İçeriğe Yönlendir

Sizce Asgari Maaş Net Ne Kadar Olmalı?

Sani Gerşon

Asgari Maaş Net Ne Kadar Olmalı?  

110 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ersen Tapan yazdı:

Enflasyon % kaç ?

Enflayona göre vermek zorunda değil ki? Kim dedi öyle olması gerektiğini?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Göktürk yazdı:

Sani söyledi :)
Şaka biryana zorunda değiliz ama en az öyle olmalı. Nüfüsun çoğunluğunun alım gücü bu yönde malesef. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Asgari ücrete yıllardır TÜİK in sözde enflasyonun üzerinde zam veriliyor.

2 sebebi var. En çok oy aldıgı kesim asgari ücretliler ve az/orta kalifiye işleri asgari ücrete yaklaştırmak istiyorlar.

Danışmanlık yaptığım iş yerinde en kalifiye usta 2013 de fabrika ilk kurulduğunda 3 asgari ücret alıyordu. Şimdi 1.5 asgari ücret.

Yılbaşı sonrası 1.2 ye falan düşer.

Sanmıyorum da yurt dışından yatırım için gelmek isteyen olursa işçilik her kademede ucuz bizde demek istiyorlar.

200 usd ye işçi, 250 ye usta, 300 e mühendis.

Sanayinin içinden bakınca ben böyle görüyorum, yorum sizin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Ersen Tapan yazdı:

Sani söyledi :)
Şaka biryana zorunda değiliz ama en az öyle olmalı. Nüfüsun çoğunluğunun alım gücü bu yönde malesef. 

Enflasyona göre minimum vermek zorunda ki, maaş erimesin. Üstüne bi kaç puan koyunca da "güzel şey yaptım" diyebilecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İbrahim Arslan yazdı:

Asgari ücrete yıllardır TÜİK in sözde enflasyonun üzerinde zam veriliyor.

2 sebebi var. En çok oy aldıgı kesim asgari ücretliler ve az/orta kalifiye işleri asgari ücrete yaklaştırmak istiyorlar.

Danışmanlık yaptığım iş yerinde en kalifiye usta 2013 de fabrika ilk kurulduğunda 3 asgari ücret alıyordu. Şimdi 1.5 asgari ücret.

Yılbaşı sonrası 1.2 ye falan düşer.

Sanmıyorum da yurt dışından yatırım için gelmek isteyen olursa işçilik her kademede ucuz bizde demek istiyorlar.

200 usd ye işçi, 250 ye usta, 300 e mühendis.

Sanayinin içinden bakınca ben böyle görüyorum, yorum sizin.

politikacı maaşlarını da ekleyelim.

Sani Gerşon yazdı:

Enflasyona göre minimum vermek zorunda ki, maaş erimesin. Üstüne bi kaç puan koyunca da "güzel şey yaptım" diyebilecek.

Erise ne olur?

Diyelim Sani Gerşon olarak bi salaklık yaptın parana sahip olmadın gece kulübünde barlarda yedin.. Ertesi gün işinden de kovuldun... fakirleşeceksin cezanı çekeceksin...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Erise ne olur?

Açlıktan ölsünler diyorsun :)

Mehmet Göktürk yazdı:

Diyelim Sani Gerşon olarak bi salaklık yaptın parana sahip olmadın gece kulübünde barlarda yedin.. Ertesi gün işinden de kovuldun... fakirleşeceksin cezanı çekeceksin...

Tabii ki herkes hakedildiği biçimde yönetilir ama, insafsızlık da olmasın yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Açlıktan ölsünler diyorsun :)

Tabii ki herkes hakedildiği biçimde yönetilir ama, insafsızlık da olmasın yani.

Tamam dövelim. Sonra cebine para koyarız..  (haylaz oğlunu seven baba modeli)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Tamam dövelim. Sonra cebine para koyarız..  (haylaz oğlunu seven baba modeli)

Bence gayet dövüldüler de, yeni farkına varıyorlar sanki :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Bence gayet dövüldüler de, yeni farkına varıyorlar sanki :)

Baygındı belki de.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Asgari ücrete bahsedilen rakamlar verilirse enflasyon daha beter artabilir. Maaşına zam geldi diye ev sahipleri kiradan başlarlar, ortalık Nil timsahı gibi zamlı maaşa üşüşenlerden geçilmez. Büyük ikramiye çıkmış adama akrabaların üşüşmesi gibi olur... Deprem olunca kiraların arttığı, konut kredi faizleri düşünce ev fiyatlarının tavan yaptığı bir ülkeyiz.. 😃 Geçen bir trafik radyosuna önce dürüst olmalıyız diye tivit attım sunucu kadın bana esti gürledi, bana dürüstlüğü sen mi öğreteceksin falan diye. Aradım hemen canlı yayına aldılar, dedim orada sana mı dürüst ol diyorum ? Deminden beri telefonla konuşurken ceza yiyenler bağlanıp o gün telefonumu evde unuttum diyorlar sende onlara inanıyorsun dedim. Ben telefonumu en son 15 yıl önce falan evde unuttum şimdi resmen bir organımız gibi oldu, kim unutuyor evde, konuşan yemiş cezayı işte.. 😂 sözün özü dürüstlük şart..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Deprem olunca kiraların arttığı,

kira zaten artıyordur, depreme denk gelmiştir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

kira zaten artıyordur, depreme denk gelmiştir?

İçinde kiracı otururken yıllık artar ama deprem olunca halihazırda ilandakiler artmaz... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...