İçeriğe Yönlendir

E39 Almak ya da Almamak

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Dogan Arsiray yazdı:

manuel de olur!?

5 tane otomatik olacağına 1 tane manuel olsun, ama çeviren ustanın tecrübesi önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

e39 a binemmiş olanlar yazmasın. :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

e39 a binemmiş olanlar yazmasın. :)

Önder Özcan yazdı:

Yazamadı.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hahah çok iyiydi bu. öyle bir karikatür vardır. malum telif yeriz diye koyamıyorum. betimleme yapayım.

adam demişki merhaba ben görünmez adam, adam bakıyor ee iyi bende duyulmaz adam demiş... cevap yok.

Furkan Avcı yazdı:

Daha önce w221 için yazmıştım konuda  imkan varsa aklında kalacağına kapında dursun, üç günlük ölümlü dünya en kötü satarsın gider zararına bile olsa.
Siz benim gibi değilsin ben arabaya alışınca kolay kolay sat(a)mıyorum. Çabuk unutursun A6 yı :D sen

zararına w221 alınır. varsa tanıdıkta.

Selim Bilgin yazdı:

E39 çocukluğumuzun sembol

sembol? :D

e39 alıp sürekli binersen ve iyi bir araçsa kesinlikle benzer boyuttaki herhangi bir premium aracı aratmaz. özellikle 17 jant yada 16 jant ise.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

zararına w221 alınır. varsa tanıdıkta.

W211 dir o değerinde alınır 😛

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Bilgin yazdı:

A6 ile bir yıl doldu, aslında bir yandan hiç satasım yok ama bir yandan da hem canım BMW almak istiyor hem de satmazsam yapılacaklar listemde bir çok şey var, o kadar para harcamak da istemiyorum. Akşam satayım diyorum, sabah arabaya binince bu satılır mı diyorum, böyle bir ikilemde kaldım.

E39 çocukluğumuzun sembol arabalarından olması hasebiyle hep aklımdaydı, zamanı geldi mi acaba diyorum. Makyajlı, servis bakımlı, LPG takılmamış bir 5.25i ya da 5.30i bulup alsam nasıl olur? Ne dersiniz? 

Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-servis-bakimli-220-binde-900139865/detay/ 

Bir kaç bilgi daha vereyim.

- Benzinli, atmosferik, sıralı 6 ve arkadan itiş ilgimi çok çekiyor.

- Yakıt tüketimini çok dert etmiyorum. Hem mevcuttaki de çok az yakmıyor hem de pandemi kullanım koşullarımızı çok değiştirdi.

- A6 çok acayip bağımlılık yapıyor, içimden bir ses satarsan 3 ay sonra yana yana A6 arayacaksın diyor.

Kafanı bu kadar meşgul ediyorsa A6 dursun, E39'u da al, bi daha mı gelcen dünyaya ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2007 model A6 dan (quattro) inip 2001 vs. E39 a binmek, maddi durum söz konusu değilse çok tercih edeceğim bir şey olmaz.

E39 alıp 1 yıl içinde 20 bin harcayıp, yeter satıcam diyeceğini de düşünürsek...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

e39 koltukları hariç eskiyen bir kabine sahip değil ama. yani demode görünmesi sorun değilse eski durmuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mottomuz kafamda duracağına kapımda dursun.

Bide neydi: " aldıklarimdan pişman değilim haa aklım hala almadiklarimda" mıydı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ozkan çoban yazdı:

Hocam yanlış anlamayın ancak yaşınız daha genç biraz sportif araçlara yönelin derim, şu an kullandığınız ve baktığınız araçlar +40 yaş üstüne hitap ediyor bence.

40 olmasa da 30'u geçtik, çoluk çocuk var, hot hatch zamanımız geçti. Yoksa Alfa'yı satmazdım.

Ebrar Tüfek yazdı:

Konya il sınırı içerisine girmemiş, manuele çevrilmemiş, lpgsiz 40i bulunursa evladiyelik olur.... sonra sabah oluyor uyanıyorum :)

Konya girdap gibi, tüm arabaları çekiyor. Audiler de öyle.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

Daha önce w221 için yazmıştım konuda  imkan varsa aklında kalacağına kapında dursun, üç günlük ölümlü dünya en kötü satarsın gider zararına bile olsa.
Siz benim gibi değilsin ben arabaya alışınca kolay kolay sat(a)mıyorum. Çabuk unutursun A6 yı :D sen

Ben de böyle bakıyorum abi, bulunmaz hint kumaşı değil sonuçta. :D

Hacı Şenyurt yazdı:

A6 sonrası net bu araç olmaz. Hem temizini bulmak hemde turbo sonrası keyif almasi zor olur. Alfa brerera tarzı 330ci tarzı size daha çok uyar. gönlünüze göre olanı tez zamanda alırsınız inşallah.

Amin. Cümlemize inş.

Ali Darbaz yazdı:

Heyecan değil de bile bile lades olur bu, turşu olmuş. 

Aydın Sert yazdı:

Elinizdeki aracın kıymetini bilin derim.

Bizim patronun eski arabası bundandı. 2005 model 3.2 benzinli quattro. Almanya dan özel sipariş.

Şimdi yenisini aldı. 3.0 dizel quattro. Bazen muhabbet ederken eskisi bundan iyiydi der. Biri 2005 diğeri 2020 model araba. Tabi karar yine de sizin :)

Yolda görüp aynısını söyleyen bile denk geldi, ben sattım pişman oldum sakın satma bunu diye. Hepsi de yeni kasa A6 alıp beğenmemiş, enteresan.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Audi de bı tık daha ruh olsa satmayı düşünmezdi 😛 heyecan arıyor.  Bakmayin iyi aile arabası BMW aradığına. Hatatata yapacak 

En doğalı bile güzel ses veriyor ilginç bı şekilde

https://youtu.be/9mgqZUKL9us

Sağdan sağdan gideceğim. :D 

Bahadır Taşpolat yazdı:

atmosferik alacaksan alma, A6'ya egzos yapalım, yazılımı tekrar güncelleyelim, aşık olursun

A6 ile bir sıkıntım yok aslında da BMW çekiyor beni. İmkanım olsa A6'yı satmadan alırım.

Selçuk Keleş yazdı:

Kafanı bu kadar meşgul ediyorsa A6 dursun, E39'u da al, bi daha mı gelcen dünyaya ? 

Bence de, ama imkanlar elvermiyor şu an maalesef. :)

Önder Özcan yazdı:

2007 model A6 dan (quattro) inip 2001 vs. E39 a binmek, maddi durum söz konusu değilse çok tercih edeceğim bir şey olmaz.

E39 alıp 1 yıl içinde 20 bin harcayıp, yeter satıcam diyeceğini de düşünürsek...

Abi tüketim ve taşıma aracı değil de keyif olarak bakıyorum biraz, 91 model 300E de alabilirim bir gün mesela. :) 

Dogan Arsiray yazdı:

e39 koltukları hariç eskiyen bir kabine sahip değil ama. yani demode görünmesi sorun değilse eski durmuyor.

Donanım olarak eksiklik hissedecek bir BT var galiba, onu da bir şekilde hallederiz diye düşünüyorum. Ama çevremde yok, olsa da biraz test etsem iyi olurdu aslında.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mottomuz kafamda duracağına kapımda dursun.

Bide neydi: " aldıklarimdan pişman değilim haa aklım hala almadiklarimda" mıydı

Bu kafayla sonumuz ne olacak bilmiyorum. :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selim Bilgin yazdı:

Konya girdap gibi, tüm arabaları çekiyor. Audiler de öyle.

Abi benim önerim 6.45i lere bakman olur. Zevkin dibini sıyırırsın.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi benim önerim 6.45i lere bakman olur. Zevkin dibini sıyırırsın.

Maalesef bütçemi aşıyor şu an ama bir gün olabilir, çok seviyorum tasarımını ben de. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

fiyatı ortalama 100k lira diyelim, madem yakıt sorun değil A6'yı satıp 100k üstüne koyup S3 sedan alırdım ben.

Yorgun BMW bize pişmanlık olur bu saatten sonra, ben 2013'te 3.20Ci'de yaşadım, dışarıdan güzel tamam, çocukluktan içimizde uhde de kaldı ama makinalar artık o euro4 turbo dizelin bile keyfini vermiyor ki 320 manueldi egzos filtre falan vardı 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hep Beykoz da ise alınır . BMW ci de bul ama önden derim

Bir kaç yer baktım Maslak'ta, Askar ve Abarth iyi diyorlar. Ama mevcut konfor olmaz tabi o konuda. Fiyat çok yüksek değil mi 5.30'un?

Bahadır Taşpolat yazdı:

fiyatı ortalama 100k lira diyelim, madem yakıt sorun değil A6'yı satıp 100k üstüne koyup S3 sedan alırdım ben.

Yorgun BMW bize pişmanlık olur bu saatten sonra, ben 2013'te 3.20Ci'de yaşadım, dışarıdan güzel tamam, çocukluktan içimizde uhde de kaldı ama makinalar artık o euro4 turbo dizelin bile keyfini vermiyor ki 320 manueldi egzos filtre falan vardı 

Satıp alacağım A6 varken alamıyorum maalesef şu an. A6 varken alabilsem bu kadar düşünmezdim. Sahipleri belli, servis bakımlı, lpg'siz bir bmw bulmazsam almam zaten ama bakalım karar veremedim daha.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Km düşük 300 binde çoğu onun acısını çıkarıyor. Tam bakımlı ise yapacağın masrafa değer belki

50 bin km binsen satarken yine km iyi olacak

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

bu 5.30 dan bi galericici tanıdığımda var.Adam satmıyor  ve onun fiyatı yok diyodu

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Maslak sanayide yaşlı bir amcanın 300 E mersosuna binmiştim. Şanzıman geçişleri çok güzeldi, gaza basınca kafa kaldırıyordu. O günden beri ara ara malum sitede 300 E fiyatlarına bakınırım. Bu tip arabalar bütçe varsa 2. araç olarak alınabilir. İşler yolunda gider ve fazla masraf da açmazsa güzel anılar bırakabilir. Ama sanayiden çıkmazsa da nefret ettirir. Aynı kafadayız neredeyse, eski model atmosferik, yüksek hacimli, arkadan itiş, geniş ve konforlu araç isteyince seçenekler bunlar. Ancak dış görünüş olarak E39 daha güzel geliyor bana. Halen döner bakarım gördüğümde. Bu sene Konyaya tayin oldum ve burada epeyce var ama karpuz jantı görünce başımı çeviriyorum. Eski araçlarda kapak jant bile olsa aracın orjinal olması daha çekici geliyor bana. İnşallah gönlünüze bir E39 bulursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aynı ikilemi yaşıyor ve tanıdık eş dostlardan "Dur allasen" şeklinde tepki alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Geçen bi ark uğradım infiniti fx i var LPG takılmamış gel vereyim sana dedi rakamda çok uygun ama hala karar vermiş değilim zaman geçmeden içimizde kalan uhdeler i yapmamız lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

Geçen bi ark uğradım infiniti fx i var

en güzel infiniti arkadaşının infinitisi al gel de infinitiliyelim

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben şu 5.30'a bi bakayım müsait zamanda, aklımda duracağına kapımda dursun mantığı ağır basacak galiba. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...