İçeriğe Yönlendir

Corolla Hybrid 1.8 Kullanıcı Deneyimleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Uzamıyor mu kayışı zinciri? 

efsanelerde bugün... o zincirle yolda şarjı bitmiş pilli arabalardan 10nu arka arkaya bağla çek, şase kopar zincir uzamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu havuz paspas önerisi var mı :) 

Yanlış hatırlamıyorsam ben rizline almıştım Elif tuning’den. İyidir ben memnunum. Ama yine rizline bagaj havuzu almıştım. Onu iade ettim. N11’den aldım bagaj havuzunu

Çağlar Bayur yazdı:

efsanelerde bugün... o zincirle yolda şarjı bitmiş pilli arabalardan 10nu arka arkaya bağla çek, şase kopar zincir uzamaz

E bu ford dizellerde cvt niye bozuldu ki

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam ben rizline almıştım Elif tuning’den. İyidir ben memnunum. Ama yine rizline bagaj havuzu almıştım. Onu iade ettim. N11’den aldım bagaj havuzunu

Bagaj havuzunu fabrika veriyormuş, o iş tamam :)  Paspasları halı vermişler, havuz alacağım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

Bagaj havuzunu fabrika veriyormuş, o iş tamam :)  Paspasları halı vermişler, havuz alacağım.

Hani araba yoktu. Filolar cayır cayır demek ki :) 

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

9 Eylül’de teslim aldığım hybrid corolla da da bagaj havuzu vardı. Güzel duruyor. Havuz paspas kış için lazım olabilir, bende takip edeyim sizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

zf firması güzel bir kazık attı sonra kaçtı, üretici belirsiz, yedek parça kodları oluşmadı.

eski megane lar da olduğu gibi arka bilya aşınıyordu, o bölümde yağlama ve ısı sorunu oluştu (tasarımsal) ve o bilyanın yuvası tornacıda değişemeyen bir yapıda imal edilmiş. basiti ancak etkili bir arıza , gövdede ufak bir revizyon ile yapılrıdı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

zf firması güzel bir kazık attı sonra kaçtı, üretici belirsiz, yedek parça kodları oluşmadı.

eski megane lar da olduğu gibi arka bilya aşınıyordu, o bölümde yağlama ve ısı sorunu oluştu (tasarımsal) ve o bilyanın yuvası tornacıda değişemeyen bir yapıda imal edilmiş. basiti ancak etkili bir arıza , gövdede ufak bir revizyon ile yapılrıdı

Arızalılar ne oldu? Hurda mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arızalılar ne oldu? Hurda mı?

en son durum: otosan arabaları piayasa değerine aldı, şanzmınaları söküp , metali hurda olarak sattı. tdci cvt ler

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sami Demirpaz yazdı:

r, havuz alacağım.

olimpik? yarı ölimpik? süs? :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hani araba yoktu. Filolar cayır cayır demek ki :) 

Teslim aldigim bayinin onunde ALJ Cekmekoy belki 300 adet Corolla vardi. 

Arac yok deniyor dedim evet yok dedi, bahcedeki araclar Agustos ayinda satilanlar sirayla teslim ediyoruz dediler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

Teslim aldigim bayinin onunde ALJ Cekmekoy belki 300 adet Corolla vardi. 

Arac yok deniyor dedim evet yok dedi, bahcedeki araclar Agustos ayinda satilanlar sirayla teslim ediyoruz dediler. 

2020 model kullanılmış corollaların fiyatı 2021 sıfır liste fiyatını solladı geçti

ne sollaması. Katlamış. 2021 dream otomatik benzinli liste fiyatı 260.000

2020 model 25 bin km’deki corolla’yı 315.000’den ilana koyuyorlar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

hatta 2021 flame otomatik liste fiyatı 333.000

2019 25 bin km’de flame otomatik arabaya 345.000 yazmışlar 😁😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hukuk tarafını bilemem de, olmayan bir malın liste fiyatının olması ne kadar yasal? bi milyon yazsın? 100 bin yazsın? nasıl olsa yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
2020 model kullanılmış corollaların fiyatı 2021 sıfır liste fiyatını solladı geçti

ne sollaması. Katlamış. 2021 dream otomatik benzinli liste fiyatı 260.000

2020 model 25 bin km’deki corolla’yı 315.000’den ilana koyuyorlar [emoji4] 

Her araçta aynı durum var. Sıfırı 519 bin olan benim aracın (paket farklı ama çok bir fazlası yok. Hemen hemen aynı.) ikinci eline 555 bin yazanlar var. Hem de 50 bim km de.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İlk depoyu 600 km'de bitirdim. 😁 Şehirdışı yüksek sürat te var tabi. Şehiriçi yumuşak konforlu. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

İlk depoyu 600 km'de bitirdim. 😁 Şehirdışı yüksek sürat te var tabi. Şehiriçi yumuşak konforlu. 

Bu arabayla yüksek sürat rahatsız edici değil mi :) 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sami Demirpaz yazdı:

Bir depo ile 600 km ise yakit tuketimi hybrit arac icin çok yüksek bence.

Normal 1.6 benzinli bir arac da zaten bir dolu depo ile 600 km yol yapiyor.

Hybrit olmasinin bi anlami yok ki.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Yüksek sürat denmiş. Bu araba şehir dışında hibrit değil arkadaşlar. Motor sürekli çalışırken nasıl hibrit olsun :) sürekli çalışan bir atmosferik motor. Uzun yolda süratli kullanım, artı rampada bayırda tam gaz gitme ile 6 iyi yakmış yine. 

şehir dışında sabit 110 ile gidip bir de rampalarda dikkat edilirse 4,5’a kadar iniyor. Yoksa uzun yolda 6-8 lt görülebilir

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hibritin tek işe yarayacağı şey dur kalk trafik bence. gerisi boş iş.  yada pil büyük olacak işine gelince elektrikle devam edebilecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Öner Kurukuz yazdı:

hybritde amaç şehiriçi kullanım şehirdışı kulanımda herhangi fark yok gecen 2 ay önce bolu dagında önde hybrib corolla solda sollasammı sollamasamı gdio yol vermiyo sonra benim kız 1.5 fiesta ile sagından daldı corolla basdı ama toparlmadı corollayı  çok rahat geçdi sana hybrid vs alalım diyordum ona dedigi laf su bu araba gitmiyorki :)) basdındımı gidecek diyor , sözün özü corollaa hybrid sakin sürüşü aracı kötü kesinlikle degil perfonmas istiıyorsan  çok uymuyor ama yakıt az yaksın diyorsanız ve teknolojik donanım olarak belki türkiyede satılan araçlarda ilk 1 de gelir hyrbrid 1,8 corollla 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Araç vergiden dolayı şehir içi veya dışı az km yapan biri için (6bin veya 10 bin )  çok avantajlı gözükmüyor...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yakın zamanda 2 şeye hazırlanmak lazım,  tam elektriklilere ve yayan kalmaya, başka yolu yok, arabaya bu gidişle sadece çok parası olan binecek o yüzden yayan kalmaya hazır olmalıyız, alanlarda sokakta bırakamayacak araçlarını, cesaret edemeyecekler....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...