İçeriğe Yönlendir

O Bir Fransız

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Barış AÇIL

360 N değerine göre arayın. Ben Stiloda değişirken üzerinde ki orjinal değerinden biraz daha büyük olanını bulup takmıştım. Kapatırken biraz daha fazla asılmak gerekiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Az önce aracı teslim aldım.  Aracın hava alma hortumları değiştirildi. Araç pompacıya gidip test edilmiş enjektör lerde  sorun olmadığını söylemişler pompada hafif bir terleme var ancak bu araç için bir sorun teşkil edecek değilmiş. Birde aracın turbo hortumu bağlantı yerinden aşınmıştı onuda değiştirdik bakalım ne olacak inşallah bunun ile bitmiş olur.

araç aynı arızayı ara ara veriyor ben yedek anahtar ile işi çözebileceğimi düşünüyordum. ancak hiçte düşündüğüm gibi değil. bu gün araç ile önce hastaneye gittim. sabah çalıştırmada sorun yok. hastane bana 4-5 km civarı. gittim otoparka aracı bıraktım sorun yok, işim bitti otoparktan aracı aldım sorun yok Kurtköy'e geldim eczanede durdum stop ettim araç çalışmadı uğraştım. bekledim durdum ama yok çalışmadı biraz daha bekle aküyü sök tak bir şekilde çalıştırdım eve geldim. eve çıktım elimi yüzümü yıkayıp işe gitmek için araca indim gene çalışmadı biraz uğraş eziyet çalıştırdım. şimdi iş yerinde tekrar denedim gene çalışmadı. bakalım akşama ya nasip nasıl çalışacak. 

nedeni henüz bulamadım ne den yapar niye yapar çözemedim.

bir de bazen aracın içeride farlar açıkken yanan kısa far lambası (yeşil renk) yanıp sönüyor sellekttör yapar gibi nedeni bilen varmı 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Elektriksel olarak akü ve şarj dinamosu kontrolü olabilir. Benzinli arabada kafasina göre çalışmama problemi yaşamıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Elektriksel olarak akü ve şarj dinamosu kontrolü olabilir. Benzinli arabada kafasina göre çalışmama problemi yaşamıştım.

Cavit hocam araç dizel akü yeni güzel marş yapıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mehmet hocam acaba sigorta kutularında oksitlenme olabilir mi fordlarda bu tür kronik durumlar var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Mehmet hocam acaba sigorta kutularında oksitlenme olabilir mi fordlarda bu tür kronik durumlar var.

olabilir ancak benim kafamı karıştıran olay sadece belirli bir süre araç çalıştıktan sonra yapıyor. ilk çalıştırmada hiç sorun yok.

ancak Cavit hocamın dediği kafamı kurcaladı. aküyü ölçtüreceğim. araç çalıştıkça aküyü sömürüp sonra gücü yetmiyor olabilir gibi geliyor. ilk çalışmada kendini topluyor sonra yavaş yavaş araç çalıştıkça güç kaybedip bir sonrakinde araç çalışmıyor.  bu bir ihtimal olabilir ama araç marş yapınca baya güzel basıyor ama çalışmıyor buda başka bir ihtimal. offffffffff sıkıldım bu fransızdan 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

O zamanlardan aklımda kalan kontak termiği de vardı. Benimde akü yeni idi. Şarj dinamosu araç çalışıyor iken ürettiği elektrik düşüktü benimkinde . O da gidip beyni etkiliyordu Devamında beyin de dinamo da, sigorta kutusu da elden geçmişti benimkinde.

Sigorta kutusu temizliği de yapılabilir. Kolay gelsin pis iş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Cavit Çırakoğlu yazdı:

O zamanlardan aklımda kalan kontak termiği de vardı. Benimde akü yeni idi. Şarj dinamosu araç çalışıyor iken ürettiği elektrik düşüktü benimkinde . O da gidip beyni etkiliyordu Devamında beyin de dinamo da, sigorta kutusu da elden geçmişti benimkinde.

Sigorta kutusu temizliği de yapılabilir. Kolay gelsin pis iş. 

hele bir şu kısıtlama kalksın o zaman bakacağım çaresine iyi bir elektrikçi bulmam lazım fransızdan anlayan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hele bir şu kısıtlama kalksın o zaman bakacağım çaresine iyi bir elektrikçi bulmam lazım fransızdan anlayan. 
Abu elinde volt metre varsa sende olcebilirsin arabay i çalıştı r butun elektrik li ne varsa calistir kontrol et volt dusmuyorsa sikinti yok aku kaciriyorsa arabyi stop et gene butun elektrik aksami çalıştır voltajin dususu takip et bu kafar basit[emoji23]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Uğur Çınar yazdı:

Abu elinde volt metre varsa sende olcebilirsin arabay i çalıştı r butun elektrik li ne varsa calistir kontrol et volt dusmuyorsa sikinti yok aku kaciriyorsa arabyi stop et gene butun elektrik aksami çalıştır voltajin dususu takip et bu kafar basitemoji23.png

Başka bir şey var depodaki mazot pompası yakıtı kesiyor akşam çalışmadı gene yakıt gelmiyor bunu anladım ancak neden kesiyor onu bulmam lazım sanki araç korumaya alıyor gibi bakacağım yarın büyük operasyon var 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başka bir şey var depodaki mazot pompası yakıtı kesiyor

Pompa bozuktur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Pompa bozuktur?

Ama her zaman yapmıyor araç ilk çalışmada çalışıyor gideceğim yere gidiyorum stop edince birdaha çalışmıyor sonra çalışıyor 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ama her zaman yapmıyor araç ilk çalışmada çalışıyor gideceğim yere gidiyorum stop edince birdaha çalışmıyor sonra çalışıyor 

Tamam işte, bozuk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bende oyumu pompa dan yana kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Abi bide mazot geri kaciyor olabilir bence mazot gelen hortumu ufak bir cekvalve ekle dene derim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu gün biraz kurcaladım tespitlerim depoda bulunan pompa sisteme yakıt göndermiyor elektrik kablolarını ölçü aleti ile ölçüm kontak açıkken elektrik geliyor ancak sisteme yakıt göndermiyor depoda bulunan pompa üzerinden hortumları söktüm hava dahi gelmiyor ne marş basarken nede kontak açıkken. Pompa üzerindeki plastik kapağı sökemedim onun için içine bakamadım motor yanık veya tamamen pislik doldu hiç yakıt gelmiyor.

Kuzenim benzinlik te çalışıyor ondan mazot istedim yarın ufak bir deneme yapacağım hava alma pompasından direk yakıt vereceğim eğer çalışırsa depoda bulunan pompayla azuçuk isim var biraz dans edeceğiz onunla

Hala aklımın almadigi şey neden her zaman yapmadığı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

@Mustafa Tüfekçi geçenlerde bir konuda şase kodu ile bakilan Citroën parça kodlarının ve semalarını gösteren site paylaşmıştın bulamadım burada tekrar paylaşırmısın 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

7zap.com mu hangisi acaba

Bakayım bu galiba 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Kazancıoğlu

Bu gün depo şamandırasını söküp temizledim. Sonrasında pompaı iptal edip serum bağladım araca ve sonuç araç çalıştı. Muhtemel problemleri iki şıkka indirdim gibi 
1. Pompa bozuk depodan yakıt çekemiyor
2. Yakıt hortumlarında sorun var çatlak patlak artık nedenirse sistem hava yapıyor 

Ama gene anlamadığım neden bunu ilk çalıştırmada yapmıyor araç ısınınca yapiyor

cbe1abd789cea147e98c6fcd30aa81a4.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu gün depo şamandırasını söküp temizledim. Sonrasında pompaı iptal edip serum bağladım araca ve sonuç araç çalıştı. Muhtemel problemleri iki şıkka indirdim gibi 
1. Pompa bozuk depodan yakıt çekemiyor
2. Yakıt hortumlarında sorun var çatlak patlak artık nedenirse sistem hava yapıyor 

Ama gene anlamadığım neden bunu ilk çalıştırmada yapmıyor araç ısınınca yapiyor

Limonata görüyorum 😅

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Limonata görüyorum 😅

Yok yok serum bagladım damardan mazot verdim bu gün 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yok yok serum bagladım damardan mazot verdim bu gün 

Valla benim aklıma gelmez, gelse de yapamazdım, eline sağlık Abicim.

Vak vak yok muydu bunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Depo içi veya hat üstü öncü pompa bozuk olsa da yakıt geri kaçmadığı sürece araç çalışır. Commonrail pompa emişi güçlüdür daima

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...