İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:)  binerim giderim, bakmam yakıta aga :D  beygir güzel, boşamı aldım bu kadar beygiri :p

hamama gitmeden önce sarımsakli lahmacun da yenmez gibi diye katkı yapayım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gelin size tüketim göstereyim. Şehir içi gibi şehir içi. Neredeyse durarak gittim. Rampa in çık da var. Hatta rampa çıkışta hep dur kalk yaptım 2.2lt 😁 kilyo olsa burada 8’den aşağı yakmazdı :) 

https://youtu.be/byPKUrDTgMc

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gelin size tüketim göstereyim. Şehir içi gibi şehir içi. Neredeyse durarak gittim. Rampa in çık da var. Hatta rampa çıkışta hep dur kalk yaptım 2.2lt 😁 kilyo olsa burada 8’den aşağı yakmazdı :) 

https://youtu.be/byPKUrDTgMc

hile var sayılmaz :D

istediğim araç

2019-yeni-toyota-rav4-hibrit-1.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hile var sayılmaz :D

istediğim araç

2019-yeni-toyota-rav4-hibrit-1.jpg

Bunu ötv’siz bile hayal edemiyorum :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Hızı 80 ne bağlıyacan, tüketim gıdım gıdım düşücek. Ecu yakıt haritasını güncelleyecek, yeni bir sürüş profili çıkaracak. Rampa inerken yer çekimini kullancan. Öff 4 litre yakalardım heralde. Keşke 1.0 tsi arabam olsa. 

İzlediğim tsi videosunda adam rampayı gösterip "araba 1.0 tsi ama rampayı rahat çıkıyor" diyor. Ama kadranı gösterdiğinde dsg 4 de düşmüş, motor 3000 devir çeviriyor. Gülesim gelmişti. Milletin çekmiyor dediği arabalara otomatik şanzıman taksak "araba çekiyormuş" diyecekleri kesin. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşın güzergahı burası. 

https://photos.app.goo.gl/yeLFCxbq7sSndduG8

Bu yol çevre yolu gibi. Dur kalk yapmıyorsa tüketimi turbo fındık motora göre fazla. Yani şh 4,1 diyor katalog. Şi 6,1 diyor. 

Arkadaşın şehir içi gibi tüketiyor. Gerçi yabancıların şehir içi kavramı arkadaşının güzergahı gibi olabilir. Benim için o yol şehir dışı gibi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

İzlediğim tsi videosunda adam rampayı gösterip "araba 1.0 tsi ama rampayı rahat çıkıyor" diyor. Ama kadranı gösterdiğinde dsg 4 de düşmüş, motor 3000 devir çeviriyor.

ağrı dağına tırmanmıyor ise tsi 4 e düşmez, ya o araba bozuk ya da atmosferik motor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ağrı dağına tırmanmıyor ise tsi 4 e düşmez, ya o araba bozuk ya da atmosferik motor

Hali mulis 2020 Volkswagen polo 1.0 ecotsi dsg. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hali mulis 2020 Volkswagen polo 1.0 ecotsi dsg. 

Ay’a 2000 devirde çıkmıyorsa o tsi çakmadır. Ecoboost olabilir belki 😁😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Adam 70 ile giderken gayet az yakıyormuş. Üstelik 75 beygir 1 litre motor. :) rampayıda çıkıyor. 

https://youtu.be/s79EbCgfCrE

1750 devir 90 la gidiyor hatırlarsan ve daha az yakıyor 1.33tce...  güç yoksa şansı yok....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Az önce 1,0 tsi videosu izledim. Antalya - Muğla yolunda 5,6 litre yaktı. Tabi hava sıcaklığı 3,5 derece . 90 km ortalama hızı var. 

şimdi izledim, 1.0 tsi evet, 2000 devir 90 la 7 vites, rampalarda 4.vitese düşüyor,eco mod falanmı var bunda fazla düşük çünki, hiç kullanmadım 1.0 tsi polo bilmiyorum, kendi aracıma göre bakayım, 4 e falan düşmesi için aracın tam yüklü rampanında kallavi olması lazım, o güzergahı bilirim banada biraz fazla düşürdü gibi geldi vitesi....   

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ay’a 2000 devirde çıkmıyorsa o tsi çakmadır. Ecoboost olabilir belki 😁😁

ecobostu tercih ederim bu arada :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şimdi izledim, 1.0 tsi evet, 2000 devir 90 la 7 vites, rampalarda 4.vitese düşüyor,eco mod falanmı var bunda fazla düşük çünki, hiç kullanmadım 1.0 tsi polo bilmiyorum, kendi aracıma göre bakayım, 4 e falan düşmesi için aracın tam yüklü rampanında kallavi olması lazım, o güzergahı bilirim banada biraz fazla düşürdü gibi geldi vitesi....   

ecobostu tercih ederim bu arada :D

Yok be abi. Ecoboost’lar çokça masraf açtı milletin başına. Tsi yine toparladı biraz. Güç olarak bilmiyorum ama. Sorunsuzluk olarak bakıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yok be abi. Ecoboost’lar çokça masraf açtı milletin başına. Tsi yine toparladı biraz. Güç olarak bilmiyorum ama. Sorunsuzluk olarak bakıyorum

ilk zamanlardı sanırım, hortum patlatıp motor yakıyordu, sanırım onları diyorsun, neyse iddaa etmiyorum ,fazla bakmadıydım bu konulara, bu arada serviste 1.0 larda titreşim olayında en az titreşen 1.0 tce dediydi servis, tabii reno servisi bu, tamircide 1.0 tsi yi çalışırken baktıydım, harbiden titreşim vardı, bu konuda ne diyorsun, titreşimi en az 3 silindirli hangisi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

PArdon abi tüketim 6,2 litre fabrika verisi . Şehir dışı 4,2 litre. Arkdaş 5 litre yakalamak istiyor

Arkadaşın fabrika verisi 6.2 olan bir aracı alıp nasıl bunu nasıl düşürecekmiş yani ne bekliyordu ki anlamadım ?
Önce rodajı bir bitsin (1000 km). şehir içinde de 6'yı da görürse dua etsin. 60 km/s ile giderse o zaman başka. 
Benim şehir içi 6.2 lt. civarında ışık yok, dur-kalk trafik yok. Şehir dışında 110'u geçmeden kullanımda 5.6 lt.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Arkadaşın fabrika verisi 6.2 olan bir aracı alıp nasıl bunu nasıl düşürecekmiş yani ne bekliyordu ki anlamadım ?
Önce rodajı bir bitsin (1000 km). şehir içinde de 6'yı da görürse dua etsin. 60 km/s ile giderse o zaman başka. 
Benim şehir içi 6.2 lt. civarında ışık yok, dur-kalk trafik yok. Şehir dışında 110'u geçmeden kullanımda 5.6 lt.

Bilişim vadisinde çalışıyor, Evi ile Bilişim vadisi arasındaki yolun sadece 4 adet trafik ışığı olduğunu belirtti. Trafik görmüyor. D-100 kara yolundan intikal ediyor. Ortalama hızı 45-50 km . 

ACtC-3fT5yfb0DgT3-99aofMQ9GWfsIRAN0oe2pP

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullansın, güzel renk demeyi unuttum.

Şu sıralar hava soğuk onun da etkisi var. Yazın biraz düşecektir. Bunun yüzünden de aracından soğumaz umarım. 
Ama genel olarak düşük sarfiyat istiyorsa lpg dışında başka çözüm görünmüyor.
Uzun zamanda amorti etmesine takılmasın sürekli kendini yiyeceğine bir kere yer olur biter :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ilk zamanlardı sanırım, hortum patlatıp motor yakıyordu, sanırım onları diyorsun, neyse iddaa etmiyorum ,fazla bakmadıydım bu konulara, bu arada serviste 1.0 larda titreşim olayında en az titreşen 1.0 tce dediydi servis, tabii reno servisi bu, tamircide 1.0 tsi yi çalışırken baktıydım, harbiden titreşim vardı, bu konuda ne diyorsun, titreşimi en az 3 silindirli hangisi?

Bilmem. Corolla 1.5 olabilir 😁😁😁

Benim motor dizel gibi çalışıyor ama 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bilmem. Corolla 1.5 olabilir 😁😁😁

Benim motor dizel gibi çalışıyor ama 😁

1,0 ecoboost ard arda 3 sene yılın motoru ödülünü almış. Buna ne demeli peki. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

1,0 ecoboost ard arda 3 sene yılın motoru ödülünü almış. Buna ne demeli peki. 

Ödülü bilmiyorum. Forumda bile konusu çok var. Birkaç senelik araçların motorları çözümsüz kaldı. Servis yeteri kadar olayı üstlenmedi. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:
Ecoobot ve purtech motorların en büyük sıkıntısı trger motor yağına temas ediyor
Sık sık değişmesi lazım
O yüzden kopunca motoru pert eden çok var o konuda tsi her zaman daha avantajlı

Hepsinin TSI dahil daha iyisi ise 1.33 tce, kayis yok zincirli, 1.0 tce de zincirli :)

benzinli de sadece 1.2 tce motor çıkaracaklarmiş artık planlama bu şekildeymiş, dizelin durum daha karışık, yakın zamanda sadece benzinli ve hibritler kalacak zaten....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Abi 1,3 litre almakla çok iyi etmişsin. Animasyonu seyrettim, 1,0 tce motordan çok çalmışlar. 1,3 tce motor tüm opsiyonları eklenmiş full+full araba gibi 

https://youtu.be/E_J1Ii71JP8

Merso mode on....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

buradada 1.0 polo şehir içi kullanmış, normal tüketimi dizel gibi...

https://www.youtube.com/watch?v=dBtbs4dyCrM&ab_channel=BurkayAyazAta

araba highline ama aslında boşlayn, iyice tadını kaçırdılar artık... carplay bile gizli özellikmiş, breh breh, yol bilgisayarıda kırpık...

Ali bende tam senlik özellik var, ekonomi falan söylüyorya hani, orada kaç km sıfır sarfiyatla gittiğimide söylüyor yeni farkettiydim, şimdi taktım kafaya onu arttırmakla uğraşıyorum :D puan falan zaten maksta 100 üstünden 100... über ekonomi 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

buradada 1.0 polo şehir içi kullanmış, normal tüketimi dizel gibi...

https://www.youtube.com/watch?v=dBtbs4dyCrM&ab_channel=BurkayAyazAta

araba highline ama aslında boşlayn, iyice tadını kaçırdılar artık... carplay bile gizli özellikmiş, breh breh, yol bilgisayarıda kırpık...

Ali bende tam senlik özellik var, ekonomi falan söylüyorya hani, orada kaç km sıfır sarfiyatla gittiğimide söylüyor yeni farkettiydim, şimdi taktım kafaya onu arttırmakla uğraşıyorum :D puan falan zaten maksta 100 üstünden 100... über ekonomi 

Biliyom abi o özelliği. %97  aldım. Nissan da bir değişik versiyonu var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...