İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Transporter passattan daha iyi geyik testinde

ilginç harbiden...bassatta tiguan gibi yolda durma özürlü demek...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ilginç harbiden...bassatta tiguan gibi yolda durma özürlü demek...

Fizik kuralları aynı. Bazı arabalar için esp müdahalesini az tutuyorlar mesela. Ts’de çok fazla müdahale olabilir. Çıkış hızına bakmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fizik kuralları aynı. Bazı arabalar için esp müdahalesini az tutuyorlar mesela. Ts’de çok fazla müdahale olabilir. Çıkış hızına bakmak lazım

olabilir,müdahale esnasında zıplama dalma var zaten, sert ve ani müdahale var esp den, baska markada ise giriş çıkış hızları daha fazla olmasına rağmen soft müdahale ile belli bir acıda sabit dalmadan dönüş var, bir ara jeepler uçuyordu hatırlarsan, oluyor bazen, neyse konu dağılmasın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aha benim arabanın şanzıman tamirini buldum, daha doğrusu çoklu diskli kavramasının, motorda aynı tam oldu :D

adamlar taşa sürterek yapıyo ya la,amma sağlammış arkadaş :tongue:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Yeter

Biraz önce izledim ağabeylerine karşı motor, şanzuman ve ağırlığın etkisini güzel kullanmış. Ancak buradaki mondeo stok değil stok olsa bir daha denemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hehhehe tokadı yersiniz böyle 😃      öncelikle şunu diyim, farkettim bu vw emisyonda oynadığı gibi beygirdede yalan sanırım, passatı zaten geç tokadı yiyeceği belliydide bu 150 hp tsi ler 150 hp değil sanki arkadaş, golf te tokadı yedi bizzat benden, hemde arkadaşımın aracıydı, bir numara var bu işte...

bu arada rollingde dsg farkı falan değil, vites düşürmeden beklemiş clioyu kullanan, bas elciğe, ders vermem lazım...

motora gelince, bu motor harbiden güzel makine, örneğin plazma tekniğiyle kaplamalı silindir gömlekleri ayna gibi düz, Nissan gtr den alınma bir teknikmiş nissan ortaklığı, gerçi bu nissana özel bir şey değil tabii, alet güzel gerçekten....

soru şu şimdi bu motora rektefe yapılacak olsa kim yapacak, gerekli alet şu...

Mehmet Yeter yazdı:

Biraz önce izledim ağabeylerine karşı motor, şanzuman ve ağırlığın etkisini güzel kullanmış. Ancak buradaki mondeo stok değil stok olsa bir daha denemek lazım. 

mondi 180hp imiş stok 160 yapmışlar :)  chipli hali anca başa baş gelir, ağırlıkta var tabii ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hehhehe tokadı yersiniz böyle 😃      öncelikle şunu diyim, farkettim bu vw emisyonda oynadığı gibi beygirdede yalan sanırım, passatı zaten geç tokadı yiyeceği belliydide bu 150 hp tsi ler 150 hp değil sanki arkadaş, golf te tokadı yedi bizzat benden, hemde arkadaşımın aracıydı, bir numara var bu işte...

motora gelince, bu motor harbiden güzel makine, örneğin plazma tekniğiyle kaplamalı silindir gömlekleri ayna gibi düz, Nissan gtr den alınma bir teknik mesela, alet güzel gerçekten....

Ben senin kılyoyu fiestayla tokatlarım :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ben senin kılyoyu fiestayla tokatlarım :D 

eee Fiesta bu, tokatlar, affetmez :) yiyeceksem tokadı Fiestadan yiyeyim....  bu arada son kasa gerçek St Fiestada çok deli yani....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

eee Fiesta bu, tokatlar, affetmez :) yiyeceksem tokadı Fiestadan yiyeyim....  bu arada son kasa gerçek St Fiestada çok deli yani....

Gerçekten harika. Koltuğuna oturan totolar çok şanslı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Daha şimdiden rektifiye düşündüren tce 😁😁ayna işi kolay. Sanayide yapılır o 😁😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

5000 bine gelsin satar onu :) cingen pazarlığı yaptırısa ben alırım :D tanımadığı birine arattırırım. Söver sayar kapatır telefonu heralde :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ford’un neyde iyi ve iddialı olduğu yıllardır bellidir zaten.

Yol tutuş ve stabilite

Sağlamlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Koray Demir yazdı:

Yol tutuş ve stabilite

Hatayım bu rangera. Egedeki araziyi alınca birtanede ranger istiyorum :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hp tsi ler 150 hp değil sanki arkadaş, golf te tokadı yedi bizzat benden, hemde arkadaşımın aracıydı, bir numara var bu işte...

Olsun ama o vosvogen. 😛

hp de de vardır bi pislik. :D

Fatih Sarıkaya yazdı:

Hatayım bu rangera. Egedeki araziyi alınca birtanede ranger istiyorum :) 

Sen bu işi biliyorsun :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Muhammet Ali Deli yazdı:

Olsun ama o vosvogen. 😛

hp de de vardır bi pislik. :D

Sen bu işi biliyorsun :)

Toprağım çok güzel bu alet. Videodaki renk özellikle en çok istediğim :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Koray Demir yazdı:

Ford’un neyde iyi ve iddialı olduğu yıllardır bellidir zaten.

Yol tutuş ve stabilite

Sağlamlık

Bu kasa ranger bizim şirkette 4 tane vardı. 4 ünün de kapılar menteşeden kopar ve kaynakla sağlamlaştırma ister sürekli. Kasa zaten mazda ford değil. Reklam iyiymiş ama şantiyede dayanmıyor. Hilüx üzerine yok şantiye işlerinde.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu arada rollingde dsg farkı falan değil, vites düşürmeden beklemiş clioyu kullanan, bas elciğe, ders vermem lazım...

motora gelince, bu motor harbiden güzel makine, örneğin plazma tekniğiyle kaplamalı silindir gömlekleri ayna gibi düz, Nissan gtr den alınma bir teknikmiş nissan ortaklığı, gerçi bu nissana özel bir şey değil tabii, alet güzel gerçekten....

mondi 180hp imiş stok 160 yapmışlar :)  chipli hali anca başa baş gelir, ağırlıkta var tabii ...

Meganla tokatlarım. :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Toprağım çok güzel bu alet. Videodaki renk özellikle en çok istediğim :) 

yalnız mazot seçer, bizdh bıktık her 6 ayda bir enjektör yaptırmaktan, yakıtta shell fuel save bu arada....  pikapta yol tutmaz falan ama şantiye işinde toyota mitsu ısuzu falan almak lazım...

İlkay bilir, ne oldu bizim kara Ranger İlkay, baba arabadır ama işte şu mazot işi kötü, aslında yakıt sistem hassas, normalde adam gibi benzinlikten alsak mazotu bozulmayacak alet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yalnız mazot seçer, bizde 3 tane vardı bıktık her 6 ayda bir enjektör yaptırmaktan, yakıtta shell fuel save bu arada....  pikapta yol tutmaz falan ama şantiye işinde toyota mitsu ısuzu falan almak lazım...

Şelin yakıtı ince olur. İş makinalarında kullanırken şelden almazdık :) çok yakıyor. Motora benzini şelden alırdım. Benzinde şeli tek geçerim. Rangerı üzmem :) tek elden kullanıcıya çok iş çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Şelin yakıtı ince olur. İş makinalarında kullanırken şelden almazdık :) çok yakıyor. Motora benzini şelden alırdım. Benzinde şeli tek geçerim. Rangerı üzmem :) tek elden kullanıcıya çok iş çıkarmaz.

kendin kullanacaksın evet, o zaman canavar, gerisine bakmam bile, helede Raptor olsa off be yaaa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yalnız mazot seçer, bizdh bıktık her 6 ayda bir enjektör yaptırmaktan, yakıtta shell fuel save bu arada....  pikapta yol tutmaz falan ama şantiye işinde toyota mitsu ısuzu falan almak lazım...

İlkay bilir, ne oldu bizim kara Ranger İlkay, baba arabadır ama işte şu mazot işi kötü, aslında yakıt sistem hassas, normalde adam gibi benzinlikten alsak mazotu bozulmayacak alet.

Ne olacak abi yatak vuruyor. Ses yapınca hemen stop moda alınıp çekerek getirdik. Maşallahı var 150 binde bir motor istiyor. Geçen sene silindir kapağının içinde horoz dedikleri parçayı kırdı. O yapıldı sübap kesti....

AV plakalı toyotayı bilirsin bizim milyon oldu daha triger değişimi harici işlemi yok. Aynı mazotu kullanıyor ikiside. Tamam ford kadar süper hızlanmıyor ama dayanıklı alet. Derdi yok mazotu koy devam et.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Ne olacak abi yatak vuruyor. Ses yapınca hemen stop moda alınıp çekerek getirdik. Maşallahı var 150 binde bir motor istiyor. Geçen sene silindir kapağının içinde horoz dedikleri parçayı kırdı. O yapıldı sübap kesti....

AV plakalı toyotayı bilirsin bizim milyon oldu daha triger değişimi harici işlemi yok. Aynı mazotu kullanıyor ikiside. Tamam ford kadar süper hızlanmıyor ama dayanıklı alet. Derdi yok mazotu koy devam et.

Size defolusu denk gelmiştir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kendin kullanacaksın evet, o zaman canavar, gerisine bakmam bile, helede Raptor olsa off be yaaa :)

Bu arada sizin gri ranger burada. Selamı var :D

Fatih Sarıkaya yazdı:

Size defolusu denk gelmiştir :) 

4 ü de mi defolu :)

Ali abi ankaradaki ranger de sizlere ömür. O direk yatak sarmış. Yüxx, Fahrxx ile görüş anlatırlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

4 ü de mi defolu :)

Vay anasını sayınseyirciler :) çok ilginç. 150 binde motor istemesi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...