İçeriğe Yönlendir

En Ucuz Robot Temizleyici Mi Robot Vacuum-Mop Essentia

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Sen yapsan olma mı? 

Ben nezaman dinlenecem, keyif moduna geçicem. Biz işsiz gücsüz aylak aylak gezen adam değilimki. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Ben nezaman dinlenecem, keyif moduna geçicem. Biz işsiz gücsüz aylak aylak gezen adam değilimki. 

üşeniyorum de sen ona. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aletin üzerinde bir düğme var. Basıyorsun, kendi kendine işini görüp geliyor. Artık telefonmuş uygulama imiş uğraşmıyorum. Hanım evin kirli olduğunu düşününce basıyor düğmesine , 75 dakika evin içinde geziyor alet. Şarıjı en fazla %45'e düşüyor. Şu ana kadar 17 defa temizlik yaptı.  Her temizlik sonrası içini temizlemekten başka derdi yok. Şimdi arızalansa bozulsa , aynısından bir tane daha alırım. O derece memnun etti beni. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Darbaz

7 günlük tatilin sonunda evi iki saat temizledi. 2 defa çöp haznesini temizledim. Fırcalarına kıl sarması dışında şikayetim yok. 

Bu aletin halıları yolduğunu bu nedenle çok fazla pislik topluyormuş gibi bir intiba bıraktığını düşünmeye başladım. İçi hep pamuklaşmış kıll yumakları doluyor. Halıları kaldırıp zeminde çalışınca pamuklaşma olmuyor. 

Bu durum bence sıkıntılı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Son 3 temizlemedir başıma gelen sıkıntıyı ve çözümü anlatacağım. 

Aletin İrda sensörleri sayesinde engelleri gördüğünü biliyoruz. Lakin alet, mesafeyi kendi içindeki adım sayar ile hesaplamakta. Adım sayar dediğime bakmayın tekerin dönüşü ile kat edilen mesafeyi hesaplıyor.  Normalde en fazla 70 dakika yaptığı temizlik 90 dakikya çıkmaya başladı. Hatta şarjı %20 altına düşmeden standına dönmüyordu. Robotun kendi içinde tekerlerin dönüşü ile hesapladığı sanal haritası aşırı şekilde büyümüştü. 

Soldaki bolzulan temizleme alanı, sağdaki yavaş yavaş bozulmaya başladığındaki hali. 

ACtC-3cQQdrF3ht8aEx_fwTVE-sbR-b3LGALxri1

Nesneleri teknik olarak incelemeyi severim. Bu sorunun sebebini araştırmak için zemin testleri yaptım. Tekerlerin objelere çarptığında patinaja düştüğünü gördüm. Tekerlerde aşırı şekilde çekiş sorunu vardır. Nemli bir bez ile tekeleri sildim. Ağırlığını artırmak içinde içine su koydum. Sıcağın ve nemin yaratmış olduğu ortam tekerlerde beyaz bir tozun kaplamasına sebep olmuş. Küçük bir test yaptım , sorun tamamen ortadan kalkmış görünüyor. Çekişi hatırı sayılır oranda artınca, patinajda kesildi. Mesafe ölçümündeki sapma ortadan kalktı. Elimle tutmaya çalışınca bileğimi bükmeden patinaja düşmedi.  

giphy.gif

Yaptığım küçük testin sonucunda , oldukca doğru bir sanal harita çıkardı . Bu vesile ile doğru lastik seçimi önemli. :D

ACtC-3c1XHTTiaM0G3PXTIfGMYKjdUyW6QaW9KSi

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
Mehmet Yeter yazdı:

Yakında harçlık ister. 

Bence iyice kendine alıştırıp sonra çalışmaz olacak.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yeni filtre aldım, 

AM-JKLWoAoYpX3Uidq-xQMtwZe3dClIG8Dia7hKS

bu filtre fiyatına satılan komple yerli  süpürge var 220V ,bunlar  ithal ürün mü?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bu filtre fiyatına satılan komple yerli  süpürge var 220V ,bunlar  ithal ürün mü?

abi 29 liraya süpürgemi var :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Abi bu tam takır set. 2 tane paspas, fırça vs filtreler var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şaka tabi, vatan dan birşey mi alınır :)

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_mi-robot-vacuum-mop-essential-robot-s%C3%BCp%C3%BCrge-ve-paspas-beyaz-1213843.html

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bende Xaomi pro2+ ile katıldım bu furyaya 3500 küsür fiyatı.Dünya varmış, süpürsün.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mediamarket vatan teknosa bunlardan birşeymi alıyorsunuz siz, vah vah :)

Lcd erkan ölçülerini canlı canlı görmek istedik abi. Yoksa bişiy almaya gitmedik. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Lcd erkan ölçülerini canlı canlı görmek istedik abi. Yoksa bişiy almaya gitmedik. :D

kurdalama için ideal, tabii her baba ürün bulunmuyor :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu robotlarin hepsinde merdivenden dusmesini engelleyen sensor var mi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Eren Gökmen yazdı:

Hepsinde yok diye biliyorum, olsa bile bazılarında işe yaramıyor. Ancak ben Roboroc Anker Eufy 70 L modelini kullanıyorum. Masanın üstünü bile süpürtüyor hanım. Yere düşmüyor. Temizilki bitti diyor, alıp yere koyuyorsun.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Cumartesi gördüm ben de bu robotlardan Mi marka. Ama 4600 TL idi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eren Gökmen yazdı:

Benim robotumda en ucuzu. Masaya koysan çalıştır , düşmüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Bu cihazlar yüzünden kilo alacaksınız. Kumanda çıktığından beri kilo veremiyoruz :D Eskiden kanal değiştirmeye tv-koltuk arasından mekik dokumaktan halının rengi solmuştu  :D 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...