İçeriğe Yönlendir

Araç Gövde Dayanımları Hakkında

Bahattin Akkaya

Recommended Posts

İlkay Başaran

2 tane 225 e tech mis. Acaip tork var o motorlarda 2 zamanlı olmasından dolayı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Motorlar değişir maksat boyutlarını yerini belirlemek. e tech in datasını bulmuştum o dönemde onu koydum. Hayalim 2 tane suzuki koymak 250'lik beyaz olanından :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

İlkay Bey Evinrude motorlar nasıldır? Servis yedek parça vs ulaşması kolay mı? tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Bahattin Akkaya yazdı:

Motorlar değişir maksat boyutlarını yerini belirlemek. e tech in datasını bulmuştum o dönemde onu koydum. Hayalim 2 tane suzuki koymak 250'lik beyaz olanından :) 

Suzukiler çok güzel motor. Eskiden amerikanlar öndeydi deniz motorunda (evinrude mariner vb) şimdi japonlar önde. Hondalar da çok güzel. 
Bu arada görmüşsünüzdür adamlar V12 kıçtan takma kullanıyor abd de 600 hp v12 mercury. :clever: Hayali bile pahalı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Bahattin Akkaya yazdı:

İlkay Bey Evinrude motorlar nasıldır? Servis yedek parça vs ulaşması kolay mı? tavsiye eder misiniz?

Evinrude, Johnson - MErcury, Mariner aynı makinalar. Biz kullandıklarımızda parça ya da motorlarda bir sorun yaşamadık. Fakat son 3 4 yıldır baktığım denk gelen japonlar (honda suzuki) daha çok hoşuma gittiler. Daha sessizler daha az yakıtla aynı işi yapıyorlar. Zaten izmirde hepsinin servisine ulaşırsınız. Tohatsu ve parsun bunların 2 3 gömlek altı motorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Cem IV ALL 42,5 ile yapacağız sülfata dayanıklı malum deniz suyuna maruz kalacak. 😛

:D sülfat dayanımı şart tabii canıım, bizde mevcut biliyorsun, dur hele santralin bilgisayarı açiim de reçeteyi gireyim :)

Bahattin Akkaya yazdı:

Betondan tren duydumda tekneyi ilk defa duyuyorum. Yaratıcılıkta sınır yok 🚣‍♂️

ohooo sen dur hele, daha bu forumda neler duyacaksın :D

Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Suzukiler çok güzel motor. Eskiden amerikanlar öndeydi deniz motorunda (evinrude mariner vb) şimdi japonlar önde. Hondalar da çok güzel. 
Bu arada görmüşsünüzdür adamlar V12 kıçtan takma kullanıyor abd de 600 hp v12 mercury. :clever: Hayali bile pahalı.

Gördüm tanıtımını izlemiştim. Tanıtımı yapan adamdan büyüktü motor :) kaç papel acep? %1 kdv ile alırsak pardon almayı hayal edersek :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D sülfat dayanımı şart tabii canıım, bizde mevcut biliyorsun, dur hele santralin bilgisayarı açiim de reçeteyi gireyim :)

ohooo sen dur hele, daha bu forumda neler duyacaksın :D

Su/çimentoyu 0,1 yap abi bakalım ne olacak sabah müsait biyerden izle. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bahattin Akkaya yazdı:

Fotoğraf yüklemek için taktik alayım :) 

En kolay yolu, Tapatalk isimli uygulamayı telefona yüklemek, ordan fotoğraf eklemek. Tapatalk aynı anda birden fazla forum takip etmeye imkan veren güzel bir uygulama.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Önder Özcan yazdı:

En kolay yolu, Tapatalk isimli uygulamayı telefona yüklemek, ordan fotoğraf eklemek. Tapatalk aynı anda birden fazla forum takip etmeye imkan veren güzel bir uygulama.

Teşekkür ederim Önder Bey indirip deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Su/çimentoyu 0,1 yap abi bakalım ne olacak sabah müsait biyerden izle. 

Barışa söyliyimde o yapsın :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Adam boyundaki motorlarının hayalini bile kuramadığınız, tasarımı çalınmış tekneleriniz ölü fiyata değerlendirilir.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

tekne denmiş dıştan takma motor denmiş bildirim geldi :police:

Abi en iyi tekne arkadaşınızın teknesidir = Bahattin beyin teknesi yani. :D

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu konu da gövde dayanımından mangala bağlanırsa Bahattin hocam olmuş demektir aidat meselesini kendisine açabiliriz, özelden iban gönderiyorum. 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Abi en iyi tekne arkadaşınızın teknesidir = Bahattin beyin teknesi yani. :D

😀😀 Keşke hayalim zaten kendi teknemin sahibi olmak. Hepinize bol bol mercan tutturacam 😀

Furkan Avcı yazdı:

Bu konu da gövde dayanımından mangala bağlanırsa Bahattin hocam olmuş demektir aidat meselesini kendisine açabiliriz, özelden iban gönderiyorum. 

Mangalda balık yapacaz ama biraz farklı olsun😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mangalda balık yapacaz ama biraz farklı olsun[emoji3]
Kağıt olta ile süper balık yakalarım ben bu arada.
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya

Bu arada sizlerin de fikrini alayım mangal a bağlamadan önce vw caddy nin gövdesini inceleyeyim diyorum malzeme detayları gövdenin kesitleri ile ilgilenir miydiniz? Alfa guliatta nında datası vardı sanki o da olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bahattin Akkaya yazdı:

Bu arada sizlerin de fikrini alayım mangal a bağlamadan önce vw caddy nin gövdesini inceleyeyim diyorum malzeme detayları gövdenin kesitleri ile ilgilenir miydiniz? Alfa guliatta nında datası vardı sanki o da olabilir

Bu konuda eksiğiz zaten Bahattin Bey, her türlü bilgiye açız galiba lütfen çünkü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şimdi zamane ortaklıklarında, connect ile caddy nin dayanımı aynı çıkmalı, jeep ile de alfa romeo?

Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi zamane ortaklıklarında, connect ile caddy nin dayanımı aynı çıkmalı, jeep ile de alfa romeo?

Çağlar Abi karşılaştırma şeklinde değilde gövdenin detay tasarımı A sutunu kesiti malzeme mukavemeti gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bahattin Akkaya yazdı:

Çağlar Abi karşılaştırma şeklinde değilde gövdenin detay tasarımı A sutunu kesiti malzeme mukavemeti gibi

ön cam ve ön kaplar ı aynı ise, sütunlar da aynı olacak, zaten seri üretimde şu marka olacak olana az buna çok saç koyalım diye bir seçim yapamazlar.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
Bu bilgileri açık kaynaklardan mı elde ediyorsunuz yoksa pozisyonunuz itibarı ile ulaşabildiğiniz bilgiler mi Bahattin hocam?
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
(düzenlendi)
Erdal Aydın yazdı:
Bahattin Akkaya yazdı:

Bu bilgileri açık kaynaklardan mı elde ediyorsunuz yoksa pozisyonunuz itibarı ile ulaşabildiğiniz bilgiler mi Bahattin hocam?

Erdal Bey Merhaba

Yıllar içerisinde oluşan bilgilerdir. Her otomotiv firması benchmark firmaları ile çalışır. Tamamı olmasada bizlere fikir verir bu bilgiler. Temel beslenme kaynağım oralardan gelir. Örnek firma link

Diğer crash testleri açık kaynak

tarihinde Bahattin Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Bahattin Akkaya yazdı:

Erdal Bey Merhaba

Yıllar içerisinde oluşan bilgilerdir. Her otomotiv firması benchmark firmaları ile çalışır. Tamamı olmasada bizlere fikir verir bu bilgiler. Temel beslenme kaynağım oralardan gelir. Örnek firma link

Diğer crash testleri açık kaynak

Burası güzel bir site.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...