İçeriğe Yönlendir

Sizce Asgari Maaş Net Ne Kadar Olmalı?

Sani Gerşon

Asgari Maaş Net Ne Kadar Olmalı?  

110 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

İlkay Başaran
basit maliyet oranında liste fiyatları artacak
Zammını 1 ay kullanacak zam alan kişi.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Doğan Arşiray yazdı:

Asgari is denirse, herkes oturur. Bu kadarlik calisiyorum denir. Zaten oturan calisandan bol bulunuyor. Calisma etigi yok.

İşveren yatanı yatırmasın onun kararını verme şansı da yetkisi de onda çalıştırsın memnun değilse göndersin. Ama bu durum asgari ücretin bir çalışma saati sınırı olması gerektiği fikrimi değiştirmez. Kaldı ki onun da resmiyette sanırım sınırı var ama uygulayan yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Arabayı da arıtılmamış suyla yıkayıveririz be abi. Koca okyanusları kuruttun valla 10 senede. 10 senede onları kurutmak içn yıllık ortalama sıcaklık 100 santigrat falan olması lazım heralde. Bu yüzyıl sonunda 2 derece daha artacağını söylüyorlar. 100 senede 4 derece desek kabaca çok bin sene yapıyor. Marsa çevirdin dünyayı. Hastayım felaket senaryolarına :D

Deniz suyu canına okur, arıtılmamış suyla araba yıkamayız artık, araba yıkayacak halimiz kalmaz araba zaten kalmaz :)

denizleri kurutan kim, aksine deniz çoğu yeri basıcak, 10 senede değil şöyle 50 yapalım o zamana bak nelere olacak, görürsek o zaman konuşuruz, sana şöyle diyim, adamlar böyle giderse 50 yıla şöyle olacak dedikleri şey 5 yılda oldu dumur oldular, bu işte hesap edemedikleri yerler var, kötüleşme hızı katlanarak artıyor...

ısı 2 derece arttığında zaten duman olur ortalık, 1.5 daha artsın seyreyle sen,  sorun dediğin gibi 100 senede değilde ya 10 senede olursa da, olmaz diyemiyorlar dikkat et, bu akılsız insanlıkla herşey mümkün, yıkım kabak gibi ilerde görünüyor insanlıksa tam gaz devam, yalandan emisyon yok elektrikli araba... geçsinler bunları, daha öncede dediğim gibi, eşik çoktaaaaan geçildi, bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar yaptıkları anca olacağı biraz geciktirmek, 100 yıla dayanırsak öp başına koy yani :)  tek çare var komple insalık taş devrine dönecek, yoksa geçti borun pazarı, yada uzaylılar gelsin birşeyler yapsın....

Marsa dönecekmi bilmem ama o zamana bu kafayla insan kalmayacak gibi be kardeş, haa bunlar senaryomda değil, bunu diyenler bilim adamları, tam bilemedikleri ise olma hızı....

eşik geçildi, bu sözümü yaz bir kenara.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Deniz suyu canına okur, arıtılmamış suyla araba yıkamayız artık, araba yıkayacak halimiz kalmaz araba zaten kalmaz [emoji4]

denizleri kurutan kim, aksine deniz çoğu yeri basıcak, 10 senede değil şöyle 50 yapalım o zamana bak nelere olacak, görürsek o zaman konuşuruz, sana şöyle diyim, adamlar böyle giderse 50 yıla şöyle olacak dedikleri şey 5 yılda oldu dumur oldular, bu işte hesap edemedikleri yerler var, kötüleşme hızı katlanarak artıyor...

ısı 2 derece arttığında zaten duman olur ortalık, 1.5 daha artsın seyreyle sen,  sorun dediğin gibi 100 senede değilde ya 10 senede olursa da, olmaz diyemiyorlar dikkat et, bu akılsız insanlıkla herşey mümkün, yıkım kabak gibi ilerde görünüyor insanlıksa tam gaz devam, yalandan emisyon yok elektrikli araba... geçsinler bunları, daha öncede dediğim gibi, eşik çoktaaaaan geçildi, bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar yaptıkları anca olacağı biraz geciktirmek, 100 yıla dayanırsak öp başına koy yani [emoji4]  tek çare var komple insalık taş devrine dönecek, yoksa geçti borun pazarı, yada uzaylılar gelsin birşeyler yapsın....

Marsa dönecekmi bilmem ama o zamana bu kafayla insan kalmayacak gibi be kardeş, haa bunlar senaryomda değil, bunu diyenler bilim adamları, tam bilemedikleri ise olma hızı....

eşik geçildi, bu sözümü yaz bir kenara.....

10 seneye megan 6 almış olursun abi rahat ol. Biliyorsun renault meganeden başlar [emoji14]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

10 seneye megan 6 almış olursun abi rahat ol. Biliyorsun renault meganeden başlar emoji14.png

geçelim onu, meganda kasa değişene kadar Clio5 ten başlar, megan makyajla oyalanıyor şuan, renoda kısa kısa araba bırakmadı zaten, şuan benim için sıfır olarak alınacak aracı yok gibi, olsa olsa Talisman oda bana gelmez...

10 sene pıt diye geçer, bakalım neler olacak, sonuçta tek endişelendiğim şey oğlum, ne yapacak bu gezegende, hali nice olacak....?

Ha birde kendim için, bazı hayallerimi gerçekleştiremeden gitmem inşallah, hayatımız hep şantiyelerde geçti, yeter artık, ha bugün ha yarın düzelir diye bekledik ülkeyi, yok arkadaş, sıkıldım ben....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

basit maliyet oranında liste fiyatları artacak

Abi kurtarmaz ki. Anadolu'da bir çok küçük işletme ya işçi çıkartır ki bu da işsizlik olarak döner, ya da temelli kepenk kapatır. 

Yapılacak şey çalışanı düşündüğü kadar işvereni de düşünmeli. Bence mevcut durumun çözümü maaş zammı değil. İktisadi olarak hatalı yol izleniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
geçelim onu, meganda kasa değişene kadar Clio5 ten başlar, megan makyajla oyalanıyor şuan, renoda kısa kısa araba bırakmadı zaten, şuan benim için sıfır olarak alınacak aracı yok gibi, olsa olsa Talisman oda bana gelmez...

10 sene pıt diye geçer, bakalım neler olacak, sonuçta tek endişelendiğim şey oğlum, ne yapacak bu gezegende, hali nice olacak....?
Ha birde kendim için, bazı hayallerimi gerçekleştiremeden gitmem inşallah, hayatımız hep şantiyelerde geçti, yeter artık, ha bugün ha yarın düzelir diye bekledik ülkeyi, yok arkadaş, sıkıldım ben....

13.8 milyar yaşındaki evrende denk geldiğimiz döneme bak :D üzülüyor insan ama abi imkanlar işte neyse..
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

13.8 milyar yaşındaki evrende denk geldiğimiz döneme bak :D üzülüyor insan ama abi imkanlar işte neyse..

hiç sorma, dur bakalım, öldükten sonra neler olacak, bu yaşadığımız hayatla biteceğini hiç sanmıyorum, belki sonrasınıda görürüz (dinleri konuya katmadan) bakalım neler görecek ruhumuz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hiç sorma, dur bakalım, öldükten sonra neler olacak, bu yaşadığımız hayatla biteceğini hiç sanmıyorum, belki sonrasınıda görürüz (dinleri konuya katmadan) bakalım neler görecek ruhumuz...

Abi içimi kıydın valla, senin yazdıklarını okuyunca köydeki eve yerleşip, kendim ekip biçip, toprağın altına yaşanabilecek bir sığınak yapıp, bahçe duvarlarına elektrikli tel çekip, kapıya da 4 lü uçaksavar yerleştiresim geliyor 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Abi içimi kıydın valla, senin yazdıklarını okuyunca köydeki eve yerleşip, kendim ekip biçip, toprağın altına yaşanabilecek bir sığınak yapıp, bahçe duvarlarına elektrikli tel çekip, kapıya da 4 lü uçaksavar yerleştiresim geliyor 😃

hah, doğru karar :)  uçaksavara daha varda diğerleri uygundur...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ali abi, şantiyede işler nasıl 😁

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali abi, şantiyede işler nasıl [emoji16]
Metan bulmuşlar belli uçuyor :D

Helyumdur o metan olsa duramayız.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Metan bulmuşlar belli uçuyor :D

Helyumdur o metan olsa duramayız.

Duster’ın sigortayı söktükten sonra böyle oldu 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

10bin tl yoksulluk sınırı diyen biraz uçmuş. 10bin tl doğru kullanım ile birikim dahi yaptırır.

https://www.dw.com/tr/türk-iş-açlık-ve-yoksulluk-sınırını-açıkladı/a-59004976

Bu Ağustos ayının verisi. Uçan kim açın bi bakın. Ekonomi de uçuyor sizin bakış açınızla bakınca olaylara.

Ha her yerde aynı rakam var tek link yetmiyorsa..

İnsanın şu mesajı yazmadan önce Google'dan yoksulluk sınırı Türkiye yazıp aratması yeterli kimin uçup uçmadığını görmesi için. :)

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar yaptıkları anca olacağı biraz geciktirmek,

Uygun zamanda çayı doldur ışıkları kapatıp izle 2016 da çekilmiş. Sorunu kendilerince çözdüler. Bu şartlarda böyle bir filme kurgu demek komik oluyor :)

https://www.beyazperde.com/filmler/film-222798/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ali abi, şantiyede işler nasıl 😁

yatış, makinalar hep bozuk, ödenekler seneye nanay zorunlu emeklilik :)

helyumda yok, anca mazot, onlada kafa olmuyor be kardeş :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Muhammet Ali Deli yazdı:

https://www.dw.com/tr/türk-iş-açlık-ve-yoksulluk-sınırını-açıkladı/a-59004976

Bu Ağustos ayının verisi. Uçan kim açın bi bakın. Ekonomi de uçuyor sizin bakış açınızla bakınca olaylara.

Ha her yerde aynı rakam var tek link yetmiyorsa..

İnsanın şu mesajı yazmadan önce Google'dan yoksulluk sınırı Türkiye yazıp aratması yeterli kimin uçup uçmadığını görmesi için. :)

10 bin yoksulluk sınırı ve doğru, 10 bin yoksulluk sınırı adam gibi bir hayat yaşamak için alt sınırıdır zaten, aç kaldım sınırı gibi algılanıyor sanırım... :) ailen varsa 10 bin bile az, masrafları anca çevirir üstüne başına idare edecek ayarda birşeyler alırsın, hafta sonu belki yemeğe çıkarsın ailecek,yılda bir tatil belki oda ve zor, bitti gitti...

Hamit inan yazdı:

Uygun zamanda çayı doldur ışıkları kapatıp izle 2016 da çekilmiş. Sorunu kendilerince çözdüler. Bu şartlarda böyle bir filme kurgu demek komik oluyor :)

https://www.beyazperde.com/filmler/film-222798/

bazı olayların önceden filmleri çekiliyor, bilim kurgular dahil, gerçek olacak bence, hayal ettiğini yaşarsın misali....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yatış, makinalar hep bozuk, ödenekler seneye nanay zorunlu emeklilik :)

helyumda yok, anca mazot, onlada kafa olmuyor be kardeş :)

Sen de tabi uzay, öbür taraf falan düşünüyon haliyle 😁 yok mu kilyo’ya yazılım. 180 beygir olur o makine bak :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sen de tabi uzay, öbür taraf falan düşünüyon haliyle 😁 yok mu kilyo’ya yazılım. 180 beygir olur o makine bak :) 

olmamı :)  ama gerek yok, hanım korkuyor zaten bu haliyle :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
yatış, makinalar hep bozuk, ödenekler seneye nanay zorunlu emeklilik [emoji4]
helyumda yok, anca mazot, onlada kafa olmuyor be kardeş [emoji4]
Hiç para kazandıkları makinalara yatırım yapmıyor o firma malesef.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:
yatış, makinalar hep bozuk, ödenekler seneye nanay zorunlu emeklilik emoji4.png
helyumda yok, anca mazot, onlada kafa olmuyor be kardeş emoji4.png

Hiç para kazandıkları makinalara yatırım yapmıyor o firma malesef.

halbuki aldın 5-10 senelik iş, bitir işi alayını sat, yeni iş alınca sıfır al 10 sene rahatsın, yeni makina bozulmaz genelde, bakımla devam et dimi, yok arkadaş, ite kaka....

aha bugün 4 teneke 30 numara yağ lazım oldu, akıyor makinadan, 1 teneke yağ 600 tl. içler acısı haldeyiz fiyatlara bak, birde bakımsız makinayla birleşince al sana sürekli masraf...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
halbuki aldın 5-10 senelik iş, bitir işi alayını sat, yeni iş alınca sıfır al 10 sene rahatsın, yeni makina bozulmaz genelde, bakımla devam et dimi, yok arkadaş, ite kaka....
aha bugün 4 teneke 30 numara yağ lazım oldu, akıyor makinadan, 1 teneke yağ 600 tl. içler acısı haldeyiz fiyatlara bak, birde bakımsız makinayla birleşince al sana sürekli masraf...
Bizim firma sizin şantiyeyi kiraladı biliyorsun. Bizde oraya geçtik. 2 pompa 5 mikser 1 loader hepsini sıfırladı. Bu işlerde parayı makina kazanır. Hurdalarla zor. Allah kolaylık versin.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bizim firma sizin şantiyeyi kiraladı biliyorsun. Bizde oraya geçtik. 2 pompa 5 mikser 1 loader hepsini sıfırladı. Bu işlerde parayı makina kazanır. Hurdalarla zor. Allah kolaylık versin.

ulem bizim hurdaları bize iade etmek nedir, ayıp değilmi kullansanıza öylemi devrettik size :D  unuttum sanma loader aklımda, her fırsatta diyorum alın o makineyi madem iade ettiler yeniyide siz alın ellerinden :)  (ona yeni dediler, şahsen görmedim o makinayı, pek inandırıcı gelmedi yeni demeleri ama neyse)

sizin firma haaa, demek hemen sizli bizli olduk vay beee :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İadr ettiğimize mi yeni diyorlar. 2014 15 aralıkta gelmişti bize. 2 haftaya kadar burada kullanılıyordu. Verdik geri altınovada. Bize yeni kasası geldi '0'

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...