İçeriğe Yönlendir

Subwoofer Konumu Nasıl Olmalı ? (Amatör Kabin Yapımı)

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

İlkay Başaran
Hakan Tarım yazdı:

Ne istiyorsun ilk önce onu kafanda planla. 

Bamgüm mü? Yoksa gerçek ses mi?

Estağfurullah 🤑🤑

Altyapı, ayar, kulak 👂. Sonra kısık ses bile olsa zevk alkmak. Gerçekten de güzel oluyor. Ama ilk başta 💸💸💸 dalırs lazım 😁

İsteyen ben değilim. 

Ben sadece bu işlerin sonu yok diyorum. Yani sınırı yok. Kaliteli hi-fi nin de yok apaçi bamgümünde. 1 milyon tl bütçe var harcayayım dese harcar daha borca girersin gibi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gerçekten de güzel oluyor. Ama ilk başta [emoji389][emoji389][emoji389] dalırs lazım [emoji16]

Kulak ve dalırs olunca bende bi aydınlanma oldu. Sadece dalırs olsaydı birşey ifade etmeyecekti [emoji3] teşekkür ettim.
Yüksek ses yerine, daha net berrak ve kaliteli ses.
Araç içerisinde hoparlörlerin konumu, çıkan sesin araç içerisinde bulunan farklı materyallerle, farklı şekillere çarparak kulağa gelene kadar dağılan halini düzenleyebilmek asıl iş burada. DSP amfi ile digital ortamda bunun ayarları daha önemli bence.
Eski arabamda bu olay vardı 8 hoparlör ve alayı da orijinaldı. Bunda da 6 hoparlör var ama tat yok.
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Hakan Tarım yazdı:

Ama ilk başta 💸💸💸 dalırs lazım

Superbde sunwoofer falan yok. Yalnız superbde çıkan ses fiestada yok. Superbde baslarda güzel melodilerde. Benim görmediğim biryerlere birşeylemi sıkıştırmış?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Superbde sunwoofer falan yok. Yalnız superbde çıkan ses fiestada yok. Superbde baslarda güzel melodilerde. Benim görmediğim biryerlere birşeylemi sıkıştırmış?
O VAG :) Birşeyler sıkışmadan da ses alıyor [emoji4]
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Metin Akbal yazdı:

O VAG :) Birşeyler sıkışmadan da ses alıyor emoji4.png

Santa Fe diyorum. Fabrikadan halka komple Pioneer sistem.

Metin Akbal yazdı:

Kulak ve dalırs olunca bende bi aydınlanma oldu. Sadece dalırs olsaydı birşey ifade etmeyecekti emoji3.png teşekkür ettim.Eski arabamda bu olay vardı 8 hoparlör ve alayı da orijinaldı. Bunda da 6 hoparlör var ama tat yok.

İşte araçta kaliteli ses almak çok zor. 

DSP amfi ile çok güzel ses ayarı, Helix, Match gibi butik sistemler :music2:. Ama evet, dalırssız olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Akbal yazdı:

O VAG :) Birşeyler sıkışmadan da ses alıyor emoji4.png

Alet edevat koymuştur birşeyler mutlakada incelemek lazım. Teyp ekranını söküp oraya birşeyler yapacaktım. Dedim şimdi elimde kalır, dertsiz başıma dert açmayayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mutlaka kulaklıkla dinleyin [emoji857][emoji857][emoji389][emoji389]

Bu ses telefon ile kayıt edilen ses he mi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Bu ses telefon ile kayıt edilen ses he mi

Evet abi. Dun telefonu acsaydin bir daha canlı dinletirdim ama acmadin 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Evet abi. Dun telefonu acsaydin bir daha canlı dinletirdim ama acmadin 

Deniz sesi daha iyi geliyor kulağa

e564e33cf7acf9a123c560e6814291a6.jpg
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Deniz sesi daha iyi geliyor kulağa

e564e33cf7acf9a123c560e6814291a6.jpg
Aaa biri öldü
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şişman ve gözlüklü birini denizde yüzerken gören turistler imana geldi

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Dün hoparlörde geldi. Tüm malzemeler tamamlandı. Akşam iş dönüşü saniyiye uğradım. Ustaya parçaları kestiriyorum. O sıra eşim aradı. Kapı üzerlerine kilitli kalmış. Onu konuşurken başka şeylerde girdi araya,  biryandanda ustaya tarif ediyorum. İşlem bitti suntaları aldım. Eve giderken hesap yapıyorum. Sonra, sonrarı fena. Kestirdiğim parçaların hepsi yanlış. Kestirdiğim mdfyemi yanarsın, verdiğin parayamı. Çöp oldu gitti. Hayaller paris gerçekler maris. Mdfler çöp olunca hevesimde kalmadı. Yoksa sealed boxmı yapsam diyede düşünmedim değil, sırf mdfler kurtarılsın diye, yalnız ben bandpass istiyordum. 

Biraz düşünüp zihnimi temizleyip öyle tekrardan girişeyim. Hevesim uçtu gitti. Kabinden vazgeçsem kalan malzemeleri napacağım.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Sealed box yapmaya karar verdim. Portsuz. Bakalım nasıl olacak. Akşam Bismillah diyeyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Kestirdiğim parçaların hepsi yanlış.

n11 den mm. ölçüde kesip eve yollayanlar var garantili

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

n11 den mm. ölçüde kesip eve yollayanlar var garantili

Emek işi olsun istedim Çağlar abi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mdf yi yollayacak zaten yapıştrıma vidalama işi sende

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

mdf yi yollayacak zaten yapıştrıma vidalama işi sende

:D

link varmı ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

ağacın mı :) bakayım

Hazır banspass kabin Çağlar abi. Ben baktımda göremedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yok hazır kabinler ayrı konu da, lt ye göre mdf kestirilip, imal edilecek diye anladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

33e3c430af2d7178034b3ffed2e6934e.jpg

Hoparlörü dayson ile yapıştırdım. Vidaya gerek kalmadı. Bu kabinde hava tüneli bırakmıyorum. Bitince neye benzeyecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...