İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Hacı Şenyurt

Onu da sordum aile hekimliğinde stokta sıkıntı olmadığını söylediler. Bir sistem hatası oluştu ve neden kaynaklandığı konusunda hiç kimsenin fikri yok. Çözeceğiz inşaallah [emoji4] 
Dün akşam haberlere de çıktı. Birçok vatandaş aşısını randevvusu olmasına rağmen yaptıramamış. Yeni parti aşı gelene kadar yaptiramayabilirler. Kendilerini korumaya devam etsinler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
o şubat, 2022 nin şubatı yahu :mangal:
vesile ile 2025 şubatında ki salgın daha fena olacak

İroni[emoji41][emoji41][emoji41]
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Hacı Şenyurt yazdı:
Yurdaer Elay yazdı:

Onu da sordum aile hekimliğinde stokta sıkıntı olmadığını söylediler. Bir sistem hatası oluştu ve neden kaynaklandığı konusunda hiç kimsenin fikri yok. Çözeceğiz inşaallah emoji4.png 

Dün akşam haberlere de çıktı. Birçok vatandaş aşısını randevvusu olmasına rağmen yaptıramamış. Yeni parti aşı gelene kadar yaptiramayabilirler. Kendilerini korumaya devam etsinler.

İlk doz aşısını yaptıranlarda böyle bir sorun varsa sıkıntı.. Aşı doz aralığını geçirince ikinci dozu yaptırmanın pek bir ehemmiyeti kalmıyor sanki 😕 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

İlk doz aşısını yaptıranlarda böyle bir sorun varsa sıkıntı.. Aşı doz aralığını geçirince ikinci dozu yaptırmanın pek bir ehemmiyeti kalmıyor sanki [emoji53] 

O şekilde etkisi nasıl olur bir veri olmadığı için bir şey diyemem ancak yine de aşılarını olmalarının doğru olacağını düşünüyorum. Tamamen tek dozlama ile kalmaktansa daha iyi bence.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile 2025 şubatında ki salgın daha fena olacak

Bi dur ya bir dur.. 

Önceden söyleme şunları, bari iki yıl mutlu yaşasın insanlık.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Hacı Şenyurt yazdı:

O şekilde etkisi nasıl olur bir veri olmadığı için bir şey diyemem ancak yine de aşılarını olmalarının doğru olacağını düşünüyorum. Tamamen tek dozlama ile kalmaktansa daha iyi bence.

Bünyeye göre de değişebilir tabi ancak tek doz ve iki doz ile ortalama antikor seviyelerine bakmak lazım. Hatırı Sayılır Tıp Fakültesi'nden aldığım duyumlar çok karışık. Tek dozda antikorları yüksek olan da var, iki doz yaptırıp neredeyse hiç antikor oluşmamış kimseler de var (bunlar aşı sonrası rutin yapılan ölçümler değil, ama bir şekilde ölçtürüyor insanlar). Tabi aşı yaptıranların daha önce neye maruz kaldığını, hafif bir semptom atlatıp atlatmadığını, veya antkor seviyelerini etkileyecek nasıl bir şeye maruz kaldığını bilemiyoruz. Bunlar sizin de bildiğiniz gibi iyi takip edilmesi ve soruşturulması gereken şeyler ancak mevcut şartlarda çok zor. 

İkinci dozun gerekliliği konusunda haklısınız.. Aşı uygulanan insanların çoğu ikinci dozdan sonra belirtilen yan etkilere maruz kaldıklarını bildiriyorlar ve bu henüz ikinci dozu yaptırmayanlarda endişe uyandırıyor. Bu konuda insanlar bilgilendirilmeli ve aşının tutması için ikinci dozun gerekliliği anlatılmalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bi dur ya bir dur.. 

Önceden söyleme şunları, bari iki yıl mutlu yaşasın insanlık.. 

2020 şubatına 2018 aralığından hazırladık daha ne olsun, 2025, bak daha bol vaktin var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

2020 şubatına 2018 aralığından hazırladık daha ne olsun, 2025, bak daha bol vaktin var

Çağlar abi iğne deliğinden Hindistan'ı görüyorsun vesselam. Bilgi birikimin ve hayat tecrübene saygı duyuyorum :nargile:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yurdaer Elay yazdı:

Çağlar abi iğne deliğinden Hindistan'ı görüyorsun vesselam. Bilgi birikimin ve hayat tecrübene saygı duyuyorum :nargile:

hintlinin yönetime geleceği de 2006 dan belli idi.

beyazeve, bi hilary nin gelmeyişini tutturamadık

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Bir tane daha akü alayım mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

hintlinin yönetime geleceği de 2006 dan belli idi.

beyazeve, bi hilary nin gelmeyişini tutturamadık

Eşiği bekleyen alır keşiği.. Hindu genlerinden çok Jamaika genleri baskın sanki :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Metin Akbal yazdı:

Ailecek 20 gün önce 2. doz covid 19 aşısını da olan bir arkadaşımın testleri pozitif çıktı.

1 ay minimum diyorlar zaten. 20 günde kapmaları normal. Dikkat etmemişler demek ki kendilerine.

Az evvel dayım ikinci doz olmak için randevusuna gitmek istedi ve aşı yok cevabı aldı. Başka hastaneye randevu aldı, bakalım.

annemlerin de aynı yere randevusu vardı, hemen iptal edip başka yere randevu aldık. Hayırlısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

annemlerin de aynı yere randevusu vardı, hemen iptal edip başka yere randevu aldık. Hayırlısı.

randevu aldıklarında onlara rezerv aşı gitmiştir o hastaneye?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

randevu aldıklarında onlara rezerv aşı gitmiştir o hastaneye?

Biz de aynısını düşündük ama maalesef durum öyle değilmiş. Kapıdan geri döndüler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

İroni yapmıştım abi. Seneye şubata kaldıysa aşı, o zamana kim öle kim kala. Böyle programlama, takvim olur mu?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oktay Göktaş yazdı:

İroni yapmıştım abi. Seneye şubata kaldıysa aşı, o zamana kim öle kim kala. Böyle programlama, takvim olur mu?

insanlık kabullenmeye hazırlanmış demekki bundan önceki yıllarda, gözüken O.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Demir

Biontech mi Sinovac mı ?

Aldığım randevuyu iptal ettirdim ; enine boyuna değerlendirsek hangisini olalım.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Biontech aşısını hem kendime hem de eşime dün yaptırdım . Son haftaya kadar hem sinovac yaptıracağım diyordum  sonra kararımı değiştirdim. 2 günlük araştırmalarım sonucu Bİontech Aşısı diğer Aşıya göre biraz risk taşısa da koruyuculuğun fazla olduğu  1.dozdan itibaren antikor oluşumun gerçekleşmeye başladığı , diğer aşıya göre ortalama %10 civarında daha etkili olduğu sonucuna ulaştım bu yüzden Biontech aşısı oldum.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
(düzenlendi)

Galiba en etkileyici aşı bu hastalığı geçirmek. Aşı önceliği tanındı ama daha önce bu hastalığı geçirdiğim için randevu alamıyorum. Ayrıca randevu alıp iptal edince aşı çöp oluyor diye de  bir söylenti var doğru mu acaba ? 

tarihinde Osman Nuri Köknar tarafından düzenlendi
ek soru
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Birisi -60 derecede muhafaza edilmeli iken diğeri böyle değil. Aşılar kişiden kişiye farklılık gösterebilirler. Elimizde yeterli data olmadan bize seçenek sunmak zaten başlı başına bir hata. Ne seçtiriyorsun daya geç. Sıradaki :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

şu Küba aşısı gelse ben onu tercih ederdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

şu Küba aşısı gelse ben onu tercih ederdim. 

Kübalıların doktorları ve aşıları oldukca meşhurdur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Osman Nuri Köknar yazdı:

Galiba en etkileyici aşı bu hastalığı geçirmek. Aşı önceliği tanındı ama daha önce bu hastalığı geçirdiğim için randevu alamıyorum. Ayrıca randevu alıp iptal edince aşı çöp oluyor diye de  bir söylenti var doğru mu acaba ? 

doğru. yunanistanda sokaktan adam çağırıyorlarmış bizde öyle değil çöp. yasak.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...