İçeriğe Yönlendir

En Ucuz Robot Temizleyici Mi Robot Vacuum-Mop Essentia

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba Dostlar, 

Hanıma anneler günü hediyesi olarak aldığım (aslında 1 gün öne elektrik süpürgesi motoru yandı) Mi Robot Vacuum-Mop Essentia anlatmak istiyoum. çok ucuz bir alet değil ben 1680 lira ücret ödedim. Cihaz hakkında bir benzetme yapacak olursa içinde navigasyon cihazı olmayan manual şanzımanlı b sınıfı otomobil gibi birşey. Herhangi bir harita kaydı tutmuyor. Her seferinde haritası siliniyor. Yaptığı bir güzergah kaydı var , oda şarj istasyonuna geri dönmek için. 

ACtC-3ehq_VDGGIH1m6F9V3tiir2c8_trEYMAXST

Şimdi madde madde anlatayım. 

* Temizlik konusunda oldukça gerçekten oldukça başarılı. Pislik bırakmıyor, işini gayet iyi yapıyor. Evi 7 defa süpürdüm.  Her seferinde ciddi pislik topladı.  fırçasına kıllar sarsa bile çok güçlü olduğu için banamısın demeden dönüşünü yapıyor. Yani düşünmeyin bunlar yeden pislik toplayamaz. Aleti standart modda kullandığınızda halıların üstünden geçerken  turbo moduna alıyor. Halı üzerinde geçtiğini algılayabiliyor. Sesiz modda kullanır iseniz batarya menzili çok uzuyor. Ama silme süresi yani aletin intikal hızı değişmiyor. Sadece emiş gücü düşüyor. Halılardan geçerken turbo moda almıyor. %42 batarya tüketimi ile 45 dakika temizlik yaptı. 

*Engelleri hopluyor zıplıyor aşıyor. Galiba tahrik tekerlerinde süspansiyonla beraber, yüksekliğini sağ ve sol bağımsız ayarlayabiliyor. Cihazın patinaj çekmemesi çok önemli. tekerlerdeki tur sayısına göre şarj istasyonuna ulaşması kolay oluyor. Tekerler patinaja düşmesi çok çok zor , inanılmaz iyi yol tutuyor. Ama obje üstüne takılı kalırsa kafası karışıp istasyonu bulması çok zorlaşıyor. Temel olarak zikzak çizme üzerine temizlik yapıyor . Halı kenarlarına takılıp yukarı katlarsa, alet bunun fark edip kaldırdığı halıyı geri düzeltiyor. Vallaha billaha defalarca yaptı bunu. Hanım bu yüzden halı değiştirmek için bahane buldu kendine. Halı çok çok ince olunca alet kenarlarını vakumlayarak havalandırıyor. Yapacak be şey yok. Halı alacaz :D

ACtC-3d2U8xmakzXM9naX1s45hRiXm-XDoiwn9HC

*Şarj kapasitesi uzun, standart modunda 90 dakika çalışıyor. İşi bitme gibi bir durum yok, şarjı %20 altına düşünce istasyona geri dönüyor. Henüz işi bitirip geri döndüğünü görmedim. 50 dakika evi temizledi. Ama genede şarj istasyonuna dönmedi. Kendim telefon ile  yeterince temizlediğini düşünüp düğmeye basarak geri dönderdim. Ayrıca  %20 şarja düşünce kendisi döndü. Tabi haritasında sapıtma olmaz ise kolaylıka dönüyor. Şarj istasyonuna döneceği zaman vacuum işlemini durduruyor, oyuncak araba gibi ortalıkta aylak aylak gezerek istasyonuna gitmeye çalışıyor. Eğer kafası karışmış ise köşeleri gezip  şarj istasyonunu bulmaya çalışıyor. İstasyonun kızıl ötesi alanına varınca son yaklaşma hattına girip kilitleniyor. 

*Ürünü tanıtmak kafa karıştırıcı. Başta çok uğraştım. Alet Wifi ile çalışıyor. Önce aletin wifi hattına telefonuna bağlıyorsunuz. Mi home ile eşleşince evin wifi hattını istiyor. Mi home içinde wifi hattını bağlayınca bağlantı tamamlandı uyarısı veriyor. Alet çalıştıktan bir süre sonra telefonda gezdiği bölgenin haritası oluşmaya başlıyor. Wifi ile olan mesafeye göre yenileme hızı artıyor . Wifi uzakta kalırsa komutlar arasında lag oluşabiliyor. 

*Çok güzel paspas atıyor, Pas pas atarken 3 kademe su seviyesi var. Halıların üstünde pas pas kullanılmaması tavsiye ediliyor. 

Gel gelelim neyini beğenmedim. Alet IAI Harop gibi evin içinde aylak aylak gezen tehlikeli bir cihaz. Çocuk üstüne basar kırar endişesi var. Üzerinde kızıl ötesi sensör var, ama düz duvara çarpmasına engel oluyor. fakat, aynı zamanda çarpma sensörü var. objelere çok sert çarpıyor. sandalyeye çarparsa hafif itiyor. Önde iki fırca var. Bunlar zıt yönlerde dönerek tozu pisliği öne çekiyor. Ama toz kaldırıp, öndeki Kızılötesi (irda) alıcısının camını toz kaplatıyor. 45 50 dakikalık çalışma sonunda , kırımızı camı bezle silmek gerekir. 

*Evde bazı modifikasyonlar yaptım. altına girmesini istemediğim yerler duvar olması için ayakkabı kutuları koydum. 

Benim aklıma gelen herşeyi yazdım. benim işimi görüyor.  tepesinde ldar olan modelleri 700 tl pahalı. Ama bu çok analog ve klasik . Harita marita uğraştırmıyor. patinaj çekmesin yeter. Aklınıza gelen sormak istediğiniz birşey varsa cevaplarım :D

https://youtu.be/a7bMNtntjKc

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Bir sorum olacak. Kutunun ağzındaki bandı ne ile açtın Ali abi 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bir sorum olacak. Kutunun ağzındaki bandı ne ile açtın Ali abi 😄

Elimle söktüm yahu. Telefon elimde olunca kutuyu sabit tutamadım. Elimi boşaltınca sert davranabildim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Harita özelliği var kuzenimin cihazda. Şarjı bitmeye yakın kendini dolduruyor. Sonra kalan temizliğe devam ediyor.

Bunda harita yok şimdi. Şarj için dönünce kalan temizliği yapabiliyor mu? 

Temizlemeden geçtiği yer oluyor mu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Harita özelliği var kuzenimin cihazda. Şarjı bitmeye yakın kendini dolduruyor. Sonra kalan temizliğe devam ediyor.

Bunda harita yok şimdi. Şarj için dönünce kalan temizliği yapabiliyor mu? 

Temizlemeden geçtiği yer oluyor mu ?

Bu şarjı bitne kadar çalışıyor. Hiç boş yer bırakmıyor . Maşallah yorulmakta bilmiyor. :) Tekrar tekrar geçtiği oluyor.  Daha işim bitti ben dönecem dediğini görmedim. Hep kendim gönderdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsunda bu tip cihazlarda paraya kıyacaksın, yoksa can sıkar, en uygun olan akıllı cihaz bendeki sanırım ama 2500 tl cik, değermi kesinlikle, daha üstüne gerek varmı ? Yok bitti gitti, alırken o kadar yazdık çizdik akılsızını niye aldın hipermilci kardeşim benim....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Temizliği yarıda kesmezsen kendisi 3 tur attıktan sonra haritayı kaydeder. Sonra odalara isim verip istediğin yeri süpürtebilirsin. Hatta yere birşey döküldüyse sadece o alanı seçip süpür komutu verebilirsin. 

Harita yoksa oyuncak  olur o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Unutmadan ekleyeyim. Ben bu cihazın haritasının tutmadığını bile bile aldım. almadan önce bir sürü test videosu izledim. Harita özelliği için ekstra 700 tl ödemek istemedim. Şu ana kadar evimi 7 defa temizledi. Her akşam eve geldiğimde cihazı başlatıyorum. oluşturduğu gecici temizlik haritasına bakarak heryeri temizlediğini gördükten sonra cihazı geri şarj istasyonuna gönderiyorum. 

Şu an işteyim. İstersem evi temizleme komutu gönderebilirim. Geçici haritadan durumunu takip edebilirim. Bu bile beklediğim bir özelik değildi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

pili ölmüş robot süpürgeniz öldüm fiyatından alınır :)

o kadar dayanabildiğine göre pil herhalde 3 te 2 sidir değerinin.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsunda bu tip cihazlarda paraya kıyacaksın, yoksa can sıkar, en uygun olan akıllı cihaz bendeki sanırım ama 2500 tl cik, değermi kesinlikle, daha üstüne gerek varmı ? Yok bitti gitti, alırken o kadar yazdık çizdik akılsızını niye aldın hipermilci kardeşim benim....

Abi ben bu cihazı indirimlerle 1260 tlye aldım. 

Dogan Arsiray yazdı:

pili ölmüş robot süpürgeniz öldüm fiyatından alınır :)

o kadar dayanabildiğine göre pil herhalde 3 te 2 sidir değerinin.

Pili 2500 mah. Benim telefondan az. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

ben 1680 lira ücret ödedim.

Ali Darbaz yazdı:

Dogan Arsiray yazdı:

:yildizlar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ersen Tapan yazdı:

:yildizlar:

Abi, normal biri alsa 1680 tl. Benim indirimim kuponun vs felan derken 1260 liraya geldi. Anneler günü nedeniyle bu alışverişten 150 tl iade edildi. 316 lirada kupon mupon indirim yapıldı. Oldu sana 1200 tl . 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Abi, normal biri alsa 1680 tl. Benim indirimim kuponun vs felan derken 1260 liraya geldi. Anneler günü nedeniyle bu alışverişten 150 tl iade edildi. 316 lirada kupon mupon indirim yapıldı. Oldu sana 1200 tl . 

yine cigerini sökmüssün 😂

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

Keşke aynı indirimleri üst modele kullansaydın. En azından güncel bir cihazın olurdu. Yinede iş görür sadece evi temizlemesi uzun sürer. 

Güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

yine cigerini sökmüssün 😂

3 günlük Marmaris tatili alacaktım, herşey dahil 1200 tl . Süpürge bozulunca, anneler gününüde elden çıkarmak için Robotu aldım. Hanım çok memnun. Benim için sıkıntı yok. 

Ersen Tapan yazdı:

Yinede iş görür sadece evi temizlemesi uzun sürer. 

45 dakikada 60 m2 kare temizliyor abi. Hanım 1200 watt süpürge ile kafa şişirerek 3 saate temizliyordu. Loptopu alıp kendimi çoçuk odasına kilitlerdim. :D

Yanan ceyranamı yanayım, kafamın şişmesinemi. Bu alet çok çok basit. Telefona uğraşmana gerek yok. üstündeki düğmeye basınca göreve başlıyor :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Birde şu aklıma geldi. Robotu alınca yakıt tasarrufuda yapmış oldum :D Marmaris ile Side arasında 440 km yol gidecektim. 440 km benzin parası 250 tl. 250 lirada burdan tasarruf etmiş olduk :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun.

Bu tür cihazların klasik model süpürgeler gibi temizleyebileceğini düşünmüyorum.

Böyle kanırta kanırta çektirecen halıyı, süpürgenin ucunu çıkarıp koltuk üstlerini, aralarını çekeceksin:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

yine hipermil fiyatına almışşsın :)   vallahi 750 tl ye acımazdım, bendekinin pili 5000 üstüydü galiba, akıllısını alacaksın getir götür yapmayacksın, elektronik alette ucuza kaçılmaz, olması gereken alınır unutma...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

Yanan ceyranamı yanayım,

30 lira elektirik faturası geliyordu zaten yanmazsın :oghk:

20 lira üstü fatura gelirse gözüme gözükme süpürge sonrası :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Aydın Sert yazdı:

Böyle kanırta kanırta çektirecen halıyı, süpürgenin ucunu çıkarıp koltuk üstlerini, aralarını çekeceksin:D

Sanırım bu süreçten kurtulmak için süpürgeyi bilerek bozdu ve robot aldı :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Mi Vaccum Cleaner ı 2 senedir kullanıyorum ben çok memnunum...

Haritasız özellikte olanların evde konumumu iyi belirlemek lazım, daha iyi supurmesi için... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bendekinin haritası nasıl olduğunu anlamak için aşağidaki videoyu izleyin. Model adı G1 olarak geçiyor 

https://youtu.be/y2fcUJ-utcM?t=243

Not : Videoyu izleyince gördümki işi bitirip standına park ediyormuş :D

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Sanırım bu süreçten kurtulmak için süpürgeyi bilerek bozdu ve robot aldı :D

Başkalarının da niyeti var gibi :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...