiyorum, zaten yazılım kilidi açılsın öyle olacakta....

Fakat Mehmet beyinde dediği gibi, uzun ışıklarda motoru kapamak için güzel, sadece ben istediğimde devreye girse yeterli olacak, halledeceğiz eninde sonunda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

Devir rölantiye indiği gibi motor susuyor. Tepki gecikiyor doğal olarak. Trafikte büyük zorluk. Işıklarda 30sn üstü beklemelerde olabilir belki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu arabanın turuncusu göze çok hoş geliyor 

hanım beğenseydi alacaktım hazırdı, kırmızı diyince elim mahkum oldu, gerçi alıştım güzel renk, fazla dikkat çekmesin diye istemiyorudum, esas beğendiğim ege mavisimi ne oyduda denk gelmedi...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Superbde ben kapatıyorum hanım açıyor. Ekonomi yapıyormuş :D Çok şükür benim kırmızı şimşekde o özellik yok.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Kadjar'da kaput sensörünü iptal ediyorlar, böylesce ss devreye girmiyor. Benim de yapasım var ama kaputun sürekli açık sinyali göndermesi nasıl bir zarar verir bilmiyorum. Muhtemelen alarm devreye girmez. 

bende galiba kaput sensörü yok, bir ara bakayım varmı, diğer yöntem aküye gelen kablosunu sökmek ama zararı varmıdır bilmiyorum, daha servisler arabayı tam bilmezken bozmayım kafasını :)

Fatih Sarıkaya yazdı:

Superbde ben kapatıyorum hanım açıyor. Ekonomi yapıyormuş :D Çok şükür benim kırmızı şimşekde o özellik yok.

hadi canım  :) marşta daha çok yer motor, öyle de hanıma... bunun olayı harcadığın yakıt değil rolantide saldığın gazı azaltmak, böylece emisyon sınırını geçmemiş oluyorsun....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bende galiba kaput sensörü yok, bir ara bakayım varmı, diğer yöntem aküye gelen kablosunu sökmek ama zararı varmıdır bilmiyorum, daha servisler arabayı tam bilmezken bozmayım kafasını :)

hadi canım  :) marşta daha çok yer motor, öyle de hanıma... bunun olayı harcadığın yakıt değil rolantide saldığın gazı azaltmak, böylece emisyon sınırını geçmemiş oluyorsun....

Hibrit alın. Aküsüz ss var :) hatta marş motoru bile yok. Vurdurma ile çalışıyor 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

marşa ve aküye etkisi var, marş dinamosu belki özeldir dayanıyordur belki ama bilmiyorum incelemedim, mantıken diyorum, zararı bu, ayrıca klima falan açıksa kemer takılı değilse devreye girmiyor, esas sıkıntı zarar vermesi ve duraksatması aracı, tam parkedeceksin durdun geriye taktın o anda kapatıyor tekrar açıyor, sıkışık trafikte dur kalkta habire stop ediyor, düşünsene bir, mantıken güzel olsada insanı gıcık eden bir sistem, çokta anlamı yok bence, emisyon salınım barajını bu sayede stop eden motorla aşmak için uydurulmuş bir sistem, kapatabiliyorsun fakat her kontak açtığına devreye girmese keşke, ben devreye alayım ters çalışsın istiyorum, zaten yazılım kilidi açılsın öyle olacakta....

Fakat Mehmet beyinde dediği gibi, uzun ışıklarda motoru kapamak için güzel, sadece ben istediğimde devreye girse yeterli olacak, halledeceğiz eninde sonunda...

marş dinamolarının start stopa uygun olarka uygun kömürlerle imal edilmes sözkonusu. Bunun maliyeti ile tasarruf edilen benzinin maliyetini karşılaştıran bir makale okumuştum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hibrit alın. Aküsüz ss var :) hatta marş motoru bile yok. Vurdurma ile çalışıyor 😁

ohoo vurdur vırdur nereye kadar, bozulur yahu :D

bu arada senin araçla focus un ncap testlerini izledim, corolla daha iyi çıkmış :)

Mehmet Göktürk yazdı:

marş dinamolarının start stopa uygun olarka uygun kömürlerle imal edilmes sözkonusu. Bunun maliyeti ile tasarruf edilen benzinin maliyetini karşılaştıran bir makale okumuştum. 

avantajı varmı yokmu, o alet bir bozulursa maliyeti ekonomi çevre  vs bırakmaz duman eder vallahi :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ohoo vurdur vırdur nereye kadar, bozulur yahu :D

bu arada senin araçla focus un ncap testlerini izledim, corolla daha iyi çıkmış :)

avantajı varmı yokmu, o alet bir bozulursa maliyeti ekonomi çevre  vs bırakmaz duman eder vallahi :)

Ncap testleri çok yakın. Hepsi 5 yıldız :) 

Vurdurmak iyidir :) alternatör yok, marş motoru yok. Temiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ilerde hibrit alırım herhalde, zaten gidişatta o yönde, artık Allah izin verirse...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
ilerde hibrit alırım herhalde, zaten gidişatta o yönde, artık Allah izin verirse...

Hani sen hibrite karşıydın. Birçok konu öyle diyordun şimdi hibrit alırım herhalde diyorsun Ali bey. Ben senin yorumlarından hibriti aklımdan silmiştim. Ya dizel ya elektrikli diyordum. yahu beni niye yanıltıyorsun[emoji85][emoji4]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hani sen hibrite karşıydın. Birçok konu öyle diyordun şimdi hibrit alırım herhalde diyorsun Ali bey. Ben senin yorumlarından hibriti aklımdan silmiştim. Ya dizel ya elektrikli diyordum. yahu beni niye yanıltıyorsunemoji85.pngemoji4.png

image.thumb.png.80d0173699441f069229f5dfd9944bf2.png

• Beğen 1
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hani sen hibrite karşıydın. Birçok konu öyle diyordun şimdi hibrit alırım herhalde diyorsun Ali bey. Ben senin yorumlarından hibriti aklımdan silmiştim. Ya dizel ya elektrikli diyordum. yahu beni niye yanıltıyorsunemoji85.pngemoji4.png

:D  mecburen, tam elektrik işi zor bizim memlekette, hem benim bütçeyi baya aşıyor,  dizel hala olur ama ona red demiyorum, bakalım artık zaman ve mali durum ne getirir, şuan gücüm olsa RAV4 alırdım mesela, olmadı suv olursa dizel motorluda olur, şimdilik bununla gezeyim biraz...

Mehmet Göktürk yazdı:

hah bir sen eksiktin, bundan sonra Mehmet Elöver mi desek sana :D  yalnız güzel olmuş haaaa :)

tam elektro keşke alabilsek tabii, bir İD4 güzel olurdu valla... yada bir Zonda, şehir içi için...

electric_cars-id4-gallery_2_1-16_9-2500x

2020-Honda-e-Charging-Point-01.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ilerde hibrit alırım herhalde

Hibrit'e Kibrit diyenden, Naylon almam diyenden nerelere geldik... Vay arkadaş, orta yaş krizi mi vurdu, ne oluyor Ali bey size :hahahoho:

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...