İçeriğe Yönlendir

Ben Bu Farlarla Ne Yapacağım - Focus 2 Titanium Halojen Tip

Can Coşkun

Recommended Posts

Can Coşkun
Mert Gulkokan yazdı:

https://www.maveraotomotiv.com/urun/photon-h7-12v-55w-xtreme-vision-100

H7 performans 100 tl brnm kullandığım size takacağı marka olsun osram gibi 200 tl desek iç dış temizlik 450 tl kalıyor
Sanayilerde genelde zımpara ile dışın temizlenmesi ve buharlı temizlik 100 tl
Artık için nasıl yapacak bilmiyorum

100 liraya ön camı söküp tekrar kapatılacak şekilde temizlenmesinden bahsediyorsunuz değil mi? Adet fiyatı sanırım.

Yorum bağlantısı
Can Coşkun
Servet Aydın yazdı:

Ben olsam açılmışken mercek taktırırm ama işte pahalı meret. 2500ü buluyor maliyeti.

Adana'da AZC diye üst düzey far modifikasyonu yapan bir yer var. Dediğiniz gibi mercek takılacak ve fara özgün bir görünüm verilecek şekilde 3200 lira istediler. 

Çağlar Bayur yazdı:

sıfır orjinal farınız olacak bu seçenek ile .

ilave olarak:

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/307259-satılık-h4-ve-h7-mercek-25-ve-2-inç/?tab=comments#comment-3626912

bunu da alıp hazır cam açılmışken basit şekilde içine taktırabilirsiniz

2 inç olanlar değil mi?

Metin Akbal yazdı:

Mercek montajı 2000 e falan malolur açılmışken tertemiz olur ben olsam bende mercek montajı yaparım. Ha şu var ben zaten sıfır arabamın aydınlatması iyi olduğu halde bixenon mercek montajı yapmışım emoji16.png Neden çünkü alışmış kudurmuştan beterdir. Eski arabamda da takmıştım yenisine de taktım.

d694e8651790b31818ea549f4b038719.jpg

Daha fazla bütçe varsa led mercek o konuda Servet abinin tecrübesi benden fazla. Benim led mercekte aşamadığım tek ön yargım led patlarsa komple sistem değişir. Xenon mercekte ampulü değiş olay tamam.

Göreceksin görmeyeceğim işi yapmayacaksın olay bu emoji16.png Risk her yerde var. Sıfır far bile buhar yapabiliyor.

Yola çıkarken mercek takılacak şekilde bir modifikasyon yaptırmak istemiştim ama 3200 fiyat çektiler. Halojen ampullerin ayarı ve far temizliği düzgün yapılırsa merceklerin performansını çok arar mıyım acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yola çıkarken mercek takılacak şekilde bir modifikasyon yaptırmak istemiştim ama 3200 fiyat çektiler. Halojen ampullerin ayarı ve far temizliği düzgün yapılırsa merceklerin performansını çok arar mıyım acaba?

Sıfır arabamın farlarına garanti biter bitmez (üstelik benim farlarım ısıtılarak degil keserek açılıyor bu riske rağmen, garantiden önce farı aldım garanti sonlarına doğru çalışmalara başladım) montaj yaptığım gerçeğini tekrardan yazayım default_smile.png Ne kadar aradığımı siz tahmin edin default_smile.png

3200 çok fazla tabiki. 2000 liraya hallolur diyorum ben. En azından şu yapılabilir. Orijinal merceğe h7 xenon kit, veya d2s ampule h7 xenon balast. 3200 liraya orijinal çıkma d1s d3s d4s xenon kit vs takılırsa eyvallah ki o bile fazla.

Ya malzemeleri uygun denk getirip toplayacaksınız kendiniz yapacak ya da yapacak bir yere yollayacaksınız. Ya da bu keyiften mahrum kalacaksınız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Coşkun

Far temizliği için görüştüğüm yerle konuştum şimdi, mercek taksak maliyet ne olur diye, bana mercek takılırsa muayeneden geçmeyeceğini söyledi. Ben de halojen ampul kullanılacak şekilde mercek kullansak dedim ama yine de geçmez dedi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Far temizliği için görüştüğüm yerle konuştum şimdi, mercek taksak maliyet ne olur diye, bana mercek takılırsa muayeneden geçmeyeceğini söyledi. Ben de halojen ampul kullanılacak şekilde mercek kullansak dedim ama yine de geçmez dedi.
Muayene zamanı h7 halojen ampül takip geçiyorum ben. İşi bilenle bilmeyen farkı diyelim. Onu diyen uğraşmak istememiş. 650 güzel para çünkü sadece far temizliğine.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın.Aracıma Niken evo marka led ampul taktırmayı düşünüyorum.Astra sahipleri çok memnun olduğunu söylüyor.Şuanki ampullerim Osram night breaker lazer.Memnunmuyum evet memnunum.Ancak led ampulleri denemek istiyorum.Fikir ve görüşleri olan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Coşkun
Mert Gulkokan yazdı:

İçinde halojen ve led olduğu sürece geçer
Bence iş yapmak istemiyor

Metin Akbal yazdı:
Can Coşkun yazdı:

Muayene zamanı h7 halojen ampül takip geçiyorum ben. İşi bilenle bilmeyen farkı diyelim. Onu diyen uğraşmak istememiş. 650 güzel para çünkü sadece far temizliğine.

Ben de öyle düşündüm.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Kaleli yazdı:

Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın.Aracıma Niken evo marka led ampul taktırmayı düşünüyorum.Astra sahipleri çok memnun olduğunu söylüyor.Şuanki ampullerim Osram night breaker lazer.Memnunmuyum evet memnunum.Ancak led ampulleri denemek istiyorum.Fikir ve görüşleri olan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum.

önden insta fotosunda güzel çıkar, yola aydınlatması düşer

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben renk aldatıyor diyorum.

Foto aradım bulamadım. Beyaz olması daha iyi aydınlatıyor havasına sokuyor.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu arada konu sahibi arkadaşım ben olsam temizliğe vereceğim parayı buna veririm.

TRY 296.67 40%OFF | Ford Focus 2009 2010 2011 için araba far şeffaf Lens kabuk kapak otomatik şeffaf abajur far kabuk kafa işık lambası co
https://a.aliexpress.com/_uwcUHn

Yorum bağlantısı
Can Coşkun
Metin Akbal yazdı:

Bu arada konu sahibi arkadaşım ben olsam temizliğe vereceğim parayı buna veririm.

TRY 296.67 40%OFF | Ford Focus 2009 2010 2011 için araba far şeffaf Lens kabuk kapak otomatik şeffaf abajur far kabuk kafa işık lambası co
https://a.aliexpress.com/_uwcUHn

Adanalı olanlar bilirler Kızılay caddesine gittim, orada orijinal farlardan buldum çiftini 2100 liraya. 650 lira temizlenmesine vereceğime sıfır almak daha mantıklı geldi.

Herkese yardımları için teşekkür ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Fotoğrafları göremedim ama F2.5 e xenon direk olmadığı için maalesef yapıştırıp geçiyor çoğu mağaza.

Orjinali gayet yeterli aydınlatıyor, kesilme çizgiside güzeldir. ya çıkma orjinal far alın yada mercek işine girişin sizdekini açıp. anladığım kadarıyla  ampul düzgün takılmıyor ve aydınlatma kötü oluyor halojende şuan.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Naçizane konu içerisinde bir soru sormak istiyorum.

Yeni çıkan araçların çoğunda kesilme çizgisi dümdüz. Sağ sol far tek bir hat üzerinde ilerliyor.

Bunun sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Can Coşkun
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Fotoğrafları göremedim ama F2.5 e xenon direk olmadığı için maalesef yapıştırıp geçiyor çoğu mağaza.

Orjinali gayet yeterli aydınlatıyor, kesilme çizgiside güzeldir. ya çıkma orjinal far alın yada mercek işine girişin sizdekini açıp. anladığım kadarıyla  ampul düzgün takılmıyor ve aydınlatma kötü oluyor halojende şuan.

Sıfır orijinal far aldım Ahmet Bey bugün. Çıkma alsam illa ki hoşuma gitmeyen bir tarafı olacaktı. Mevcut farlarımı temizletsem alacağım çıkmadan farkı olmazdı muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Aydın Sert yazdı:

Naçizane konu içerisinde bir soru sormak istiyorum.

Yeni çıkan araçların çoğunda kesilme çizgisi dümdüz. Sağ sol far tek bir hat üzerinde ilerliyor.

Bunun sebebi nedir?

mercek var ise hepsi aynı dümdüz

Yorum bağlantısı
Can Coşkun

Sıfır farların içinde ampul çıkmadı. Osram standart ampulleri yeterli olur mu? Yoksa %130 %150 yazan ampullerden almak elzem mi? Performans ampullerinin kullanım ömrünün çok kısa olduğunu okudum. Oldukça da pahalı geldiler bana.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

@Alpay Sumer GE marka öneriyor.

Eski aracımda Kullandım. simdiki aracta da  kullanıyorum. Ben memnunum.😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Coşkun
Metin Akbal yazdı:

@Alpay Sumer GE marka öneriyor.

Standart modellerden mi?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Standart modellerden mi?
GE 130, GE 150 uygun ve performanslı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Can Coşkun yazdı:

Sıfır farların içinde ampul çıkmadı. Osram standart ampulleri yeterli olur mu? Yoksa %130 %150 yazan ampullerden almak elzem mi? Performans ampullerinin kullanım ömrünün çok kısa olduğunu okudum. Oldukça da pahalı geldiler bana.

150-200 gibi bir fiyat bence değmez, osram kullandım, ışık farkı var ama her sene o kadar para vermek yerine mercek yaptırmak daha uyguna gelir.

Ge (tungsten gibi birşey oldu ismi) mega light almıştım standart ampulden iyi ve f/p güzeldi onlarda pahalandı. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ge (tungsten gibi birşey oldu ismi)

Bilgiye ulasamadım.

edit. tungsram diye bisey buldum. ama net bilgi hala yok.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Hazır bilenler işin uzmanları buraya toplanmışken, Bu farları yaptırmaya kime gidiyoruz ? Benim farlar tampon inmeden çıkmıyor, farcı diye bir şey var mı sanayide açıp kapamayı bilen yoksa elektrikçi falan mı bakıyor yerine ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...