İçeriğe Yönlendir

En Ucuz Robot Temizleyici Mi Robot Vacuum-Mop Essentia

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
(düzenlendi)

haritasını unutan cihaz mı olur muş... salonda iken alıp odada yere bırakınca geri dönebiliyor mu yuvasına?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Başkalarının da niyeti var gibi :D 

Çok sağlam parçladım. Yutubeden videolar izledim. Sonra sonuç olarak robot aldım :D. Bu şey kafamı şişiriyordu. Kurtulmuş olduk. . 

ACtC-3cavYT-w-zijx6r4wbFTNgR1BpwFwHqfmOd

Çağlar Bayur yazdı:

haritasını unutan cihaz mı olur muş... salonda iken alıp odada yere bırakınca geri dönebiliyor mu yuvasına?

Abi nasıl kucağın alıp  salona bırakıyorsun ya, geri işi bitince alıp şarjına bırakıyorsun. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yeni yenidir abi iyi yapmışsın güle güle kullan. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

işi bitince alıp şarjına bırakıyorsun. 

kendisi şarja gidemeyene akıllı denmez ki, ayıp mal diye iade ederim,

Ali Darbaz yazdı:

Bu şey kafamı şişiriyordu. Kurtulmuş olduk. . 

ben temizlik yaparken kulaklık takıyorum sen de dene, bulaşıkları sona bırakıyorum hatta daha iyi oluyor

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kendisi şarja gidemeyene akıllı denmez ki, ayıp mal diye iade ederim,

Ali Darbaz yazdı:

Şarj istasyonunda başlarsa, şarj istasyonunda bitiriyor abi. :D Ama kucaklayıp götürürsen nerde olduğunu anlamaz . Ben öyle düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Başkalarının da niyeti var gibi :D 

Beni kurtarmaz. Bana jetgillerdeki robottan lazım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

Ama kucaklayıp götürürsen nerde olduğunu anlamaz . Ben öyle düşünüyorum. 

Aynen öyle. Yerden teması kestiğin an gidiyor kafası.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba Dostlar, 

Hanıma anneler günü hediyesi olarak aldığım (aslında 1 gün öne elektrik süpürgesi motoru yandı) Mi Robot Vacuum-Mop Essentia anlatmak istiyoum. çok ucuz bir alet değil ben 1680 lira ücret ödedim. Cihaz hakkında bir benzetme yapacak olursa içinde navigasyon cihazı olmayan manual şanzımanlı b sınıfı otomobil gibi birşey. Herhangi bir harita kaydı tutmuyor. Her seferinde haritası siliniyor. Yaptığı bir güzergah kaydı var , oda şarj istasyonuna geri dönmek için. 

ACtC-3ehq_VDGGIH1m6F9V3tiir2c8_trEYMAXST

Şimdi madde madde anlatayım. 

* Temizlik konusunda oldukça gerçekten oldukça başarılı. Pislik bırakmıyor, işini gayet iyi yapıyor. Evi 7 defa süpürdüm.  Her seferinde ciddi pislik topladı.  fırçasına kıllar sarsa bile çok güçlü olduğu için banamısın demeden dönüşünü yapıyor. Yani düşünmeyin bunlar yeden pislik toplayamaz. Aleti standart modda kullandığınızda halıların üstünden geçerken  turbo moduna alıyor. Halı üzerinde geçtiğini algılayabiliyor. Sesiz modda kullanır iseniz batarya menzili çok uzuyor. Ama silme süresi yani aletin intikal hızı değişmiyor. Sadece emiş gücü düşüyor. Halılardan geçerken turbo moda almıyor. %42 batarya tüketimi ile 45 dakika temizlik yaptı. 

*Engelleri hopluyor zıplıyor aşıyor. Galiba tahrik tekerlerinde süspansiyonla beraber, yüksekliğini sağ ve sol bağımsız ayarlayabiliyor. Cihazın patinaj çekmemesi çok önemli. tekerlerdeki tur sayısına göre şarj istasyonuna ulaşması kolay oluyor. Tekerler patinaja düşmesi çok çok zor , inanılmaz iyi yol tutuyor. Ama obje üstüne takılı kalırsa kafası karışıp istasyonu bulması çok zorlaşıyor. Temel olarak zikzak çizme üzerine temizlik yapıyor . Halı kenarlarına takılıp yukarı katlarsa, alet bunun fark edip kaldırdığı halıyı geri düzeltiyor. Vallaha billaha defalarca yaptı bunu. Hanım bu yüzden halı değiştirmek için bahane buldu kendine. Halı çok çok ince olunca alet kenarlarını vakumlayarak havalandırıyor. Yapacak be şey yok. Halı alacaz :D

ACtC-3d2U8xmakzXM9naX1s45hRiXm-XDoiwn9HC

*Şarj kapasitesi uzun, standart modunda 90 dakika çalışıyor. İşi bitme gibi bir durum yok, şarjı %20 altına düşünce istasyona geri dönüyor. Henüz işi bitirip geri döndüğünü görmedim. 50 dakika evi temizledi. Ama genede şarj istasyonuna dönmedi. Kendim telefon ile  yeterince temizlediğini düşünüp düğmeye basarak geri dönderdim. Ayrıca  %20 şarja düşünce kendisi döndü. Tabi haritasında sapıtma olmaz ise kolaylıka dönüyor. Şarj istasyonuna döneceği zaman vacuum işlemini durduruyor, oyuncak araba gibi ortalıkta aylak aylak gezerek istasyonuna gitmeye çalışıyor. Eğer kafası karışmış ise köşeleri gezip  şarj istasyonunu bulmaya çalışıyor. İstasyonun kızıl ötesi alanına varınca son yaklaşma hattına girip kilitleniyor. 

*Ürünü tanıtmak kafa karıştırıcı. Başta çok uğraştım. Alet Wifi ile çalışıyor. Önce aletin wifi hattına telefonuna bağlıyorsunuz. Mi home ile eşleşince evin wifi hattını istiyor. Mi home içinde wifi hattını bağlayınca bağlantı tamamlandı uyarısı veriyor. Alet çalıştıktan bir süre sonra telefonda gezdiği bölgenin haritası oluşmaya başlıyor. Wifi ile olan mesafeye göre yenileme hızı artıyor . Wifi uzakta kalırsa komutlar arasında lag oluşabiliyor. 

*Çok güzel paspas atıyor, Pas pas atarken 3 kademe su seviyesi var. Halıların üstünde pas pas kullanılmaması tavsiye ediliyor. 

Gel gelelim neyini beğenmedim. Alet IAI Harop gibi evin içinde aylak aylak gezen tehlikeli bir cihaz. Çocuk üstüne basar kırar endişesi var. Üzerinde kızıl ötesi sensör var, ama düz duvara çarpmasına engel oluyor. fakat, aynı zamanda çarpma sensörü var. objelere çok sert çarpıyor. sandalyeye çarparsa hafif itiyor. Önde iki fırca var. Bunlar zıt yönlerde dönerek tozu pisliği öne çekiyor. Ama toz kaldırıp, öndeki Kızılötesi (irda) alıcısının camını toz kaplatıyor. 45 50 dakikalık çalışma sonunda , kırımızı camı bezle silmek gerekir. 

*Evde bazı modifikasyonlar yaptım. altına girmesini istemediğim yerler duvar olması için ayakkabı kutuları koydum. 

Benim aklıma gelen herşeyi yazdım. benim işimi görüyor.  tepesinde ldar olan modelleri 700 tl pahalı. Ama bu çok analog ve klasik . Harita marita uğraştırmıyor. patinaj çekmesin yeter. Aklınıza gelen sormak istediğiniz birşey varsa cevaplarım :D

https://youtu.be/a7bMNtntjKc

useful tool bth

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Oğuzkan Erışık yazdı:

Aynen öyle. Yerden teması kestiğin an gidiyor kafası.

Yok, bizdekine parende attirdim aynalarla cevirdim nefesi kesildi ama yine de gitti yuvasina 😎

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Yok, bizdekine parende attirdim aynalarla cevirdim nefesi kesildi ama yine de gitti yuvasina 😎

akıllı süpürge dediğin böyle eolur, sene olmuş 2030, kendi şarjını bulamayan süpürge mi olurmuş

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

akıllı süpürge dediğin böyle eolur, sene olmuş 2030, kendi şarjını bulamayan süpürge mi olurmuş

bence çalışıp elektrik parasını kendi kazansın, ne bileyim boşta dururken bitcoin mining filan yapsın, sonra gelip akıllıyım ben desin bu pandemi sürecinde.

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Kız büyüsün yapay zekalı olanı alırım :D

Dogan Arsiray yazdı:

bence çalışıp elektrik parasını kendi kazansın, ne bileyim boşta dururken bitcoin mining filan yapsın, sonra gelip akıllıyım ben desin bu pandemi sürecinde.

Yok Decepticon'a dönüşsün, tarhana yapsın :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

seviyeyi fenafillaha cikardim. Zorlu sartlarda denemesem icim rahat etmezdi 😂

Masa ustunde denedim,  O da ben de cok zorlu sart ve baskı altındaydık 🤭 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alpay Sumer yazdı:

Zenginler belli oluyor yavaş yavaş 🙄

Yuvaya dönüyor evet ben yanlış anlattım kusura bakmayın. Yerden kaldırıp farklı bir koordinata bırakınca haritayı baştan oluşturması gerekiyor. 3 kere üçgen çiziyor geri yuvaya dönüyor. Her modelde farklı olabilir tabi.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Zenginler belli oluyor yavaş yavaş 🙄

Yuvaya dönüyor evet ben yanlış anlattım kusura bakmayın. Yerden kaldırıp farklı bir koordinata bırakınca haritayı baştan oluşturması gerekiyor. 3 kere üçgen çiziyor geri yuvaya dönüyor. Her modelde farklı olabilir tabi.

Hiç denemedim. yorum yapmam yanlış oldu. Bu akşam deniyem 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsunda bu tip cihazlarda paraya kıyacaksın, yoksa can sıkar, en uygun olan akıllı cihaz bendeki sanırım ama 2500 tl cik, değermi kesinlikle, daha üstüne gerek varmı ? Yok bitti gitti, alırken o kadar yazdık çizdik akılsızını niye aldın hipermilci kardeşim benim....

Ali abi sizdekinin adı nedir?

Ali hocam teşekkürler değerli bir bilgi oldu benim için muhtemelen alacağım ancak biraz zaman alacak. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bize kit.. misler 😨

Allah ya bana verir ya süpurgeye.. dislerimi bile fırcalatmazsam bana yazıklar olsun 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

10 gündür bende kullanıyorum bu modeli. Bence de bu yada mopsuz olan versiyonu alınmalı en aşağı.

bende bu modelden almak üzerreyim sanırm en uygun 2500 fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bursa mi storeyi aradım. Genpa garantisi olmayan tüm cihazlar ithalat garantili oluyor ve sorun olduğunda çok uğraşıyorlar dedi.

Piyasada 2.500 TL olan ürün onlarda 3.000 TL

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Ali abi sizdekinin adı nedir?

Ali hocam teşekkürler değerli bir bilgi oldu benim için muhtemelen alacağım ancak biraz zaman alacak. 

Bundan, yalnız moplu değil gerekte yok bana göre, halda falan zaten olmaz mop...  bu alet sürekli gezer, laminant parkeler silikon parçalı fırçası sayesinde hep parlak durur, hafta bir ahşap temizleyicili suyla normal pas pas atar geçersin zaten...

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-essential-2-in-1-robot-supurge-ve-paspas-p-HBV00000WBMPQ

Çağlar Bayur yazdı:

çağdışı, gelişime açık ol biraz :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

çağdışı, gelişime açık ol biraz

piyasa şartlarına uygun ama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...