İçeriğe Yönlendir

Ne Olacak Bu Zamların Hali?

Erol Güven

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Alptuğ Özcan yazdı:

Tek akıllı sen değilsin diyorsun yani abi :D 

Onlar her zaman bir adım önde :)

Poliçeleri erken yapıyoruz diye, erken yapma süresini de 15 güne çektiler.. 

Eskiden 30 gün kala poliçe yenileyebilirdik.. Artık 15 gün kala yenileyebliyoruz. Tabi eskisinin bitiş tarihindne başlıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mümkün değil maalesef. Satış veya trafikten çekme işlemi olmadan poliçe iptali yapılamaz.. 

Erken yaptırmak da çözüm değildir. 

1 haziran tarihli poliçeyi bugün yapsanız bile yeni tarifeye göre prim alırlar. 

Yasada yapılan düzenleme geniş arkadaşlar. sadece zam değil bu yapılan. 

50 bin lira olan karşı ödeme teminatı 100 bin liraya çıkıyor. 

Araçların yakıt cinsine ve emisyonuna göre bir düzenleme de var. Ayrıca % 10 olan eksiltme ve artırma limiti de % 20 ye çıkıyor. 

Bunlara bağlı olarak da mayıs primleri baz alınarak, 1 Hazirandan geçerli olmak üzere primlerde % 25 artış olacak. 

👍

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Umut Taşlı yazdı:

cahil bir ekonomist

Ekonomist?

İki kere düşünelim bunu. Ekonomist miymiş?

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Sani Gerşon yazdı:

Ekonomist?

İki kere düşünelim bunu. Ekonomist miymiş?

zamana ve mekana göre bazen hiçbir şey, bazen her şey abi. o bizden değil, o ayrı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Gelecek kuşaktan hem ümidim var hem de yok. 

hiçbir vasfı olmayıp torpille girdiği temizlik-şöförlük gibi işlerde bile yatmayı düşünen milyonlarca genç var. Adama iş beğendirilmiyor. Biraz zor işe versen torpilimi ararım diyor. Ara diyorsun. Torpili dönüş yapıyor, ona da referans olduğunuz adam böyle böyle yapıyor deyince, hiç aramadım sayın deyip kapatıyor telefonu. 

insanlar işi gereği araba sürüp sağa sola gidiyor. Esas sorunu iş. Bizim şöförler sadece 2 saat direksiyon sallasa of pof edip şikayet etmeye başlıyorlar. 

yok arkadaş. Bu millete asla rahat vermeyeceksin. Anlamıyoruz. Sürekli kırbaçlanmak, ezilmek istiyoruz. Azcık rahatta bi yerimiz kalkıyor. Sonuçları da bu başlık altında konuşuyoruz işte

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şeylerin şey olduğunu şaapınca gördükten sonra hala şaapanların şey olduğuna ikna olmadan şey ediyoruz.. dolayısı ile de şoooluyor

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

şeylerin şey olduğunu şaapınca gördükten sonra hala şaapanların şey olduğuna ikna olmadan şey ediyoruz.. dolayısı ile de şoooluyor

Klasik bir söz olacak ama yine söyleyeyim. Ben ikna oldum😊

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Maaşa zam çözüm değil ki. Sorunun asıl olmasa da hızlandırıcı faktörü. Yapılmasa daha berbat. Yapılınca berbat. Gitti on senemiz. 

"...Sultan Abdülaziz, ekonomiyi Sultan Abdülmecit’ten iflas halinde devralmıştır. Fakat Sultan Abdülaziz döneminde israf daha da artmıştır. Saray 5.000.000 altına mal olmuştur. Abdülaziz döneminde ise rüşvetler ve usulsüz atamalar gerçeklemiştir..."

Tarihten ders almak iyidir:  https://www.eliteworldhotels.com.tr/blog/tum-turkiyenin-kalbinde-ayri-bir-yeri-olan-dolmabahce-sarayinin-hikayesi.3349.aspx

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 hafta öncesi tarihte şöyle bir şey yaşadım: türk şeker 55 tl idi, 129 TL olmuş. daha önceki tarihe vakit kalmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ramazan öncesi 70 tl olan peynirin dünki performansı

b0bc9d29f5f8275cfcb4ba02274bd8ab.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bence şükretmek lazım. Dün Neil Armstrong un aya iniş görevindeki menüsünü gördüm de. Zor. O yemekle bakkala gönderemezler beni bırak uzayı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Ramazan öncesi 70 tl olan peynirin dünki performansı

b0bc9d29f5f8275cfcb4ba02274bd8ab.jpg

Bir yerden denk getirip 5 kilo almıştım.  
Aldıklarımdan sadece çay çok bekletti. 
Kağıt grubu

Şeker

Yağ 

Peynir

Şampuan 

Bakliyat

Makarna 

Salça 

Un

Hepsi de kısa vade oldu.

İlkay Başaran yazdı:

Bence şükretmek lazım. Dün Neil Armstrong un aya iniş görevindeki menüsünü gördüm de. Zor. O yemekle bakkala gönderemezler beni bırak uzayı.

Baş vuranlar arasında ismin olduğu söyleniyor.  

Çağlar Bayur yazdı:

2 hafta öncesi tarihte şöyle bir şey yaşadım: türk şeker 55 tl idi, 129 TL olmuş. daha önceki tarihe vakit kalmadı

Dip idi o fiyat dipten aldık biz.  

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tam güm sonrası ne olacaksa olacak, dünya çapında hemde, bizde misliyle tabii, sonra elbet düzelecek, bari bu iş akıllanmamıza sebeb olsada biraz uyansa şu toplum, yinede gördüğüm kadarıyla biraz uyanma var, bu farkına varma akıl kullanma anlamında var, şu kula kul olma kafasını ve masallara değilde gerçeklere ve ileriye bakma durumuda bir olsa tam olacakta öncesi sağlam sancı var sanırım...

önümüzdeki zaman zarfında çok şeye gebe gibi ülke ama bakalım neler olacak, sakin olmakta ve zamanı gelince doğru karar vermekten başka çare yok, özellikle gaza gelmeme ve sakin kalma konusuna dikkat lazım, aman diyim hatta....

Bunları dedik zamanında, bunları tencereyle düdükle davulla anlattık be arkadaş :)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Dip idi o fiyat dipten aldık biz.  

ben o işi aylar önce başka bir enstrumanla çözdüydüm, gidişatı okumak iyidir ;)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

13.8 milyar yıllık evrende denk geldiğimiz yere bak esprisi yapayım mı

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanyada enflasyon 0.5 den 5 e çıktı 10 kat arttı. Bizdeyse 20 den 100 e çıktı beş kat arttı. Almanya bizi kıskanıyor.

(aynen demire zam geldi diyerek 1 milyon zamlı maliyeti olan dairenin 10 milyona satılması gibi)

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yapacak birşey yok, başa gelen çekilir, sonrasına akıllı olmamız lazım...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Almanyada enflasyon 0.5 den 5 e çıktı 10 kat arttı. Bizdeyse 20 den 100 e çıktı beş kat arttı. Almanya bizi kıskanıyor.
(aynen demire zam geldi diyerek 1 milyon zamlı maliyeti olan dairenin 10 milyona satılması gibi)

Malzemeye %17 zam yaptılar. Bir yılda çok ciddi oran
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Bedava

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bedava

%4-7 arası oranda satış yapan ben için çok fazla. Onların iç piyasa içinde
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

13.8 milyar yıllık evrende denk geldiğimiz yere bak esprisi yapayım mı

Dünya'nın yaşını 24 saate sığdırırsak insan atalarımız 2 dakika önce yürümeye başlamışlar. Çok uzun bir süre varolmayı beklemişiz :D

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Dünya savaşı planlanıyor. Başka açıklaması yok. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dünya savaşı planlanıyor. Başka açıklaması yok. 

Fırtına öncesi sessi..........

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayın, suyu bulandırmayın.

Su kürekten bulanır

Neriman damdan dolaaaanıııır.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

% 17 + döviz kuru olarak bize yansıyor.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...