İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Yok olamaz ben 9 kovan koydum bahçeye 10 kovan oldular geçen hafta oğul yakalamış dayım ben kurtarrım dünyayı

Hava sıcaklığı 2 derece daha artarsa görürsün sen arıyı :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Hava sıcaklığı 2 derece daha artarsa görürsün sen arıyı :D

Arı kanat çırpar serinletir yahu kovanı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Arı kanat çırpar serinletir yahu kovanı

Valla Ali. İnşallah öyledir. Bilim adamları dünya 1 derece ısınırsa  dünyada bir çok canlının soyu tehlikeye giriyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Valla Ali. İnşallah öyledir. Bilim adamları dünya 1 derece ısınırsa  dünyada bir çok canlının soyu tehlikeye giriyor. 

doğru. zaten arı ölürse dünya defterini kapatır insanoğlu

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bizim 80 kovan arı var Sivas'ta. Malesef verim bu sene sıfır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Onun güvenlik oranı vardır. Biz de fazla fazla hesaplayıp bir de en son 1,4-1,6 ile çarpıp öyle betonarme hesabı yapıyoruz. Nolur nolmaz :) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

güzergahıma okul eklendi. hanımı evde bıraktım @Ali Darbaz mode on.  çocukları bıraktığım yola 3 yeni ışık eklediler. ortalama tüketim 6.2 litreye tırmandı. ortalama hız düştü. keyifler kaçtı.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

güzergahıma okul eklendi. hanımı evde bıraktım @Ali Darbaz mode on.  çocukları bıraktığım yola 3 yeni ışık eklediler. ortalama tüketim 6.2 litreye tırmandı. ortalama hız düştü. keyifler kaçtı.

Ortalama tüketimi yükselen merso'larınız ölü değerine alınır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sis farı yetersiz , keyifleri düşüren mersolarınız değerine bakılmadan alınır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

sis farı yetersiz , keyifleri düşüren mersolarınız değerine bakılmadan alınır

Böyle bir şey mi var :D

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ortalama hız düştü. keyifler kaçtı.

kullanıcı teşhisi, müşteri her zaman haklıdır

Önder Özcan yazdı:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

daha önceden fotosunu koyduğum orijinal 16 inç jantlar ve kışlık yeni lastikler takıldı. ölçü 224 45 17 yerine 215 55 16 oldu.  lastik ölçüsü çap olarak yüzde 1.2 büyük olmasına rağmen, gösterge panel hala gps hızına e göre yavaş gösteriyor.

ebat 16 inç olmasına rağmen aldığım lastiklerin sert kenar yapıları sayesinde konfor artarken, artsada esneme problemi olmadı. çamurluklar güzel doldu ve dahası aracın azalan jant ağırlığından ötürü gaz tepkisi arttı. ilginç bir şekilde kışlık lastiklerle daha fazla süpercharger gürültüsü duyuyorum. ve yine ilginç olan şanzımanın kendine has tuhaf sesini da daha belirgin şekilde duyuyorum.  belkide yol lastikleri gürültülüydü. önlerde çin malı ama önceden iki araçta uzun süre denediğimiz model, arkada ise acaip dişli lassa iceways takılı. asvaltta tepki gürültü seviyesi ve esnemeler çok iy bence. bakalım kışın ne olacak.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

neredeyse 7000km ortalama tüketimi 6.8 litre. ortalama hız 49 km/s.  ilk hareket ve beklemeler çok etkiliyor tüketimi.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hayır değil. günün şartlarında bu kalitede bir arabayı sıfırdan alma ihtimalimiz çok düşük. Tarım işine adamakıllı girdiğimde, ne zaman kamyonete binmeye başlarım o zaman satılır belki.

Önder Özcan yazdı:

tabi yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

Tarım işine adamakıllı girdiğimde, ne zaman kamyonete binmeye başlarım

haha fakir çifçi :D 

daha bunlar iyi günlerin şimdi oraya ekeceklerini ek gece yatarken başlıcaksın acaba hava kaç derece don varmı üşüdülermi , yazın hava çok sıcak su yettimi az dahamı verseydim, acaba suyu çokmu verdim gübreyi doğrumu verdim vs vs vs ama çok keyifli daha mutlu biri olacaksın gerçekten diyorum

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

ortalama tüketimi 6.8 litre. ortalama hız 49 km/s.

Şehirdışı için güzel rakam valla.

Şehir içi ne yakar acaba.. Hatta istanbul içi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Şehirdışı için güzel rakam valla.

Şehir içi ne yakar acaba.. Hatta istanbul içi.

K.Validede var bundan, şehir içi 9.7 gibi gördüm son bindiğimde. Ama çok kısa mesafe kullanır, 3-5 km gibi haftada 1-2 sefer. Henüz 30.000 km'de. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

K.Validede var bundan, şehir içi 9.7 gibi gördüm son bindiğimde. Ama çok kısa mesafe kullanır, 3-5 km gibi haftada 1-2 sefer. Henüz 30.000 km'de. 

K.validelerinizin haftada  1-2 kez  3 5 km kullandığı henüz 30 bin km deki şehiriçinde 9,7 yakan araçlarınız gözü kapalı alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

K.validelerinizin haftada  1-2 kez  3 5 km kullandığı henüz 30 bin km deki şehiriçinde 9,7 yakan araçlarınız gözü kapalı alınır.

15-16 tane hasar kaydı (3-4 tanesi İETT otobüsü) olduğunu ileteyim de, o şekilde alıcı ol abi :) Hak geçmesin sonra. 

Sigorta firmaları artık astronomik fiyat çekiyorlar kasko için bu arabaya sicilinden ötürü, senin arabaya kasko 3 bin TL ise buna 8-9 bin TL çekiyorlar abi öyle hesap et. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

15-16 tane hasar kaydı (3-4 tanesi İETT otobüsü) olduğunu ileteyim de, o şekilde alıcı ol abi :) Hak geçmesin sonra. 

Sigorta firmaları artık astronomik fiyat çekiyorlar kasko için bu arabaya sicilinden ötürü, senin arabaya kasko 3 bin TL ise buna 8-9 bin TL çekiyorlar abi öyle hesap et. 

parçaları pahalı değil artık. kaskosuz da binilir :) 9 bine kasko yapılacaksa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...