İçeriğe Yönlendir

Ne Olacak Bu Zamların Hali?

Erol Güven

Recommended Posts

Ersen Tapan

Bizde oturma alanları 24 derece , çocuk odası 25 -25.5 derece arası , yatak odası 22 derece. Merkezi sistem payölçerli. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Her derece de aynı değil düzgün termometre gerek termostatların pek aynı olmuyor. Bizim ayar 23.8 de ama ölçünce 21

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben şunu gördüm, kışın ev ne kadar çok sıcaksa o kadar çok hasta olunuyor. Ayrıca erkekler sıcağı çok sevmez. Hatta erkek çocuk varsa odası 22 dereceyi geçmesin. Daha rahat ederler. Gece rahat uyurlar, gündüz koşturmacada terlemezler. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Her derece de aynı değil düzgün termometre gerek termostatların pek aynı olmuyor. Bizim ayar 23.8 de ama ölçünce 21

Bendeki termostatın kalibrasyon ayarı var. Aynı anda hem termostat ile hem de civalı (kırmızı sıvılı) termometre ile ölçtüm, aynı çıktı. Ayrıca ölçüm yeri de çok önemli. Aynı yükseklikten hatta mümkünse aynı yerden ölçmek lazım. Özellikle yükseklik ve hava akımı olmaması çok önemli. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Nem de çok önemli. Bizim burası kışın 5 derece olduğunda biz erzurumda yaka bağır açık gezeriz karda diyenler 2 mont giyiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
İlkay Başaran yazdı:

Nem de çok önemli. Bizim burası kışın 5 derece olduğunda biz erzurumda yaka bağır açık gezeriz karda diyenler 2 mont giyiyor.

Aynen öyle Erzurum'da eski kaç derecede üşüdüğümü bilmem ama daha düşük İstanbul ayazı kulak düşürür.😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

İndingilizlerin yaptığı araştırmada oturma odalarının 21 derece diğer odaların sıcaklığının 17-18 derece olmasının en iyisi olduğunu söylediler. Nedeni evin sıcaklığının fazla olması ve tüm odaların sıcaklığının aynı olduğu evlerin tembelliği getirdiğini belirttiler. Bu yüzden insanlar evden çıkmak istemiyorlarmış Buda çalışmayı istemeyen bir nesile neden oluyormuş. Kısaca sıcaklık iyi değil diyolar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Vesile ile sıcak bölgelerde yaşam süresi daha kısaymış, soğuk yerlerde daha uzun ömürlü olunuyormuş.

Sıcakta bozuluyor işte et :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hehhe bizim buralarda aşırı soğuk olmaz, doğalgaz geldi ama bu sene kömürle geçecek, bizim evdede ısı durumu dingilzlerdeki gibi, seneye kombi bile takmaya bilirim, en üst seviye 2 tane inverter klima var zaten, fön makinası gibi işliyorlar, sarfiyat hikaye, birkaç sene önce hanım yazın eco modda açık unutmuş, 24 satta 15 gün çalışmıştı, yazın başka yerdeyiz bu arada, bir dönüyor makina açık :)

benim plan klima ve normal giyim ile evde oturmak, min sarfiyat, zaten sıcağı sevmeyiz ohh ne rahat :)

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Erol Güven yazdı:

Son zamanlarda hissedilir seviyede a z ye müthiş bir zam furyası var. Sizler ne dersiniz bu konuda.

Yok artık daha da olmaz dediğimiz her şey olalı çok oldu

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Hehhe bizim buralarda aşırı soğuk olmaz, doğalgaz geldi ama bu sene kömürle geçecek, bizim evdede ısı durumu dingilzlerdeki gibi, seneye kombi bile takmaya bilirim, en üst seviye 2 tane inverter klima var zaten, fön makinası gibi işliyorlar, sarfiyat hikaye, birkaç sene önce hanım yazın eco modda açık unutmuş, 24 satta 15 gün çalışmıştı, yazın başka yerdeyiz bu arada, bir dönüyor makina açık [emoji4]
benim plan klima ve normal giyim ile evde oturmak, min sarfiyat, zaten sıcağı sevmeyiz ohh ne rahat [emoji4]
Elektriğe muhtemelen 250 kwh ten fazla kullanana hybrit mtv si gibi yapacaklarmış.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İç piyasada şeker tedariği tartışmaları sürerken Türk Şeker A.Ş.’nin bugün ihracat ihalesi düzenlediği ortaya çıktı. Düzenlenen ihale çerçevesinde aralarında Ereğli, Ilgın, Malatya, Kastamonu, Yozgat, Elazığ ve Kars Şeker Fabrikaları’nın bulunduğu Türk Şeker A.Ş.’ye ait 7 farklı şeker fabrikasında üretilen toplam 30 bin ton kristal toz şeker ihraç edilmek üzere satışa çıkarılıyor.
https://gidadedektifi.com/2021/11/19/seker-tedarigi-tartismalari-devam-ederken-turk-seker-a-s-nin-50-bin-ton-kristal-seker-ihalesi-duzenliyor/

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tahir İlter yazdı:

İç piyasada şeker tedariği tartışmaları sürerken Türk Şeker A.Ş.’nin bugün ihracat ihalesi düzenlediği ortaya çıktı. Düzenlenen ihale çerçevesinde aralarında Ereğli, Ilgın, Malatya, Kastamonu, Yozgat, Elazığ ve Kars Şeker Fabrikaları’nın bulunduğu Türk Şeker A.Ş.’ye ait 7 farklı şeker fabrikasında üretilen toplam 30 bin ton kristal toz şeker ihraç edilmek üzere satışa çıkarılıyor.
https://gidadedektifi.com/2021/11/19/seker-tedarigi-tartismalari-devam-ederken-turk-seker-a-s-nin-50-bin-ton-kristal-seker-ihalesi-duzenliyor/

Şeker fiyatları artarsa belki şekerli şeyleri az yeriz. Çok mu iyimser oldu 🙈

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tahir İlter yazdı:

Şekerde bana göre tedarikten ziyade stokçuluk yapıldı artık zam haberi geldiğine göre toptancı ve perakendecilerimiz şekere boğarlar şimdi bizi zira yönetim sıkıntısı nedeniyle şekere kur zammı yapamayan ve zamda geç kalan Türk Şeker'i 3,93 liradan resmen yağmalamış büyük balıklar desem yalan olmaz. 3,93'den al çarp ikiyle sat satabildiğine ticarete bakar mısınız böyle bir gelir nerede var? 

Dün evin yanında sürekli gittiğim 3 harfli marketin birisinden alışveriş yapıyorum, kasiyer kıza yalandan 5 kiloluk şeker yok mu dedim, abi yok depodan göndermiyorlar dedi neden göndermiyorlar dedim, abi bizde zam gelecek mal depodan sevk olmaz aynısı yazın kola grubunda oldu şimdi şeker zammı açıklandı palet palet şeker gelir koyacak yer bulamayız markette görürsün dedi. Olay sadece kur, ekonomik göstergeler vs değil artık ahlaksızlık, fırsatçılık, stokçuluk vs. de girdi işin içine...  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Osman Yücel Çetin yazdı:

Şekerde bana göre tedarikten ziyade stokçuluk yapıldı artık zam haberi geldiğine göre toptancı ve perakendecilerimiz şekere boğarlar şimdi bizi zira yönetim sıkıntısı nedeniyle şekere kur zammı yapamayan ve zamda geç kalan Türk Şeker'i 3,93 liradan resmen yağmalamış büyük balıklar desem yalan olmaz. 3,93'den al çarp ikiyle sat satabildiğine ticarete bakar mısınız böyle bir gelir nerede var? 

Dün evin yanında sürekli gittiğim 3 harfli marketin birisinden alışveriş yapıyorum, kasiyer kıza yalandan 5 kiloluk şeker yok mu dedim, abi yok depodan göndermiyorlar dedi neden göndermiyorlar dedim, abi bizde zam gelecek mal depodan sevk olmaz aynısı yazın kola grubunda oldu şimdi şeker zammı açıklandı palet palet şeker gelir koyacak yer bulamayız markette görürsün dedi. Olay sadece kur, ekonomik göstergeler vs değil artık ahlaksızlık, fırsatçılık, stokçuluk vs. de girdi işin içine...  

iki sene önce dolar 10 tl deselerdi bugün aynı şeyleri daha ucuza yerdik. Zam yapmak alışkanlık haline geliyor doların bu hareketliliğinde

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dün birine hediye alacaktık. Etiket fiyatıyla kasada ödemeye gittim. Fiyatının 20 tl arttığını söyledi kasiyer. Tüm mağazadaki etiketleri güncelliyorlardı sanırım. Ellerinde balya balya etiket vardı. 

ürünün etiket fiyatıyla fatura fiyatının farklı olmasının cezasını hiç tattınız mı dedim. Bana personel indirimi yaptılar.  40 tl ucuza aldım ürünü 😁tabi konumuz zam. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

iki sene önce dolar 10 tl deselerdi bugün aynı şeyleri daha ucuza yerdik. Zam yapmak alışkanlık haline geliyor doların bu hareketliliğinde

Aynen öyle 2018 yılında yaşanılan devalüasyon kabullenilseydi şimdi çok daha iyi bir ekonomik durumdaydık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Elektriğe muhtemelen 250 kwh ten fazla kullanana hybrit mtv si gibi yapacaklarmış.

o kadar harcamam ben rahatım, kibriti olan düşünsün mtv yi :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o kadar harcamam ben rahatım, kibriti olan düşünsün mtv yi :D

Evi de hibrit yapacam ben :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Evi de hibrit yapacam ben :) 

polar terlik hırka?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evi de hibrit yapacam ben [emoji4] 
Aidat artmasın?
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Evi de hibrit yapacam ben emoji4.png 

Aidat artmasın?

Yönetici benim 😎

Çağlar Bayur yazdı:

polar terlik hırka?

Sıcak Su torbam biliyorsunuz 😁 elektrik üreten bisiklet alacam. Nimh batarya alıp dolduracam. Hem de zayıflayacam. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yönetici benim [emoji41]

Maaşıma ve aidatlara %100 zam yaparım diyosun yani ,[emoji7]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Maaşıma ve aidatlara %100 zam yaparım diyosun yani ,emoji7.png

Mtv 1.dönem yaklaştı 🙈

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mtv 1.dönem yaklaştı [emoji85]
İndirim yok öyle başkan oldum diye TRT payı falan olmaz.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...